Weekend Cudów w Pyrzycach. Szlachetna Paczka

         W dniach 10-11 grudnia br. w blisko 900 miejscach w całej Polsce, Darczyńcy dostarczali do specjalnych magazynów przygotowane przez siebie prezenty i przekazywali je wolontariuszom. Następnie wolontariusze udawali się z prezentami do potrzebujących rodzin. Co ważne – każdy Darczyńca przygotowywał paczki z myślą o konkretnej rodzinie, odpowiadając na jej potrzeby.

         Weekend Cudów miał miejsce również w Pyrzycach.
W tegorocznej edycji zgłosiło się ośmioro wolontariuszy, którym udało się włączyć w projekt Szlachetnej Paczki, aż 18 potrzebujących rodzin z Pyrzyc i okolic. Magazynem Szlachetnej Paczki stał się Pyrzycki Dom Kultury. To tam od samego rana w sobotę i niedzielę panował wielki gwar. Przywożono sprzęty i produkty, które następnie były rozwożone przez wolontariuszy i Darczyńców do rodzin. W magazynie Szlachetnej Paczki panowała niesamowita atmosfera. Było to miejsce spotkań, wzruszających opowieści i radości z tego, że potrafimy być razem.


reklama
      

        – Od 9:00 rano mieliśmy ręce pełne pracy. Wszyscy byli podekscytowani finałem. Darczyńcy okazali się przecudnymi ludźmi pełnymi empatii i chęci dawania czegoś więcej. Każdy z nich zostawał na gorącą herbatę lub kawę oraz pyszne ciasta upieczone przez wolontariuszy. Rozmowy były różne – na temat rodzin, opracowywania planu działania na przyszły rok po mikstury przygotowania dobrego bimberku, o którym opowiadałnam jeden z Darczyńców. – powiedziała Ewelina Budynek-Padusińska, lider zespołu Szlachetnej Paczki w Pyrzycach – U odwiedzanych rodzin było wiele wzruszeń, zaskoczenia, zakłopotania wielością paczek i ogromem ofiarowanej pomocy. Zapamiętane prze ze mnie zdania:
To dla nas? Weźcie już przestańcie… – Panie Romku to 9 z 32 paczek – Żartujecie? Nie, na prawdę…
Skąd oni wiedzieli, że psuje nam się lodówka? – Panie Zbyszku oni wiedzą wszystko proszę tylko nie schodzić na zawał…
Z emocji trzęsą mi się ręce… – Dobrze się Pan czuje? Źle Pan wygląda…

      Czasem było prześmiesznie – Agusia chciała głową rozbić busa wypakowując z niego paczki… Nasi chłopcy natomiast wnieśli wiele ciężkich prezentów i od razu na przyszłość napisali podanie z prośbą o wyszukiwanie rodzin na parterze, aby klatki schodowe były z gumy oraz marzeniami rodzin było posiadanie waty, puchu
i wełny.

        – Ogromne podziękowania należą się wolontariuszom: Agnieszce Gajewskiej-Kuca, Marcie Kusej, Justynie i Łukaszowi Kasperskim, Wioletcie Al-Halawani, Marioli Wojciechowskiej oraz Robertowi Padusińskiemu. To dzięki nim to wszystko mogło się wydarzyć. Dzięki swojemu zaangażowaniu, poświęceniu i chęci pomocy wsparli rodziny w potrzebie – podsumowuje akcję Ewelina Budynek-Padusińska.

          Organizatorzy również podziękować za wsparcie Burmistrz Pyrzyc, Dyrektorowi Pyrzyckiego Domu Kultury oraz jego Pracownikom, Dyrektorce Ośrodka Pomocy Społecznej w Pyrzycach oraz Dyrektorom, Pedagogom i Nauczy-cielom szkół: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach, Zespół Szkół w Kozielicach, Zespół Szkół w Bielicach, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wyc-howawczy w Pyrzycach, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło Pyrzycach.

dst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.