TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W czwartek 18 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Pyrzycach odbyły się powiatowe eliminacje XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zwycięzcy będą reprezentować powiat pyrzycki w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim.

Eliminacje powiatowe zorganizowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Pyrzycach i Komendę Powiatową Policji w Pyrzycach. W organizacji brali też udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach. Do udziału w konkursie zgłosiło się 9 szkół podstawowych i 6 gimnazjalnych, oraz gościnnie jak co roku swoje drużyny wystawiły też szkoły z Bani. Zawody składały się z czterech etapów. Rywalizację rozpoczął test wiedzy teoretycznej z zakresu ruchu drogowego, z którym uczestnicy bardzo sprawnie sobie poradzili.reklama
     
reklama


Po teorii przyszła pora na praktyczne wykorzystanie wiedzy. Uczniowie wsiedli na rowery, aby pokonać jak się okazało bardzo wymagający tor przeszkód. Kolejnym etapem rywalizacji była pomoc przedmedyczna, gdzie uczniowie pod fachowym okiem pyrzyckich strażaków sprawdzali swoje umiejętności niesienia pomocy potrzebującym. Całość zawodów kończyła jazda po miasteczku ruchu drogowego, gdzie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością poruszania się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Nad przestrzeganiem przepisów w trakcie próby w miasteczku czuwali funkcjonariusze pyrzyckiej Komendy Policji.

Po podliczeniu punktów uzyskanych przez uczestników turnieju przyszła pora na ogłoszenie zwycięzców. I tak w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Jesionowie, przed Szkołą Podstawową w Żukowie i Szkołą Podstawową w Brzesku, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna Publicznego Gimnazjum w Przelewicach przed Zespołem Szkół w Bielicach i Zespołem Szkół w Warnicach.

Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych najlepszy wynik uzyskał Jakub Skawiński ze Szkoły Podstawowej w Jesionowie przed swoim kolegą z drużyny Kacprem Skawińskim oraz Adrianem Gajewskim ze Szkoły Podstawowej w Brzesku. W kategorii szkół gimnazjalnych wszystkie trzy miejsca na podium wywalczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum w Przelewicach. Zwycięzcą okazał się Michał Kotarski, drugie miejsce zajął Jakub Kwiatkowski a trzecie Maciej Biskup.

Zwycięzcy turnieju z rąk Wicestarosty Pyrzyckiego Roberta Betyny, Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach mł. insp. Leszka Ciarkowskiego, Wójta Gminy Warnice Anny Hackiewicz Gębskiej oraz Dyrektora WITiK Starostwa Powiatowego w Pyrzycach Jarosława Stankiewicza otrzymali puchary i wartościowe nagrody. Stanowiące nagrody za pierwsze miejsca rowery zostały też oznakowane przez policjanta i zostaną umieszczone w policyjnym systemie GRAWER.

Teraz pora, aby godnie zaprezentować powiat pyrzycki w eliminacjach turnieju na szczebli wojewódzkim, które odbędą się w dniach 9 – 10 maja 2013r w Szczecinie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w walce na wyższym szczeblu !

 

 

mł. asp. Daniel Skrzypczak
KPP w Pyrzycach

 

2 odpowiedzi na TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

  1. Strajkująca pisze:

    W czwartek w starostwie, o godzinie 16, w sali 12, odbędzie się debata w sprawie likwidacji oddziału położniczo-ginekologicznego i noworodkowego w pyrzyckim szpitalu. Wiele osób może stracić pracę, kobiety będą zmuszone rodzić w większych miastach, społeczeństwo jest ubogie, nie stać ich na podróż do większego miasta. Tam na zabieg trzeba czekać 3-4 miesiące. Oddział to nie tylko porody, ale też profilaktyka nowotworowa. Nie możemy pozwolić na to, aby nasze mamy, babcie i my mieli utrudniony dostęp do leczenia.
    Możemy temu zaradzić – wystarczy przyjść w wyznaczone miejsce, chociażby po to, aby pokazać, że jest nas dużo i zależy nam, aby oddziały nie zostały zlikwidowane. Nie musicie nic mówić – wystarczy, że będziecie.

  2. Obiektyw pisze:

    I co to ma wspólnego z turniejem ruchu drogowego ? Temat może i ważny ale nie to miejsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.