Świeto Niepodległości w SP Mielęcin

        11 listopada to polskie święto państwowe obchodzone dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego. Jest to dzień poświęcony miłości Ojczyzny, to symbol walki o wolność.

        Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej w Mielęcinie oddali cześć tym, którzy słowem i czynem wywalczyli nam niepodległość.reklama
     
reklama


        Społeczność uczniowska oraz nauczyciele przyszli do szkoły odświętnie ubrani z wpiętymi biało- czerwonymi kotylionami. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Pyrzyc – Jerzy Marek Olech, który wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły obejrzeli i wysłuchali montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez VI klasę pod kierownictwem wychowawczyni Pani Edyty Antosik, w którym powaga i smutek, patos i prostota, przeplatały się z wiarą, nadzieją i radością. Przedstawili ważne wydarzenia z okresu niewoli i odzyskania upragnionej wolności przez Polaków. Nie zabrakło też wzruszających, niosących nadzieję, podtrzymujących na duchu pieśni i piosenek patriotycznych.

Joanna Susz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.