Szkoły w Jesionowie i Żukowie do likwidacji!

        Rada Gminy Przelewice zdecydowała o przyszłości, a własściwie o braku przyszłości dla dwóch najmniejszych szkół w gminie Przelewice. Za likwidacją szkół podstawowych w Jesionowie i Żukowie zagłosowało siedmiu radnych: Smyka Jarosław, Halarewicz Lech Ryszard, Hes Grażyna Ewa, Janasik Damian, Margiel Krzysztof, Nawój Henryk oraz Pender Waldemar.

            Przeciwni likwidacji placówek oświatowych byli radni Górna Marcelina, Kibała Marek Wojciech, Paplicki Grzegorz, Połczyńska Ewa oraz Świderski Marian natomiast radna Nowak Anna wstrzymała się od głosu. Plany likwidacji szkół może już tylko pokrzyżować Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

         Na nadzwyczajnej sesji zwołanej na dzień 08. lutego br. licznie stawili się mieszkańcy gminy i rodzice dzieci uczęszczających do szkół w Jesionowi i Żukowie. „WYBRALIŚMY WAS A WY LIKWIDUJECIE NAS”, SZKOŁA TO NIE BINNES”, „STOP LIKWIDACJI SZKOŁY” – takimi m.in. transparentami mogli jedynie wyrazić swoje zdanie na temat planów likwidacji szkół.


reklama
     

       Wójt Przelewic Mieczysław Mularczyk po odczytaniu projektów uchwał przekonywał, że jest to jego najtrudniejsza decyzja. – Wierzcie mi, że to nie jest dla mnie łatwe – przekonywał wójt – Pieniądze nie są najważniejsze, ale są ważne – dodał uzasadniając konieczność likwidacji szkół.

          W trakcie dyskusji głos zabierali radni Grzegorz Paplicki i Marek Kibała przeciwni projektowi likwidacji szkół. Kibała złożył wniosek by głosowanie odbyło się imienne czemu przeciwnych było dziesięciu radnych!

         Mieszkańcy nie zostali dopuszczeni do głosu przez przewodniczącego Jarosława Smykę co spotkało się ze zrozumiałym oburzeniem. Wniosek o udzielenie głosu mieszkańcom złożony przez radnego Paplickiego poparło tylko trzech radnych! Nadzwyczaj spokojnie zachowujący się mieszkańcy, sporadycznie wyrażający swoje niezadowolenie, zostali postraszeni przez przewodniczącego Smykę możliwością wyproszeniem ich z sali obrad.

        Wiceprzewodniczący rady Marian Świderski zwrócił natomiast uwagę na fakt, że 90% kosztów utrzymania szkół są to pensje nauczycieli. Paradoksem określił to, że nauczyciel mający dziesięciu, jedenastu uczniów „musi” zarabiać tyle samo co nauczyciel uczący ponad dwudziestoosobową klasę. Karta nauczyciela generująca największe koszty ciągnie za sobą konieczność szukania oszczędności i likwidowania szkół, na co w głosowaniu się nie zgodził. Utrzymanie samych budynków, jak powiedział radny, to zaledwie jedna dziesiąta wydatków na szkoły.

         Za likwidacją dwóch szkół głosowało siedmiu radnych, pięć osób było przeciw a jedna się wstrzymała.


reklama
      

549 odpowiedzi na Szkoły w Jesionowie i Żukowie do likwidacji!

 1. anonim pisze:

  BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!

  • anonim2 pisze:

   Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Waldemarze Pender!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Zapamietamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • xyz pisze:

    Zgadzam się. Brawo Waldek! Pokazał, że ma cochones i potrafi myśleć o całej gminie i nie daje się szantażować tym, że sam jest nauczycielem. To bystry i rozsądny facet do którego docierają argumenty a nie jak ci co byli przeciw. Byli przeciw, ale jakoś nie słyszałem ich błyskotliwych pomysłów w sprawie dalszej przyszłości szkół. Jak dzieci – nie, bo nie!Brakowało mi tam jeszcze rejtanowskiego gestu rozdzierania szat i wołania wniebogłosy NIE POZWALAM! Żenada. A Waldek ma charakter

    • tc pisze:

     pisze sie cohones , człowieku , a tak przypadkiem czy radny z Klodzina nie chce załatwić sobie roboty w gminie , najlepiej w szkole na miejscu , a może u w szkole ukoleżanki ?

    • Anonim pisze:

     Potrafi myśleć o całej gminie? To dlaczego zagłosował za dwoma szkołami oddalonymi od siebie o 2 km, po jednej stronie jeziora? To w interesie całej gminy czy tylko części mieszkańców? Jakie argumenty? Ciekawe jak by głosował gdyby to jego dziecko miało jeździć do szkoły 16 km – 45 minut?!

   • Rebe pisze:

    Tak, tak pamiętaj! Jak będziesz głosował na radnego z Żukowa albo Jesionowa to nie dasz głosu na Waldka 🙂 Pewnie się chłopina załamie. I wypowiadaj się tylko w swoim imieniu bo ty i twój szwagier albo ciocia to jeszcze nie MY. To sobie zapamiętaj.

    • Hela pisze:

     A kim jest Skwarek? Jeździ i pajacuje po wioskach kto to?

      • Yyyyy pisze:

       Widziałam go w telewizji że zkok broni skąd on jest?

      • Hela pisze:

       A on jest jakimś radnym?

       • Anonim pisze:

        Nie, a szkoda. Ma swoje zdanie, potrafi je wyrazić i nie milczy jak zaklęty.
        Takich radnych nam trzeba!

        • Anonim pisze:

         Gdyby był radnym, milczałby jak zaklęty, a mówił wtedy, kiedy pozwoliłby pan Smyka.

         • Anonim pisze:

          Otóż to! Damian to przyzwoity człowiek. Byłby z niego świetny radny – nie marionetka – podnosząca łapkę, ani pacynka – potakująca główką…Człowiek z charakterem jak jego toto Józek – wieloletni radny, mądry i dobry człowiek.

          • Ania pisze:

           Nie wiem po co ktoś rusza sprawy prywatne ..Damian jest osobą która powinna startować na radnego i sprawdzi się w tym.

          • Anonim pisze:

           Komu zależy aby go tu obmawiać domyślam się ,kto po Karski chodził i ludzi namawiał żeby na telewizję nie przychodzili.On nie jest osobą publiczną nie można tu Jego nazwiska podawać

         • Ksenia pisze:

          On to filozof w Żukowie go nie lubią broni szkół teraz, na którejś z komisji smyka mu powiedział że jego ojciec jako radny przyczynił się do zamknięcia 4 szkół .On z Kibala i Niewiadomski trzyma …..Ratowanie szkoły na pokaz

          • Anonim pisze:

           a dzieci swoje pogubił

          • Ksenia pisze:

           Dzieci to już prywatna sprawa nie ma co o tym pisać

          • Anonim pisze:

           dlaczego? to też pokazuje, jakim jest człowiekiem

          • Ksenia pisze:

           Robi karierę dzieci go nie interesują widocznie

          • Anonim pisze:

           A dla kogo to robi?
           Darujcie sobie takie uwagi. Wszyscy wszystko wiedzą, nawet lepiej niż sam zainteresowany.
           Zajmijcie się tym, co trzeba.

          • GŁOWA BOLI pisze:

           No Anonim dobrze ze tylko po Karsku…… widac ze ludzie w karsku sa chyba ubezwłasnowolnieni ze dają sie tak namawiać.co wy tu piszecie to głowa boli

          • anonim l pisze:

           zgodze się Damian jest nikim i nie wiem po co się pcha wszędzie, a to że go nie lubią też słyszałam. Przemądrzały i myśli że jest najmądrzejszy. I jak niektórzy piszą dobrze tak pcha się do koryta

          • Anonim pisze:

           A kim ty jesteś, by wyrażać taką opinię o drugim człowieku? Jeszcze się taki nie urodził, kto by każdemu dogodził…Damian, rób swoje!

          • Anonim pisze:

           To może sprawdź (anonimie I), pogadaj z nim, nie będziesz musiała się na zasłyszanych opiniach opierać. A co do koryta, to niech się pcha. Może byłby z tego pożytek publiczny, gdyby zastąpił jednego z miczków.

      • obiektywna ! pisze:

       ZAZDROŚĆ WAS ZJE !!!Takim jak pan Skwarek to wy do piet nie dorastacie . On wie co mowi , i rozumie co czyta albo słyszy . Takich radnych nam trzeba !

   • cichy pisze:

    Pender Waldemar na przewodniczącego rady za ustępującego Smykę Jarosława ! zasłużył , nadaje się , swój człowiek , ma cochones ! Pender ! Pender ! Pender !

  • zwykły szaraczek pisze:

   Stawiam dolary przeciwko orzechom, że jak to wszystko przejdzie to same dzieci po roku szkolnym powiedzą: nie było o co kruszyć kopii. Teraz mamy lepsze warunki do nauki, poznaliśmy nowych kolegów i koleżanki, jest więcej możliwości. A że trzeba parę kilometrów dojechać. Cóż z tego? Człowiek to nie krowa uwiązana łańcuchem na jednym pastwisku. Kiedyś chłop pańszczyźniany najdalszą okolicę jaką znał to pobliskie miasteczko gdzie na jarmark jeździł konno albo chodził pieszo. Ale czasy się zmieniły i odległość kilku czy kilkunastu kilometrów to nie problem. Z przykrością muszę stwierdzić, że niektórzy nie rozstali się z mentalnością chłopa pańszczyźnianego. U mnie na wsi musi być szkoła,biblioteka, świetlica, remiza, ośrodek zdrowia, poczta, komisariat policji i zamiejscowy ośrodek pomocy społecznej żeby wszystko można było na miejscu załatwić.No i miejscowy kawaler albo panna do ożenku żeby sobie butów nie ścierać do obcych wiosek 🙂 Ludzie! O czym wy tutaj wypisujecie! Opamiętajcie się! Czasy się zmieniają…Dostosuj się albo…..

 2. Magda pisze:

  Biedne dzieci będą musiały dojeżdżać, współczuję im i rodzicom….

  • Niezmartwiona pisze:

   Jakoś z innych miejscowości dzieci musiały dojeżdżać do szkoły m.in. do Kłodzina tyle kilometrów i jakoś nie było krzyku.

   • Anonim pisze:

    Heh dokładnie, szkoły w innych miejscowościach w gminie również zostały zlikwidowane i nie przypominam sobie cyrku jak obecnie. W miastach dzieci codziennie dojeżdżają do szkół i nikt nie płacze. To oczywiste, że lepiej inwestować w dwie szkoły i je modernizować, niż utrzymywać czyety. Śmiech na sali 🙂

    • anonim pisze:

     Prawda!

    • K . Z pisze:

     Mogliście też walczyć

    • Anonim pisze:

     Dokładnie. My mieszkamy w Szczecinie. Moje dziecko jak na razie dojeżdża do przedszkola wstając o 5.40 i w placówce jest o 6.30, natomiast w domu jest ze mną ok. 17. Dojeżdżanie to nie jest jakiś logistyczny problem. Problemem jest budynek dydaktyczny mieszczący się w baraku i jego utrzymywanie dla kilkorga dzieci w klasie.

    • emil pisze:

     w Jesionowie ludzią w dupach się poprzewracało

    • NORMALNA pisze:

     Osoby które bronią tych szkól nie kierują sie dobrem dzieci tylko robią sobie kampanie przedwyborczą do wyborów samorzadowych .Oczerniaja Wójta a zapomnieli kto i jak likwidował 4 szkoły w gminie latach ubiegłych i nie było szumu ale teraz dobry czas zeby zabłysnąc wsród rodziców -no bo ja jestem dobry szkoły bronie to i głos na mnie oddadzą.Zenada Emerytka (nauczycielka)z Żukowa krzyczy że chce referendum zeby odwołać wójta i radę to dopiero zenada .Niech zakłada ciepłe kapcie druty w reke i skarpety robi dla wnuków a nie wielka krzywda dla niej bo szkoły nie bedzie.Szkoł bronią tylko osoby gdzie mamusia albo tatus jest nauczycielem albo wożną albo innym pracownikiem.Brawo Panie wójcie referendum dla nauczycieli wtedy rodzice pokaza gdzie ich miejsce.

     • NORMALNA pisze:

      W gimnazjum warunki super hala sportowa panowie włefisci prowadzą SKS coś sie dzieje a czy w Żukowie czy Jesionowie sie dzieje ?W żukowie maja orlika ale po zajeciach lekcyjnych pani od sportu nie zostanie bo po co ? kiedys tam był animatorem p.Muskała prowadził drużynę maluchów ale juz tam nie pracuje tam. TEraz jest tam jakas dziewczyna i wiem ze bardzo ją chwalą mimo że nie ma zadnej drużyny ale z młodzieżą dobrze się dogaduje ,i przychodzi dużo osób.Chyba czas odwiedzic orlika w Żukowie zobaczyc jak on funkcjonuje

      • Anna pisze:

       że nie wspomnę o działającym w gimnazjum Stowarzyszeniu „Wyrównajmy Szanse”. Ile różnych inicjatyw podejmują.

      • Anna pisze:

       ta dziewczyna się dogaduje, bo mówi takim samym językiem jak ci przychodzący na Orlika. Bardzo przeklina. Wiem, bo sama słyszałam. Kultura że ho ho.

       • Anonim pisze:

        nie wiem czy przeklina czy nie przeklina wiem ze ją chwalą jak słyszała pani to zawsze można zwrócić uwagę ,moze nie pani osądzac jacy tam ludzie przychodzą , chyba orlik jest otwarty dla wszystkich nie ma podziału na lepszy i gorszy sort-chyba ze sie mylę.W Pyrzycach ten przeklinają czesto jestem i jakos to nie jest takie straszne.
        mimo wszystko kiedys tam zawitam i moze sie przekonam osobiscie .

        • Anna pisze:

         przeklinanie nie jest straszne? Szczególnie jeśli przeklinają dzieci, młodzież?
         A od osoby prowadzącej zajęcia z młodzieżą wymaga się chyba więcej, prawda?

         • Mama pisze:

          Ja tam przychodzę z moim dzieckiem i moje koleżanki w sumie to się tam spotykamy na ploteczki a Anka się zajmuję nimi przekleństw nie słyszałam .Czasami jest tak że już kolejka ustawiona przed otwarciem i czekają.

         • sportowiec pisze:

          O jakich zajęcia z dziećmi,młodzieżą mowa-ta pani przede wszystkim ogranicza się do otworzenia obiektu, posiedzenia(lub i nie)w pomieszczeniu służbowym i zamknięciu boiska(choć jak plotka niesie to podobno zdarzało się,że nawet nie zamykała tylko wyręczano ją-z jakiego powodu to społeczeństwo lokalne głośno komentowało,ale wójt informowany przechodził nad sprawą niewzruszony)

          • bezcenzury pisze:

           To animator ma płacone za ploteczki,czy animowanie zajęć sportowych?Dobrze,że przynajmniej szczerze osoby odwiedzające orlika wystawiają ocenę pracy tej pani i na czym się skupia, na plotkach.To kolejny przykład doboru niekompetentnych kadr przez wójta i marnotrawienia pieniędzy

          • zosia pisze:

           Działalność orlika w Żukowie to temat rzeka.Zajęcia sportowe to fikcja i mżonki. Dzieci robią co chcą bez żadnego planu i organizacji zajęć.Sama osoba animatorki,sposób bycia i zachowania,to sprawa budząca wśród wielu mieszkańców wątpliwości i kontrowersje. Tak naprawdę przy takiej formule działania orlika to byle kto mógłby zostać zatrudniony.

          • Mama pisze:

           Ale bzdury piszecie przecież dużo się tam działo .Po co ruszać temat animatora w Żukowie nie ma i nigdy nie będzie spokoju a tym bardziej teraz kiedy odwołano sołtysową ,jest nowa i właśni w obecnej radzie jest animatorka .Była sołtys nie umie pogodzić się z porażką jaka zaliczyła i piszę i gada bzdury.Ja tam bywalam codziennie i nie narzekam.Ogarnijcie się JESZCZE SIĘ TAKI NIE URODZIL CO BY DOGODZIŁ.😀😉

          • Jach pisze:

           byla pani soltys to osobna bajka kariery nie zrobila to sie za obrone szkoly wziela

         • ANIMATOR(były) pisze:

          Jaką płacą taka praca -rzekł bym .Byłem animatorem w Lipianach nędzne pieniądze a wymagania że ho Ho .Jak myślicie czemu nie ma chętnych do pracy na Orlikach?Ja zrezygnowałem bo to nic przyszłościowego umowa zlecenie od marca do listopada do niczego się nie liczy. Ja myślę że jeszcze trochę i orliki padną.A z tego co się orientuję to Orlik w Żukowie jest najmniej doposarzony mają tam tylko piłkę do nogi i kosza,ale to chyba nie wina animatora? Nikt za swoje nie kupi jak nie ma sprzętu nie ma na czym i czym pracować 😉

          • anonim pisze:

           a pani od polskiego nagrody nam kupuje za swoje za najlepsze recytacje a niektorzy i tak nie chcą się uczyć wiersza

          • Darek pisze:

           Największą porażką pani sołtys Żukowa była współpraca z wiecznie pijaną animatorką ! Wyrzucona z rady nie potrafiła się pogodzić i rozsiewała ( dalej rozsiewa o niej plotki ) animatorka – ulubieniec wojta ! więc nic nigdy z tym fantem nie zrobił . oby nowy sołtys nie wrócił do nałogu to może w tej wiosce będzie coś normalnego !

      • Wera pisze:

       A Wam szkoła tylko z wf się kojarzy? Pobiegać, pograć w piłkę czy pojeździć na rowerze można po szkole. W szkole lepiej uczyć się języka polskiego i matematyki, bo po lekcjach samemu jakoś trudno.

       • Taaaaa pisze:

        Była soltysowa to porażka narobiła przekrętów i ja wyrzucili a pijana animatorka uuu sam byłem świadkiem jak sołtysową wzywała policję żeby to sprawdziła i co?Bezpodstawnie😀 żal jej dupę ściska że ktoś potrafi coś zrobić .

       • Mama pisze:

        Z rady nie została wyrzucona zrezygnowala sama nie widząc współpracy z panią sołtys . Widzę że jad się nasila.😉

       • Soltys pisze:

        Jestem sołtysem z jednej miejscowości gminy Przelewice czemu byłą sołtys żukowa źle się wypowiadała o animatorce czy to na spotkaniach czy innych imprezach ,ona wręcz ja obrażał publicznie -mysle że te wpisy to jej sprawka i jej otoczenia.Nie lubią się to jest fakt.Ale takie obrażanie przy nas soltysach to była przesada tym bardziej że wyssana z palca.Jak bedzie trzeba potwierdzenie.

      • obserwator pisze:

       dziewczyna super mówi takim samym jezykiem co młodzież dlatego sie z nimi dogaduje ,i nie odmawia super !

     • Betka pisze:

      No cóż, jedni prowadzą prywatne biznesy, a ZUS płaci im pracodawca na etacie czy półetacie, drudzy – emeryci mogą pracować dalej jeśli chcą. Policjanci na emeryturze też zazwyczaj pracują dalej, choć mają ją zdecydowanie wyższą niż nauczyciele.
      Takie ich prawo. A z prawa można korzystać. Bez prawa, niestety też można. Taka polska rzeczywistość.

     • Normalna , spuść powietrze , bo pękniesz pisze:

      I słusznie, popieram ten komentarz . Normalna też powinna wziąść druty w rękę i dziergać . bynajmniej odstresuje się bidula 🙂

   • Krysia pisze:

    Ktoś dojeżdża 16km? Chyba nie.

  • anonim pisze:

   jakie biedne mają +500 od pisu!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • anonim pisze:

   jaki biedne mają +500 od PISU!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Anna pisze:

   Dzieci w miastach dojeżdżają i to na dodatek komunikacją miejską, nikt im dowozu nie zapewnia. Nie wszystkie mają szkoły na osiedlu, pod nosem, więc bez demagogii.

   • Anonim pisze:

    W mieście (np. w Szczecinie) dojeżdża 16km ten, co chodzi do innej szkoły, niż rejonowa. W mniejszym na pewno nie tyle. I przestańcie gadać takie bzdury!

  • yyyy... pisze:

   Oj tak, tak. Biedne mamusie będą musiały ruszyć d..py spod kołder i wyszykować dzieci do szkoły na dziewiątą. Oj bida, bida…. Jak żyć panie wójcie!

 3. Anonim pisze:

  Przykro, że Radni tak zdecydowali ,jezt nadzieja w Kuratorium, ale w razie czego toZApraszamy do SP Stary Przylep

 4. Ala pisze:

  Do Dolic będą mieli bliżej, 9km to nie 16. Ponad 40 uczniów – opłaci się wysłać autobus.

 5. Anonim pisze:

  Pender jako nauczyciel był za likwidacją szkół. Dziwne.

  • anonim pisze:

   bo ma poukładane w głowie a nie jak co nie którzy!

   • E pisze:

    Eeeeee, miał cel. Zastanów się, skąd jest i czego tym głosem za bronił.

    • Niezmartwiona pisze:

     Co za bzdurny komentarz. Sugerujesz, że Pan Pender bronił szkoły w Kłodzinie? Przecież on nawet tam nie pracuje. A poza tym porównywanie szkoły w Kłodzinie i szkół w Jesionowie i Żukowie (jak co niektórzy robią) to jest po prostu śmieszne.
     A co do dojazdów – to chyba nie jest najważniejszy problem rodziców, chyba bardziej ich boli, że będą musieli wstać wcześniej i wyszykować swoje dzieci. Dojazdy to naprawdę najmniejszy problem.
     Niektóre dzieci też trochę kilometrów dojeżdżają i naprawdę nic im nie jest.
     Nie jestem za likwidacją szkół, ale jeśli finanse Gminy nie udźwigną 4 szkół to trzeba coś z tym zrobić. Nie oszukujmy się, ale nie zlikwidują dobrze wyposażonego gimnazjum, w które wpompowano tyle kasy, a szkoła w Kłodzinie też jest o wiele lepsza niż szkoły w Jesionowie i Żukowie.

     • Anonim pisze:

      A niby w czym jest lepsza? W osiągnięciach?
      Budynek to nie wszystko. Nie jest znowu taki piękny.
      Jak pompowali w gimnazjum, to trudno się dziwić,że inne szkoły niedoposażone. Można to nadrobić.
      Dojazdy to najmniejszy problem?! 45 min w jedną stronę, 45 min z powrotem buczącym, zimnym autobusem, niezła frajda zafundowana dzieciom przez gminę, zwłaszcza tym 6,7,8 letnim! Zapomniałam, można zawierać w nich przyjaźnie. Głupszego argumentu nie słyszałam.
      To gimnazja są wygaszane, nie podstawówki!

      • Anonim pisze:

       Jak już wygaszą te gimnazja, można rozdzielić ich wspaniałe wyposażenie między podstawówki. Też będą wyposażone 🙂

       • Ewa pisze:

        Łatwo przyjdzie. A nauczyciela gimnazjum starali się o to wyposażenie biorąc udział w projektach nawiązaliśmy współpracę z niemieckimi szkołami. Nie czekali aż ich doposaża

        • Anonim pisze:

         Wiele szkół (nauczycieli) brało (bierze) udział w projektach i w ten sposób się wyposażało wg swoich potrzeb (i nie tylko tak). Raczej na to swoje wyposażenie nie narzekają. Cieszą się z tego, co mają, pozyskują dalej. To władze wychwalają wyposażenie gimnazjum, krytykując przy tym bazę i wyposażenie innych szkół.

        • Alicja pisze:

         Kto się starał ?! Nauczyciele ?!

       • Anonim pisze:

        Rzeczywiście, trochę kilometrów to nie problem, ale 16 dla maluchów to już problem!

     • patrząc z boku pisze:

      Czyż to nie gimnazja są wygaszane przypadkiem? Jak nie jesteś za likwidacją szkół, to po co się wypowiadasz o szkołach, po co i ty je porównujesz krytykując za to samo innych komentatorów? Że finanse gminy nie są w stanie udźwignąć oświaty? A co są w stanie udźwignąć: Ogród? GOPS? OSP? a może inne nie odkryte jeszcze działalności?

  • xyz pisze:

   Dlaczego dziwne? Możesz powiedzieć? Dziwne by było gdyby był za likwidacją szkoły w której pracuje. Ale on nie pracuje na terenie naszej szkoły. Co ma piernik do wiatraka? Do rady wybrali go nauczyciele czy wszyscy mieszkańcy? No to ma reprezentować wszystkich. A jak by był policjantem to co? Miałby krzyczeć, że policja jest the best nikt nie kradnie nie pije nie dewastuje a policja przeprowadza staruszki przez pasy? Idąc tym tokiem rozumowania to radny emeryt powinien wypowiadać się i bronić wszystkich emerytów itd. itp. Trzeba trochę pomyśleć zanim się takie brednie pisze.

 6. Anonim pisze:

  A nazwisko pani Hes, to przypadkiem nie powinno być pisane inaczej?

 7. Tubylec pisze:

  Nie ma to jak Pan Kibala był wójtem. Jakoś tą gmina funkcjonowała.
  Wtedy nie trzeba było szukać oszczędności. Niech obecny wójt więcej pieniędzy z budżetu gminy pakuje na autokary swojego synusia. Jeszcze jest sporo budynków na folwarku z których można wybrać tony złomu niech wszystko posprzedaja to może wyjdą na prostą 😉 Bo z Gorzelni mieli chyba za mało złomu że szukają więcej oszczędności.
  Ps. Ciekawe czy uregulowali długi w firmie budowlanej za polbruk.

  • anonim pisze:

   kibała to oddał całą ziemie w panowanie dunczyków brawo ty 🙂

   • NORMALNA pisze:

    Kibała ? no tak teraz by szkól bronił no bo zona nauczyciel on tez ,tylko jaka gmine zostawił …..brawo anonim ,najpierw by trzabyło Kibałe rozliczyc

  • Niezmartwiona pisze:

   Pan Kibała też nie był święty. A afera z Norkami to czyja zasługa? A dlaczego obecny Wójt musi wszędzie oszczędzać? bo poprzednie ekipy nadszarpnęły budżet. A teraz za całe zło odpowiada obecny Wójt

   • Anonim pisze:

    Serio? Spójrz na przerost zatrudnienia w gminie. Dawniej tego nie było. Wicewójta też.

    • XXX pisze:

     Pisz konkretnie a nie rzucasz w powietrze o przeroście zatrudnienia. Napisz gdzie się zwiększyły etaty, w jakim referacie i dlaczego. To tak jak ja bym napisał, że obecnie za dużo wódki pijesz nie podając ile piłeś wcześniej. Poza tym nie ma takiej funkcji jak wicewójt. Trzeba wiedzieć co się pisze. Ale anonimowo to oczywiście każdy jest ekspertem i zna się na wszystkim. Na przykład na przeroście zatrudnienia. Żałosne…

     • Anonim pisze:

      Zastępca brzmi lepiej? Jednak na to samo wychodzi. Pewnie świetnie się orientujesz nieanonimowy XXX w tej całej układance. Nie potrzebujesz tu o tym czytać. Myślisz, że ludzie są głupi i nie widzą? Żałosne jest co innego np. ten obrzydliwy nepotyzm. A może zbieżność nazwisk?

 8. Anonim pisze:

  „Wokół Nas” na temat likwidacji
  https://szczecin.tvp.pl/28987457/7021

  • Anonim pisze:

   Rysiek dla czego z nauczycielstwa uciekłaś do …………… Bo dalej byś pracował do 65 roku życia, a tak już się w du…e przewraca…… Co zrobiłeś z WICHREM, a dlaczego uciekłeś z szefa ochrony jednej z firm… Było żle….

 9. W.W. pisze:

  To tak się zastanawiam czy nie będzie taniej zawieść dzieci z Jesionowa do Mostkowa z Żukowa do Dolic i zamknąć następną szkołę ?

 10. Anonim pisze:

  Tyle dzieci przewieźć, trzeba dużo autokarów.

 11. Anonim pisze:

  ale przecież pan wójt ma tyle autokarów to oto chodziło będzie woził

  • NORMALNA pisze:

   Gmina ma 4 autokary a reszte autokarów ma jego syn co nie jest nic związane z gmina bo syn ma swoja firme i tyle.Pan Mietek jest dobrym człowiekiem ludzie mu poprostu zazdroszczą

 12. Anonim pisze:

  E tam, nie posądzajcie p. wójta o takie interesy. To dobry człowiek, który właśnie podjął najtrudniejszą chyba decyzję.

  • wspolczuje wojtowi pisze:

   Biedny wójt .Najtrudniejsza jego decyzja . Szkoda ze nie zapłakał krokodylimi łzami 🙁

   • Anonim pisze:

    Wójta nie płacze krokodylimi łzami. Raczej zamiata lisim ogonem! Oj, żeby sam siebie nie przechytrzył (nie zmiótł).

   • Anonim pisze:

    Jak będzie kilka podstawówek w tak biednej gminie, to dopiero podatnicy zapłaczą i łzy krokodyle poleca. A wtedy powiecie gdzie są pieniądze na szkoły.Zgłosicie sie do poprzedników i radnych którzy byli przeciw likwidacji szkół……

 13. Strażak z gminy Warnice pisze:

  Hehe pan Heniek Nawój… Wzorowy strażak,Prezes gminny widzę też że radny 🙂 Czemu mnie to nie dziwi,że jest za zamknięciem szkoły podstawowej( chodzi mi o Jesionow) Przecież jak robi pod górę (OSP) to czemu ma też nie robić pod górę (PSP) Jeżeli może ładować kasę w jakieś śmieszne projekty.Po co w Jesionowie szkoła poco szkolić strażaków OSP Z kursu pierwszej pomocy 🙂 pamiętam jak byłem na szkoleniach i jak dowiedziałem się ze straż płaci za szkolenia a pan Heniu za 2 strażaka nie chce zapłacić to aż śmiać mi się chciało tym bardziej że jego syn nie zdał… Podsumowując Widzę że Jesionowo zaszło za skórę panu mógł bym wiedzieć czemu

 14. W.W. pisze:

  za jednego za drugiego zapłaciliśmy ze swoich

 15. D G pisze:

  Dlaczego nikt nie powie ze to dzieki rzada PiS dochodzi do takich sutuacji.Rzad wymyslil sobie reforme szkolnictwa ale nie dal na ta reforme pieniedzy tylko zrzucil wszystko na barki samorzady

  • Anonim pisze:

   Bardzo trafna uwaga !

  • Anonim pisze:

   Bzdety piszesz, tu nie chodzi o reformę tylko o przerzucenie na początku 90-tych na barki samorządów szkolnictwa i problemów z tym zagadnieniem związanych. Pośrednio winne są wszystkie rządy za zaistniałą sytuacje. Ta reforma spowoduje, iż w szkole gdzie obecnie uczęszcza 40 osób będzie uczęszczało 55 osób. Dla szkół podstawowych to jest może „jakiś” ratunek, czas pokaże!

  • Anonim pisze:

   Wygaszanie gumnazjum!! A nie likwidacja szkół podstawowy.!! Zwracajmy na to uwagę!!

  • do D G pisze:

   Rzad wymyślił likwidacje gimnazjów a nie szkol podstawych.W zlikwidowanych podstawowych straci prace wiecej nauczycieli niz 17.A zreszta to co,ci co pracują w gimnazjum to mają inne wykształcenie?nie moga pracowac w podstawówkach?

   • Jach pisze:

    ale przecież nauczyciele likwidowanych podstawowek nie straca pracy czesc bedzie miala zatrudnienie w nowej podstawowce w budynku gimnazjum czesc w klodzinie niektorzy pojda na emeryture bo moga

    • Anonim pisze:

     Jesteś pewien?
     Część, a reszta? W Kłodzinie nie potrzeba już żadnych nauczycieli.

     • taaa.. pisze:

      A reszta niech się przekwalifikuje jak byli pracownicy PGR-ów. Chyba pójdzie im to o wiele łatwiej bo przecież to światli ludzie i po pięciu fakultetach. Mądrych ludzi zawsze potrzeba do pracy więc nie będzie chyba problemu. A ci z PGR-ów z dnia na dzień dostali kopa w du..e i dobrą radę: radź sobie sam! Bądź przedsiębiorczy i elastyczny! I to szło w setki osób a nie kilkanaście.O protestach nauczycieli solidaryzujących się z byłymi pracownikami PGR nie słyszałem

      • Anonim pisze:

       Pewnie dadzą sobie radę światli ludzie z 5 fakultetami. A dzieci, które będą godzinami jeździć po gminie do szkoły, co mają zrobić? Poprosić rodziców, żeby im szkołę bliżej znaleźli? Tylko co wtedy z waszymi oszczędnościami, skoro subwencja do innej gminy pójdzie?

       • Anonim pisze:

        To załóż stowarzyszenie oświatowe i prowadź szkołę dla dzieci, zobaczysz jak szybko zrezygnujesz ….

        • Rebe pisze:

         Zgadza się. Dlaczego tylu nauczycieli zagrożonych utratą pracy nie chce założyć stowarzyszenia, wziąć całą subwencję oświatową i poprowadzić szkołę w Żukowie albo w Jesionowie na własne ryzyko? Proste: nikt z nich nie chce zrezygnować z karty nauczyciela i pracować 40 godzin tygodniowo zamiast 18 godzin.Mieszkańcy przy takiej postawie na pewno pomogą! Jedni ustalą dyżury i będą pieca pilnowali inni zrzucą się na rachunek za węgiel albo za gaz. Te młode mamy poderwą się sprzed telewizorów z serialami i zaczną przygotowywać śniadania dla wszystkich. Przecież to wspaniała obywatelska inicjatywa! Tylko chętni się jakoś nie zgłaszają. Bo przecież o wiele łatwiej i bezkosztowo gardłować: gmina musi! gmina da! A jak nie da (czyli my wszyscy)to gmina zła!

         • Anonim pisze:

          Strzał w dziesiątkę!!!

         • ZPY pisze:

          Jakby mógł nauczyciel pracować dłużej? Oni są wygodni im się należy i tyle😁 dla nich dobro dziecka 😁 akurat emeryci do domu a nie wy uczyć chcecie dajcie szanse młodym się wykazać . Ciekawe na czym zależy emerytowanym nauczycielowi który jeszcze uczy czy na dodatkowej kasie czy na dzieciach ?

          • Anonim pisze:

           tak się akurat składa, że młodzi nauczyciele nie traktują swojej pracy jak misji. To właśnie im najtrudniej jest zostać po godzinach za darmo na szkolnej dyskotece, pracować w sobotę. Oni pracują od do i nie mają zamiaru się wysilać.

          • Anonim pisze:

           Zapytaj.

          • Do ZPY pisze:

           Najpierw sprawdż kolego z tego samego powiatu czy młodzi sie tak garną do pracy w szkole. Sprawdż kto najcześciej korzysta ze zwolnień lekarskich i opiekuńczych.Ze tak powiem skaranie Boskie z tymi nauczycielami!!!

         • Anonim pisze:

          Rebe, skąd ty wziąłeś te 18 godzin?! Widać, że niewiele wiesz o pracy w szkole, a się wypowiadasz. Popracuj choć tydzień… Pod warunkiem, że masz kwalifikacje, oczywiście.
          Podążając za twoją wiedzą i tokiem myślenia:
          – urzędnicy pracują w porywach ze 4 godz. dziennie (pewnie resztę czasu układają pasjanse, popijają kawkę i gadają o dzieciach i mężach),
          – policjanci przesypiają służbę w radiowozach,
          – strażacy tylko trzymają węże,
          – a ekspedientki piją herbatkę na zapleczu.
          Można by tak długo…
          Ma to jakiś sens? Pokrywa się z prawdą?
          Nie wiesz, to nie gadaj!

          • Rebe pisze:

           Pensum z Karty Nauczyciela

           Tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, prowadzonych bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz (nazywany pensum), określony jest dla większości nauczycieli w art. 42 ust. 3 Karty Nauczyciela. Wynosi od 15 do 30 godzin. Najwięcej nauczycieli ma 18-godzinne pensum. Do nadgodzin nikt cię nie zmusza. A wykształcenie mam lepsze niż niejeden nauczyciel np. od nauki zpt. Tak się składa, że przygotowanie do zajęć pedagogicznych też posiadam. I nie jestem jak niektórzy po studium nauczycielskim.

          • Anonim pisze:

           Rebe, i nie pracujesz w szkole?! Miałbyś 18 godzin i wolne! Zapisz się, warto 🙂

          • Anonim pisze:

           Pensum to jedno (praca „przy tablicy”), a inne zawodowe obowiązki – to drugie.
           Inteligentny jesteś, powinieneś to rozróżniać.
           Wiesz, że nauczyciel ma duuuużo biurokratycznej roboty? Papierki, mój drogi, papierki, pisze opinie, sprawdza sprawdziany, zeszyty… Prowadzi zajęcia pozalekcyjne, spotyka się z rodzicami. Uczestniczy w radach. Wycieczki…
           Oj sporo tej pracy poza tzw. pensum.
           Nie wiedziałeś?

          • Iza pisze:

           Nikt nie może pracować w szkole po studium nauczycielskie. Jest wymóg posiadania wyższego wykształcenia. A studium nauczycielskie nieźle przygotowywalo do zawodu.

    • anonim pisze:

     Władze mówią że w szkołach pracuje ponad 60 nauczycieli , prawie połowa moze pójść na emeryturę , a pracownicy obsługi na zielona trawke?

 16. Plociuch pisze:

  Po co siać takie plotki? Akurat pani Margiel ktora pracuje w gminie to tylko zbieżność nazwisk ale co taf- ferment jest

 17. Plociuch pisze:

  „Chyba” mówi samo za siebie

 18. Ewa pisze:

  Ludzie nie rozumiem was , jeśli dobrze czytam – chodzi o 40 uczniów? Powariowaliście ? Szkołę trzeba zamknąć , toż to rozbój w biały dzień, żeby trzymać przy życiu tak nie rentowną placówkę , głupotą ludzką było by to dalej ciągnąć, bardzo dużo dzieci z innych wiosek,czy też miast uczęszcza do szkół oddalonych o naście km i nikt nie robi z tego afery, coś mi się zdaje, że tu też chodzi o wasze lenistwo ! Zamiast wstać o 7 rano to trzeba będzie o 5 hehe czyż nie mam racji? A jeśli chodzi o same dzieci , zapewniam że lepiej się rozwiną intelektualnie w większym gronie niż w tym Jesionowie .

  • anonim pisze:

   Ewa,a skąd ty wziełaś szkołę z 40 uczniami .W naszej gminie takich nie ma .Chyba coś nie kaman .A pozatym chodziłaś do szkoły w Jesionowie ?Skąd wiesz ,że dzieci lepiej się rozwiną intelektualnie w większym gronie niż w tym Jesionowie .

  • Ala pisze:

   40 uczniów będzie miało do nowej szkoły 16km, podczas, gdy teraz ma szkołę na miejscu. O to chodziło! Tak w ogóle ta szkoła ma ponad 100 uczniów, a z 7 klasą będzie więcej. Sfinansuje się z subwencji oświatowej!

 19. Rysio pisze:

  Wreszcie ktoś to dobrze ujął. Brawo!!!!!!!!!!!!
  Teraz wszystkie miejscowości powinny protestować idąc tym tropem. Jesionowo opamietajcie sie w swojej zachlannosci i lenistwie. Zapytacie ludzi z calej gminy czy chca zq wszelka cenę utrzymywać wasza szkołę

  • Anonim pisze:

   A ty się Rysio też opamietaj!!!!!!!!!!!!!!!! kto utrzymuje szkołe w Jesionowie!!!!!!!!!!!!! Ludzie z całej gminy???????????????

 20. Anonim pisze:

  Społeczeństwo chciało dobrej zmiany…społeczeństwo głosowało,to społeczeństwo ma dobrą zmianę…i tyle.

 21. ktoś pisze:

  Mieszkańcy nie zostali dopuszczeni do głosu przez przewodniczącego Smykę- dlaczego ? On czerpie wzory z Prezesa Polski- suweren się nie liczy….

  • Taaa.. pisze:

   Odpowiedź jest prosta. A co to by wniosło nowego? Wszyscy znali stanowisko tych co przyszli to po co bić pianę? Temat był szeroko omawiany na dwóch zebraniach komisji i spotkaniach z mieszkańcami Jesionowa i Żukowa.Zrozum, że sesja rady gminy to nie wiec wiejski czy sejmik szlachecki gdzie każdy może pleść androny. Smyka na szczęście panował nad sytuacją i nie dopuścił do jakiegoś warcholstwa na sesji.Pytasz się dlaczego nie dopuścił do głosu z publiczności? Bo mógł!
   I na szczęście to zrobił. Poczytaj statut rady gminy

   • anonim pisze:

    Taaa…stanowisko było ustalonne w niedziele…Nie dopuścił ludzi do głosu bo były media i nie chciał zeby mu sie coś wymkneło spod kontroli…

    • taaa.. pisze:

     Twój wpis świadczy o tym, że go podziwiasz! Niczym Schetyna Kaczyńskiego. Tylu radnych, wójt, zastępca, mieszkańcy, media a Smyka miał wszystko pod kontrolą. Normalnie Jarosław Pierwszy Wszechmogący! A propo: na kim wrażenie robią tzw. media? Chyba na baranach, co często widać w telewizji. Staje taki jeden z drugim przed kamerą i baranieje tzn. stoi z otwartą gębą i plecie od rzeczy. Zrozum, że na ludziach trochę obytych facet z kamerą i kibitka z mikrofonem nie robią żadnego wrażenia. Jest wręcz przeciwnie: budzą politowanie. No ale niektórych oko kamery i dziewczę zadające z d..py pytania hipnotyzują.

   • Anonim pisze:

    A Smyka to niby może pleść androny?!

   • Anonim pisze:

    To skandal! Ludziom, którzy płacą podatki i go utrzymują, nie pozwolił się wypowiedzieć? Bardzo niegrzecznie, nawet jeśli zgodnie ze statutem! Ot! Przelewicka fasadowa demokracja! Dla kogo jest władza, panie? To ma znamiona dyktatury. Strzelili sobie w kolano… Jak widać mieszkańcom ust nie zamknęli!

  • Anonim pisze:

   bo to glina

 22. anonim pisze:

  Głosowaliście na PIS to macie zmiany na lepsze!!!!

  • obcy pisze:

   Bzdury dla lemingów piszesz! Przewodniczący Smyka dobrze to ujął – przez dwanaście lat w przelewickiej oświacie nie zrobiono kompletnie nic!!! To też jest wina PiS? Śmiechu warte.

   • Anonim pisze:

    A rządziło lewactwo z PO, ale wina PiS. Reforma oświaty może uratować małe wiejskie szkoły!!!

   • anonim pisze:

    wina poprzedniego wójta i radnych!

   • etam pisze:

    Dobrze to ujął !!?? A ile to lat Przewodniczący Smyka jest radnym-wiec do kogo te pretensje !Przez 12 lat nic nie zrobiono z czego pan Smyka jest radnym prawie 8. Cóż za samokrytyka…

   • jesionek pisze:

    Dobrze to ujął !!?? A ile to lat Przewodniczący Smyka jest radnym-wiec do kogo te pretensje !Przez 12 lat nic nie zrobiono z czego pan Smyka jest radnym prawie 8. Cóż za samokrytyka…

   • ktoś pisze:

    Dobrze to ujął !!?? A ile to lat Przewodniczący Smyka jest radnym-wiec do kogo te pretensje !Przez 12 lat nic nie zrobiono z czego pan Smyka jest radnym prawie 8. Cóż za samokrytyka…

    • Taaa.. pisze:

     Rozróżniasz władzę uchwałodawczą ( rada ) od wykonawczej ( wójt )? To wójt jest wnioskodawcą zdecydowanej większości uchwał a nie radni. To wójt pracuje w urzędzie 8 godzin a nie radni. To wójt ma przekonywać do swoich racji radnych a nie odwrotnie. Radni na pomysły wójta wyrażają zgodę lub nie. Podpowiedz co w sprawie szkół miał w tamtej kadencji zrobić Smyka? Wyrzucić zza biurka wójta i powiedzieć mam pomysł na szkoły i będę go realizował?! Trochę powagi. I wiedzy co może zrobić radny. A w pojedynkę, bez wsparcia wójta może……pogardłować na sesji i tyle jego.Zanim coś zaczniecie pisać to ogarnijcie się i poczytajcie kto jest kim w gminie i za co odpowiada.

   • Anonim pisze:

    chyba w przelewickiej oświecie 🙂 ZLIKWIDOWAĆ CAŁĄ OŚWIATE !!!

  • kamilA pisze:

   NA ZŁODZIEJI Z PO LEPIEJ BYŁO

  • NORMALNA pisze:

   Smyka jest niezastąpiony takich wiecej brawo Jarek

 23. Anonim pisze:

  Niech zamkna to szkole w Jesionowie,bo lepiej dzieci na tym wyjda jesli pojda do klodzina.

  • wuwu pisze:

   Taaak już to jedna z mieszkanek gminy stwierdziła ze chodzac do szkoły w Jesionowie niczego sie nie nauczyła bo były tylko próby i próby, sama też jest teraz nauczycielką. Dar od wszechmogacego ?

 24. gość pisze:

  Nareszcie!!!

 25. 1 pisze:

  Szkołę powinni zamknąć nie przez jej nierentowność!!!! tylko przez to co sobą reprezentuje!! Ja już odczułam różnice poziomu (opamiętałam się i przeniosłam dziecko), lenistwo i niekompetencję nauczycieli.

  • Anonim pisze:

   Co prawda to prawda, ktoś wyżej pisał Że chcą dać dzieci do Mostkowa, oj nie wiem czy dadzą radę,w Mostkowie jest wysoki poziom,i nauczyciele wymagający, Hmmm,

   • Anonim pisze:

    Niestety nie dadzą rady ! To wiejska szkoła, ale dzieci z niej wychodzące są bardzo dobrze przygotowane jeśli chodzi o zdobytą wiedzę, idąc do gimnazjum mają większą wiedzę niż uczniowie uczący się w mieście, taki paradoks

   • On pisze:

    Bo z dzieckiem w domu trzeba pracowac i to nie nauczyciele sa leniwi ale Pani…zobaczymy jaki poziom kto prezentuje..

 26. Rebe pisze:

  Spytajcie się tych co chodzili do szkoły w Klukach gdzie były łączone klasy i 7 osób w ósmej klasie. Konsekwencje? Kompletny brak znajomości rówieśników z sąsiednich miejscowości np. Przelewic i szok cywilizacyjny w szkołach średnich w Pyrzycach czy Barlinku. Potrzeba było dużo czasu i samozaparcia żeby nadgonić zaległości z lat poprzednich.

  • ktoś pisze:

   W klasie gdzie jest 7 osób każde dziecko jest co lekcja przy tablicy i nauczyciel ( o ile chce) ma szansę nauczyć wszystkich – tych wybitnych i tych mniej zdolnych, zna ich problemy, ich predyspozycje, zainteresowania. W klasie gdzie jest osób 25-30 a uczennica rodzi dziecko w szatni przed lekcją WF a wszyscy udają zdziwionych (Gimnazjum Przelewice kilka lat wstecz)-tyle w temacie…

   • Anonim pisze:

    To zamknijcie te swoje pociechy w jesionowskich stodołach niech tam siedzą i dalej uciekają od cywilizacji

   • 1 pisze:

    byłoby tak, gdyby w szkole w Jesionowie nauczyciele naprawdę zajmowali się dziećmi.. i nie uwierzę w to, że poród w Gim. w Przelewicach to odosobniony przypadek… nie mało takich i innych mrożących krew w żyłach sytuacji jest w wiejskich szkołach.
    Ja na początku tez tak zaściankowo myślałam… i na tym się skończyło.. jedno wielkie rozczarowanie podejściem do dzieci i brakami u nauczycieli.

   • Anonim pisze:

    To moze warto pomyslec o tym aby dzieci zapisac do szkoły prywatnej skoro,nie podoba sie to ze w klasie moze byc 20 uczniow. Parodia,kpina i dno pełne mułu. Niektorym mamuską mozg wypadł razem z łożyskiem przy porodzie. A co do uczennicy ktora urodziła dziecko w szkole, to dziecko zrobiła jej szkoła? Bez przesady bezmózgi Jesionowskie. Głupotą jest zostawic wasza szkołe gdzie chodzi garstka dzieci.

   • Anna pisze:

    i co nauczyciele jej dziecko zrobili? A gdzie byli rodzice? W szkole dziecko jest kilka godzin, w domu przebywa znacznie dłużej. Gdzie są wtedy rodzice? Wychodzi na to, że to nauczyciele mają uczyć, wychowywać, dokarmiać, czasem postarać się o ubrania, a rodzice przypominają sobie, że mają dzieci, kiedy trzeba protestować, nauczycieli obmówić. Na wszystkim się znają: na poziomie edukacji, na wynikach itd. , tylko swoimi dziećmi niekiedy się nie zajmują tak jak należy.

  • Anonim pisze:

   Czy to pan panie przewodniczący ? Bo coś przewodniczący Smyka mówił na ostatniej komisji że chodził do szkoły w Klukach i był w klasie połączonej.uczył go dyrektor Kowalczyk.Jak skonczył szkołe to mówiąc kolokwalnie czuł się zahukany.MASAKRA !!!!!!!!!!

  • mowie prawde pisze:

   Dziwne ,jakos w życiu dali sobie rade i nie było szoku cywilizacyjnego jak wyjechali za granice.odnalezli się w innych cywilizacjach ?kosmici ?

 27. Ktoś pisze:

  Bardzo dobra decyzja radnych i wójta. Taki Radny Kibała to powinien oddać całą kasę jaką brał przez 8 lat. Miał materiał o którym mówił Smyka i co zrobił ??? NIC!!!! Wstyd KIBAŁA!!! Pan Henryk Milewski zrobił dobrą pracę i przewidziała przez niego komisja co będzie się działo przez następne 12 lat. Do pierwszej klasy szkoły w Jesionowie nie ma dzieci i co dalej? Na terenie gminy 3 podstawówki i gimnazjum to jakaś masakra. A kto powiedział że zajęcia trzeba zaczynać od 8. Dzieci mogą zaczynać od 9 lub 10 i już. Ale to nauczyciele nakręcają tych biednych rodziców, żeby nie dopuścić do …….utraty ich miejsc pracy bo to dla nich najważniejsze. BRAWO RADA, BRAWO WÓJT wreszcie ktoś ruszył to towarzystwo wzajemnej adoracji, które myśli, że oni są najmądrzejsi.

 28. Anna pisze:

  Ktoś coś pisze o szkole w Mostkowie dzieci z Jesionowa chcą tam dalej kontynuować naukę,zderzą się ze ścianą, szkoła w Mostkowie jest na bardzo wysokim poziomie, pod każdym względem , powodzenia

 29. R.R pisze:

  Wystarczy zobaczyć czerwcowe sesje i dużo się można dowiedzieć

 30. nikt pisze:

  Helo przepraszam. Ja chodziłam do szkoły w jesionowue i nie czuję się. Głupia. Przerabia się tam taki sam materiał jak w innych szkołach z kończyłam z wysoką ilością pkt gimnazjum potem liceum i medycynę i jest wiele osób takich jak ja tak że nie wiem gdzie wy chodziliście że brak wam inteligencji i piszecie to co piszecie bo raczej nie do Jesionowa

  • Anonim pisze:

   Po twojej wypowiedzi a raczej ortografii, widać ile punktów zdobytych było na egzaminie , płaczę ze śmiechu

   • Anonim pisze:

    Oj ja raczej nie poszłabym do ciebie się leczyć, jak leczysz tak jak piszesz poprawnie / loll to ja podziękuję hahahahaha

  • krakus pisze:

   Ale jajca!!!! Ale jajca!!!! Beka na całego!!! Wychowanka szkoły w Jesionowie nieświadomie swoim wpisem wystawiła jej świadectwo! Kobieto! Od kiedy to piszemy cytuję: ” Z KOŃCZYŁAM ” zamiast skończyłam??? I ty skończyłaś gimnazjum?! Nie wierze! Pokaż świadectwo. Bo z tą medycyną to na pewno lipa jest 🙂 Ale pojechałaś z panią od polskiego. Pewnie się czerwieni, że cie niczego nie nauczyła. Czy na forum jest lekarz? 🙂 Pani potrzebuje pomocy 🙂 albo ktoś ze słownikiem będzie odpowiedniejszy….. Jeżeli to prawda o tej medycynie ( nie wierze, to jajca są ) to uchowaj mnie Panie Boże w zdrowiu

 31. Anonim pisze:

  W Pyrzycach jakoś pani burmistrz nie likwiduje żadnej szkoły.Można Można.A w Przelewicach macie wójta jakiego sobie wybraliście.

 32. edwin pisze:

  bardzo dobrze popieram rade i wójta

 33. Pan Mufin pisze:

  Oooo Kibale sie skonczyło zwolnienie od psychiatry 🙂 celebryta pokazuje sie w tv 🙂

 34. Mieszkaniec pisze:

  Ta Kibała już po zwolnieniu. Pewnie za dwa lata będzie startował bo on nic innego nie umie robić tylko żyć z samorządu. Jedno trzeba przyznać po tej Sesji trzeba mieć jaja żeby zagłosować jak tych 7 i poprowadzić jak ten Smyka sesję. Podsumowując ” Psy szczekają a Ty Smyka goń karawanę dalej” bo ona idzie w dobrym kierunku. Dobrym dla Wszystkich mieszkańców gminy nie tylko nauczycieli.

 35. rozsądny pisze:

  Jarosław Smyka – takich samorządowców nam potrzeba.
  Potrafi wbrew rozwydrzonym nauczycielom doprowadzić sprawę do finału z korzyścią dla WIĘKSZOŚCI mieszkańców gminy Przelewice. Nie dał się zastraszyć i sterroryzować.
  W innych gminach radni kładą uszy po sobie, boją się w jak najmniejszym stopniu ruszyć te ŚWIĘTE KROWY nauczycieli !!!! TAK TAK, wszyscy ich się boją i przez tą oświatę wszystkie inne zadania gminne leżą.
  Panie Jarku ! Nie poddawaj się !

  • Iza pisze:

   A kto straszył? Kto tyranizowal? Jakie korzyści dla mieszkańców? Podaj choć jedna. Święte krowy? Panie rozsądny chyba miał pan problemy w szkole skoro tyle jadu w pana wypowiedzi. Panu Smyce brak klasy.

   • Anonim pisze:

    TO taka mściwa szuja.

   • Anonim pisze:

    Panu Smyce ewidentnie brak klasy! I dlatego chce wykurzyć nauczycieli. Weźmie taką klasę i dopiero pokaże wszystkim, jakie wyniki można uzyskać! 🙂

    • Anonim pisze:

     Takiego Przewodniczącego jak Pan Smyka to mogą Wam pozazdrościć. Brak klasy? Zobacz jak prowadzone są sesje w innych gminach a nawet powiecie a jak on to robi. Zazdrość bo tylko umiesz w klawiaturę klepać głupoty. Chłopak chce coś zrobić to ta sitwa nauczycielska kłody pod nogi jemu rzuca. Na miejscu Smyki to bym dawno to rzucił bo czego by nie zrobił to i tak będzie źle. Bo najważniejsze, żeby Kibała miał pensję nic nie robił i zonie żeby też dać jak najwięcej pod przykrywka dobra dzieci.

     • Anonim pisze:

      Ooo, to jak nauczyciele, co nie zrobią i tak jest źle. Powinien się z nimi solidaryzować.
      O jakiej pensji mówisz? Pensje to p.Kibała i P.Smyka dostają w swoich zakładach pracy, w Radzie Gm. działają „społecznie” – za dietę radnego (przewodniczący ma więcej). A mnie się nie podoba, jak p. przewodniczący prowadzi te sesje. Dużo w nim negatywnych emocji, mowy nienawiści i agresji. To niczemu dobremu nie służy, przez to nie ma merytorycznych dyskusji, a są przepychanki.
      Ciekawe, co by p.Smyka mówił, gdyby to jego dziecko jeździło 16 km do szkoły, podczas gdy ma ją bliżej. Jeśli śledzisz sesje, to pewnie sobie przypominasz, jak mówił o konieczności wymiany okien w szkole w Kłodzinie, bo mu dziecko marznie.

      • Anonim pisze:

       A cóż takiego chce ten „chłopak” zrobić? Zaoszczędzić trochę kasy dla swoich? Spójrzcie na ten nepotyzm w gminie i kolejnych swoich wciskanych w gminne struktury. Przecież tam już nie ma się jak ruszyć! Na to są pieniądze? Chyba nie bardzo, więc trzeba jakoś zaoszczędzić. Najprościej widać na szkołach. Tych rzecz jasna, gdzie nie ma swoich.

      • AK pisze:

       społecznik za tysiaka miesięcznie!

  • lolo pisze:

   zgadzam sie rozsądny z Tobą i twoją wypowiedz to chłop z jajami takich JARKÓW TO POWINNO BYĆ WIĘCEJ PO JEDNYM W KAZDEJ PODSTAWÓWCE NA ETACIE

   • Anonim pisze:

    I czego by te dzieci uczył? Mowy nienawiści? Jadu? Z pewnością nie języka polskiego, bo mu jakoś nie idzie. Do tego nie ma… talentu? wykształcenia?

    • taaa.. pisze:

     proszę się pochwalić swoimi talentami i wykształceniem. Śmiało! Chętnie poczytamy! No dawaj!
     Kolejny niedoceniony samorodny geniusz po szkołach że ho! ho!

     • Anonim pisze:

      A po co się chwalić wykształceniem? Tu się wymienia opinie i poglądy.
      Prawdą jest, że kiedy ktoś się wypowiada, zwłaszcza do szerokiej publiczności, powinien to czynić poprawnie, choćby po to, by nie być przedmiotem kpin.
      I właśnie po to są szkoły, żeby tego uczyć. Jednak widać nie wszyscy z lekcji korzystają. Ale pewnie to już wina nauczycieli, że się komuś nie chce, bądź nie ma talentu.

      • Ja. pisze:

       Jak ktoś komuś zarzuca brak talentu lub wykształcenia to powinien się zaprezentować z własnymi talentami i skan dyplomu pod komentarzem umieścić. Logiczne? Ale logiki nie tylko w podstawówkach nie uczą. Nauczycieli też i stąd problem z logicznym uzasadnieniem swojego stanowiska.

      • lolo pisze:

       Wyczówam na tym forum administratora grupy PRZELEWICE NIC O NAS BEZ NAS

       • Anna pisze:

        wyczuwam
        kolejny raz widzisz, że szkoły są potrzebne i nauczyciele również
        twoja ortografia pozostawia wiele do życzenia

       • Rebe pisze:

        Jak tak czytam te wpisy i olewający stosunek do ortografii i do języka polskiego to nie żal mi żadnej szkoły na terenie gminy. To właśnie wy jesteście żywymi dowodami na żenująco niski poziom nauczania.Kto uje kreskuje ten dostaje dwóje. Nawet takiego prostego wierszyka was w tych szkołach nie nauczyli?! I pisze sobie taki lolo „wyczówam” i nie widzi w tym obciachu. Człowieku! Weź od czasu książkę do ręki to chociaż wzrokowo zapamiętasz jak się pisze. Nie mam siły czytać tych wpisów bo mi się słabo robi. Więcej tego nie czytam. Żegnam.

        • Anna pisze:

         ale to nie jest wina nauczycieli, nikt nie ma takiej mocy, żeby komuś do głowy coś włożyć, trzeba też dać coś z siebie: trzeba się uczyć! Zasady ortograficzne to zwykła pamięciówka, podobnie jak tabliczka mnożenie. TEGO TRZEBA SIĘ PO PROSTU NAUCZYĆ. Wkuć.
         Z tym nie ma nic wspólnego poziom albo jego brak.
         Lekturę też trzeba przeczytać samodzielnie. Nauczyciel jej nie przeczyta na lekcji, bo nie ma na to czasu. Ma ją omówić już przeczytaną. A kto dziś czyta lektury?

         • Rebe pisze:

          Po zastanowieniu – faktycznie, jest w tym dużo racji pani Anno.Ale cóż, nie twierdzę, że moja opinia to prawda objawiona.Ale za to ja uważnie słuchałem na lekcjach :-)Pozdrawiam.

        • Anna pisze:

         do wyrazu wyczuwam nijak nie pasuje cytowana zasada dotycząca niekreskowania -uje

        • Anonim pisze:

         A o przecinkach mówili? Pewnie też nie.

    • Wagon pisze:

     Chyba im tam 8 klasę z 1 połączyli i się biedni nie mogli rozwinąć.

    • xxxx pisze:

     Ale może by pana nauczył kulturalne mu do pięt nie dorasta.Jarek ty nawet tu nie wchodzi i nie czytaj bo dokładnie wiemy kto tu pisze 😁😁😁 na grupie pocisnac nie może to tu próbuje 😂

   • Anonim pisze:

    i jeszcze te podstawówki w których będą na etacie takie Jarki z cohontas doposażyć w lampki z mocnymi żarówkami do swiecenia prosto w oczy

  • Anonim pisze:

   Panie Jarku – zlikwidujcie też szkołę w Przelewicach. W Pyrzycach znajdzie się miejsce dla dzieci. Przyjmą je z otwartymi ramionami! A wy będziecie mieli kupę pieniędzy na inne zadania gminy. Przede wszystkim na podstawowe – „prowincjonalny sport”! On się ostanie – bo urzędnicze święte krowy dorwały się do publicznych pieniędzy i decydują, co jest najważniejsze…W Polsce szkoły zamykali zaborcy, okupanci i urzędnicy, którym się wydaje, że wszystko wiedzą najlepiej i znają się „na słupkach”…Jest jeszcze jedna instancja – Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Wierzę w rozsądek światłych i instrumenty prawne, które zablokują szaleńczy pomysł kolesi, których łączą wspólne interesy, a dobro dzieci mają gdzieś…Nie poddawajcie się Rodzice!

   • Anonim pisze:

    A tak swoją drogą – ciekawe – czy organ sprawujący nadzór pedagogiczny ma jakąś moc? Czy może zablokować decyzje organu prowadzącego? Czy jest tylko od wizytowania, podpisywania i uśmiechania się do ludzi? Okaże się niebawem…

   • krakus pisze:

    Mylisz dobro dzieci z umiejscowieniem szkoły a to nie to samo. Skąd wiesz co jest lepsze dla dzieci? Nauka na miejscu czy np. w Kłodzinie? Kto ci do tego dał prawo? Masz do tego kwalifikacje? Uzasadnij dlaczego według ciebie nauka na miejscu to dobro dziecka a winnej miejscowości to już samo zło dla dziecka.Zapomniałeś o jeszcze jednym epitecie – faszyści! Zaborcy, okupanci, kolesie to trochę mało. Teraz jest modne określić kogoś faszystą i katolickim nacjonalistą. Cytuję:”urzędnicze święte krowy” Kto ci broni wystartować w wyborach na wójta albo radnego? Niech ludzie cię ocenią. A jak zostaniesz wójtem i będziesz miał większość w radzie to każdy twój pomysł przejdzie! Zbawisz gminę i jej mieszkańców! Nie czekaj! Już organizuj kampanię wyborczą bo wypory już niedługo! A jako niezłomny obrońca nieracjonalnej sieci szkół będziesz miał bycze poparcie w swojej wiosce. No kto ci zabroni? Ale to trzeba mieć jaja i wziąć odpowiedzialność za całą gminę a nie widzieć tylko to co w swoich opłotkach.

    • Anonim pisze:

     Kto dał mi prawo wypowiadać się na forum? Demokracja i konstytucja – mówi ci to coś? Przypominam, że żyjemy w wolnym kraju. Zapomniałeś, bo masz gen nieomylności? To by tłumaczyło twoją apodyktyczną postawę wszechwiedzącego…Czy mam kwalifikacje, by ocenić, co jest lepsze dla dzieci w tej konfliktowej sytuacji? Kwalifikacje matki i psychologa wystarczą? To one wzmacniają moją wypowiedź. A ty jakie masz prawo – ekonomiczne? Umiesz „liczyć słupki”? A sprawdziłeś co na ten temat sądzą bezpośrednio zainteresowani? Rodzice są przeciw. A dzieci? Rozmawiałeś z nimi, przeprowadziłeś ankietę? A wziąłeś pod uwagę dzieci, zwłaszcza te najmniejsze, ze specjalnymi potrzebami, cierpiące na chorobę lokomocyjną? Jaką gehennę będą codziennie przeżywały jeżdżąc w tę i we w tę po wertepach? Mało ważny szczegół? Nie wszyscy musimy kandydować w „wyporach”, co nie znaczy, że mamy milczeć i przyklaskiwać, bo panowie z wójtem się dogadali. Osoby publiczne podlegają ocenie i nikt nam tego prawa nie odbierze. Likwidować potrafi każdy głupi. Naprawiać i budować już nieliczni. No ale do tego potrzebny jest jeszcze rozum, same jaja to za mało…

     • Rebe pisze:

      Jak żyjemy w wolnym kraju ( bzdura, pusty slogan. Co to znaczy wolny kraj? Za dużo westernów się naoglądałaś)to po co się ukrywasz jako anonim? Napisz wprost: pani pedagog taka to a taka ze szkoły w…Skąd te obawy? Wolny kraj według ciebie ale odwagi by stanąć z otwartą przyłbicą zabrakło? Konstytucja jej prawo dała… Dobre sobie. To ty jesteś nie tylko pedagogiem ale i konstytucjonalistką! Brawo! Pewnie czytasz ją tak jak Rzepliński! Ty (piszę ty, bo mnie „tykasz”) uważasz że przez te 25 lat u nas panowała demokracja!? O święta naiwności! Ja mam odmienne zdanie na ten temat. Ktoś wymyślił ładne określenie na tego typu demokrację: demokracja fasadowa. Pasuje jak ulał. Niby są wybieralne władze, partie polityczne, wybory co jakiś czas regularnie się odbywają itd. itp. Tylko co z tego!? Czy ludzie mają poczucie, że głosując na jedną czy drugą partię mają na coś wpływ? Do tej pory (przynajmniej ja) nie mieli takiego odczucia.Chociaż teraz to się zmienia.Gen nieomylności? Skąd ten pomysł? A kwalifikacje matki i psychologa to (wybacz!) dramatycznie mało! I niczego nie wzmacnia. A gdzie ja napisałem, że kieruję się ekonomią? Mówiłem coś o słupkach? To co o mnie napisałaś to jest projekcja twojego stanu umysłu a nie opis rzeczywistości. Poważnie jesteś psychologiem?! W takim razie wymagam większej biegłości warsztatowej.Bardzo mnie rozbawiła ta uwaga o ankiecie wśród dzieci. Już siebie widzę jak biegam w podstawówkach po korytarzach i zadaję dzieciom pytanie z sugestią odpowiedzi: prawda, że jesteś przeciw likwidacji swojej ukochanej szkoły? Albo: dlaczego twoja szkoła jest najlepsza i nie zamieniłbyś ją na żadną inną? Trochę powagi. Do Pani psycholog podobno piszę.A ta gehenna, dzieci specjalnej troski to już chwyt niegodny (ponoć)psychologa.A co to w Żukowie czy w Jesionowie jest ich więcej niż w innych miejscowościach? Dlaczego tak piszesz i skąd to wiesz? Masz dane ze wszystkich szkół i wyszło ci, że w Żukowie i Jesionowie panuje epidemia choroby lokomocyjnej?! Co do wertepów to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś wymagała od władz powiatu. Nie milcz! Wiesz kto jest starostą. Zadzwoń. Interweniuj. Wymagaj od demokratycznie wybranych władz. Chyba cię posłuchają, nie? Co do apodyktyczności: nie używaj słów, których nie rozumiesz bo to wcale nie nadaje twojej wypowiedzi cech mądrości.To, że wyrażam swoją opinię, a żyjemy podobno w wolnym kraju cokolwiek przez to rozumiesz,nie znaczy,że jestem człowiekiem bezwzględnym, nieznoszącym sprzeciwu, narzucającym innym swoje zdanie. Chociaż, owszem – jestem człowiekiem stanowczym.A tak na koniec (wybacz!) co ty z tymi jajami? To twoje hobby jest czy obsesja jakaś? Przecież ja nie poruszałem (za przeproszeniem)tematu jaj. Oj pani psycholog, ten dyplom to za co? Za …jajka?! (jaja?)

      • Anonim pisze:

       Panie Rebe!
       Pan jesteś z tych jadowitych, bo merytorycznych wypowiedzi to pan nie masz:(
       A miałeś pan już nic nie czytać (no i pewnie pisać). Na dobre by to wyszło, bo poziom forum pan zaniżasz.
       Trochę kultury by się przydało. Kultury też w szkole nie uczyli?

       • Anonim pisze:

        Ośmiesza się. Bredzi jak potłuczony. Podpisuje się Rebe, a odpowiada na posty krakusa. Schizofrenik? Z szaleńcem się nie dyskutuje; szaleńca się ignoruje jak trolla…

       • Rebe pisze:

        A gdzie tu w moich opiniach jad? Chyba każdy sądzi według siebie. Czy pisanie: cyt:”Pan jesteś z tych” zamiast „Pan jest z tych” jest poprawne? Taka wątpliwość mnie dopadła.Zaznaczam, że uwaga nie jest jadowita.Może Pani Anna odpowie? A może obie formy są poprawne??

      • Anonim pisze:

       Nie dyskutuję z prowokatorami, intrygantami i ignorantami…Wejdź pan w polemikę z krakusem, albo wyjedź pan do Korei, względnie do San Escobar. Tam to dopiero są „jaja” i mają „jaja”…

      • Anonim pisze:

       Rebe, ty to jednak jesteś kreatywny! Fajny pomysł z epidemią choroby lokomocyjnej w gminie Przelewice. Rodzice przecież mogą zarzucić szanownego wójta oświadczeniami, że dzieci zmagają się z chorobą lokomocyjną…

    • Y pisze:

     Ale właśnie o te „opłotki” chodzi, nie o całą gminę! No przyjrzyj się dobrze.

     • Rebe pisze:

      No właśnie. Ktoś widzi tylko swoje opłotki (ma do tego prawo) ale od tego jest wójt i rada żeby widzieć i myśleć więcej niż tylko o jednej miejscowości. Takie widzisz świata koło jaki tępymi zakreślasz oczyma… Bez obrazy, ale nie mogłem się powstrzymać przed zacytowaniem klasyka.A propo: w szkole o tym uczyli 🙂

      • Anonim pisze:

       Jeśli już cytujesz klasyka, to rób to dokładnie. Trafiłeś tym cytatem jak kulą w płot. Podałeś fragment, który charakteryzuje racjonalistyczny (ograniczony) punkt widzenia (wasze „słupki”):
       „Niechaj, kogo wiek zamroczy,
       Chyląc ku ziemi poradlone czoło,
       Takie widzi świata koło,
       Jakie tępymi zakreśla oczy”
       Wieszcz apeluje jednak o coś więcej w dalszej części:
       „Młodości! ty nad poziomy
       Wylatuj, a okiem słońca
       Ludzkości całe ogromy
       Przeniknij z końca do końca”…
       Wieszcz wzywa wszystkich, aby “wylatywali ponad poziomy” – starali się widzieć to, czego nie dostrzegają racjonaliści i ekonomiści, aby “przenikali” wszystkie ludzkie problemy, jak słońce przenika cały świat. Trzeba mieć wyobraźnię, odwagę i widzieć człowieka, nie tylko „słupki” – „miej serce i patrzaj w serce”…

       • Rebe pisze:

        Fajna odpowiedź, spodobała mi się. Nigdy nie zgadzałem się z jednolitą wykładnią wiersza. Zawsze na koniec lekcji wychodziło, że tylko pani od polskiego wie najlepiej co autor miał na myśli a reszta tkwi w błędzie i nie wie o co chodzi 🙂 Widocznie jestem ograniczony i nie rozumiem, nie potrafię zinterpretować co poeta miał na myśli. Zdarza się? Zdarza. A tu proszę bardzo: mam oficjalną wersję co autor miał na myśli. A o co chodzi z tymi słupkami? Ja nic nie pisałem o słupkach. Jakie słupki?

        • Anonim pisze:

         Obrażasz innych, szarogęsisz się na tym forum, a nie wiesz, co to są słupki i nie potrafisz zinterpretować sztandarowego wiersza polskiego romantyzmu…Maturę masz za kury? Dobrze, że ci chociaż jajka zostały…

      • Anonim pisze:

       A propos twojej niemocy, jednak „tępymi oczyma” można więcej zobaczyć, niż ślepymi. To przecież gołym okiem widać, że nie myślą!

    • Anonim pisze:

     Taaak, dla dobra dzieci będą je wozić godzinami po całej gminie.
     No, ale podobno nigdzie nie jeżdżą, to teraz nadrobią za wszystkie czasy.
     Niech jeszcze po drodze toalety na dotyk zamontują, przydadzą się. Dzieci się nauczą z nich korzystać. Będą mieli wykształconą młodzież;)

 36. e pisze:

  Czy Pan Smyka jest policjantem czy emerytem? Proszę o informację.

 37. Jach pisze:

  policjantem- takim z dowcipów o policjantach

 38. lolo pisze:

  jEST TAKI JEDEN POLICJAN EMERYT CO SZKOŁY USILNIE BRONI -TO JEST DOPIERO POLICJANT Z DOWCIPÓW.

  • swój pisze:

   Pytanie zagadka: kto jest lepszy, emeryt z Jesionowa czy Egon Olsen? Odpowiedź: Egon! A dlaczego? Bo on się nigdy nie dał złapać tak głupio! 🙂

 39. Elemylajty pisze:

  Ciekaw jestem czy pan W. Pender podniósłby rękę za likwidacją LO w Pyrzycach. Zdruzgotany jestem jego postawą. Ale w sumie pełowcy tak mają…..

  • Anonim pisze:

   Ależ On nie jest zagrożonym nauczycielem – Świętą Krową, tylko póki co Mleczną – w pewnych kręgach. Jeśli WP jest z „peło”, to sprawa polityczna i patriotyczna. Pisać do Jarosława Zbawiciela, że „pełowcy” likwidują polskie szkoły na wsiach w Zachodniopomorskiem…

   • Anonim pisze:

    Pan Pender paskudnie odegrał swoją rolę w tym starannie wyreżyserowanym teatrzyku, choć na próbę nie zaproszono jednego aktora, który jednak nie popsuł przedstawienia.
    Niektórzy mogli przynajmniej poudawać, że im na szkołach zależy. Odegrać swoje role bez stresu. To ważne w teatrze.
    Niektórzy aktorzy mają niesamowitą zdolność grania inaczej słowem, inaczej ciałem (ręką). Oscarowo, proszę Państwa, oscarowo. Ale widz swój rozum ma! Złote Maliny by Wam się należały.

 40. Anonim pisze:

  Mówicie o oświacie gminy Przelewice , a LO podlega staroście. Nie myl pojęć oświatowych. Zrobił bardzo dobrze jeszcze podziękujecie za taka decyzję radnych i wójta.

 41. Aa pisze:

  Nie mylimy. Pan Pender uczy w LO w Pyrzycach. Wkrótce przybędzie im IV klasa. Ale z tego co wiem geografii nie będzie więcej, więc może parę godzin w przelewickiej podstawówce by się znalazło?

 42. Anonim pisze:

  Rodzice z Lubiatowa Ukiernicy Żukowa dajcie dzieci do szkoły w Dolicach i wtedy zamkniemy gęby SMYCE wÓJTOWI I NIEKTÓRYM radnym jak subwencja zabierze gmina DOLICE.

  • emil pisze:

   poco do Dolic odrazu dajcie do Stargardu

  • Ja. pisze:

   Niech Dolice biorą subwencję razem z wami i z Bogiem! Krzyżyk na drogę. Pomyślałby kto że gmina z subwencji żyje. Śmiechu warte.

   • Anonim pisze:

    Gmina bez szkół – marzenie;)

    • Ja. pisze:

     Mylisz się w gminie musi (muszą) być szkoła (szkoły)bo co to za gmina bez szkół (szkoły). Ale to musi być zrobione i prowadzone w sposób świadomy, przemyślany, dostosowany do miejscowych warunków i ilości uczniów. Trzeba być elastycznym, radzić sobie. Czyż nie tego słuchaliśmy w telewizji przez te 25 lat? Każdy który miał trudności w adaptacji do nowych warunków słyszał takie właśnie recepty na swoje bolączki.Czyżby się coś zmieniło w tej materii i teraz to państwo (gmina?) będzie brała wszystkich pod swoje skrzydła?! Szczerze wątpię.
     Ale rozumiem, że wpis był ironiczny. A na ironię stać tyko człowieka inteligentnego więc pewnie zgodzisz się z tym co napisałem wyżej.

     • Anonim pisze:

      Jak najbardziej, zgadzam się z tym, że choć jedna szkoła w gminie musi być. Taki obowiązek. No i jakoś tak dobrze to świadczy o władzach gminnych, że niby takie zatroskane… Dobro dzieci. Edukacja ważna rzecz!
      Poza tym szkoła musi być, żeby dostać subwencję oświatową i przy właściwym gospodarowaniu przeznaczyć ją np. na funkcjonowanie gminnych przedszkoli.
      A z tą elastycznością… Powinna działać w obie strony.
      Jeśli zaś chodzi o skrzydła, to chyba dzieciom najbardziej się przydadzą – dosłownie i w przenośni.

  • kevin pisze:

   luzie opanujcie się

 43. andrzej. k pisze:

  rysiek cicho siec bo za lewe faktury bekniesz pozdro;)

 44. Anonim pisze:

  Ludzie! Nie czekajcie, piszcie nie tylko do Ministerstwa Edukacji Narodowej…To jest skandal! Z waszych wypowiedzi wynika, że chcą zlikwidować szkołę, żeby zagarnąć subwencję oświatową pod płaszczykiem oszczędności! Wozić 17 km małe dzieci w rozgruchotanych, śmierdzących autobusach, narażać Ich zdrowie i życie, bo tak sobie wymyślili urzędnicy i radni – bezradni (z jajami zamiast rozumu). A może jeszcze chcą zrobić biznes na dowozach? Ktoś z rodziny decydentów ma firmę transportową? Rodzice, weźcie przykład z Pyrzyc. Tam też władze chciały pomiatać Maluchami. Szybkie, skoordynowane działania powstrzymały te zapędy bezdusznych urzędników.

 45. polo pisze:

  Panie Nawój gdzie pan tak piękną pedalską koszule kupił?

 46. kotka pisze:

  Zamkniecie szkoły w JESIONOWIE Panie i Panowie radni wiecie czym się to zakończy,zakończy się tym że przeprowadzimy referendum odnośnie odłączenia miejscowości JESIONOWO od gminy przelewice i podłączenie do Barlinka i tak nie dostaniecie naszej kasy z podatków

 47. Anonim pisze:

  żałosne, a Barlinek nie może się was doczekać 🙂

 48. ktos pisze:

  Rysio i olus to chyba już pachnie wyborami co?

 49. Rozweselony pisze:

  Ale bicie Piany na tym forum. Referendum odnośnie odłączenia się od Gminy Przelewice w Jesionowie 🙂 ahahahahhah Żałosne. I przekonanie że to Wasze, chłopów podatki utrzymują tą gminę 😉 Nawet nie chce mnie się śmiać. Gmina w większości to subwencje z budżetu centralnego a nie podatki chłopów. Tyle samo jak mówiła na jednej z sesji Skarbnica wpłacają emeryci za swoje garaże, mieszkania i szopki na drewno bo Wy nie musicie. Po co pisać takie głupoty i krzyczeć jak ten żałosny Waldziu REFERENDUM Referendum! Nie gadaj tylko zabieraj się i rób. Tylko znając życie to nie masz o tym zielonego pojęcia. Myślisz, że ci radni to aż trzęsą się za najniższą dietę radnego w Naszym powiecie? Rób Waldziu Referendum i startuj na Wójta sam na Ciebie zagłosuje a następnie będę dawał złote rady tak jak Ty próbujesz nie mając pojęcia o budżecie gminy. A najlepszy to jest ten Rysio Pysio co to w TV się wypowiada, że ktoś stosuje kreatywną księgowość. On jak miał do wydania nie całe sto tysi na Wicher to tak prowadził, że prąd odcięli. Budżet gminy jest dziurawy i ucieka za dużo kasy z niego więc trzeba tu i ówdzie zakładać nowe „uszczelki”. I na czym jak nie na uszczelkach to właśnie kto jak kto ona ten gość powinien się znać. A zauważcie jeszcze jedno. Ten Kibała myślicie że jest taki przeciwny likwidacji tych szkół????? Tylko tak mówi a naprawdę modli się, żeby to zrobić bo wie że innego wyjścia nie ma. JAk to jest z poprzednią radą nie umiał się dogadać a teraz jego radni głosują za likwidacją Szkół. To jakim prawem on chce mieć na coś wpływ jak i z opozycja jak i swoimi się nie może porozumie. Wstyd.

  • ANONIM pisze:

   pochwalam niech nie robią takiego szumu bo sami sobie bałaganu narobią ludzie drugiego plany zbawcy narodu żal mi ich wiec niema tematu zamknąć co się nie opłaca i prowadzić jak się należy pozdrawiam:)

   • Anonim pisze:

    Tak, zamknąć, co się „nie opłaca” (sporo tego się znajdzie). Nie zapomnijcie pozamiatać. Będzie w końcu porządek. Już widzę te nagłówki w prasie: Gmina Przelewice sprzątnięta!

  • Anonim pisze:

   o co chodzi z tą uszczelką???

 50. Szkoda słów! pisze:

  Do Rozweselonego: Masz sporo racji. A najlepsze jest zdjęcie na stronie Jesionowo na FB ze zdjęciem radnych i podpisem Likwidatorzy i pod nim komentarz córki jednego z byłych radnych: Brawo! Mistrz mówienia prawdy prosto w oczy 🙂 Likwidatorzy przez duże L – takie piętno zostaje na zawsze !I Pytanie do tej Pani? To piętno to zostało też na tacie jak likwidował Szkołę w Laskowie czy nie? Bo jak zostaje na zawsze to na zawsze chyba!!

  • Anonim pisze:

   A może wyciągnął wnioski? Tyle szkół zlikwidowanych, a kasy dalej nie ma. Dowozy też kosztują i to nie mało! A uczyć się trzeba.
   No i dalej nie wiemy, bo nie potrafią (nie chcą?) podać, ile będą kosztowały takie rajdy z dzieciakami po gminie.
   Czy gminne autobusy to ogarną, czy ktoś będzie musiał pomóc?

   • Anonim pisze:

    On i wyciagniete wnioski. Zart. Tyle szkol zamknietych bo uczniow mniej takie dziwne???? Skończy sie na jednej bo takie czasy ludzie do miast uciekaja. A wozic i tak musza chyba co??? Bo di gimnazjum musza wszystkich zwiezc. Mydlenie ludziom oczu bo tyle zlikwidowano a dalej kasy brak. Bo uczniow mniej takie trudne. Zrozumiec to powinien zeby uszczelki w spokoju zostawiac!!

    • Anonim pisze:

     Do miast uciekają, bo tam szkoły są na miejscu. Nie dziwne. Młodym rodzicom szkoły są potrzebne. Tym co już dzieci „wykształcili” wystarczają chodniki. Tylko dokąd nimi chodzić, skoro na wsiach już niewiele zostało?
     A do gimnazjum jeżdżą 13-16 latki, a nie 6,7 latki. Jest różnica?

     • Anonim pisze:

      W miastach jest o wiele gorzej. Rodzice moga wybrac sobie szkole jak sami zapewnia im transport. Goska Goska siedz w tym.Stargardzie i nie gadaj.

  • ;) pisze:

   AAA, to chodzi o tego byłego radnego w koszuli, który co roku brał kupę kasy na Wicher i do tej pory ani faktur ani efektów, a gmina regularnie dopłacała? Mam nadzieję, że sprawa nie utknie jak wiele innych i wyciągnąć odpowiednie konsekwencje. Swoją drogą, że tacy ludzie mają czelność aktywnie udzielać się w takich kwestiach. Słoma z butów wystaje, wstyd.

   • mirek pisze:

    właśnie nic nie słychać o tych przekrętach sam pan Smyka miał to zbadać i nagle ucichło dziwne ???????????????????????????????????

    • Anonim pisze:

     Za dodatki zabrane nauczycielom, pan Smyka miał zorganizować dodatkowe zajęcia dla dzieci. I co? Ucichło i nie zorganizował.

  • emil pisze:

   to jak Paulinko zostaje takie piętno na tacie czy nie. Chyba nie bo wtedy nie dotyczyło szkoły w Jesionowo.

   • Anonim pisze:

    Może i zostaje, ale jeśli można się w jakiś sposób zrehabilitować, to czemu nie? A ci dzisiejsi wspaniali, czym się zrehabilitują?! Postawią nową szkołę za cudownie zaoszczędzone pieniądze, kiedy już będą się cieszyć bogactwem po „zreformowanej” oświacie?

 51. Anonim pisze:

  Nie podniecajcie się tak, szkole i tak zamkną i tak, bez dwóch zdań ,bo ta szkoła to obciach.zegnam

 52. wicia pisze:

  to już wiadomo kto chce zostać wójtem w następnej kadencji heheh mają parcie na szkło tylko kto ich poprze 🙂

 53. Anonim pisze:

  Pocałujta w dupe wójta wieśniaki

 54. zerek pisze:

  Koledzy i koleżanki pana smyki i jego spółki nie podniecajcie się tak mocno że udało wam sie szkoły pozamykać bo za chwilę pisiory takie gminy jak przelewice to sami zamkną żeby mieć na 500+ i wtedy to dopiero będą paluszki podnosić ale tylko po to by sobie w nosie podłubać

 55. dzon pisze:

  Anonim jesteś takim jełopem za szkoda gadać nie pocałujta tylko pocałujcie a po drugie to wystaw swoją będziesz bardziej zadowolony jak cie cmokne

 56. ktos pisze:

  A CO MA TO TEGO 500+ ZA GRANICĄ STO LAT TEMU PŁACĄ NA DZIECI A TU DALEJ CIEMNOGRÓD 😉

 57. zerek pisze:

  Do ktas juz ci tłumacze że takie gminy jak przelewice nie mają prawa bytu czyli za jakiś czas poprostu zostanie rowiazana bo nie bedą wstanie się utrzymać

 58. dzon pisze:

  Anonim burak to ty masz na imie

 59. Marzyciel pisze:

  Szkoła w Żukowie uczniów 111 uczniów + pracownicy szkoły dotacja 91 467,58 zł, Biblioteka Gminna w Przelewicach 2 os. + filie nie znam danych 200 tys zł 🙂 śmiech na sali. Takich przykładów jest o wiele więcej w naszej cudownej rodzinnej gminie!

 60. Anonim pisze:

  O co chodzi z tym emerytem?

  • Anonim pisze:

   Emeryt to osoba, która przepracowała ustawowo wymaganą liczbę lat i może otrzymywać należne świadczenie zwane emeryturą 🙂

  • Ksenia pisze:

   O to że w Żukowie pracuje pani która pobiera świadczenie emerytalne i dorabia jako nauczyciel na pełnym etacie

   • Anonim pisze:

    W Polsce wielu emerytów pracuje, nie tylko w szkołach. Spójrz Kseniu, ilu policjantów pracuje na emeryturze, byłych strażaków, żołnierzy i nie tylko. Takie ich prawo.

    • Ksenia pisze:

     Zgadza się ale jako emerytowany nauczyciel który dorabia nie wypada jej krzyczeć”Referendum” ja bym tak nie zrobiła.

     • Anonim pisze:

      Ty byś tak nie zrobiła i ok, ale za to, widzę po wpisach, łatwo oceniasz innych, ich życie, prywatne sprawy. To wypada?
      Sobie dajesz prawo do oceny innych, a innym nie. Referendum to jakaś forma oceny, prawda?

 61. Anonim pisze:

  Referendum nie dla tej pani. Przecież i tak nie mogłaby wziąć w nim udziału,bo mieszka w Pyrzycach

 62. T34 pisze:

  Właśnie odsłuchałem ostatnią nadzwyczajną sesję rady gminy, jak najbardziej popieram likwidacje szkół Jesionowo Żuków tylko pytam dlaczego radni tzw słupy podnoszące tylko rękę nie wypowiadają sie na sesji w tej sprawie 3 aktywnych radnych i nic więcej. Mam na myśli radna Hes, Janasik, Halarewicz itp. Pani radna mnie nie dziwi jej to nie słyszałem na żadnej z sesji. Wybrana przez grono rodzinne nie wie po co tam jest chyba nawet postępowanie pod dyktando pana Smyki chyba tylko.

  • Anonim pisze:

   A dlaczego odbieracie nam – „społeczności zza jeziora” prawo do szkoły w pobliżu? Już chyba wszystko będzie po tamtej stronie jeziora. A my to co? My też płacimy podatki do wspólnej kasy gminnej!
   Zostaną 2 szkoły oddalone od siebie o 2 km, a nasze dzieci będą jeździły 16 km! Te starsze dadzą sobie radę, już jeżdżą – do gimnazjum, ale te małe? Zima, nie zima, mróz… Gdzie po drodze do toalety? 45 min jazdy w jedną stronę! Pomyślał ktoś o tym? Najważniejsze, żeby budynek gimnazjum nie stał pusty!

   • Iza pisze:

    Tak. Bo jest najlepszy. Po prezentacji mieszkańcy z Lubiatowa wola by ich dzieci chodziły do Przelewic.

    • Anonim pisze:

     Hmm, budynek.

    • Anonim pisze:

     Iza, skąd to wiesz? Robiłaś badania? Nie wszyscy mieszkańcy Lubiatowa chcą, aby ich dzieci chodziły do Przelewic, choć pewnie są i tacy. Tyle, że ich dzieci nie będą musiały jeździć 16 km. Jak to pan wójt stwierdził, jakby spytać mieszkańców Lubiatowa, to im obojętne, w którą stronę dzieci będą jeździły – w prawą czy lewą. Otóż nie wszystkim jest to obojętne! Na wielu widać budynek nie robi wrażenia i nie on jest najważniejszy. Chcą, żeby ich dzieci nadal chodziły do szkoły w Żukowie.
     Szkoda, że pan wójt nie pyta (choć głosi, że trzeba rozmawiać z mieszkańcami), a wygłasza takie swoje przemyślenia.

     • Anonim pisze:

      Wice jest stamtąd, mógłby popytać. Na wszystko im brakuje, a sobie nie odejmą. Żadna gminy w powiecie nie ma wicewójta. A tu takie problemy, że jeden nie da rady?

      • Anonim pisze:

       Następny/a mądry/a. Jest zastępca a nie Wice i jakbyś nie zauważyła Anonimie to nie ma Sekretarza więc rachunek jest dodatni bo pewnie Wójtowicz zarabiał więcej a i tak ……nic nie wiedział biedaczysko. Ten Z-ca Wójta to chociaż zna się na komunalce i dzięki temu masz ścieki i wodę od 3 lat nie podwyższoną opłatę.

       • Anonim pisze:

        Co Ty piszesz przecież jak tylko gmina przejęła wodę i ścieki od Ppk to zaraz ceny poszły w górę . Mało tego wcześniej był jeden abonament ogólny teraz jeden za wodę drugi za ścieki

       • Anonim pisze:

        Zastępca ładniej brzmi niż wice i mniej kosztuje? Super.
        Ta komunalka to sama się obsługuje? Spójrz ilu ludzi do tego zatrudnili. Pracują za darmo? Osobiście to może i nie masz podwyższonych opłat, a jakie są inne koszty, patrzyłeś/aś na to? Choć w sumie to nie ma jak, bo nie mówią, mydlą oczy. Zapytaj za pośrednictwem radnych, może w końcu powiedzą jak to wygląda. Ile to gminę czyli nas wszystkich kosztuje?

       • Anonim pisze:

        Pan od telekomunikacji zna się na komunalce. Cudowne przeobrażenia przechodzą w tej gminie. W sumie i to, i to przesył. Przynajmniej jako fachowiec od komunalki może teraz wodę lać 🙂

      • Anonim pisze:

       Stworzyli stanowisko wicewójta? To dlatego maluchy z gminy muszą zrobić zrzutkę na pensyjkę dla kolejnego urzędnika?! To wstyd, trzeba zacząć od siebie, jeśli się chce oszczędzać na dzieciach. Kiedyś, ktoś ładnie powiedział: Wszystkie dzieci są nasze! A u was? Nasze są z Kłodzina i z Przelewic, a reszta to „gorszy sort” – niech się tuła… Dobra zmiana – Panie i Panowie! Będą wam smakować pieniądze, gdy będziecie mijać wypasionymi brykami autobusy wypełnione smutnymi, zmęczonymi dzieciakami?

     • Anonim pisze:

      Skąd wy bierzecie tą odległość 16km. Przecież można je wozić 14 przez Przywodzie! Krajobrazy ładniejsze tu rzeczka, tam las o co chodzi. Przygoda, przygoda, przygoda !!!!

   • Anonim pisze:

    Otóż to! Wpadają w nerwowość i obrażają, nawet na forum internetowym, kiedy pada słowo: ankieta. W cywilizowanym świecie ankietowanie stosuje się do badania opinii ludzi…
    Pan wójt zaoszczędzi na maluszkach; może postawić toalety (z przyciskami rzecz jasna!) na trasie oświatowego orszaku. Dzieci są pojętne – nauczą się – i nie przeziębią pęcherzy…
    Mężczyźni – przeznaczeni do wyższych celów, są ponad takimi przyziemnymi sprawami, ale dziwię się kobietom, które grzecznie podniosły łapki. Nie mają wyobraźni, wrażliwości czy dzieci?

    • Kobieta pisze:

     Te kobiety w radzie gminy to chyba nie mają języka w gębie bo sie nie wypowiadają w żadnej sprawie . No chyba że nie maja zdania . Może musza się dłuzej zastanowić zeby sobie pogląd wyrobić ? MASAKRA!!!!!!

     • Anonim pisze:

      Kobiety widać wchodzą w układy lokalne nie gorzej niż mężczyźni. Za to, że były grzeczne i nie wytwarzały trudnych sytuacji, dostały te dobre role. Mogły spokojnie podnieść łapki przeciw likwidacji szkół albo się wstrzymać (mało czasu było, żeby wyrobić sobie zdanie, choć w sumie zdania żadnej z pań nie poznaliśmy). Naprawdę wierzą w cudowne uzdrowienie finansów gminy poprzez likwidację szkół?!

     • Anonim pisze:

      One łapska podnoszą jak trzeba dietę odebrać

 63. zenek pisze:

  TAKICH MAMY RADNYCH JAKIICH WYBRALISMY 😉

 64. anonim pisze:

  no wiesz zenek dieta kusi

 65. Anonim pisze:

  Wasze wypowiedzi są tak żałosne, że szkoda gadać, jesteście tak prości i jakby nie patrzeć odrazu widać, że z Jesionowa i ukonczyliscie właśnie tę szkołę, heh , ona musi zostać zamknięta bo żal

 66. Anonim pisze:

  Wolimy być prości niż krzywi, bo ty pewnie jesteś krzywy jak h…

 67. R.R pisze:

  Anonim żal to ty jesteświata!!!

 68. admin pisze:

  dlaczego na tak ważnej sesji zabrakło wszystkich radnych??? a później przed wyborami będą mówić ze byli przeciw 🙁

 69. Anonim pisze:

  Odnoszę wrażenie, że dla naszych władz najważniejsza w szkole jest „baza dydaktyczna” w postaci sali gimnastycznej i siłowni. Widać stawiają na rozwój fizyczny ucznia. Dzieci będą mogły biegać po tych 1938 m2 i ćwiczyć całe dnie na siłowni!
  Szkoła sportem stać będzie! Czy to nowa polityka oświatowa gminy? A tak na marginesie, ilu znanych sportowców wyhodowano w tych superwarunkach? O jakichś wielkich osiągnięciach sportowych teraźniejszych uczniów super wyposażonej szkoły też jakoś nie słychać. Olimpijczyk z Lubiatowa sali w szkole nie miał. Widać nie była mu do niczego potrzebna. Chyba te 1938 m2 i siłownia nie mają aż tak wielkiego znaczenia, jakie nadaje im wójt. Biegać aby się wybiegać? Na podwórku można! A w szkole przede wszystkim czytać, pisać i liczyć się uczyć!

  • Anonim pisze:

   Sport był, jest i będzie ulubioną przez władze formą aktywności. Pobudowali hale sportowe, orliki, stworzyli klasy, szkoły mistrzostwa sportowego. Wyposażyli budynki sportowe w sprzęt. W Pyrzycach istnieją Ośrodek Sportu i Rekreacji i Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportu, które mają swoje budżety na działalność. Gabloty w szkołach zastawione są pucharami, ściany poobwieszane dyplomami za zawody sportowe. Jest jeden problem: wuefiści bazują na usportowionej grupce uczniów. Znaczna część, mimo świetnych warunków i możliwości zdobycia medalu, unika ćwiczeń na lekcji. Kiedyś wystarczył „wuef”, ewentualnie sks w marnych warunkach, by zachęcić dzieciaki do rozwoju tężyzny fizycznej. I jakoś nikt się nie migał przed „wuefem” i zawodami…
   Inne dziedziny nie są już tak dotowane i rozpieszczane przez władze. Nauczyciele, by zachęcić dzieci do aktywności, niejednokrotnie sami sponsorują swoje stanowiska pracy i nagrody za konkursy… Łatają dziury, malują meble, ściany, by było ładnie. Dla urzędników są pieniądze na materiały potrzebne do pracy, np. papier ksero… Dla nauczycieli – nie ma…
   Teraz się okazuje, że ich szkoły i oni są niepotrzebni. Z dnia na dzień, można wyrzucić na bruk bez prawa głosu te „święte krowy”. Przecież wszyscy znali opinię szanownych radnych gminy Przelewice…

   • Felix pisze:

    Ciekawe gdzie naucziele kupują za swoje o matko -żenada papier ksero rodzice dają nawet trzeba ręczniki papierowe rodzice kupują do szkoły kupować raz w miesiącu Nauczyciele zachęcają -smiechu warte -nauczycile to myślą jak szybko wyrobić godziny zero inicjatywy ,programy artystyczne ciągle te same .Szkoły szkołami tiu trzeba zrobić porządek właśnie z pewną kadra nauczycieli i trochę pozmieniac

    • Anonim pisze:

     W Przelewicach też się wycwanili i zbierają pieniądze na papier? Najlepiej stwórzcie od razu gminną objazdową szkołę na miarę XXI wieku! To dopiero będą oszczędności! Już i tak dzieciaki 2 godziny lekcyjne będą podróżowały… Jak zmieniać, to radykalnie, no może szkoda tylko tej siłowni i pewnej kadry…

    • anonim pisze:

     Swięta prawda!

   • Anonim pisze:

    Przecież nauczyciele WF gminy Przelewice mają godziny na zajęcia popołudniowe w PMOS Pyrzyce( można się dowiedzieć ile tych godzin jest)i z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki( dwie godziny tygodniowo): poz. 346. pyrzycki Przelewice Jesionowo Szkoła Podstawowa 8 7 15( ilość ćwiczących),Poz.352. pyrzycki Przelewice Przelewice Gimnazjum 15 0 15( ilość ćwiczących), oraz instruktorzy w PMOS: p.Stanisław, p.Łukasz i Krzysztof( info na stronie PMOS Pyrzyce zakładka instruktorzy). Czyli zajęcia popołudniowe jak najbardziej powinny się odbywać, a dzieci i młodzież ma możliwość uprawiania zajęć sportowych. Tylko czy zajęcia odbywają się do godziny 15 cy po 15 zależy od …..Każdy może sobie sam odpowiedzieć. Tylko konia z wozem( będzie bogatszy) czy młodzież chce w tych zajęciach uczestniczyć, a czy opiekunowie mają chęć prowadzić zajęcia tak jak prowadził je Leszek Muskała. Można powiedzieć miałeś …mie złoty róg, został ci się tylko….A Leszek jest dziś realizuje się w szczecińskich stowarzyszeniach i szkoli tam dzieci….

    • Felix pisze:

     I bardzo dobrze że uciekł z tad , pozdrowienia dla Leszka

     • Anonim pisze:

      Niedługo wielu stąd zwieje, jak nie będzie szkół! Bo po co tyle jeździć, jak można mieć szkołę blisko i przez to lepsze, łatwiejsze życie.
      Leszek to fajny chłopak, kontaktowy, zaangażowany. Miał jednak ten komfort, że nie musiał cały dzień pracować z dziećmi w szkole, a potem jeszcze po południu. Dzieci z reguły wolą dobrowolne zajęcia popołudniowe, niż te obowiązkowe, szkolne, gdy trzeba iść z programem, robić to i tamto, a ne tylko to, co interesuje i chcą robić dzieci (chłopcy – piłka nożna).

      • Anonim pisze:

       Jesteś w błędzie. Zajęcia polegają miedzy innymi na dobrowolności, a prowadzący powinien uwzględnić oczekiwania dzieci. A nie jak napisałeś program. To są zajęcia dobrowolne i do wyboru. Jeszcze raz podkreślę, czy prowadzący ma chęć coś zrobić więcej czy tylko pańszczyznę. A Leszek jakby pracował w szkole to po południami miał by jeszcze więcej chętnych iż obecnie mają…Bo on to robił z pasją….

       • Anonim pisze:

        Zajęcia popołudniowe polegają na dobrowolności. Szkolne są obowiązkowe. I nie wszystkim wszystko się podoba. Takie są dzieci. Dorośli zresztą też. Jeden woli piłkę nożną, drugi siatkową.
        Niestety, ale w szkole trzeba realizować podstawę programową ustalona przez MEN, czy się to komuś podoba czy nie!
        Pańszczyzna, pasja… nie mnie to oceniać. Każdy jest inny i każdy inaczej podchodzi. Cóż, tacy są ludzie. Wszędzie.

       • Anonim pisze:

        Nie tylko on. I nie tylko nauczyciele wf są pasjonatami.

      • jan pisze:

       co ja tu słyszę leszek m . przecież on brał kasę od rodziców nikt za darmo nie będzie latał i nie róbcie z niego nie wiadomo kogo 😉

    • Anonim pisze:

     Właśnie o to chodzi! Wuefiści mają dodatkowe pieniądze za zajęcia z dziećmi po południu. Od nauczycieli innych przedmiotów oczekuje się tego samego ale za darmo. Co otrzymują w zamian? Krytykę roszczeniowych rodziców, którzy zdania nie potrafią poprawnie napisać, ale zauważą, że „programy artystyczne” są zawsze takie same…

 70. kiero pisze:

  A bogaty Wicher Przelewice na obozie piłkarskim w jednym z droższych hoteli AMBER GOLD w MIĘDZYZDROJACH .

 71. anonim pisze:

  ludzie ogarnijcie się co wy wypisujecie kogo jeszcze tu poruszycie????MASAKRA jak ludzie potrafią być chamscy!

 72. anonim pisze:

  Jak Kuba bogu tak bug Kubie jak radni nam tak my radnym-zycie.Panowie radni co rączki do góry podnosili to trzeci gatunek ludzi wywodzących sie z wiosek popegerowskich czyli PEGERUSY

 73. marzenka pisze:

  A nie piją nic a nic?

 74. Anonim pisze:

  Szkoła ma być bezpieczna, blisko ucznia; nie dowozimy dzieci do nauczyciela, tylko nauczyciel dojeżdża do ucznia – powiedziała minister edukacji narodowej (nie zaściankowej) Anna Zalewska.

  • Anonim pisze:

   Wiceminister edukacji narodowej(nie zaściankowej) Maciej Kopeć mówi o szkole blisko domu. I jak się w to wpisuje nasza gminna polityka oświatowa, i pomysł wożenia uczniów 16km do szkoły?

 75. Najsłabszy pisze:

  Najsłabszy wójt jaki był w Przelewicach.choć głosowałem na niego [SZKODA.

  • adam pisze:

   żal ze tak piszesz 😉

  • Anonim pisze:

   W Żukowie odwołali sołtysa to i można odwołać wójta

   • Anonim pisze:

    I burmistrzkę Pyrzyc też się powinno odwołać

    • CBA pisze:

     Najważniejsze by jej ponownie nie wybrać, ani nikogo z zorganizowanej grupy. Mam tu na myśli jajogłowego lewaka i próżniaka zawsze zastępcę żyjącego na koszt samożądu , o kierowniku obory to już nawet nie wspomnę. Potrzebna jest również zmiana na stanowisku skarbnika, tak długo okupowana przez jedną i tą samą osobę notabene zawodową kłamczuchę, potrzebna jest ta zmiana byśmy się wkońcu dowiedzieli prawdy o budżecie gminy. Dalej nie wiemy ile kosztował BAL w Nowielinie ile kosztowały zastępstwa procesowe na śmiesznych sprawach OLECHA gdzie dietę wzioł w wysokości 300zł , a gminę zastępstwa procesowe kosztowały już 27tyś.zł. Itd.

     • Anonim pisze:

      Fora wam się pomyliły 🙂
      Choć my też tu nie możemy się prawdy dowiedzieć, na co ile wydają. Ciągle mówią co innego, w zależności od potrzeb. Urząd przepełniony, kasy nie ma. Teraz wszystkiemu winne są szkoły! A inne elementy? Widać pasują do gminnej „układanki”. Interesy proszę państwa, interesy. Układ(anki). Jak wszędzie. I jak widać zmiana nie zawsze jest dobra. Więc się 3 razy zastanówmy, zanim dokonamy wyboru.

     • Anonim pisze:

      Niegospodarność,dziadostwo i głupota w zarządzaniu
      NASZĄ GMINĄ,a miało być tak pięknie.

      • Anonim pisze:

       Czy to prawda, że żona obecnego dyrektora PDK została zatrudniona w urzędzie miejskim w Pyrzycach? Proszę się tą sprawą zająć!

       • Yuka pisze:

        Nie, nieprawda.

        • Anonim pisze:

         Acha. Poszła fama, że została zatrudniona w urzędzie i ją przerzucają ze stanowiska na stanowisko, bo ponoć sobie na żadnym nie radzi. Ale OK.

         • Anonim pisze:

          Nieaktualne. Ale była tam zatrudniona do konxa roku.

          • Yuka pisze:

           Ku ścisłości, nie była zatrudniona, tylko na stażu, a to wyjaśni Ci sytuację anonimie „i ją przerzucają ze stanowiska na stanowisko…), jak ktoś był na stażu, to wie jak to jest. Nie osądzajmy zbyt pochopnie a swoją drogą, każdy kto chce pracować powinien mieć szansę na pracę, czyż nie?

          • Anonim pisze:

           Do Yuka: oj chyba nie każdy.

         • x pisze:

          Następnym razem zanim zaczniesz kogoś obrażać publicznie to zorientuj się w temacie a nie powtarzasz bzdury.A nawet jakby pracowała,to co w tym złego?

          • sokół pisze:

           Już się tak nie stroż bo wszyscy i tak wiedzą że to po znajomości i spłata zobowiązań wyborczych przez jaśnie nam panującą

          • Marcia pisze:

           Jak ma zostać znowu zatrudniona to do końca kadencji, bo potem już lipa. Przyjdzie nowa władza i stare znajomości, układy, spłaty zobowiązań wyborczych już nie będą aktualne.

          • KrzysiO pisze:

           Ty x, a gdzie tu „obrażanie publiczne”?? Czytaj ze zrozumieniem komentarze. Jak nie rozumiesz, to czytaj wielokrotnie. Za którymś razem zrozumiesz.

          • Beata pisze:

           O czym wy mówicie? To był staż. Jakie znajomości? Każdy może iść na staż. Każdy. Z tego co wiem od poczatku pracowała w promocji. Radziła sobie całkiem nieźle. Miła, uśmiechnięta. Po niej przyszła nowa dziewczyna. Też już nie pracuje. Zgłoście się. Miejsce czeka. Wyrobicie sobie znajomości.

     • Anonim pisze:

      zgadzam się skarbnik to potrafi mataczyć czas już na nią niech się zabiera z psiapsiółką marzenką

 76. Anonim pisze:

  To niestety prawda Wójt nas oszukał żałuje ,że głosowałam na niego.

 77. Anonim pisze:

  A ja wolałbym, żeby moje dziecko chodziło do szkoły podstawowej w Przelewicach. Czytałem uzasadnienie i ludzie! W Żukowie wcale nie ma sali, nie ma świetlicy, a kuratorium takie głupoty wypisuje.

  • Anonim pisze:

   Zapisz dziecko na jakieś zajęcia sportowe. W szkole ma się przede wszystkim uczyć czytać, pisać i liczyć. Wf to nie wszystko, choć też jest ważny. Do tej pory dzieci ćwiczyły na tej małej sali, to i dalej będą. Nie martw się o ten wf. Poza tym jest Orlik, wygania ci się dziecię do woli.

   • Anonim pisze:

    A dlaczego mają ćwiczć w małej sali skoro mogliby na dużej? I dlaczego ma zapisywać na dodatkowe zajęcia skoro jest tyle godzin wf w szkole?

    • Anonim pisze:

     Bo rozumiem, że o ten rozwój fizyczny chodzi, skoro najważniejsza jest sala. Dodatkowe zajęcia sportowe to nic złego, prawda?

    • Anonim pisze:

     A dlaczego mają jeździć do szkoły 16 km, skoro jest na miejscu? Dla dużej sali?

     • Anonim pisze:

      nie tylko.
      Szersze, jaśniejsze korytarze, większe klasy, sala, świetlica…

      • Anonim pisze:

       Sale są duże, jasne, ciepłe, zadbane, przyjemne… Po korytarzach się nie biega, więc wystarczą. A świetlica jest potrzebna, kiedy kończą się lekcje. A jak kończą się lekcje, to sale lekcyjne są wolne. A czym się różni sala lekcyjna od pomieszczenia świetlicy? Zajęcia świetlicowe można w nich spokojnie prowadzić.
       Nie szukajmy więc problemów, tam gdzie ich nie ma 🙂

       • Anonim pisze:

        proponuję przenieść się do jaskini…

       • Anonim pisze:

        tak przecież dbacie o dobro dzieci, więc potrzebna jest zmiana miejsca i otoczenia po lekcjach, dlatego potrzebna jest świetlica, zajęcia świetlicowe powinny różnić się od tych lekcyjnych!

        • Anonim pisze:

         Tak, dbam o dobro dziecka i dlatego nie samą szkołą ono żyje. Na zajęcia świetlicowe nie narzeka, są różnorodne i inne od lekcyjnych, choć odbywają się w zwykłej sali lekcyjnej, bez napisu na drzwiach ŚWIETLICA. I nie potrzebuję, żeby jeździło na nie do Przelewic.

         • Nie do wiary pisze:

          Naprawdę wolicie, żeby wasze dzieci jeździły 45 min w jedną stronę do szkoły, uczyły się w klasach po 26 osób, bo tam jest duża sala, jasne korytarze i klasa z napisem świetlica?!
          Nie do wiary!

         • Anonim pisze:

          Parafrazując myśl noblisty R. Tragore można rzec: Szkoła (także świetlica) jest wielka przez swoją gościnność i życzliwość, a nie przez swoje rozmiary…

          • Anonim pisze:

           Chyba w każdej szkole panie i panowie – nauczyciele, są ważni 🙂

          • aninim pisze:

           No tak, rodzice mają dość ważnych pań w tej szkole.W niektórych szkołach nauczyciele są na ty z uczniami i ustępuja im drogi na korytarzu . I TAK MA BYĆ !

  • Anonim pisze:

   nie o to mi chodziło, pisałam o uzasadnieniu kuratorium, przeczytaj to zrozumiesz. Tam piszą, że budynek gimnazjum się nie nadaje, bo świetlica jest wydzielona z korytarza, to stwierdzam, że w Żukowie nie ma osobnego pomieszczenia na świetlicę, dalej, że na sali będa ćwiczyć dwie klasy i że to niby pogorszenie warunków, to stwierdzam, że w Żukowie nie ma sali a każdy kto był na hali w Przelewicach to wie, że ona jest tak zbudowana, że mogą ćwiczyć dwie klasy, bo jest zasłona. O to mi chodziło. Kuratorium nielogicznie to wszystko uzasadniło. Tyle w temacie.

 78. Anonim pisze:

  Zważywszy na to, że w Żukowie często nie ma wf , a dzieciaki spędzają czas w bibliotece i maja czytać to wf nie jest ważny. W takim razie po co jest w planie, po co pani od wf…

  • Anonim pisze:

   Wf w szkole jest za dużo! 4 godz wf i 4 matematyki. A po lekcjach co dzieci najchętniej i najczęściej robią? Trenują matematykę czy ganiają po dworze?

  • Anonim 2 pisze:

   A co, twoje dziecko, Anonimie musiało czytać na wuefie? A dlaczego? Wszyscy wszystko wiedzą najlepiej, szkoda,że swoich dzieci nie umieją wychować.

 79. Anonim pisze:

  Czy to prawda ,że przewodniczący rezygnuje ze stanowiska bycia radnym ?

 80. Anonim pisze:

  Pan Pender

 81. Anonim pisze:

  W książeczce do nabożeństwa mojego dziecka jest modlitwa za Ojczyznę: (…)Spraw, aby ludzie szanowali w niej siebie, drzewa, rzeki i zwierzęta. Niech dbają o szkoły, o pomniki, groby, zabytki, kościoły, szpitale, teatry i aby z szacunkiem mówili, że to ich dom – Ojczyzna.
  Oj będą się smażyć w piekle ci nasi „działacze”, zwłaszcza ci, co nie dbają o własne gniazdo.

 82. Felix pisze:

  Pod osłoną nocy w dniu 3.03 w miejscowości Ukiernica Komitet społeczny działający przy PSP w Żukowie uczcił zwycięstwo .. szkoda że tylko wybrani ludzie z komitetem świętowali … Reszta rodziców która próbowała i robiła poszła na marne… Brawo Komitet społeczny PSP w Żukowie

  • mieszkaniec gminy pisze:

   Komitet społeczny jeszcze nie świetował , jeszcze pracuje i szykuje niespodzianki !!! niektóre tajne rzeczy sie robi pod osłoną nocy .

 83. Anonim pisze:

  reszta rodziców dała się wykorzystać Komitetowi. Nic nowego. Zrobili swoje, kurnik w Żukowie ocalili, do świętowania nie są potrzebni. I dobrze im tak 🙂

  • Anonim pisze:

   No właśnie nie ocalili! W budynku nie można założyć kurnika tudzież innej działalności (choć pomysły pewnie są). Tam nadal ma być szkoła. Oj, chyba coś tu nie idzie po czyjejś myśli.

   • Anonim pisze:

    pisząc kurnik mam na myśli szkołę, przecież ten budynek jak kurnik wyglada

    • Anonim pisze:

     W Szczecinie też są takie niewielkie szkoły, mają po jednym oddziale na każdym poziomie. Są oblegane, bo są przyjemne, małe i bezpieczne, dzieci nie są tam anonimowe, są znane z imienia i nazwiska. Rodzice dowożą do nich dzieci,jeśli znajdują się poza ich obwodem. Nawet nie wiecie, jakie dobro macie i co niszczycie.

     • Anonim pisze:

      tu nie chodzi o to ze szkoła jest mała, tylko o to ze jest niedostosowana, wąskie korytarze, małe klasy, pomieszczenia wymagające remontu, brak sali, świetlicy itd.

      • Anonim pisze:

       Eeeee tam, do czego niedostosowana? Kiedyś było tam 8 klas, to i teraz może być. Znasz w ogóle tę szkołę? Klasy są duże, jasne, funkcjonalne. Wcale nie wymagają remontu, może odświeżenia, są przecież codziennie używane. W domach też co jakiś czas malujemy. Korytarze nie służą do biegania,a do spacerowania i przejścia np. do toalety spokojnie wystarczą. Sala do ćwiczeń jest, spełnia swoją rolę. Obok szkoły jest Orlik do gier zespołowych. A świetlica potrzebna jest poza lekcjami. To przecież może być każda sala. Nie czepiajcie się, bo nie ma czego.

       • Anonim pisze:

        a dlaczego ma być jak kiedyś? Dlaczego ma nie być lepiej? Trzeba do przodu iść a nie się cofać do kiedyś…

        • Anonim pisze:

         No bo PiS rządzi i chce, żeby było jak kiedyś 8 klas. Nie spodobały im się gimnazja. I dlatego trza się cofnąć.
         Ale też chce szkoły blisko domu, a 16 km to nie blisko, to strasznie daleko, zwłaszcza dla małych dzieci!

        • Anonim pisze:

         Jak lepiej?! 6,7,8 latek jadący do szkoły 45 minut w jedna stronę to lepiej?! Dla kogo lepiej, bo nie dla niego?!

       • ela pisze:

        halo halo sala do cwiczeń jest ale jak zostanie 8 klas bedzie trzeba ja podzielic jak zadawnych lat na dwie klasy i juz sali gimnastycznej nie bedzie
        zostanie tylko korytarz

        • Marzyciel pisze:

         Pomijając szerokość korytarzy i tym podobnych czy ktoś z Was pomyślał o tym ile dowóz tychże dzieci do Przelewic będzie kosztował? Obecnie gmina dokłada 90 tys. po dołączeniu klasy 7 i 8 z wstępnych wyliczeń wynika iż szkoła utrzyma się z subwencji! Była by to jedyna taka szkoła w GMINIE!!! Wracając do pytanie nie wydaje mi się że dowóz 100 uczniów będzie niższy niż obecna dotacja. A kto może na tym zyskać? na pewno nie dzieci 🙂 zastanówcie się ludziska komu najbardziej na zamknięciu tej szkoły zależy.

         • Anonim pisze:

          Wszyscy dobrze wiemy trzeba rozwinąć interes syna wiadomo kto wozi dzieci do szkoły

          • Ogłoszenie ! ! ! pisze:

           Uwaga ! Kurnik do przejęcia w Żukowie ! Za darmo ! Tylko bez hałasu , prosze !

         • Anonim pisze:

          Nie dokłada się do szkoły bo nauczyciele z Żukowa się zatrzymali i nie robią awansu

          • ZPY pisze:

           A to prawda nauczyciele z Żukowa się zatrzymali awansu nie robią 😁 Szczególnie emerytki😂😂

          • anonim pisze:

           po co im awans , kury też dobrze wychowują swoje piskleta i bez awansu.

          • Aninim pisze:

           No tak, niektórzy robią awans dla kasy , a jak już zrobią , to wymigują sie od pracy. Nie mówiac już o pracy dodatkowej . Najcześciej to oni „chorują” , albo ich „dzieciaczki”.a szkoła to ma wyniki tylko dzieki nim

          • z życia kur pisze:

           Kura im wyżej i bliżej koguta siedzi,tym bardziej jej sie wydaje że jest mądrzejsza i piękniejsza od innych.Pozory.

        • Anonim 2 pisze:

         Ty Ela to mało wiesz. Za dawnych lat nie było tylu sal w szkole, nie było góry, kibelków,… To może cofnijmy się do czasów, gdy szkoła składała się z 2 sal? Też mi argument!

         • Anonim pisze:

          Prawda : XIX w. i na dodatek głęboka komuna do kupy wzięte! Bez awansu, durne to to , a na dodatek stare i brzydkie ! Przyjdzie walec i wyrówna 🙂

          • Anonim pisze:

           Ooooo, to jest hejt! A ty kim jesteś? Chyba masz jakiś problem i kompleksy. Pamiętaj Anonimie, że w sieci tak naprawdę nikt nie jest anonimowy.

          • Anonim pisze:

           Co za bzdury piszecie!
           Jak byście się znali, to byście wiedzieli, że dla rozwoju i podniesienia kwalifikacji są studia podyplomowe, kursy, szkolenia, a awans nie jest od tego 🙂
           Jeśli nauczyciel może uczyć 2 przedmiotów to znaczy, że oprócz studiów magisterskich ma jeszcze inne – podyplomowe i wysokie kwalifikacje.

          • Anonim pisze:

           Nie hejt,bez obrazy.To tylko uogólnienie bez konkretnego wskazania…

          • Przewodnik bon ton pisze:

           Jak to tylko uogólnienie bez konkretnego wskazania?! Przecież jest. Bez obrazy? A co to było, jak nie obraza? W ogóle takich komentarzy nie powinno być! Do niczego nie prowadzą. Pokazują jedynie brak kultury piszących.

  • Anonim pisze:

   Komitety z Żukowa i Jesionowa nie złozyły broni, jeszcze pracują więc na świetowanie maja czas .Teraz czekają na dalsze decyzje .Może ludzie w Ukiernicy świetowali pod osłona nocy czyjes urodziny albo imieniny .Trzeba najpierw rozpytać a nie puszczać info bez sprawdzenia.

 84. Elka pisze:

  Mogli w szkole zrobić 😂😂

 85. Anonim pisze:

  Ciekawe jaką odpowiedź da Ministerstwo Edukacji w sprawie zażalenia . Przewodniczący powiedział,że jaką by nie była szkoły zamkną nikt im nie będzie rządził na tym gminnym podwórku

 86. Anonim pisze:

  raczej ministerstwo przychyli się do petycji mieszkańców.

 87. Anonim pisze:

  O jeszcze się nie rozstrzygło a oni już oblali skąd ta pewność ? Ministerstwo ma w dupie takie wiochy zrobi jak gmina chce żeby im tyko nie dokładać

 88. doktor samouk pisze:

  Ale Jesionowa władza nie ma w d…e , bo tu są bambry , których się władza boi . A szkoła dobrze uczy i minister oświaty napewno poprze opinie kurator oświaty , bo dobra szkoła , to mała szkoła

 89. Anonim pisze:

  Wójt odzyskał głosy stracone kobiet walczących i nie tylko zrobił imprezę u syna warto ponoć było opłaciło się , zatkał mordy ciastem i oranżadą po której solidnie się wszystkim odbije z nieoficjalnych informacji podatek ,woda i śmieci niemało wzrosną już nie długo.

  • andrzej pisze:

   żal ci chyba D… ściska ze ty o takiej sali wcześniej nie myślałeś bo najlepiej wam dać wszystko za darmo jak za czasów pgr-ów prawda

  • marzyciel pisze:

   Wiadomo ktoś musi spłacić kredyty i długiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Love Przelewice

 90. Anonim pisze:

  Interesy, interesy, interesy! Wszystkie działania mają swój cel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.