Pieszy Rajd Przedszkolaków

        Zostań Ekojeźdźcem! – to hasło tegorocznej kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

        W dniach 16-22 września tysiące europejskich miast prowadzi akcje z zakresu edukacji ekologicznej mające na celu zwiększenie świadomości ekologicznej na temat racjonalnego korzystania z samochodów osobowych. Przedszkole Publiczne Nr 3 w Pyrzycach już po raz 7 przyłączyło się do tej kampanii społecznej.reklama
     
reklama 


        W związku z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu w naszym przedszkolu bardzo dużo mówiliśmy na temat ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drodze, przestrzegania przepisów, dbania o środowisko przez ograniczanie ilości wydzielanych spalin. Dzieci przygotowały także prace plastyczne, dzięki którym powstała wspaniała wystawa pt. ,,Europejski Dzień Bez Samochodu”.

        Jak co roku odbył się Pieszy Rajd Przedszkolaków. Zbiórka uczestników odbyła się przy ul. Mickiewicza, skąd ruszyliśmy pyrzyckimi wałami do Przedszkola Publicznego Nr 3. Razem z nami maszerowały przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 4 w Pyrzycach, Przedszkola Publicznego w Żabowie oraz z Przedszkola Publicznego w Brzeźnie. Na mecie w ogrodzie przedszkolnym czekały na nas zabawy integracyjne oraz konkursy sprawnościowe. Wszystkim dzieciom dziękujemy za aktywny udział we wspólnej zabawie. Było nam bardzo miło i przyjemnie z Wami się spotkać.

Marta Kowalska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.