ZAPALILIŚMY ŚWIATŁO WOLNOŚCI

        Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. M. Skłodowskiej – Curie w Pyrzycach wzięli udział w kompanii społecznej ”Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło wolności”, której głównym celem było złożenie hołdu ofiarom stanu wojennego.

        Ponad 30 lat temu światło w swych domach zapaliły tysiące ludzi ówczesnego wolnego światła – do czego nawoływał prezydent USA Ronald Reagon. W swym bożonarodzeniowym orędziu powiedział: „Polacy zostali zdradzeni przez własny rząd. Ci, którzy nimi rządzą oraz ich totalitarni sojusznicy obawiają się wolności, którą Polacy tak bardzo umiłowali (…). Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie da się zgasić.”

        Świeca zapłonęła również w oknach Pałacu Apostolskiego w Watykanie, którą zapalił papież Jan Paweł II solidaryzując się w ten sposób z rodakami.

        Podobnie uczyliśmy my uczniów Publicznego Gimnazjum, czego potwierdzeniem jest wzięcie udziału w konkursie IPN na najlepszą fotografię przedstawiającą akcję „Światło wolności‘’, której zostaliśmy laureatami (szczegóły na: pamiec.pl w zakładce edukacja/pamięć i obchody).

        Do udziału w konkursie namówiły nas panie: Beata Dziełak i Agnieszka Urbaniak, a pomocy w realizacji zadania  udzieliła nam studentka grafiki Akademii Sztuki w Szczecinie – pani Justyna Posyniak. Dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.