25 tys. złotych dla OSP Kozielice

        Projekt pn. „Doposażenie jednostki OSP Kozielice” realizowany będzie w ramach środków finansowych otrzymanych z Programu „BOSMAN DLA REGIONU” i ma na celu doposażenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozielicach w niezbędny sprzęt ratowniczy, który umożliwi podejmowanie różnego rodzaju działań ratowniczych przez strażaków oraz usprawni i skróci czas prowadzenia akcji.

        Dzięki realizacji projektu zwiększy się poziom bezpieczeństwa mieszkańców Kozielic oraz całej gminy, a jednostka OSP Kozielice będzie posiadała nowy specjalistyczny sprzęt ratowniczy, który jest niezbędny do prowadzenia szybkich i skutecznych działań ratowniczych podczas zagrożeń, pożarów, czy też innych niekorzystnych zjawisk jak ulewne deszcze i wichury. Strażacy są gotowi do niesienia pomocy o każdej porze dnia i nocy, bez względu na pogodę, ale by móc skutecznie i szybko działać potrzebują specjalistycznego i niezawodnego sprzętu.

W ramach otrzymanego Grantu „BOSMAN DLA REGIONU” w wysokości 25 000 zł zostanie zakupiony następujący sprzęt ratowniczy dla jednostki OSP Kozielice:
1. Aparaty powietrzne do ochrony dróg oddechowych ODO – 2 kpl.
2. Dodatkowa butla powietrzna do aparatów stalowa 6 ltr. – 2 szt.
3. Dodatkowa maska do aparatów powietrznych – 2 szt.
4. Czujnik/sygnalizator bezruchu – 2 szt.
5. Agregat prądotwórczy jednofazowy 2,5-3,0 kW – 1 szt.
6. Maszt oświetleniowy 4 x 100W – 1 szt.
7. Radiotelefon nasobny cyfrowy – 1 szt.
8. Pilarka spalinowa dużej mocy min. 4kM – 1 szt.
9. Drabina strażacka dwuprzęsłowa aluminiowa, wysuwana linką – 1 szt.
10. Narzędzie ratownicze wielofunkcyjne Hooligan – 1 szt.

red. D.Woźniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.