Koncert Charytatywny dla Kasi

          W niedzielne popołudnie, 12 lutego 2017 r., w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach odbył się koncert charytatywny pn. „Pomóżmy Kasi powrócić do zdrowia”. Imprezę zorganizowano z inicjatywy Komitetu Społecznego „Pomoc dla Kasi” i Wójta Gminy Przelewice, przy udziale pracowników Urzędu Gminy i Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach.

         Wśród nas była Kasia wraz z rodziną, co sprawiło nam ogromną radość. Jej los jest nam szczególnie bliski, gdyż mieszka w naszej gminie, a wcześniej przed chorobą pracowała w Ośrodku Pomocy Społecznej w Przelewicach, gdzie pomagała i wspierała innych potrzebujących. Teraz sama bardzo potrzebuje wsparcia.

         Nasza akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wielu ludzi, którzy postanowili przeznaczyć różne kwoty na dalsze leczenie Kasi. I tu trzeba przyznać, że były to duże pieniądze. To wsparcie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.


reklama
     

         Na zorganizowany koncert przyszło bardzo dużo ludzi dobrej woli. Dla Kasi zagrały zespoły: SONATA z Mostkowa, ZŁOTA JESIEŃ z Dolic, zespół wokalno-taneczny z GCK-u pod opieką Anny Roman i Daniela Nowackiego. Występy uświetniła grą na keyboardzie Sandra Dąbrowska. Zaśpiewała Renata Dąbrowska i DMN Damian Pawłowski (raper) oraz recytowała własnego autorstwa wiersze nasza poetka Krystyna Nawój.

         Występy artystyczne przeplatane były licytacją przekazanych przez mieszkańców na ten cel przedmiotów. Przeprowadził ją z rewelacyjnym efektem wójt Mieczysław Mularczyk. Wspomniana aukcja dostarczyła wielu emocji. Licytowano m.in. sprzęt AGD, biżuterię wykonaną własnoręcznie, maskotki, obrazy, płyty i tomiki poezji, nawet piękny rysunek dla Kasi, który podczas trwania koncertu wykonały dzieci. Wiele wzruszeń dostarczyła wypowiedź Kasi. Została ona nagrodzona owacjami na stojąco. Obecni na koncercie pragnęli w ten sposób pokazać, że w tych trudnych chwilach są z Kasią i jej rodziną.

        Podczas koncertu malowano również twarze dzieciom i wykonywano różne stworki z balonów. Ogromnym powodzeniem cieszyły się także pyszne domowe ciasta (upieczone przez panie z Barlinka i z terenu naszej gminy).

         Dzięki ludziom dobrej woli udało nam się stworzyć serdeczną atmosferę i zebrać środki w wysokości 13.664,90 zł. Kwotę tą w całości przekazaliśmy wzruszonej Kasi. Należy tu dodać, że w dniu 10.02.2017 r. przekazaliśmy Jej z subkonta Gminy Przelewice „POMOC DLA KASI” kwotę w wysokości 17.000 zł, która wpłynęła od naszych Darczyńców.

        Poprzez tę wspaniałą akcję udowodniono, jak wiele można razem osiągnąć. Nasza społeczność wykazała się dużą wrażliwością. Po raz kolejny pokazaliśmy, że los ludzi potrzebujących nie jest nam obojętny. Wierzymy, że poprzez każdy, nawet najdrobniejszy gest, przyczynimy się do powrotu do zdrowia Kasi, na co z nadzieją czekamy.

 Na Państwa prośbę podajemy wersję edytowaną numeru subkonta Gminy Przelewice:
BS w Wolinie O/Lipiany F/Przelewice
nr 90 9393 1010 2600 2567 2000 0210 z dopiskiem  „POMOC DLA KASI”

    W związku z kolejnymi pytaniami o możliwość przekazania środków finansowych dla Kasi w obcej walucie informujemy, że aby dokonać takich wpłat należy:
1. podać nr swift – „GBW CPL PP”,
2. przed nr konta bankowego podać kod „PL”.

UG Przelewice


reklama
      

3 odpowiedzi na Koncert Charytatywny dla Kasi

 1. Adam pisze:

  Proszę o podanie nr KONTA gdyż niektórzy chcieliby pomóc a nie mogli przybyć do Przelewic.

  • Anonim pisze:

   na stronie przelewice.pl pod relacją z koncertu są dane do wpłat np na plakatach…

   BS w Wolinie O/Lipiany F/Przelewice nr 90 9393 1010 2600 2567 2000 0210 z dopiskiem „POMOC DLA KASI”

 2. Ania pisze:

  Na Państwa prośbę podajemy wersję edytowaną numeru subkonta Gminy Przelewice:
  BS w Wolinie O/Lipiany F/Przelewice nr 90 9393 1010 2600 2567 2000 0210 z dopiskiem „POMOC DLA KASI”

  W związku z pytaniami o możliwość przekazania środków finansowych dla Kasi w obcej walucie informujemy, że aby dokonać takich wpłat należy:

  1. podać nr swift – „GBW CPL PP”,

  2. przed nr konta bankowego podać kod „PL”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.