Kolejna grupa złodziei rozbita

Autobus, samochód osobowy, elektronarzędzia, telewizory, radia CB… długo można by wymieniać rzeczy skradzione z mieszkań, garaży i altan ogrodowych do których się włamywali. Działali przez około 3 miesiące. W ubiegłym tygodniu ich działalność zakończyli pyrzyccy kryminalni.

Na przestrzeni około trzech miesięcy czteroosobowa grupa włamywaczy składająca się z dwóch mężczyzn w wieku 23 i 24 lat, 24 letniej kobiety i 16 latka, popełniła kilkanaście przestępstw kradzieży i kradzieży z włamaniem do mieszkań, garaży i pojazdów na terenie Pyrzyc i okolic. Dwóch z nich, w tym nieletni zajmowało się bezpośrednio „zdobywaniem” towaru, a pozostała dwójka jego zbyciem.

Policjanci analizując kolejne zgłoszenia kradzieży i włamań, doszli do wniosku, że szereg z nich jest popełniana przez te same osoby. Ich łupem padały kolejno mieszkanie w Pyrzycach skąd pod nieobecność chorej właścicielki wynieśli między innymi 32 calowy telewizor LCD, zaparkowany na jednej z ulic miasta samochód, z którego po nieudanej próbie uruchomienia zabrali CB radio.

W końcu włamali się do autobusu. W środku znaleźli pozostawione kluczyki, więc niewiele myśląc postanowili, że zamiast zabierać z niego cenne przedmioty, zabiorą cały pojazd. „Niestety” w trakcie jazdy na łuku drogi przed jedna spod pyrzyckich miejscowości wjechali w pole, gdzie ciężki autobus zapadł się w ziemi. Nie mogąc wyjechać pojazdem z pola, poszli pieszo pozostawiając autobus z szeregiem uszkodzeń. Po dotarciu do pobliskiej miejscowości włamali się do jednego z garaży, skąd dokonali kradzieży osobowego Daewoo, uprzednio upychając w nim inne cenne rzeczy znalezione w garażu. Samochód po nocnych wojażach sprzedali za 400 złotych, a „szczęśliwy” nabywca nie czekając długo auto sprzedał na złom.


reklama:


reklama
     


Policjanci zatrzymali całą czwórkę. W trakcie przesłuchań na jaw wyszło też, że nie działali oni tylko na terenie powiatu pyrzyckiego. Mają też na sumieniu szereg kradzieży z włamaniami do altanek działkowych na terenie Niemiec. Dzięki sprawnym działaniom, pyrzyccy policjanci odzyskali też część skradzionych przedmiotów. Sprawcy usłyszeli łącznie kilkanaście zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Sąd dwóch z nich aresztował na okres 3 miesięcy, kobietę oddał po dozór Policji, natomiast nieletni za swoje czyny odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.
Za popełnione przestępstwa dorosłym sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Daniel Skrzypczak
KPP Pyrzyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.