Lipiany będą miały „drugą nitkę obwodnicy”!

          Jest mi niezmiernie miło poinformować, że inwestycja, na którą w Lipianach, w powiecie pyrzyckim czekaliśmy bardzo długo, została wpisana do budżetu samorządu województwa. Remont ulicy Myśliborskiej, a jak wiele osób cały czas przekonuje i słusznie, że tak naprawdę jest to druga nitka lipiańskiej obwodnicy, pozwoli odciążyć miasto od transportu. Udało nam się to wywalczyć dzięki marszałkowi Jarosławowi Rzepie wicemarszałkowi województwa zachodniopomorskiego i radnemu wojewódzkiemu Olgierdowi Kustoszowi z naszego terenu – powiedział Bartłomiej Królikowski na rozpoczęcie konferencji prasowej, która odbyła się w Lipianach przy ulicy Myśliborskiej.

        Wicemarszałek Jarosław Rzepa poinformował, że na inwestycje są zabezpieczone środki w wysokości 800 tys. złotych na remont drogi i 80 tys. złotych na tak zwane bezpieczeństwo ruchu drogowego. Wyraził również podziw dla determinacji i zaangażowania w tej sprawie dla wicestarosty Królikowskiego i radnego wojewódzkiego. Radny Olgierd Kustosz przyznał, że wniosek złożył za namową wice starosty.


reklama
     

        – Ta lokalna inicjatywa jest bardzo potrzebna dla mieszkańców, bo jest to taka mała obwodnica pięknego miasteczka jakim są Lipiany. – powiedział O. Kustosz. – Uważam, że cała infrastruktura powinna się poprawiać w naszym regionie a takie inicjatywy przybliżają nas do tego – dodał.

           Jak poinformował na portalu społecznościowym wicestarosta Bartłomiej Królikowski w pierwszym etapie, planowanym na ten rok, będzie frezowana istniejąca nawierzchnie asfaltowa i uzupełniana podbudowa oraz zostanie wykonana warstwa wyrównawcza na całym odcinku. Służby wojewódzkie na odcinku pozamiejskim wykonają warstwę ścieralną oraz oznakowanie poziome. Drugi etap, planowany na przyszły rok, to regulacji krawężników kamiennych i zjazdów oraz wykonanie warstwy ścieralnej na odcinku miejskim wraz z oznakowaniem poziomym.

          – Ulica Myśliborska zostanie pokryta solidną nawierzchnią asfaltową. Dzięki temu chcemy wyprowadzić transport, który przebiega przez Lipiany w kierunku Szczecina właśnie na ten odcinek. Chcemy zapewnić większe bezpieczeństwo mieszkańców w Lipianach, większy komfort życia, i sprawę bardzo ważną, ochronę naszych lipiańskich zabytków, naszych pięknych, wyremontowanych dzięki samorządowi województwa, bram oraz ochronę pięknej zabytkowej drogi, która przebiega przez całe miasteczko – powiedział Królikowski – Dziękuję za ten remont samorządowi województwa. Jestem przekonany, że droga będzie służyła w dobry sposób przez lata mieszkańcom i sąsiednim miejscowościom – zakończył.

         W dniu 22 czerwca marszałek Jarosław Rzepa poinformował, że został już wyłoniony wykonawca remontu, który zaoferował kwotę nieco ponad 767 tys. złotych.

oset


reklama
      

6 odpowiedzi na Lipiany będą miały „drugą nitkę obwodnicy”!

 1. posiadacz dachu do wymiany. pisze:

  Dlaczego Pyrzyce nie maja jeszcze obwodnicy.Przecież tak zwane TIR,y dalej przejeżdżają przez centrum tego miasta.S-3 nie odciążyła w wyraźny sposób przejazdu ciężkiego sprzętu i samochodów ciężarowych.Często właśnie przez Pyrzyce przejeżdżają stare rozklekotane graty a nazwane ciężarówkami.Dlaczego pyrzyccy samorządowcy z burmistrzem, starostą są tak nie skuteczni a może po prostu bez kwalifikacji do reprezentowania Pyrzyc?

 2. LIPIANCZYK pisze:

  JAKA DRUGA NITKA ???
  STARA DROGA KTORA TRZEBA NAPRAWIAC…

 3. LIPIANCZYK pisze:

  PRZEPRASZAM PONIOSLO MNIE…
  ROZUMIEM ZE SKRYTYKOWALEM 4 PASMOWA OBWODNICE Z MIEJSCAMI PARKINGOWYMI I INFRASTRUKTURA …. BO JAK TYLKO NAPRAWIA TO WIEJSKA DROGE TO ZROBILI Z SIEBIE BLAZNOW NA ZDJECIACH I OTOCZCE CALEJ BUDOWY\

 4. Moje zdanie na ten temat pisze:

  Kol.LIPIANCZYK.nie krzycz.
  Spróbuj się uspokoić.Wyjdź na powietrze, przejdź się w kierunku jeziora i ochłoń.Popatrz na wodę, ryby pluskające, złap w płuca dużo świeżego powietrza.Skończ z paleniem , umiarkowanie pij alkohol nawet piwo.Wówczas zauważysz obok siebie wszystko w odmiennym kolorycie.Nabierzesz werwy, optymizmu, a sarkazm pozostaw za sobą.

 5. LIPIANCZYK pisze:

  Wyjsc nad jezioro jeszcze mozna, Ryby …. juz dawno wytepione swierze powietrze … no moze jeszcze wieczorami jak ruch mniejszy i spalin mniej… nie pale … alkohol tani bez podatku w wiadomym sklepie na placu wolnosci …

 6. norma pisze:

  Czym sie chwala za swoje tej drogi nie zrobili to my dalismy swoje podatki nasze zdjecia tam powinny byc.Co wybory za pasem i do koryta wyscigi brawo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.