Pasowanie na pierwszoklasistów w Mielęcinie

        12 października 2012 roku w świetlicy szkolnej w Mielęcinie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki dla swoich nauczycieli. Dziękowały za trud, jaki zostaje włożonych w ich wychowanie i nauczanie. Podczas uroczystości odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej na pełnoprawnych uczniów tejże szkoły.

        W tym szczególnym dniu pierwszoklasistów wspierali swoją obecnością rodzice i dziadkowie. W ten podniosły dzień zaszczycili nas swoją obecnością również: Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech, Zastępca Burmistrza pani Marzena Podzińska oraz Sekretarz Gminy Pyrzyce pani Beata Kurowska.reklama
     
reklama 


        Prowadząca przeprowadziła pierwszoklasistów w obecności Wróżki przez Krainy: Mądrości, Miłości, Pracy i Śpiewu. Dzieci wykazały się wiedzą i umiejętnościami w różnych dziedzinach. Mimo stresu związanego z pierwszym publicznym występem, dzieci wykazały się wiedzą i umiejętnościami. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszoklasistów gromkimi brawami. Po tej próbie pani Dyrektor Małgorzata Jasion dokonała pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Mielęcinie. Następnie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne, słodkie upominki od rodziców i dyrekcji szkoły. Po uroczystości dzieci wraz z rodzicami udały się do swojej klasy na słodki poczęstunek.

Joanna Susz

 

3 odpowiedzi na Pasowanie na pierwszoklasistów w Mielęcinie

  1. rodzic pisze:

    Nasze kochane pierwszaki były bardzo dzielne 🙂

  2. rodzic pisze:

    Chyba wszystkie dzieci w taki dzien steresuja sie:)

  3. rodzic pisze:

    Były świetnie przygotowane wiec stres był niezauważalny:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.