Mieszkańcy Jesionowa sprzeciwiają się likwidacji szkoły

         Co najmniej 185 osób podpisało się pod petycją wyrażającą zdecydowany sprzeciw wobec koncepcji likwidacji szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jesionowie. Nie dopuszczają do sobie myśli, że po likwidacji w ich miejscowości ośrodka zdrowia i świetlicy wiejskiej teraz mieliby by też stracić szkołę.

         Jesteśmy głęboko oburzeni takimi przemyśleniami i żądamy aby nasz głos został przemyślany i wzięty pod uwagę podczas podejmowania tak istotnych decyzji. Mandat zaufania społecznego powzięty przez państwa wygaśnie z chwilą podjęcia decyzji zamykających naszą szkołę. – czytamy w piśmie skierowanym do Wójta i Rady Gminy Przelewice, a także Kuratorium Oświaty i Wychowania oraz Starosty Powiatu Pyrzyckiego.


reklama
      

         15 grudnia w szkole podstawowej w Jesionowie odbyły się jak co roku jasełka przygotowane przez dzieci szkolne. Po występach odbyło się spotkanie w pokoju nauczycielskim, podczas którego wójt Mieczysław Mularczyk wskazał, że jednym z rozwiązań jakie może podjąć Rada Gminy w sprawie przyszłości szkoły może być jej zamknięcie. Na taką możliwość zdecydowanie nie zgadzają się mieszkańcy Jesionowa.

         Zlikwidowano już w Jesionowie ośrodek zdrowia, świetlicę wiejską, drogi się rozpadają. Dzisiejsze nie dla koncepcji zamknięcia szkoły jest jest początkiem działań oprotestowujących takie podejście, 185 osób podpisanych pod tą petycją jest mandatem wszelkich działań dla obrony naszej szkoły z którą utożsamiamy się i mamy zamiar stać na straży jej istnienia i funkcjonowania. – czytamy dalej w w/w piśmie.

         Mieszkańcy Jesionowa chcą się spotkać z wójtem i radnymi w czwartek 12 stycznia br. o godz. 19:00 by rozmawiać o dalszych losach szkoły.

         Szkoła w Jesionowie powstała w 1928 roku. Po II Wojnie Światowej w 1946 roku jako pierwsza w tych okolicach rozpoczęła proces nauczania. Pomimo zmian ustrojowych i systemowych jej działalność nigdy nie została zawieszona a wręcz przeciwnie została rozbudowana i przystosowana do zmieniających się wymagań. Przez dziesiątki lat głęboko wrosła w naszą tożsamość. Obecnie została jako jedyna przyczółkiem oświaty, spotkań i kultury. Wiele pokoleń uczniów korzystało z krużganka wiedzy tej szkoły i jak widać wyrośli z na niej mądrzy i uczciwi ludzie.

CH

foto: www.szkolajesion.republika.pl

33 odpowiedzi na Mieszkańcy Jesionowa sprzeciwiają się likwidacji szkoły

 1. Anonim pisze:

  Jakiego sobie wójta wybraliście to teraz tak macie.

  • wiśta wio łatwo napisać pisze:

   A skąd wójt mógł wiedzieć że gimnazja zlikwidują? W Przelewicach jest duże gimnazjum z duża salą gimnastyczną. Teraz wójt na zagwoźdźkę co z tym zrobić. Zostawić puste?

   • W.W. pisze:

    To jest problem z budynkiem i salą, Może ktoś pomyśli i utworzy szkołę średnia ? Za trudne ?

    • Rebe pisze:

     Gminy nie są od prowadzenia szkół średnich. zanim coś się napisze to trzeba najpierw trochę poczytać. To zadanie powiatu.Tam kierować takie sugestie

     • W.W. pisze:

      Myślisz że o tym nie wiem ?
      To niech nie siedzą tylko kierują sugestie, że mają wolne przestrzenie – problem i idą po najmniejszej linii oporu. Może zrobią tam zakład pielęgnacyjno opiekuńczy ?

  • W.W. pisze:

   Radnych to oni decydują tak w kwestii sprostowania i kompetencji.

 2. FFFFFF pisze:

  MATA 500+ i dobra zmiana GŁOSUJ-TA CIULE NA JARKA

 3. W.W. pisze:

  Polityka i rządzenie to oprócz śmietanki także praca u podstaw, pomysły i ich realizacja. Zamykanie to najprostsze może trochę intelektualnego wysiłku.

 4. Anonim pisze:

  Słyszałem taką gadkę że jak nie będzie szkoły w ŻUKOWIE to rodzice dzieci poślą do DOLIC i gmina straci subwencję bo do DOLIC dowozy bliższe jak do PRZELEWIC.

 5. Anonim pisze:

  Ciekawe czy wójt Przelewic przyjedzie na spotkanie z mieszkańcami Żukowa w sprawie zamknięcia szkoły w Żukowie!?Gmina idzie za ciosem i chce zamknąć dwie szkoły!I nikomu nic nie mówiąc!

 6. Klop124 pisze:

  Ciekawe czy wójt Przelewic przyjedzie na spotkanie z mieszkańcami Żukowa w sprawie zamknięcia szkoły w Żukowie!?Gmina idzie za ciosem i chce zamknąć dwie szkoły!I nikomu nic nie mówiąc!

 7. Anonim pisze:

  lepiej podpiszcie się czy jesteście za likwidacją rady gminy.

 8. Anonim pisze:

  pod budkę z piwem

 9. W.W. pisze:

  Jak dzieci z Żukowa pojadą po wiedzę do Dolic to z Jesionowa do Mostkowa i Barlinka i Przelewice zostaną same.

 10. anomim pisze:

  witam jak likwidowali szkołę w Lubiatowie , Laskowie czy w Klukiach jakoś nikt nie protestował i było dobrze a demografia robi swoje 😉

 11. Anomim pisze:

  jakoś wójt gminy niema wpływu na likwidacje gimnazjum , tez bym tak chciał zarabiać ponad 3 tyski za 5 godzin pracy jak np. nauczyciele w takich wiejskich szkołach POZDRAWIAM

 12. Xx pisze:

  Zamkna i tak tylko co z tak pieknymi budynkami..?moze burdel i znizki dla mieszkancow..:)

 13. Klop124 pisze:

  Może budynek po szkole w Żukowie dostanie syn wojta?Jak znalazł na hotel da gości weselnych!!!

 14. Anonim pisze:

  Jesionowo i Żuków powinien Wójt z Radnymi zlikwidować natychmiast. Znaleźli się dzieci nie ma a nieroby (nauczyciele) buntują matki żeby im stołków bronili. Żenada! Są fajne dwie szkoły w których zmieszczą się jak mówi Wójt wszystkie dzieci to po co trzymać 4???? Żeby płacić Nauczycielom bo ….MAŁO IM. Na bruk z tymi mądrymi ludźmi.

  • Anonim pisze:

   Można samemu uczyć swoje dzieci. Takie prawo w Polsce. Nie trzeba będzie płacić nauczycielom. Ile nauczysz swoje dzieci, tyle będą umiały.

 15. W.W. pisze:

  Sam się zlikwiduj i wróć do tych lepszych szkół na powtórną nauke.

 16. Aga pisze:

  Likwidacja szkół w Jesionowie i Żukowie to naprawdę dobry pomysł.Czy stać
  nas na utrzymanie tylu jednostek?W Kłodzinie sale klasowe puste,zebrać dzieci w jedną szkołę w gminie,podzielić 0-4 Kłodzino a wzwyż do Przelewic ,bo szkoda wyremontowanego gimnazjum i sali sportowej.W Żukowie i Jesionowie utworzyć dom dla seniorów ,mieszkania socjalne dla potrzebujących bo ich jako gmina nie mamy.Nie tak jak krążą plotki pan wójt dla siebie i z myślą o sobie
  Jako gmina nie prezentujemy się dobrze na tle innych gmin .Bieda z nędzą.Szanowny pan wójt ma czas na pozowanie do zdjęć przy każdej okazji aby postawić się w jak najlepszym świetle a tu niestety nie myślimy tylko o sobie .Wstrzymujemy parcie na szkło ,likwidujemy szkoły ,budżet zrobi się zasobniejszy,mało tego likwidujemy troszkę stanowisk w UG ,stanowisk zdobytych poprzez nepotyzm bo i tak co nie którzy to nie maja pojęcia co tam robią.:)) Rada gminy do likwidacji no może jakby im zaprzestać płacić dietki to może i by zaczęli racjonalnie myśleć w obawie prze utratą stanowisk.Jako gmina nic się nie rozwijamy nie mamy nic czym byśmy mogli się pochwalić.

 17. Żul pisze:

  A Pan zastępca Wójta na co on potrzebny chyba tylko koleś Mula….. zwolnić go będzie zaoszczedzone 7 tys do tej pory nie było zastępcy i jakoś inni wójtowie sobie radzili .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.