WC à la zabytek za ponad 100 tys. złotych!

         Za mniej więcej wartość mieszkania jakie można kupić w Pyrzycach powstaje w naszym mieście nowa ubikacja publiczna. Gmina zapłaciła firmie z Pielichowic za jej zakup i montaż 112.766,40 zł, a to raczej nie są jedyne koszty. Pawilonik około 2,5 na 2,5 metra ma zastąpić starą toaletę publiczną, która była przy skwerku obok Baszty Sowiej.

        Jak z widokówki!

        Plac budowy wygląda jakby inwestycja była już na ukończeniu więc w najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się uroczystego przecięcia wstęgi. Nowy przybytek swoją „architekturą” nawiązuje do zabytkowych charakteru naszego miasta. Elewacja nowego WC pięknie komponuje się cegłami murów obronnych i baszt.


reklama
      

        Gmina na nowym WC zarobi?

        W Pyrzycach swego czasu przerabialiśmy temat płatnego parkingu, który nie zdał egzaminu. Mimo to gmina za korzystanie z nowej ubikacji będzie pobierać opłaty, na co wskazuje zamontowany automat na monety. Nie wiadomo ile ale gdy w człowieku odezwie się natura trzeba będzie mieć przy sobie przygotowaną odpowiednią ilość monet inaczej z ulgi nici. Najlepiej mieć wyliczoną kwotę żeby nie przepłacać ponieważ automat nie będzie wydawał reszty.

          Instrukcja rzecz ważna!

         Za stosowną opłatą będzie można w nowym przybytku „urzędować” całe 15 minut. „Po tym czasie, następna osoba po uiszczeniu opłaty może wejść do toalety” i może zrobić się tłok. W razie niebezpieczeństwa można włączyć ALARM! Najlepiej zawczasu przestudiować instrukcję obsługi żeby w razie potrzeby nie stąpać nerwowo z nóżki na nóżkę. Powinna ona być zamieszczona również na stronie internetowej urzędu miejskiego.

(CH)


Czy publiczna ubikacja w Pyrzycach powinna być płatna?

 • TAK (51%, 253 Głosów)
 • NIE (46%, 228 Głosów)
 • NIE WIEM (4%, 18 Głosów)

Głosujących: 499

Loading ... Loading ...

104 odpowiedzi na WC à la zabytek za ponad 100 tys. złotych!

 1. X pisze:

  Bardzo dobrze ze płatną. W każdym mieście trzeba zapłacić za skorzystanie ( no chyba że to TOI TOI) w innym przypadku syf, kiła i mogiła. Jak coś jest darmowe to ludzie tego nie szanuja.

 2. jacek pisze:

  Wspaniale. Już ustawiam się w kolejkę.

 3. ksiądz pisze:

  musi poświęcić koniecznie

 4. jj pisze:

  Nie wypełniona tablica informacyjna , zgłaszam wykroczenie.

  • Anonim pisze:

   Komendant straży powinien się tym zająć ale jak w filmie nic nie widzę nic nie słyszę a zlecenia od pani burmistrz nie ma to ma olewający stosunek

 5. andrzejek pisze:

  Czystość w wc nie zależy tylko od korzystających ale trzeba systematycznie ją sprzątać .Ale cena przerażająca ,nie było przetargu?

  • :( pisze:

   Przerażająca to mało powiedziane. Takie kibelki niech sobie stawiają ale ci co ich na to stać. A w tej gminie nie ma nic kasy. Boże ty widzisz i nie grzmisz.

 6. papis pisze:

  W końcu długo oczekiwany obiekt czekamy na otwarcie. Mam nadzieję, że nie będzie za drogo.Andrzejku na tak nieskie kwoty nie potrzeba przetargu.

 7. mistrz pisze:

  każdy, kto choć troszkę ma pojęcie o budowlance wie, że koszt takiej „budowy” to jakieś 5000zł plus 10000 czyli jakieś 15 tysi. a tak we własnym prywatnym zakresie to jakieś 10000.

  • inzynier mamon pisze:

   kazdy kto ma pojecie o budowie i elektronice wie ze piszez bzdury. Ale spoko jak bede potrzebowal postawic takich jeszcze pare to sie do Ciebie odezwe – zaplace 15000 to sobie zarobisz. Daj namiar tylko „specjalisto”

 8. Anonim pisze:

  Kto to budował?

 9. franek pisze:

  Po pierwsze za drogo, bo takie cos mozna zrobic co najmniej 4 razy taniej (chyba, że koszt automatu na monety taki drogi 😉 ). Po drugie jak dla mnie bezsensowny wydatek, pieniądze mozna bylo wykorzystac w lepszy sposob tak aby ludzie rzeczywiscie to odczuli. I nie oszukujmy sie, nie chce mi sie wierzyc, ze w razie potrzeby meżczyźni ochoczo pójdą płacić za siusiu. Prędzej będą lać po krzakach.

 10. marcin pisze:

  brak słów na tych co piszą że za 15 tyś wybudujesz toaletę.Widać że nie mają pojęcia a chcą być mądrzy!

 11. Pyrzyczanka pisze:

  Przy okazji wycięto stare drzewo (chyba modrzew) czy wykonawca miał zezwolenie, czy tak się traktuje piękną zieleń? Najlepiej wyciąć i po sprawie.Tym powinni zainteresować się ekolodzy !

 12. Aqua pisze:

  Toaleta wygląda ciekawie i powinna być płatna. Tylko nie wiem skąd tak wysoki koszt budowy ? Może znaczna część tej kwoty jest za sam pomysł projektanta ? Za 300.000 spokojnie można wybudować dom pod klucz (bez kosztu działki), a mała toaleta pochłonęła aż 1/3 tej kwoty…

 13. koszmar pisze:

  Po poprzednim burmistrzu mamy minitężnie, po obecnej zostanie WC-baszta.

 14. Anonim123 pisze:

  Płatna czy nie płatna? pytanie jest ,,z dupy”. odpowiednie to takie czy inwestycja jest chybiona czy nie. Moim zdaniem bardzo chybiona bo za taka kasę można by wyremontować już istniejące szalety… jeśli nie jest to lepszy pomysł to proszę podać argumenty negujące moje zdanie.

 15. zasmutek@onet.pl pisze:

  Szlag człowieka moze trafic :WC za ponad 100 baniek ? i znów ktos :doi Gmine i nas podatników .Niech pani Burmistrz pofolguje w wydatkach sa wazniejsze potrzeby a wybory niedługo bedziemy pamietac przy urnie !

  • jolka pisze:

   112 tys to rzeczywiście sporo. Moje 26-metrowe mieszkanie kosztowało 116, ale teraz sprzedam max. za 100… tym niemniej nie wzięliście pod uwagę kilku kosztów, jak np. doprowadzenie i odprowadzenie wody, ścieków, ogrzewanie – przecież woda nie może zamarznąć. No i koszt utrzymania też będzie pewno niemały – zapewne co chwila trzeba będzie tam robić remont…

   • Anonim pisze:

    Nie ma jeszcze chodnika a znając talent urzędników Pani burmistrz cena pewnie też będzie z kilkadziesiąt tysięcy. Niestety Pani burmistrz nie zamieszcza zapytań ofertowych na stronie urzędu, dostają je tyko wybrańcy i ceny są szokujące. Nikt nie widzi w tym problemu i kasa podatników płynie szerokim strumieniem.

   • kk pisze:

    Jola ten złoty ustęp powstał w miejscu starych szaletów, gdzie była woda i odprowadzenie ścieków. Ten ustęp ma 6,25 m2 co przy cenie 112 tys daje koszt 17920 zł za 1 m2. No nie przesadzajmy to jest tylko TOALETA.

 16. :( pisze:

  To ta nasza biedna gmina ma takie potrzeby na nic nie ma pieniędzy a tu taki
  wychodek. To jakiś żart bo nie wierze w to co widzę 🙁

 17. belg pisze:

  „klatka dla dzikich zwierząt” przy 1 Maja w ub. roku, wycięty na zero żywopłot przy nowej ścieżce rowerowej, teraz 100 tys. za sracza! Skandal, impedyment się należy

 18. Obserwator pisze:

  Dzisiejsze obchody Swieta Niepodleglosci, brak klasy , usmiechy tzw.władz , brak kultury.

 19. Anonim pisze:

  Jakie „sztuki” taka i kultura jak mawiał klasyk, a zwłaszcza architektura
  wychodkowa na jewropejskim poziomie.Szkoda , że nie było dzisiaj wspólnego
  przecięcia wstęgi do tego przybytku.

 20. Anonim pisze:

  112 tys to porostu potrzeby wykonawców ponoć obcych heh!

 21. Podpis pisze:

  Przecież w Pyrzycach gdzie człowiek nie pójdzie to ma blisko do domu. Zresztą teraz wszyscy mają samochody.

 22. ..... pisze:

  jak będzie folklor to kolejka będzie sięgać, aż pod PDK ha,ha,ha Gazeta wróciła brawo będzie co czytać!!!!!!!!

 23. Anonim pisze:

  W mieście u władzy ci sami ludzie to już tak jak pamiętam 4 kadencje co ,,kibelek,,jest tym szczytem inwestycji w mieście i powiecie.Musi nastąpić zmiana ludzi i co za tym mentalności ponieważ dla niektórych wychodek jest szczytem marzeń,doskonałości a może i dobrobytu.

 24. Anonim pisze:

  Nie prawda, że tablica budowy nie jest wypełniona. Na tablicy są wszystkie informacje, projektant Bolesław Gąsiorowski, kierownik budowy Tadeusz Raiter, inwestor Gmina Pyrzyce.

 25. Anonim pisze:

  Nie zrozumiałeś aluzji, zwróciłem uwagę kto znowu robił projekt.

 26. Anonim pisze:

  Co mnie irytuje to to że natura to siła wyższa jak się komuś chce i nie ma kasy to ma do wyboru albo szczy pod siebie albo ostrożnie żeby mandatu nie wyłapać ludzie każdy z nas może znaleźć się w takiej sytuacji sam nie raz widziałem jak policjanci z kpp Pyrzyce szczali na wałach albo chlali piwsko po cywilu za co sami wlepiają mandaty… baszta kibli dawniej sowia

 27. Anonim pisze:

  Nie zmieniaj tematu, do ceny wc trzeba dodać zawyżoną kilkukrotnie cenę projektu i ciekawe ile wyjdzie razem.

 28. Anonim pisze:

  Aby wychodek był lepiej widoczny wycięto dwa stare drzewa, modrzew i akację.

 29. Anonim pisze:

  Nie było to źle, a jak powstaje to też źle, a tak wogule to nie ma takiej gminy jak Pielichowice chyba Pilchowice to szybciej.

 30. Marta pisze:

  Trochę drogo, ale WC jest potrzebne … i tyle

 31. Tadek pisze:

  dziadostwo tylko na tyle stac ta marna gmine,na wc, jestem budowlancem i moge tylko napisac że materiały na dom jednorodzinny 140m2 to okolo 85000 zł a w domu jest kibel łazienka i kilka pokoi. DROGI TEN WC miejski 100.000zl, chyba ze złota, musze isc zobaczyc ten kibel.

 32. Anonim pisze:

  Bardziej racjonalny byłby remont starych szaletów, ale żeby ktoś
  zarobił ktoś inny musi stracić -czyli my podatnicy.

 33. Obserwator pisze:

  Piszecie i nic z tego nie wynika, bylo juz zlote ogrodzenie, jest zloty szalet a radni milczą.

 34. Zpy pisze:

  Byly odszkodowania dla zwolnionych pracownikow w kwocie ok.60 tys zlotych a radni mają to gdzies.I co z tego waszego pisania? Psy szczekają a karawana jedzie dalej.

 35. pyrzyczanin pisze:

  tyle kosztowały całe prace łącznie z rozbiórka starego kibla i prace na całym terenie a nie sam kibel a jak wiadomo prace ziemne i rozbiórkowe kosztują sporo kto trochę poczyta to będzie wiedział ile kosztuje godzina pracy koparki itp

 36. Anonim pisze:

  Serdecznie witam wszystkich urzędników, którzy jak widać wzięli czynny udział w powyższej debacie. Zapraszam do następnych wpisów w obronie Gminy.

 37. Anonim pisze:

  Jeżeli godzina pracy koparki kosztuje 120 zł to znaczy, że koparka pracowała 40 dni.

 38. Anonim pisze:

  Halo urzędnicy, a ile Gąsior wziął za projekt? Podobno niezłą sumkę, no to napiszcie ile chcemy się dowiedzieć.

 39. papis pisze:

  Napewno był przetarg lub zapytanie o cenę teraz nikt partyzantki nie robi chyba.

 40. Anonim pisze:

  Rozdziobią nas kruki, wrony, gąski i gąsiory, a osiołki na sesjach milczą!

 41. Anonim pisze:

  No chyba nikt partyzantki nie robi, ciekawe jak się pytali o te ceny. A wy radni siedzicie i bierzecie diety i wszystko jest ok.

 42. belg pisze:

  Znowu wywalili cenna drzewa by postawić sracza. Pyrzyce się zwijają

 43. dociekliwy pisze:

  Specjaliści- różnej maści, pieniacze – polecam
  WARSZAWA – „Koszt jednej toalety jednostanowiskowej wyniesie 274 497 zł netto, koszt toalety wielostanowiskowej 325 000 zł netto. Toalety będą płatne. Zapewniono możliwość uruchomienia toalety monetami o nominałach 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł, 1 € oraz kartą płatnicza zbliżeniową” podaje UM Warszawa.
  trochę bliżej
  GORZÓW Właśnie rozpoczęła się budowa publicznej toalety w samym środku miasta. Nowa toaleta publiczna powstanie na skwarze przy zabytkowej bimbie. Będzie to toaleta „dwustanowiskowa”, automatyczna. Za toaletę miasto zapłaci ok. 200 tys. zł.

  I rodzynek Kraków
  Toaleta na rondzie Mogilskim.Budowa szaletu na rondzie Mogilskim może kosztować nawet milion złotych. Firma, która chciała wykonać ją za 300 tys. zł, wycofała się.

  • Anonim pisze:

   Udowodniłeś że w naszym kraju specjalistów od trwonienie publicznej kasy nie brakuje i to ma być usprawiedliwienie? Dobrze że w Pyrzycach nie są reprywatyzowane kamienice bo też byście przykład z Warszawy brali.

 44. Anonim pisze:

  Jednym słowem światowiec!Bywalec w s..aczach Warszawy i Krakowa,
  a i o zakład w Gorzowie zahaczył.

 45. papis pisze:

  Ciekawe o ile się różnią budżety w Warszawie, Gorzowie i Pyrzycach

 46. dociekliwy pisze:

  To krytyka dotyczy ceny za toaletę? . Jak piszecie dom mozna wybudować za tą cenę . Czy problemem jest w tym czy nas stać na jedną płatną toaletę w mieście ?
  Czy może chodzi by dowalić może się coś przyklei? . Nie rozumiem. Jak napisałem takie są ceny można sprawdzić . Wybór: chodzimy za potrzebą za basztę w krzaki lub pod mury lub do toalety. Ja wybieram toaletę, tak zostałem nauczony.

 47. pawik pisze:

  Miejmy nadzieję , że wychodek się sprawdzi i wszyscy będą zadowoleni. Będziemy badać poziom zadowolenia po wyjściu z wychodka.

 48. pyrzyczanin pisze:

  czepiacie się ceny kibla z którego może skorzystać każdy jakoś o paśniki w centrum miasta nieprzydatne nikomu afery nie było widać ze o kibel czepia się ekipa przegranego z waszych wypowiedzi tak wynika a po za tym takie są na rynku ceny i nikt tego nie zmieni przecież zasada jest jedna jak firma robi coś za państwową kasę to drze za byle gówno macie przykład odcinka na lipiańskiej nastawiali biało czerwonych słupków jak by ruch po tym chodniku odbywał się na poziomie 3 tysięcy osób dziennie a tam nikt nie chodzi poza mieszkańcami jednego domku oczywiście nie gmina to robiła tylko wojewódzka jak można się domyśleć sporo kasy na to poszło

 49. kasienka pisze:

  Pewno kibel za pieniądze przeznaczone na zasiłki rodzinne.Bo niektórym rodziną nie wyplacili, ale sobie to na pierwszym miejscu umieścili na liście złodzieje!

 50. kasienka pisze:

  Pytam się to gdzie są zasilki rodzinne bo ludzie nie dostali.Nie ładnie .

 51. kasienka pisze:

  Wstydzę się takiej pani Burmistrz!!

 52. kasienka pisze:

  Że na panią głosowałem.

 53. kasienka pisze:

  Pewnie że płatna i pani burmistrz niech sprząta!

 54. pyrzyczanin pisze:

  zasiłki do pracy a nie zasiłki i okazało się ze kasienka to mężczyzna

 55. gosc pisze:

  to jes toaleta wspolna dla pan i panow skro jedno wejscie a moze pyrzyce juz nie dziela na plec tyllko gender

 56. Anonim pisze:

  fajnie , że za zeta będzie można z dziewczyną się poobściskiwać w ustronnym miejscu a nie po krzakach.

 57. MM pisze:

  No i gdzie jest CBA. Ogrodzenie, złote chodniki teraz platynowy kibelek. Może by tak skontrolować te przetargi.

 58. max pisze:

  ale jaja najpierw zloty murek a teraz zloty kibelek -normalny kabaret

 59. Anonim pisze:

  Jadźka to jest kibel, tylko już nie próbuj w Pyrzycach montować bo Bolek nie zdąży z projektem
  http://www.facebook.com/419219738138922/photos/a.419692248091671.96964.419219738138922/1372501942810692/?type=3

 60. Anonim pisze:

  na jaką cholere stoi to gówno skoro nie dziala 100tys … Porazka

 61. Anonim pisze:

  wyprane pieniążki ,przez panią radną po alkoholu GŁOSUJCIE NA NIĄ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.