W Żabowie będzie można postrzelać z „kałacha”

           Strzelnica w Żabowie, sporadycznie dotychczas używana, ma szansę na świetlaną przyszłość. Tak naprawdę o jej istnieniu mało kto wie, ale już niedługo będzie miejscem gdzie prawie każdy będzie mógł sprawdzić się w strzelaniu z niemal każdej broni palnej w tym również z karabinu szturmowego AK 47 czyli popularnego „Kałasznikowa” (od nazwiska konstruktora).

         Na pomysł zorganizowania komercyjnej strzelnicy na obiekcie, który spełnia wszystkie wymogi, ale do tej pory był wykorzystywany zaledwie klika razy w ciągu roku wpadł pyrzyczanin Marek Gawroński. Jak przyznaje strzelaniem interesuje się od najmłodszych lat. Po etapie strzelania wraz z kolegami z plastikowych kulek z broni Air Soft Gun przyszło zainteresowanie strzelaniem z prawdziwej broni. Podczas wyjazdów na komercyjne strzelnice dowiedział się możliwości wstąpienia do klubu strzeleckiego gdzie można uzyskać pozwolenia na posiadanie broni. Potem przyszedł czas na kolejny krok.

         – Zaczęło od strzelania w Szczecińskim Towarzystwie Strzeleckie ale z czasem, zdobywając uprawnienia, chcieliśmy mieć swoją strzelnice i dlatego zainteresowałem się tym terenem. – mówi Marek Gawroński – W gminie dowiedziałem się że jest taka możliwość, został zorganizowany przetarg, który udało mi się wygrać i od tej pory jestem dzierżawcą.


reklama
     

          Obecnie cały teren jet już całkowicie ogrodzony nie można na obiekt wkraczać bez pozwolenia. Po zatwierdzeniu regulaminu stał się on oficjalną strzelnicą. Teraz pyrzyczanin oczekuje na dofinansowanie z urzędu pracy, dzięki któremu będzie mógł zakupić kontener będący magazynem, różnorodne cele wykorzystywane w strzelectwie dynamicznym oraz wybudować zadaszone stanowiska strzeleckie.

          Zakres wykorzystania strzelnicy jest szeroki. Od typowego strzelania do tarcz poprzez strzelectwo dynamiczne uprawiane przez członków klubów sportowych aż po udostępnianie obiektu służbom mundurowym. Organizowane będą zawody w strzelaniu z broni palnej jak również pneumatycznej. Do dyspozycji będzie wiele typów pistoletów, karabiny automatyczne w tym AK 47 oraz strzelby gładkolufowe. Czyli każdy znajdzie coś dla siebie.

          – Żeby dostać broń do ręki przede wszystkim na strzelnicy trzeba być trzeźwym. Nie wiem czy mi na to prawo pozwoli, ale jak będę miał wątpliwości chciałbym badać alkomatem. Po prosu się boję nawet o siebie. – wyjaśnia M. Gawroński – Trzeba też mieć 18 lat a osoby niepełnoletnie muszą być z opiekunem. I to właściwie wszystko, nie ma innych wymogów.

           Po zawodach będzie można spędzić czas przy ognisku lub grillu. Jeśli nie nastąpią żadne komplikacje strzelnica w Żabowie będzie ogólnodostępna dla wszystkich chętnych od miesiąca maja br.

         Równocześnie z uruchamianiem strzelnicy powstaje również Pyrzyckie Towarzystwo Strzeleckie, klub sportowy w którym będzie można ćwiczyć strzelanie z broni palnej.

        – Członkiem będzie mógł być każdy kto będzie miał dokument o niekaralności i będzie pełnoletnim. Będzie też musiał spełniać wymogi klubowe i przestrzegał regulaminu, który będzie bardzo surowy. – deklaruje Marek Gawroński.

oset

47 odpowiedzi na W Żabowie będzie można postrzelać z „kałacha”

 1. Mati pisze:

  Gratuluję pomysłu, strzelnica 5km od Pyrzyc, super! Do tej pory musiałem jeździć aż do Pucic. Na pewno skorzystam, pozdrawiam.

  • KUR pisze:

   TAA, Trzeba ćwiczyć strzelanie i zbroić się, ISLAM ATAKUJĘ , Madryt – Londyn – Paryż – Bruksela, coraz bliżej Polski.

 2. many pisze:

  Nie lepiej zbudować bibliotekę?

  • szczelacz pisze:

   nie

   • many pisze:

    Ja bym proponował bibliotekę zamiast bezmózgiego szczelania. Dorosnij chłopcze. Nie baw sie zabawkami.

    • Anonim pisze:

     to zbuduj

     • many pisze:

      Poszczelałbyś co? Jak mały chłopczyk. Kup se gana na wodę buhahahahah

      • Anonim pisze:

       Jest biblioteka, nawet 2 w naszym małym mieśćie. Ty chcesz poczytać to kup sobie elementarzyk buahahahah? Kretyńskie rozumowanie. Każdy ma swoje zainteresowania, jedni wolą siedzieć z nosem w książkach drudzy wolą aktywny tryb życia.

    • szczelacz pisze:

     Huh mało to ma wspólnego z zabawką, to nie jest ASG. Jak by wybudowali tor wyścigowy to byś też płakał, że mogli wybudować bibliotekę? Daj spokój, każdy ma inne zainteresowania i hobby, lubisz czytać spoko, ja lubię przepuścić swoje własno zarobione pieniądze na strzelnicy. Fajnie, że już nie będę musiał jeździć na Szczecin. Wychodzą poglądy lewicowe widze.

    • leon pisze:

     Ile książek przeczytałeś w 2015 roku mr bibliotekarz? Dorośnij, daj ludziom robić to co lubią, biblioteki ostatnimi czasy porastają kurzem (niestety). Pozdrawiam 🙂

  • Jajec pisze:

   Ale jest to inicjatywa prywatna, chłopak prowadząc strzelnicę zarobi na życie a do tego będzie krzewił sport.

  • Anonim pisze:

   many zbuduj bibliotekę, kto tobie broni?

  • Paweł pisze:

   z Koranem jako księgą wiodącą?

 3. czytelnik pisze:

  Naprawdę jest aż tak dużo czytelników, że jest potrzeba budowy drugiej biblioteki? Fajnie, że Pyrzyczanie tak dużo czytają. A już myślałem, że książki zastąpili smartphoneami 😉

 4. sypmatyk pisze:

  Super pomysł. Gratuluję organizatorom.
  Czy jakiś oficjalny kontakt ? Z chęcią (podejrzewam, że nie tylko ja) przystąpiłbym do takiego Towarzystwa).

 5. Anonim pisze:

  W Brukseli WOJNA!!!!Arabusy u bram!!! Kamraci do broni!!!!
  Tylko miejmy nadzieję, że ta broń nie obróci się przeciwko tym
  którzy utracili koryta i „walczą o demokrację” i są zwolennikami
  przyjmowania zwolenników Mahometa.

 6. Anonim pisze:

  Bardzo ciekawa inicjatywa postrzelamy sobie

 7. Marek Gawroński pisze:

  Witam wszystkich! Termin otwarcia strzelnicy jest uzależniony od otrzymania dofinansowania na rozpoczęcie działalności z Urzędu Pracy. Prawdopodobnie pod koniec marca czyli właściwie za chwilę, wnioski mają zostać rozpatrzone więc przewidywany termin otwarcia to maj. Strzelnica jest już czynna – czyli ten teren jest strzelnicą spełniającą wymogi i można tam legalnie strzelać z broni palnej, natomiast nie prowadzę jeszcze działalności więc do tego czasu mogą z niej nieodpłatnie korzystać tylko osoby posiadające pozwolenie i własną broń po wcześniejszym umówieniu się ze mną. Już wkrótce powstanie strona www, na której będziemy wybierać rodzaj broni z jakiej chcemy postrzelać i dokonywać rezerwacji osi strzeleckiej. Obiekt będzie wyposażony w 7 stanowisk strzeleckich, w tym stanowisko dla osób niepełnosprawnych jeżdżących na wózkach. Wisienką na torcie będzie wyposażenie strzelnicy ale o tym niebawem… 😉

 8. Anonim pisze:

  FILM Z PIERWSZEGO TRENINGU W ŻABOWIE

 9. cygan pisze:

  I takim ludziom chcecie dać broń. Jeszcze wystrzelają siebie nawzajem. Ręce opadają jak to czytam. Obrońcy dobrej zmiany się znaleźli.

 10. Dziwak pisze:

  Nastepny pomysł aktywnego działacza ?zeby tylko kasa była po jaką cholere strzelnica i komu chyba zapomnieli co to jest :Żabów i ile wykolejonych żuli tam biega przy sklepie niedawno było morderstwo !
  Oczywiscie Burmistrz da lekką rączka kase zeby nie narazic się”działaczom a drogi np :Wyjazd do torów i dalej w strone Szczecina i wiele innych potrzeb !to marnotrawstwo w lekkim stylu aby utrzymac władze opamietajcie się :decydenci w Gminie wybory nastepne beda !

  • Anonim pisze:

   Ludzie z problemami alkoholowymi, tak jak ich nazwałeś „Żule” są wszędzie. Nawet jakiś czas temu było głośno o nich w Pyrzycach gdy jeden z nich półnagi siedział na ławce. Osoba z uzależnieniem na wiosce różni się od takiej osoby w mieście. Alkoholik w mieście (zwany przez Ciebie ‚Żulem”) stoi pod sklepem i czeka aż ktoś rzuci groszem albo uparcie chce odprowadzić wózek. A alkoholik na wiosce (zwany…) kulturalnie zapyta się albo ktoś go poprosi np. o prace porządkowe albo o skopanie ogródka, nie ma nic za darmo. A morderstwo jak morderstwo, chwila emocji, złej decyzji a później wiele lat bólu.. wszędzie to może się zdarzyć Panie Dziwak.

 11. Anonim pisze:

  dobre…. w poniedziałek był marsz antyhejtowy…psu na bude… jak to pyrzyczanie tylko nienawiść i zazdrość… wg mnie bardzo fajna inicjatywa… super… swietny pomysł

 12. Marek pisze:

  Witam Panie „Dziwaku”! (jakże trafny nick ;)) Po 1. ok 70% kosztów pokryłem z własnej kieszeni, pozostałe 30% mam zamiar pokryć z dofinansowania z Urzędu Pracy, o ile w ogóle uda mi się otrzymać środki. Jeśli nie, to będę zmuszony pokryć 100% kosztów, a proszę mi wierzyć, że nie jest to tania inwestycja. Po 2. Nie interesują mnie „wykolejenie żule” i nie mają oni żadnego związku ze strzelnicą, więc nie wiem po co ten argument? Po. 3 Gmina nie dołożyła mi ani 1zł do inwestycji, czego zresztą nie oczekiwałem, między innymi dlatego żeby tacy ludzie jak Pan nie mieli mi nic do zarzucenia. Po 3. Dzięki mojej działalności do gminy regularnie będą wpływać pieniądze chociażby za dzierżawę i podatek, z których można pokryć koszty remontu miejsc, o których Pan wspomniał.
  Po 4. Niech nauczy się Pan czytać ze zrozumieniem bo po analizie Pana wypowiedzi można wnioskować, że ma Pan z tym problem albo wcale Pan nie czytał tekstu, tylko od razu wyładował złość w komentarzu.

  Ale tekst „po co komu strzelnica” mnie ruszył…
  Proszę wymienić miejsca rozrywki w Pyrzycach poza kinem czynnym w weekendy?
  Strzelnica będzie służyć wszystkim, którzy chcieli by nauczyć się strzelać oraz służbom i klasom mundurowym. Będą się na niej odbywać zawody strzeleckie, na które będą się zjeżdżać strzelcy z całej Polski oraz rekonstrukcje historyczne, w których uczestniczyć będą również goście zza granicy. Powstanie stowarzyszenie, które będzie reprezentować nasze miasto podczas zawodów, oraz pomoże ludziom zdobyć umiejętności strzeleckie i wzmocnić obronę terytorialną co wydaje się dość słusznym krokiem w dzisiejszych czasach… Ja widzę same plusy tego obiektu, natomiast w Pana wypowiedzi nie mogę się doszukać choćby jednego. Tak więc podsumowując, gdyby przeczytał Pan uważnie treść artykułu prawdopodobnie nie musiał by się w ogóle udzielać. Następnym razem polecam czytać uważnie i ochłonąć przed wpisaniem komentarza bo z przykrością muszę stwierdzić, że intelektem Pan nie zabłysnął. Pozdrawiam, Marek G.

  • Fr.Kamiński pisze:

   P.Marku, nie zwracaj uwagi na różnej maści dziwaków, dziwolągów i innych obłudników to malkontenci; kargule i pawlaki, będą Ci żle życzyć a jeżeli Ci wypali to będą zazdrościć i pomawiać o niecne fakty. Ewentualnie proś żeby Ci tylko nie przeszkadzali. Powodzenia. Wesołych Świąt.

  • MARCIN pisze:

   Brawo Marek.Nie przejmuj się JEŁOPAMI!!!Twoim działaniom w zakresie uruchomienia tego obiektu mogę tylko przyklasnąć i życzyć Ci powodzenia.A gościu niech idzie leczyć swoje marne kompleksiki gdzie indziej….mnie też wkurwiają niebotycznie takie dziamdziaki,którym zawsze coś nie pasuje…Moja rada-olej gamonia i rób dalej swoje!!!!Niedługo z Pawłem wpadniemy i „zwizytujemy” poletko-pójdzie ździebko ammo…..TRZYM SIĘ!!!

  • ja2 pisze:

   Pewnie pan jest właścicielem strzelnicy. można prosić o jakieś namiary tel, adres, email cokolwiek? Mam kilka pytań.

 13. Piotr pisze:

  Fajny pomysł. Chętnie postrzelam a może nawet zapiszę się do klubu strzeleckiego jeśli takowy powstanie.

 14. Nieznajomy pisze:

  Super pomysł!!! Z chęcią postrzelam.

 15. KM pisze:

  Brawo Marek. A Pyrzyczakom wiesniakom nadal nic nie pasuje. Zal tylek sciska.

 16. Anonim pisze:

  A co z hałasem zabudowaniami, DomemPomocySpołecznej i pasiekami w pobliżu? Czy nie generuje to takiego hałasu żeby przeszkadzało innym? Powinno być więcej takich inwestycji w naszej gminie. Taka inwestycja musi mieć odbiór straży pożarnej?

  • MG pisze:

   Kierunek strzału jest w przeciwną stronę w stosunku do zabudowań. Są one na tyle daleko, że hałas nie jest dokuczliwy. Sprawdzaliśmy to wielokrotnie, również miernikiem decybeli, rozmawialiśmy z różnymi mieszkańcami i do tej pory nikt się nie skarżył. To pierwsze co należy zrobić przed otwarciem strzelnicy. W DPSie mówili, że nawet nie wiedzieli, że ktoś tam strzela, bo – nic nie słychać. Rozmawiałem również z pszczelarzem, nie miał nic przeciwko, nawet się ucieszył mówiąc, że może wreszcie przestaną włamywać mu się na jego działkę i robić wysypisko śmieci z tego miejsca. Strzelnic cywilnych w przeciwieństwie do strzelnic garnizonowych nie obowiązuje atest ani odbiór, jeśli spełniają wszystkie pozostałe wymogi po zatwierdzeniu regulaminu stają się gotowe do użytku. Na początku były plany budowy ekranów akustycznych ale po testach hałasu doszliśmy do wniosku, że nie ma takiej potrzeby ponieważ hałas na wiosce jest minimalny (klaśnięcie w miejscu pomiarów było niemal dwukrotnie głośniejsze). Myślę, że zdecydowanie bardziej dokuczliwy jest hałas samochodów przejeżdżających przez Żabów cały dzień.

 17. Ernest Sobczak pisze:

  Brawo Marek!!! See you soon. 🙂

 18. Żabowianka pisze:

  Bardzo dobrze, że w końcu coś tam powstało! Bo do tej pory było to miejsce schadzek pijaków i wysypisko śmieci. Gratulacje i powodzenia.

 19. Tadek pisze:

  Każdy niech robi to co lubi a zazdrośnikom już podziękujmy.

 20. ja pisze:

  Ma ktoś namiary na tą strzelnicę? Numer telefonu, adres, strona internetowa?

 21. Elo elo pisze:

  Gratulacje i powodzenia w realizacji! A wszystkim zawistnym proponuję wziąć się za swoje życie i coś w nim urozmaicić, chociażby dla samego siebie, bo podejrzewam, że nikt inny korzyści by nie czerpał, sądząc po powyższej wypowiedzi wielce dziwaka 😉

 22. Podglądacz pisze:

  Super pomysł. !!!!!!!!! Ciekawe jak to wygląda cenowo w porównaniu do Pucic?
  Eeeeeeee nieważne ! W tych czasach,gdy wróg u bram stoi nie ma co patrzeć na cenę,tylko oswajać się z bronią/./

 23. machora pisze:

  Za dawnych czasow pyrzyce mialy piekna strzelnice ,tuz obok kiedys pieknego basenu a teraz rosna krzaki ,zreszta nie wiem dawno tam nie bylem.

 24. Bartosz pisze:

  Marek…Brawo Ty 😉 byłem, widziałem (z zewnątrz) i jest git. Hałasu na wsi tyle co nic 😉 i do PTS chętnie wstąpię. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.