Kto sięgnie po pieniądze na pyrzycki sport?

                7 milionów na budowę basenu i 2 miliony na stadion, takie możliwości dofinansowania dla Pyrzyc ze strony Ministerstwa Sporu i Turystyki widzi wiceminister Jarosław Stawiarski, który w środę 31 października ponownie odwiedził nasze miasto i poznawał infrastrukturę sportową. Te pieniądze niestety same jednak nie „przyjdą”.

          – Zaprosiliśmy ministra żeby zobaczył jaki są potrzeby. Z tego co mi wiadomo nie były składane żadne projekty do ministerstwa, a pieniążki są. – powiedziała Justyna Łyjak, kandydatka na burmistrza Pyrzyc – Pierwsze mecze ligowe jesienią nie były u nas rozgrywane z racji tego, że murawa nie było przygotowana – dodała.

               Obecny na spotkaniu wiceburmistrz Robert Betyna powiedział, że działania odnośnie renowacji stadionu zostały już podjęte.

          – Dlaczego nie składaliśmy wniosków? Bo taki wniosek można złożyć kiedy będzie on kompletny – oświadczył wiceburmistrz.

          – Mam jedno pytanie pytanie. Czy te cztery lata, które tutaj ktoś włodarzy to był długi okras czasu żeby przygotować koncepcję? – Przerwał długotrwałą wypowiedź Betyny o konsultacjach, koncepcjach, komisjach itd. wiceminister Stawiarski – Pan mówi tylko o koncepcji, mówmy o rzeczach konkretnych – stwierdzi

         – Burmistrz (Podzińska – red.) była 4 lata, wcześniej 2 lata była zastępcą, wychodzi na to, że tak naprawdę konsultacje trwają 6 lat – dodała Justyna Łyjak.

        – 3 lata – odparł Jerzy Goclik

           – Cieszy mnie, że przynajmniej w końcówce kadencji doszliście w urzędzie, że sport jest ważny. Na razie jest wstępna koncepcja, nie ma kosztorysu, nie ma pozwoleń… przez 4 lata kadencji to jest trochę mało – podsumował poseł Michał Jach – Gdybyśmy jako PiS rządzili w tym tempie to jeszcze byśmy byli daleko przed pierwszą ustawą uszczelniająca system podatkowy.

85 odpowiedzi na Kto sięgnie po pieniądze na pyrzycki sport?

 1. Anonim pisze:

  Co za brednie i wciskanie wyborczych kitów. Gdzieś mają takie Pyrzyce a ciemnogród wszystko łyka.

 2. Anonim pisze:

  9 milionów to brednie?

 3. Zenek pisze:

  Jeżeli tak lekką ręką można wziąć pieniądze z każdego Ministerstwa to dlaczego Szpital Powiatowy jest w takiej kondycji finansowej. Kto sprawuje władzę w powiecie starosta z ramienia PiS. Ponad dwa lata są już u władzy i co dług coraz większy. Jak wyglądają szkoły technikum, liceum czy to są szkoły mlekiem i miodem płynące nie, jak wyglądają drogi powiatowe super autostrady? Dlaczego minister, jeżeli tak mówi, że wystarczy wziąć pieniądze to dlaczego nie wziął ich w walizce i nie przywiózł do Pyrzyc? Śmiech mnie ogarnia z tych bredni, ileż to można obiecywać?

 4. gg pisze:

  Pyrzyce łykają ciemnotę prze obiecanki PIS

  • oberek pisze:

   A skąd niby pieniądze wzięłaby obecna władza? Przecież po jednaj kadencji już mają koncepcję 🙂 Kolejne miliony kredytu i ani złotówki pozyskanej z zewnątrz jak na remont ulicy Głowackiego?

   • Ona pisze:

    Podejdź do gminy i zapytaj ile pozyskano pieniędzy z zewnątrz a nie gadasz farmazony bez pojęcia.

    • oberek pisze:

     Ile pozyskano na ulice Głowackiego albo na na świetlicę w Mechowie?

     • Ona pisze:

      No idź zapytaj, ja nie walę wpisów bo nie wiem,może na to nie dało się pozyskać bo pozyskano na inne rzeczy. Ważne że będzie robione, żal Ci ściska czy co? Robić źle,nie robić źle co za żałośni ludzie tu mieszkają

    • On pisze:

     Pozyskano 8 mln przez cała kadencję. Przy udzielcie oscylującym około 80mln rocznie. Dla przykładu Gmina Warnice przy budżecie około 15 mln pozyskała 11 mln. Widzisz różnice?

 5. Anonim pisze:

  Towarzysz Betyna, gdzie ten tytan pracy już nie był i ile zrobił.

 6. ww pisze:

  Jeżeli minister był już drugi raz w Pyrzycach to czemu nie wręczył tych obiecanych pieniędz

 7. Anonim pisze:

  Bo trzeba o nie wystąpić, to nie mafia, że pieniądze przywozi się w walizce.

 8. gg pisze:

  Ale jedna ręka PIS-wców prawie jak mafia

 9. Anonim pisze:

  A p. Goclik za ile lat „działalności w pyrzyckim sporcie” otrzymał tytuł honorowego mieszkańca?

 10. Bocian pisze:

  Dlaczego nikt nie napisze, ze obecna Burmistrz dala na szpital 22 tys. Poradnie urologiczna by nam zamkneli. Szpital pod starostwo podlega ot i taka ona zla.

 11. mieszkaniec pisze:

  Bo tego PIS -wce nie ogłoszą że to pani Burmistrz Podzińska bo to nie ich człowiek tylko ich wróg

 12. Anonim pisze:

  O ostatnich latach trwania basenu przy Rejtana dużo mógłby powiedzieć niezależny dziennikarz Ćwikliński.

 13. jacek pisze:

  niech załatwi jakiś inwestorów i nowe zakłady pracy żeby Pyrzyczanie nie musieli jezdzic pracowac po innych miastach i tracic godziny i pieniadze na dojazdy i powroty

 14. Anonim pisze:

  Za SLD była dziura BAUCA, za PO wy-parujący VAT, rządzi PIS po 9 miesiącach budżet na plusie a niektórzy POdzińska, Betyna , Goclik,Piotrowska, byle nie PIS. Czas Tych państwa już minął, głosujemy na uczciwość, na Justynę.

 15. Sokolista10 pisze:

  Wyjazd tymi szpilkami z murawy. Nie oszukujmy się, PIS gada A nic nie robi i nigdy nie zrobi. Nie zagłosuje na PIS nawet gdyby mi zapłacili. Wstyd rozgrywać mecze ligowe na naszym stadionie, boisko było w Tak opłakanym stanie że Sokół nie rozegrał u siebie żadnego sparingu! Wypowiem się za większość mieszkańców, zacznijcie robić A nie tylko gadacie!

  • Anonim pisze:

   Dobre, „PiS gada a nic nie robi”. Włącz myślenie – trzeba być naprawdę zaślepionym, żeby nie widzieć zmian. Ps. Masz rację – przez ostatnie 4 lata nie zostało nic zrobione. Wiedz dlaczego? Bo albo obecna władza nie ma chceci albo umiejętności. Albo i jedno i drugie

 16. a.ja pisze:

  dobrze piszesz dzisiaj zobaczyłem Lista wniosków rozpatrywanych w naborze na 2019 r. do Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, złożonych w województwie zachodniopomorskim poz. 15 Lista wniosków odrzuconych z przyczyn formalnych to znaczy : KTO TO NIE DOPILNOWAŁ ja Kowalski- Nowak to ta pani z góry, a teraz będą mówili że to wina PiS bardzo dużo wniosków przeszło od włodarzy, którzy są z PO iPSL!!!!!!!!!!!!

 17. a.ja pisze:

  CHODZI O ULICĘ GŁOWACKIEGO – i tak w Warnicach więcej się pozyskuje środków finansowych niż w Pyrzycach na jednego mieszkańca. Szacunek dla Pani Ani Hackiewicz Wójta Warnic. W Pyrzycach nie zostanie ukarana osoba odpowiedzialna że wniosek jest źle wypełniony z przyczyn formalnych.

 18. sokół pisze:

  Ile ludzi w Warnicach a ile w Pyrzycach przelicz na jednego mieszkańca.

 19. a.ty pisze:

  Szanowny wyborco już został ostatni dzień kampanii dla każdego kandydata to był okres ciężkiej pracy, ale też wcale nierzadko – jazda po bandzie bez trzymanki. Obrzucanie się botem nie powinno tutaj występować! Wybory to wydarzenie, które uświadamia wyborcom, że rzucanie błotem nie jest tu konieczne. Zamiast wypisywania obraźliwych postów jest pora na konkretne propozycje dla mieszkańców Gminy Pyrzyce. Sami widzimy, że do zrobienia pozostało nam bardzo dużo. To co w swoich postach mówicie – infrastruktura drogowa, wodociągowa, zdrowie, szkoły a przede wszystkim przedszkola o tym trzeba rozmawiać. Jak w każdych wyborach – jedni walczą na argumenty, inni walczą nie mając argumentów. Nie dajmy się wciągnąć w wojny polityczne, ani anonimowe chamstwo w sieci internetowej. Jesteśmy Pyrzyczanami dlatego też pomimo różnic poglądowych powinniśmy wspólnie działać na rzecz naszej społeczności. Czy to PiS czy PO, PSL, SLD jesteśmy Pyrzyczanami i dlatego wspólnota samorządowa powinna nas łączyć a nie przynależność partyjna czy kolesiostwo. Patrzmy żeby żyło nam się lepiej i poprawiajmy to co jest złe. W poniedziałek usiądźmy do wspólnego stołu i rozmawiajmy. To co obserwuję kandydaci na Burmistrza w pierwszej turze popierają Panią ŁYJAK więc dajmy jej szansę.

 20. swój pisze:

  Żeby zostać burmistrzem trzeba mieć trochę doświadczenia w samorządzie a jakie doświadczenie ma Pani Łyjak żadne tylko liczy na polityków PiS oby się nie przeliczyła.

 21. sokół pisze:

  Kto zostanie burmistrzem musi zmienić dyrektor OsIR przecież ta osoba nie zna się na niczym i należy rozwiązać OsIR.Siedzą na hali w ciepłym i mają gdzieś kto robi imprezę to oni się dopisują że niby oni.

 22. a.on pisze:

  a na kogo może liczyć obecna Burmistrz????/ – pozyskane środki finansowe same mówią za siebie ???

 23. Anonim pisze:

  Kampania na cmentarzu
  To jest jakaś patologia
  Kobieto weź się ogarnij
  Bo włożenie szpilek i białej koszuli
  Nie sprawi że staniemy się bardziej sympatyczni
  Być człowiekiem

 24. Anonim pisze:

  Ale lans gwiazdo jesteś bez szans

 25. a.on pisze:

  a ty masz szansę – tylko nie zrób falstaru

 26. antykomuch pisze:

  Pani Podzińska, ile kosztowała Pani kampania wyborcza, dlaczego tak dużo i skąd miała Pani pieniądze.

 27. Pyrzyce pisze:

  kucharz źle gotuje to kosz pełny Dziś pod Neto kosz pełen ulotek jak wysyp pieczarek czy to już po wyborach

 28. anonim pisze:

  zaczyna być nerwówka brzydkie słowa poprzyklejały się do podniebienia dając samouwielbienia jutro cisza grobowa

 29. Anonim pisze:

  Wszyscy politycy to kłamcy.

 30. Anonim pisze:

  Cała obecna ekipa do wymiany, OSiR-owa na stadion nie chodzi bo w szpilkach za daleko, PPK-owy nie sprząta bo to go nie interesuje, Gluś- rozkłada pyrzycka edukację, pseudoredaktorzy kasują forsę za podglądąnie jak spacerujemy po ulicach… wymieniać można dłuuuuugo.
  Ludzie! oni są dla nas, a nie my dla nich, oni dostają pensje z naszych podatków, a kultury i szacunku dla przeciętnego obywatela za grosz!
  Mieli już swoje pięć minut!
  Może pani Łyjak nie ma doświadczenia. Nagroda dla tego kto powie gdzie jest szkoła dla burmistrzów! Nic gorszego nas już nie może spotkać. Proszę dać dziewczynie szansę. A nóż coś dobrego z tego wyjdzie!

 31. Anonim pisze:

  Kto na miejsce kierownika Waldemara?

 32. Anonim pisze:

  Kim będzie nowy kierownik pyrzyckiej edukacji? Jakieś kandydatury?

 33. Anonim pisze:

  Osmieszyl się tym poparciem
  12 lat bodajże rządził i chcieli odwołać
  A teraz bohater miasta bo dał poparcie Pisowi

 34. 13 pisze:

  Kroczący o kijach znawca od wszystkiego zgadnijcie kto to !!!

 35. Kiełbasa wyborcza pisze:

  No cóż politycy kłamali kłamią i kłamać będą. Już wielokrotnie przepraszali za swoje kłamstewka w tych wyborach politycy PiSu. Wy wiecie lepiej i dalej uważacie że coś skapnnie z pańskiego stołu, gdy wygra kandydatka, która notabene nawet do debaty nie miała odwagi stanąć. Obudzicie się z ręką w nocniku, to więcej niż pewne.Figa z makiem bedzie z basenu czy stadionu. Zresztą to najmniej istotne potrzeby w gminie.Te posty zachwalające ,to mogą pisać tylko liczący na ciepłe posadki przez następne 5 lat, innej możliwości nie widzę, ponieważ nie uważam miejscowych obywateli za aż takich głupców by ślepo wierzyli takim osobnikom jak np „jojo”.

 36. Anonim pisze:

  Kiaełbasa, porównaj osiągnięcia lewaczki Podzińskiej z osiągnięciami Wójt Warnic, to jest miażdżące na niekorzyść Podzi.I pamiętaj Hackiewicz-Gębska startuje z PIS.

 37. Anonim pisze:

  może powstanie wspólny projekt zagospodarowania MIEDWIA w WIERZBNIE i GIŻYNIE….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.