W Żabowie otwarto Centrum Badań i Rozwoju

              200 polskich inżynierów będzie pracowało w nowym Centrum Badań i Rozwoju Europa Systems. Na ponad 2100 mkw powierzchni powstawać będą innowacyjne projekty z dziedziny intralogistyki. 5 sierpnia br. w Żabowie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Badań i Rozwoju Europa Systems, polskiego dostawcy automatyzacji intralogistyki wchodzącego w skład grupy kapitałowej PAGED SA.

        – Otwieramy przestrzeń, która na pewno zbliży wiele firm do bycia nr 1 w swoich branżach na rynku. W bardzo krótkim czasie, dzięki zaangażowaniu całego sztabu ludzi, udało się stworzyć przestrzeń, w której  polscy inżynierowie będą na nowo określać polską myśl logistyczną, w której na pewno będziemy kształtować i wyznaczać nowe trendy w intralogistyce – powiedział podczas otwarcia Michał Kaźmierczak, CEO Europa Systems.


reklama
     

        – Otwarcie Centrum Badań i Rozwoju to święto i jest nam niezmiernie miło, że tego dnia możemy celebrować je w tak znakomitym gronie ponad 150 gości z Polski i Europy. Gratuluję firmie i życzę kolejnych sukcesów – dodał Tomasz Modzelewski Prezes PAGED SA.

        – Szczecin i region zachodniopomorski stają się doskonałym zagłębiem logistycznym. Obecność w regionie takich firm jak Europa Systems, Zalando czy Amazon potwierdzają, że nasza przewaga konkurencyjna rośnie każdego dnia – podkreślał Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin Michał Przepiera.

         Centrum Badań i Rozwoju otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Szczególnego podkreślenia wymaga fakt, że w projektach na dofinansowanie B+R firma pokonała takie marki jak Solaris czy Asseco. Wartość projektów badawczych to 13 mln zł, z czego 5 mln pochodzi z dofinansowania. W CBiR obok hali produkcyjnej zlokalizowane będą nowoczesne przestrzenie biurowe, park maszynowy i zaplecze techniczne. Jeszcze w tym roku firma wydzieli w strukturach własną komórkę badawczą, która ściśle będzie współpracować z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie oraz z Instytutem Logistyki i Magazynowania w Poznaniu. Europa Systems po sukcesie rynkowym produktu ES Gear – AVG automatyczny i samojezdny wózek transportowy zapowiada kolejne przeboje. Pierwszych produktów zrealizowanych w CBiR możemy spodziewać się jeszcze w tym roku.


reklama
      

           Europa Systems jest dziś zarówno generalnym wykonawcą rozwiązań intralogistyczych – dostarcza kompleksowe linie przenośników, automatyki i systemów składowania dla końcowych klientów, integruje je z istniejącymi systemami, odpowiada za całość inwestycji, jak i działa jako partner technologiczny dla integratorów automatyki. Firma współpracuje z klientami od branży FMCG, poprzez centra dystrybucyjne, automotive ze szczególnym uwzględnieniem branży oponiarskiej, a kończąc na przemyśle opakowań, drzewnym i stalowym.

          Produkty firmy Europa Systems to zarówno systemy transportu i składowania, wśród których wyróżnikiem na rynku są zautomatyzowane systemy szyte na miarę jak transport wewnętrzny ciężkich ładunków powyżej 1000 kg.


AVG samojezdny,  automatyczny wózek transportowy

         Przychody firmy na przestrzeni ostatnich lat kształtowały się następująco – w 2013 r. poziom 57 360 000 złotych, w 2015 r. – 85 380 000 złotych, a w 2016 r. – 95 696 000 złotych. Przyrost rok do roku w 2016 wyniósł 12 procent. W 2013 r. Europa Systems zrealizowała 920 zamówień, a w 2016 r. – 1459. Zatrudnienie w 2013 r. było na poziomie 128 osób, w 2016 r. już 206 pracowników.

         Firmę założył ponad 20 lat temu Krzysztof Marszałek, który obecnie jest członkiem Rady Nadzorczej.

(IP)

22 odpowiedzi na W Żabowie otwarto Centrum Badań i Rozwoju

 1. UpUO pisze:

  Pozdrawiam Piecowych fajne chłopaki

 2. marek pisze:

  A cóż oni będą badać i że tak powiem – rozwijać? Bo z tekstu nic nie wynika.

  • Anonim pisze:

   „5 sierpnia br. w Żabowie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Badań i Rozwoju Europa Systems, polskiego dostawcy automatyzacji intralogistyki”. Marku z tego wynika, że będą badać i rozwijać nowe metody chowu drobiu.

  • To tak ma być ? pisze:

   Polska w roku 1980 była dziesiątą gospodarką świata, daleko przed Chinami, wg amerykańskich ekonomistów. Amerykańscy finansiści obiecali pomoc przedstawicielom Solidarności w przekształceniu ustroju Polski (nie za darmo, o czym dalej) pod warunkiem, że zniknie konkurencyjny przemysł polski – bali się dużej siły ekspansji z powodu dobrego poziomu produkcji przy placach porównywalnych do chińskich.

   • To tak ma być ? pisze:

    Eksterminacja narodu słowiańskiego mieszkającego nad Wisłą rozpoczęła się w 1989r. Przez zdradę i przejecie Polski przez grupę sachssoros.Była Polska (taki kraj nad Wisłą) to obecnie kolonia niewolników pracujących do śmierci na bogactwo zachodnich korporacji oraz bogactwo lokalnych jak i zagranicznych wyzyskiwaczy.N

 3. ginekolog pisze:

  Wszystko będą badać, Ciebie też zbadają.

 4. Jack pisze:

  Przynajmniej raz, otwarcie bez udziału władz Pyrzyc. Aż miło popatrzeć na zdjęcia.

 5. a pisze:

  Właśnie(k) wszędzie się pląta.Weź miotłę i fru,,,,u na Łysą Górę.

 6. Bart pisze:

  Klecha nie klecha…sąsiad tejże firmy. A sąsiada zawsze warto zaprosić. I gdyby nie ten „klecha” to w Żabowie w niektórych dziedzinach ruiny by były, a nie ogarnięty tereny i inwestycje.

  • Anonim pisze:

   No i gdyby nie klecha to by nie śmierdziało.

  • Anonim pisze:

   :)) :)) :))

  • trubatur pisze:

   Gdyby nie te „klechy” i ci z porozumienia „Okrągłego Stołu” to by dalej bardzo dobrze funkcjonowało GOSPODARSTWO ROLNE w Żabowie,,,,, Pyrzycach czy w Krzemlinie.
   Takich jak ten „klecha”-tak piszesz. Lucyfer zesłał chyba na tą społeczność.

   • stary rolnik pisze:

    No na pewno by funkcjonowało… wypowiedział się specjalista z zarządzania gospodarstwem rolnym, zasobami ludzkimi, agronom i ekonom dyplomowany. Na pewno w dzisiejszej rzeczywistości to by funkcjonowało…

    • To tak ma być ? pisze:

     Zamknij się!
     Pyrzyce i nie tylko przodowały w produkcji rolnej ale również w socjalu do UCZCIWYCH POLAKÓW !!
     Spójrz na osiedla po dawnych PGRrach w Zabawie albo na z przy ul. Warszawskiej w Pyrzycach.
     zamknij się !

    • To tak ma być ? pisze:

     Wiedz, że w współczesnej oczywistości ROLNICY z tak zwanej starej Europy maja dotacje znacznie przewyższająca te obecne które ma polski rolnik.Wówczas miał rolnik z np.Niemiec czy Francji, Holandii znacznie większe wsparcie finansowe niż POLSKI ROLNIK Z PGR czy SHR!!!

 7. rrr pisze:

  A może inni rolnicy też się przerzucili na uprawy ekologiczne i smrodzą? Ktoś wywąchał z czyjej to działki śmierdzi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.