51 Ogólnopolski Rajd Turystyczny „ Szlakiem Walk o Szczecin”

        Dnia 22.04.2012r Zarząd Klubu PTTK Ziemi Pyrzyckiej przy wsparciu finansowym Starosty Powiatowego i  Burmistrza Pyrzyc zorganizował wyjazd na 51 Ogólnopolski Rajd „ Szlakiem Walk o Szczecin” .

        W rajdzie udział wzięło 88 uczestników , dzieci i młodzież szkół : Szkoła Podstawowa w Mielęcinie, Szkoła Podstawowa w Brzesku, Szkoła Podstawowa w Okunicy, Szkoła Podstawowa  w Żabowie, Szkoła Podstawowa  nr 2 w Pyrzycach, Zespół  Szkół w Lipianach , Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczy w  Nowielinie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Nowielinie, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pyrzycach, Gimnazjum Publiczne w Pyrzycach.reklama
     
reklama


        Trasa rajdu wiodła pięknymi szlakami Puszczy Bukowej. Po drodze podziwialiśmy  500 – letnie Dęby im. Bolesława Krzywoustego, Głaz Stanisława Grońskiego czołowego taternika polskiego, pioniera turystyki na Ziemi Szczecińskiej, Grodzisko Chojna – budowane przez Słowian jako przejściowe osady chroniące przed najazdem Wikingów , Dolinę Strumienia Chajnówka – Rezerwat „Bukowe Zdroje”.

        Meta rajdu znajdowała się na Polanie Widokowej przy Jeziorze Szmaragdowym. Na mecie rajdu była grochówka , konkursy wiedzy, konkursy sprawnościowe. Uczestnicy rajdu otrzymali dyplomy za uczestnictwo ,  znaczek rajdowy i nagrody w konkursach . Rajd jest punktowany w  konkursie na „Najaktywniejsze Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne” w roku 2012.Na koniec przewodnik pan Stanisław Bosiak podziękował za wzorowe zachowanie się w lesie. Uczestnicy rajdu dziękują panom: Janowi Utnikowi i Wojciechowi Zalewskiemu za sprawną organizację rajdu.

Robert Padusiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.