MIESZKAŃCY POWIATU PYRZYCKIEGO GORĄCO PRZYJĘLI GŁOWĘ PAŃSTWA

           Prezydent Rzeczypospolitej odwiedził w czwartek Pyrzyce. Na spotkanie w Szkole Podstawowej im. Leonida Teligi przybyły setki mieszkańców z całego powiatu – nie wszystkim udało się wejść do środka.

         Andrzej Duda wspomniał spotkanie sprzed pięciu lat z rolnikami z okolic Pyrzyc, wskazał, że od tego czasu udało się wiele zmienić w zakresie ukrócenia praktyki nabywania ziemi w sposób nielegalny na tzw. „słupy”.

         – Jestem ogromnie wdzięczny wszystkim tym, którzy spotkali się wówczas ze mną, bo dzięki temu możliwe było później podęcie skutecznych działań – stwierdził Prezydent.


reklama
     

         Wielkie wrażenie na Głowie Państwa zrobiły zabytki Pyrzyc – jednego z najstarszych miast w Polsce. Prezydent odniósł się również do historii – przypomniał zarówno nadanie praw miejskich w 1263 roku jak i potop szwedzki oraz drugą wojnę światową, która spustoszyła zabudowania niszcząc je w osiemdziesięciu procentach.

        – Zaraz po tym, kiedy Niemcy przegrali wojnę przybyli tutaj ludzie głównie ze wschodnich ziem II Rzeczypospolitej, by rozpocząć nowe życie. Szacunek po wsze czasy prezydenta i wszystkich, którzy będą rządzili Polską za to, że tutaj zdecydowali się zamieszkać – powiedział Prezydent RP Andrzej Duda. – Pyrzyce to była i jest ważna część Rzeczypospolitej – dodał.

          Spotkaniem w Pyrzycach Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda zakończył wizytę w województwie Zachodniopomorskim.

Powiat Pyrzycki

[ Zobacz też: Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Pyrzycach (fotorelacja) ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.