Bajka … z morałem – dla Przedszkolaków

        W dniu 12 marca 2018r. w sali kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej przy ulicy Rejtana w Pyrzycach. Przedstawienie wykorzystując postać bajkową opowiada historię młodej dziewczyny z morałem „Uważaj bracie z kim umawiasz się na czacie”.

          Wystawiona sztuka jest jednym z kilku szkolnych projektów pod wspólnym hasłem CYBERPRZESTRZEŃ BEZPIECZNA I POŻYTECZNA realizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Podejmując z młodzieżą różnorodne działania chcemy zwrócić uwagę na możliwe zagrożenia i ryzyko związane z lekkomyślnym korzystaniem z Internetu. Propozycja spektaklu jest doskonałą formą dotarcia, przekazu do licznego grona odbiorców w tym Przedszkolaków, Zaproszone dzieci reagowały spontanicznie i żywo na grę aktorów- uczniów. Dzieci otrzymały pamiątkową przypinkę i słodki upominek.


reklama
     

        Zaprezentowane widowisko bardzo podobało się dzieciom, o czym świadczyły okazałe brawa najmłodszych, Była to największa nagroda zarówno dla zaangażowanych uczniów jak i ich opiekunów.

Obsada
Narrator – Wojciech Kwiecień
Czerwony Kapturek- Maja Konopnicka
Żaba – Jędrzej Antczak
Wilk – Michał Wójciak
Babcia – Martyna Tarnowska
Książe – Eryk Kurzyk
Wiedźma Martyna Chojnacka
Śnieżka – Kamila Iwan
Śpiąca Królewna – Aleksandra Dąbkowska
Smok – Dawid Marszałek
Krasnoludki- Nikola Świercz, Anna Głuszczak
Drzewa – Dagmara Rusiecka, Mateusz Bugaj, Wiktor Korkuś
Pszczółka Maja – Maja Malanowska
Obsługa techniczna – Kacper Stawiarski

Opiekunowie:
Iwona Lichota
Joanna Zienkiewicz


reklama
      

foto: A. Zienkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.