Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony co roku 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), rozpoczyna rok działań pod hasłem „Starzenie się i zdrowie”.

Według szacunków WHO na przestrzeni 2000-2050 roku populacja ludzi w wieku 60 lat i więcej potroi się z 600 milionów do niemal 2 miliardów. W drugiej połowie XX wieku przeciętna długość życia wzrosła o prawie 20 lat.
Demograficzne determinanty starzenia się populacji można zauważyć również w powiecie pyrzyckim. Na podstawie danych z 5 gmin powiatu pyrzyckiego wynika, że na przestrzeni lat 2009-2011 liczba zgonów osób w wieku podeszłym zmniejszyła się o 22%.reklama
     
reklama


Ta zmiana demograficzna będzie miała znaczący wpływ na zdrowie publiczne. Zachowanie dobrego zdrowia w przypadku starszych ludzi jest niezwykle ważna, jeśli mają oni pozostać niezależni i być aktywnymi członkami swoich rodzin i społeczności.
Dlatego też aby cieszyć się na starość dobrym zdrowiem należy przede wszystkim stosować odpowiednią do wieku dietę, być aktywnym fizycznie, brać czynny udział w życiu społecznym, korzystać z usług zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.