MAGIA MORAW – wernisaż wystawy

         Byli w wielu miejscach Europy, aby zatrzymać w kadrze to, co ich zdaniem jest najpiękniejsze, ale to Morawy całkowicie podbiły serca trzem fotografikom z Pomorza Zachodniego. 3 marca w holu Pyrzyckiego Domu Kultury odbył się wernisaż prac, który jest wynikiem dwóch ostatnich plenerów.

        Francja, Dania, Włochy, Litwa, Polska. Między innymi w tych krajach powstawały niezwykłe fotografie Cezarego Dubiela, Andrzeja Krupińskiego i Waldemara Żaka. Ale ostatnio na szlaku fotografików znalazły się Morawy i to właśnie zdjęcia z tej wyprawy są motywem przewodnim najnowszej wystawy MAGIA MORAW – WSPOMNIENIE z PLENERU. Obiektywy kierowali najczęściej na naturę malowaną niezwykłym światłem o różnych porach dnia i roku.

          – Byliśmy między innymi jesienią, kiedy już pola były zaorane, więc inne kolory, inne odcienia inne światło – powiedział Andrzej Krupiński – Okazało się, że Morawy są nie daleko nas, są w naszym zasięgu na wyciągnięcie ręki. Siadaliśmy wieczorem w samochód i rano już robiliśmy zdjęcia.


reklama
     

       Morawy zachwyciły artystów, co przy każdej okazji podkreślali, porównując je do słynnej Toskanii w środkowych Włoszech. Nawet funkcjonuje określenie „Czeska Toskania”. Cezary Dubiel przewrotnie powiedział, że właściwie to Toskania powinna nazywać się „Włoskimi Morawami”. Jego zdaniem, to tam są fantastyczne klimaty dla fotografów. Można to odczuć oglądając poszczególne prace. Emanuje z nich spokój, harmonia, trwanie. Swego rodzaju równowaga między odbiorcą a obrazem. I nie są to fotografie z przypadku a z precyzyjnej kompozycji i wyboru światła.

        – Często zmienialiśmy porę dnia i miejsce i… obiektywy. Jedno ze zdjęć robiłem ze wzgórza, które było oddalone od obiektywu ponad kilometr – opisuje Waldemar Żak ( Pyrzyczanin z wyboru ) – I gdyby tego było mało, zrobiłem je wchodząc na dach stojącej tam szopy. Widok był zachwycający, no i otrzymałem pożądany efekt fotografii.

         Na koniec wernisażu Cezary Dubiel zaprezentował zebranym gościom kilka diaporam. Autor jest jednym z najbardziej utytułowanych diaporamistów. „ Kamienie pamięci” została wpisana do Audiowizualnej Kolekcji FIAP będącej międzynarodowym zbiorem najlepszych spektakli audiowizualnych. Jego praca jako jedyna z Polski znalazła się pośród najlepszych dzieł najwybitniejszych diaporamistów świata.

        Wystawę MAGIA MORAW – WSPOMNIENIE z PLENERU można oglądać w holu Pyrzyckiego Domu Kultury do końca marca.

From.


reklama
      

112 odpowiedzi na MAGIA MORAW – wernisaż wystawy

 1. Ta, co nie przedarła się przez tłum pisze:

  Burmistrzka, jej zastępca, pani H. hahaha i państwo Ł. A tak to pustki.

 2. Anonim pisze:

  nie mogą ludzie patrzeć na panią burmistrz?

 3. Anonimus pisze:

  A mogą?

 4. Anonim pisze:

  a co to za sztuka przeciętniak i tyle no i kłamczucha

  • Anonim pisze:

   Ludzie, już dawno powinno było odbyć się referendum w sprawie odwołania burmistrza. W Pionkach nie mieli problemu, żeby je zorganizować.

   • zgred17 pisze:

    Burmistrz do wymiany i tyle …. nie widze nic pozytywnego w czasie jej kadencji :Pyrzyce brudne uklady zostały ,wioski bez oswietlenia ,kanalizy ,gazu a wychwalajacym jej rzady radze sie zebrac i przejechac do innych miast ,gmin moze im sie lampki w głowach zaswieca ! ,jedynie Brzesko Burmistrz modernizuje wiadom pare głosow wyborczych wiecej !

 5. Anonim pisze:

  Wam NIGDY nie będzie dobrze. Choćby miodem tyłki smarował to i tak będzie zawsze źle. Co za parszywe towarzystwo. Tyle jadu co tutaj, na tej stronie, nie uświadczysz nigdzie. Wstyd!

 6. Anonim pisze:

  Jakie pustki? Albo jesteś ślepy, albo głuchy. Odprowadzam tam dzieci na zajęcia i widzę, że w PDK cały czas coś się dzieje. Aż miło.

  • Yuka pisze:

   Tak jest, potwierdzam… tyle ile teraz się dzieje, to już dawno nie było a być może nigdy tak nie było. No ale cóż, trzeba tu bywać a nie pisać głupoty i być na nie, takie to pyrzyckie :(.

   • Fikus pisze:

    Całe Pyrzyce tak mówią, z kim się nie rozmawia, to ani jednej pozytywnej opinii. Prawda boli.

    Yuka, a ty nie przypadkiem pani H? hahaha

    • Anonim pisze:

     „Całe Pyrzyce” WOW 😲 Żenada!

    • Yuka pisze:

     muszę Cię rozczarować, nie jestem pani H… ani M, ani X. Chodzę najczęściej tam do kina, ale mam znajomych co chodzą z dziećmi na zajęcia to wiem co piszę. A jeśli już uważasz że tak mało się dzieje, to idź osobiście sprawdź i dopiero porównaj inne domy kultury a nie tak z sufitu. Można w tej chwili odnieść wrażenie, że na OSiRze się nie wiele dzieje ale czy to wina dyrektorki a może braku kasy? jak są pieniądze na sport i kulturę, to nie problem zrobić imprezę. Gmina nasza niestety nie jest bogatą gminą a jak nie ma kasy to i imprez „wielkich” nie oczekuj…to tyle w temacie:)Cieszmy się Wiosną bądźmy sobie życzliwi…

     • ja pisze:

      Jak to nie bogatą? Kibelek za prawie dwieście tysięcy,zlote ogrodzenie itd.itp.😀. Czy w tej gminie nikt nie wie ile co kosztuje????? Czy w gminie nie ma komputerów??? Żeby sprawdzić, porównać???!!!

   • Anonim pisze:

    Zawsze możesz wynieść się z Pyrzyc jak się nie podoba 🙂

  • Anonim pisze:

   Dlaczego piszesz w rodzaju męskim, skąd pewność? To ty jestes ślepy/-a albo głuchy/-a, bo chyba jeszcze nie wiesz jak prężnie działają ościenne domy kultury. Nie ośmieszaj się. Ty z kółka wzajemnej adoracji? Śmiechu warte

   • Anonim pisze:

    A ty z kółka nieustających malkontentów. Korzystaj z ościennych DK skoro tam tak dobrze. Piszę w rodzaju męskim, mając na myśli CZŁOWIEKA. Wygląda na to, że to pomyłka. Wybacz. 😂

 7. JanuszeK pisze:

  Wykwalifikowana kadra, sami specjaliści po ASP, AM, AS, no no…

 8. wyborca pani burmistrz pisze:

  Od dwóch lat w Pyrzycach wszystko zaczęło prężnie działać, zresztą zgodnie z obietnicą wyborczą.

 9. Anonim pisze:

  Jak nie ma pieniędzy i nie wiadomo kieDy będą to po co stanowisko dyrektora OSIR, moim zdaniem dyrektor PDK ogarnął by oba zaklady!

 10. PRZEMO pisze:

  PO CO OSiR PRZECIEŻ TAM NIC SIĘ NIE DZIEJE PANI DYREKTOR NIE MA POJĘCIA O SPORCIE W LIPIANACH NIE MA I JAKOŚ DAJĄ RADĘ NO PRZECIEŻ PROTEGOWANA MUSI MIEĆ PRACĘ.4 UMYSŁOWYCH I 5 FIZYCZNYCH.

  • Anonim pisze:

   Ktos stworzył fikcyjny zadania dla OSiR, a wy macie pretensję do wszystkiego i wszystkich. OSiR nie powinien odpowiadać za organizację imprez ale za przygotowanie obiektów i utrzymanie ich w bardzo dobrym stanie, NIe tylko na imprezy dla populistów. Zobaczcie co sie dzieje z obiektami których mamy w nadmiarze a porządnego euro boiska jak nie było tak nie ma.

 11. anonim pisze:

  A co robi dyrektorka podstawówki też nic się zmienia w tej szkole tyle lat i nic,nic…gdyby nie rodzice i RR nie było by nic

 12. Anonim pisze:

  no sami tu „fachowcy” którzy zrobiliby wszystko lepiej, będą konkursy to startujcie 🙂

 13. Anonim pisze:

  Konkursy? hahahaha Jakie konkursy? Nie ośmieszaj się i nie wyjeżdżaj z konkursami, bo każdy wie na czym one polegają

 14. Anonim pisze:

  A najważniejszy „konkurs” wygrała p. Jadzia, która oszukała wyborców
  i nie zrealizowała żadnej obietnicy przedwyborczej, no i co jej
  zrobicie?

 15. Anonim pisze:

  A po zakończeniu kadencji kara za niegospodarność, bo jeżeli nie
  to taką demokrację o kant d..y rozbić.

 16. Andrzej pisze:

  co to za poroniony pomysł biegania po ulicach kiedy mamy stadion gdzie można biegać dowoli komuś zdrowo kipi pod dachem wydając decyzje zamknięcia ulicy dla kilku chwil własnej chwały i reklamy czekamy na otwarcie ,,kibla,, bo tak trzeba określić coś co się wybudowało i i jest pod zamknięciem by nie ujrzało światła codzienności Czekamy na następne cuda kiedy będą skakać z ratusza i na drzewo chłop chłop A może zakończyć to żenadę i utrudniania życia mieszkańca Pyrzyc

  • Anonim pisze:

   Andrzej ciebie równo p…li pod kopułą. Świetna promocja Pyrzyc. Pokaż inna imprezę sportową na którą przyjechało do Pyrzyc tylu biegaczy z Polski a na dodatek zapłaciło za możliwość biegania. Biegi w innych miastach się odbywają i nikt nie marudzi tak jak ty SUPER talencie sportowy, po prostu RUSZ DUPSKO a zobaczysz jaka to jest przyjemność i relaks dla twojej szczególnie zadymionej łepetyny. Po prostu ZAMILCZ i przecz …

 17. gal anonim pisze:

  następny chory pomysł z folklorem w centrum miasta. przez te kilka dni ludzie mieszkający w pobliżu nie mają normalnego życia z powodu ogromnego hałasu. może w końcu warto pomyśleć o zmianie lokalizacji

 18. Andrzej pisze:

  chyba będzie prościej pozbyć się niechcianej władzy i nie głosować na nich a harmider nich robią u sienie na własnym podwórku ale to już nie nasza sprawa My Pyrzyczanie chcemy normalności i spokoju

 19. Anonim pisze:

  patrzcie ile urlopu wykorzystała pani burmistrz,dogada się z panią skarbnik i na koniec kadencji weżnie pieniądze za 4 lata,ktoś z was wie ile wybrała urlopu,podpowiem wcale

 20. Anonim pisze:

  Psiapsiułki należą do kasty?

 21. PRZEMO pisze:

  a może by tak władze pomyślały by o amfiteatrze.

  • hidalgo pisze:

   Amfiteatr wymyslilismy już w latach 80. w miejscu dwóch tancerek za liceum. Idealne miejsce, amfiteatr tyłem odwrócony do Lipiańskiej. Niedługo minie 40 lat od naszego pomysłu, a tu dalej bida piszczy trzeszczy…

 22. Anonim pisze:

  Mam nadzieję, że przyjdzie po tej kiepskiej i niedostatecznej nowa władza i zrobi porządek ze wszystkim: układami, stołkami itd. Szkoda tych Pyrzyc, szkoda mieszkańców :/

 23. gooodwis pisze:

  Kiedy to mieliśmy dobrą władzę niech sobie przypomnę? .Nigdy.

 24. Anonim pisze:

  A może na wałach w miejsc zlikwidowanych dzialek postawić scenę,

 25. wckaczka pisze:

  Dlaczego nowa toaleta miejska jest ciągle nieczynna? Słyszałem, że kluczyk jest do niej dostępny w sekretariacie Ratusza.

 26. Anonim pisze:

  REDAKTORKU NAPISZ COŚ NOWEGO I CZĘŚCIEJ BO NIE MA CO CZYTAĆ

 27. AB pisze:

  A co tam z tymi wpisami jeden na drugiego, sa przyjemniejsze informacje: Zak Mistrzem Województwa Młodzikow w siatce. Ciąg dalszy sukcesów. Cieszyć się Pyrzyczanie!!!!

 28. AB pisze:

  I taki wpis psuje dobry humor!!! Przykre to. Nie będziemy Ciebie „Anonimie” o nic prosić.

 29. Anonim pisze:

  Humor powinien zostać, bo świetna praca trenera nie idzie na marne i jego zaangażowanie. Nasuwa się pytanie co na to zarząd klubu, bo założenia o ewentualnym awansie planuje się tak jak wydatki w gospodarstwie.Nie ma kasy w gospodarstwie – klubie to trzeba je szukać o wiele wcześniej a nie gdy są awanse do dalszych gier. A gdy się tego nie robi to potem jest lament, albo są działacze do działania, albo tylko na papierze dla władz miasta i powiatu po medale i wyróżnienia. Np. zawody w karate, zaplanowane i przeprowadzone aż miło było popatrzeć na operatywność działaczy KAMIKAZE..A młodym adeptom siatkówki i ich trenerowi należy się pochwała i podziękowanie….czy tego się doczekają??? Czas pokaże….

 30. AB pisze:

  Nie wiem czemu działacze innego pyrzyckiego klubu martwią się o fundusze Zaka? Nigdy nie wypominaliśmy Wam nic. Zarzad jest dla młodzieży i trenerów a nie dla władz. Jestem w Zarządzie klubu od ponad 30 stu lat i nie mam za to ani medali ani wróżnień. Dajemy sobie radę , a takich pouczeń i to od Was nie spodziewaliśmy się. Oj brzydko.

 31. Anonim pisze:

  To chyba dlatego padła piłka siatkowa seniorska w Żaku … hi hi

 32. AB pisze:

  Seniorska siatkówka już wiele lat temu przeniosła się do Spartakusa. Dlaczego padła? Nie do nas to pytanie. Szkoda i na koniec hi hi nie będzie.

 33. czytelnik pisze:

  Ojejku?! ależ to wszystko ciekawe jest.

 34. fix pisze:

  Normalnie w szoku jestem Typowe pyrzyckie Zamiast się cieszyć to jakieś durne wojenki słowne i wypominanie nie wiadomo czego Młodzi siatkarze GRATULACJE Brawo Trenerzy Nauczyciele i Rodzice Brawo PYRZYCE Każdy sukces powinien Nas cieszyć

 35. czytelnik pisze:

  Oj oj.

 36. Anonim pisze:

  Ale AB to człowiek który działa na papierze. Siatkówka seniorska w Żaku padła, bo przegrała konkurencję z Spartakusem. Tam były lepsze warunki finansowe…
  Internauto AB.

  A młodzieży się należą gratulacje.A przede wszystkim trenerowi który z nimi pracuje. Może AB poda skład chłopców, jakieś zdjęcie i nazwisko trenera. Jakość wielki działacz AB o tym zapomina…

 37. Anonim pisze:

  AB umieść zdjęcia zespołu i trenera . Może to się im należy ze strony tzw. ZARZAU

 38. AB pisze:

  „ZARZAU” twojego życzenia Anonimie nie spełni.

 39. Anonim pisze:

  chyba grałeś na….

 40. Anonim pisze:

  Dobry temat zamienny z tą piłką.

 41. anonim pisze:

  Do której szkoły zapisać pierwszaczka poradźcie…

 42. Anonim pisze:

  Wczoraj na sesji rady gminy padła informacja, że nowa miejska toaleta jest nieczynna bo jak były mrozy to rury popękały a koszt ich naprawy wynosi 17000 zł.

  • dramat pisze:

   Wczoraj na sesji to rura pękła ale Jurkowi. Chłop spod ziemi wyciaga informacje żeby utrzymać tytuł Złotoustego.

   • Anonim pisze:

    To tylko małe problemy z uruchomieniem sr..cza, ale
    strefa ekonomiczna powstanie na 10000%.

   • Anonim pisze:

    Radny po to jest żeby pytać, dramat to ci radni, którzy przez 2 i pół roku o nic nie zapytali! Jeśli takie informacje krążą „po mieście” to tylko świadczy o opinii jaką ma obecna burmistrz i jej świta wśród mieszkańców

  • Ela pisze:

   Należy zapytać kierownika wydziału inwestycji – jaka jest prawda w inwestycją roku 2016.

  • Anonim pisze:

   W całej tej szopce(sesja rady gminy) na temat najważniejszej inwestycji
   4-letniej kadencji P Burmistrz, najważniejsze było nie to, czy awaria
   (popękane rury) miała miejsce, tylko kto o tym powiedział.
   Jeżeli te 17ooo zostały wyrzucone do szamba to jest to nowa afera
   nadająca się do …..kabaretu.

 43. Anonim pisze:

  Tam gdzie będzie mniej dzieci i będą lepsze przez to warunki. A na Owocowej powstanie moloch dzieci bezimiennych i rodzice przenoście będą dzieci do innych szkół.Tak jak to uczynili rodzice w roku szkolnym

 44. anonim pisze:

  Lekarz powinien mieć powołanie…tak myślałam do dziś.Niestety musiałam skorzystać z pomocy medycznej w punkcie szpitalnym. Od pierwszej chwili poczułam się jak intruz. Mówiono mi żebym nie szła,bo i tak nie otrzymam pomocy. Poszłam ,bo ból był zbyt duży.Nie wiem jakie zadanie mają przyjmujący lekarze, bo na pewno nie pomoc pacjentowi.Skąd są ci młodzi lekarze?Szkoda ze na progu tak pięknego zawodu my pacjenci was drażnimy. Dziękuję lekarzom ze Szczecina gdyż właśnie tam musiałam udać się po pomoc.

 45. pediatra pisze:

  Ależ proszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.