Stanisław Stępień nowym Starostą Pyrzyckim!

          Nie było niespodzianki przy wyborze nowego starosty. Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Pyrzyckiego zaproponowano dwie kandydatury, Stanisława Stępnia i Kazimierza Lipińskiego. W tajnym głosowaniu 9 głosów otrzymał reprezentant koalicji PiS-PSL-PO Stanisław Stępień. Kazimierz Lipiński dostał 6 głosów.

         Po wyborze na Starostę Pyrzyckiego Stanisław Stępień zgłosił kandydatów do nowego Zarządu Powiatu. Zgodnie z przewidywaniami na wicestarostę zaproponował Bartłomieja Królikowskiego a na członków społecznych Jarosława Ileczkę i Wiktora Tołoczkę oraz Miłosza Łuszczyka na członka etatowego.

        Wszyscy zaproponowani kandydaci uzyskali wymaganą większość głosów i zasiądą w Zarządzie Powiatu Pyrzyckiego.

foto: Stanisław Stępień (w środku) będzie rządził w powiecie, Jarosław Ileczko (z prawej) będzie nieetatowym członkiem Zarzadu

221 odpowiedzi na Stanisław Stępień nowym Starostą Pyrzyckim!

 1. anonim pisze:

  No no, komuna wrocila!ludzie gdzie wy macie rozum?!

  • Dziwak pisze:

   Pyrzyccy „działacze maja opaski na oczach !aby do koryta hej ,mozna by zadac pytanie czy inny wybór byłby lepszy byłby lepszy gdyby starosta był autentycznym działaczem a nie marionetka z nadania :Wierhuszki part.

 2. Anonim pisze:

  Będzie szok jak szok T łoczko nie wejdzie do zarządu.

 3. Anonim pisze:

  żałosne://////

 4. anonim pisze:

  Luszczyk czlonkiem zarządu, ILeczko i Toloczko,no ekipa jak sie patrzy

 5. anonim pisze:

  Panie Stepien, dalismy sie wybrac? Co za obluda

 6. anonim pisze:

  Cyt.” Bede w stanie… panie nowy Starosto chyba nie bedzie pan w stanie;)

 7. mila pisze:

  Boże widzisz i nie grzmisz! Stolki stolki i jeszcze raz stolki! A nas w d… maja towarzysze emeryci!

 8. xxxx pisze:

  no to Grzesiak będzie dyrektorem szpitala

 9. anonim pisze:

  Peeselaki , macie swoje przedstawiciela w zarządzie, pana Milosza, tylko pogratulowac.

 10. Abc pisze:

  Emeryci gorą! Brawo radni, brawo psl, brawo panie Berdzik

 11. Abc pisze:

  Wielki comback Wici

  • Obserwator pisze:

   I tak pan Tołoczko będzie miał tylko dietę, bo nieetatowi członkowie zarządu nie zarabiają tyle co etatowy 🙂

 12. Anonim pisze:

  Czytam i nie wierzę koalicja PIS-PO-PSL? to gratulacje nareszcie spokój w Pyrzycach pojednali się przed świętami posypani popiołem.

 13. M. Pawluk pisze:

  Gratulacje 🙂 A teraz pytanie co sprawia mi wątpliwości. Czy panowie Miłosz Łuszczyk i Jarosław Ileczko mają prawo głosowania uchwał Rady Powiatu Pyrzyckiego skoro nie są jej członkami ??
  Bo jeśli nie mają prawa głosu, to tak naprawdę zarząd ma 3 głosy decydujące , a nie 5 jak to było poprzednio 🙂

 14. uczciwy pisze:

  Panie starosto Stępień proszę ujawnić audyt szpitala co on takiego kryje

 15. Anonim pisze:

  I PO zrobilo rozpierduche, wykiwaja wszystkich.Pis i Psl nie wierzę, pis i po? Nierealne.Pis dostal stolek a za jakis czas zrobi totalny porządek.

 16. Obserwator pisze:

  Panie Berdzik co pan najlepszego zrobil? Oddal pan wladze pisowi, i tak Krolikowski nie zająl miejsca Starosty, jaki w tym sens? Zamienil stryjek siekierke na kijek.Pis zrobi z wami porządek.A pan nie powinien ludziom patrzec w oczy.

 17. adam12 pisze:

  Stepien to teraz zabierze swoich mlodych kolegów i zamiast rozwijac powiat będzie z nimi chodzil na kolko różańcowe!!! To jest jakiś koszmar co się w tym mieście dzieje!!;

 18. Obserwator pisze:

  Panie starosto, panski zastepca ma na imie Bartlomiej nie Bartosz.To tak, zeby pan zapamietal.

 19. adam12 pisze:

  On juz ma problemy z pamięcią! Taki dziadek ma rządzić powiatem? Żeby tylko nie zapomniał co obiecał Betynie za glos sld na niego! A propos – Betyna Ty człowieku o wielu twarzach! Pożałujesz tej decyzji!

  • MM pisze:

   Myślę że odgrażanie się komukolwiek jest niemiłe o obniża poziom naszych komentarzy. Pan Robert tak naprawdę walczy o swoje. Teraz przykleił się. Do carycy a za chwilę będzie w innej opcji. Jeszcze zacznie chodzić do kościoła. Różne są drogi nawrócenia. 😊

 20. Anonim pisze:

  Ciekawe co dostanie sld za sprzedany glos?

 21. cvx pisze:

  Trzej dziadkowie do orzechów i Berdzik to nowy zarząd pisiorów

 22. Anonim pisze:

  Staruchy do LAMUSA

 23. marek pisze:

  Panie Kazimierzu miał Pan zdrajcę wśród swoich! Niedługo wyjdzie kim on jest! Razem z Betyna sprzedali Pana!!! Gardzę takimi ludźmi!

  • pcpr pisze:

   Przestańcie robić z Pana Lipińskiego ofiarę, gdyby miał pomysł na Powiat razem z poprzednim zarządem, to dzisiaj nie byłoby tej całej draki. Czas się wziąć do roboty i skończyć z wyjazdami na kawkę do Szczecina, lansowania swojej osoby, może w końcu ktoś dostrzeże, że powiat to ludzie, którzy oczekują zmian na lepsze.

   • MM pisze:

    I ty si nie zgodzę pomimo tego, że uważam pana Kazimierza za pomyłkę na stanowisku starosty to moim zdaniem jest to odwet pana Miłosza za lampa i samorządową i jak narazie skuteczny. W polityce liczy się skuteczność, a nie zasady. Szkoda.

 24. WIKTOR pisze:

  Brawo JA!:-)

 25. RYSZARD pisze:

  brawo TY:)!

 26. złoty róg pisze:

  Miałeś chamie złoty róg….

 27. Kazik pisze:

  Może zwolnienie….

 28. anonim pisze:

  kpina PiS i PO o co tu chodzi

 29. oluś pisze:

  To nie wierz o co chodzi o kasę wstyd po prostu wstyd

 30. anonim pisze:

  jeszcze pis mało oberwał od PO WSTYD koleś to mało powiedziane to porażka

 31. Anonim pisze:

  a swoją drogą to dobrze lipińskiemu i darczukowi oberwali bo nie potrafili podejmować właściwych i szybkich decyzji tylko kłótnie brak wzajemnego zaufania

 32. anonim pisze:

  masz rację darczuk ciągle smutny to do opozycji tam jego miejsce

 33. JAŚ pisze:

  Pan Darczuk

 34. ok pisze:

  Berdzik ty to potrafisz własną partię rozwalić lipa

 35. Anonim pisze:

  Lipinskiego zastąpil wczesny Gomulka.Cofamy sie ludzie, o to chodzilo psl i berdzikowi

 36. anonim pisze:

  też nie mogę tego zrozumieć mieli wszystko oj BERDZIK zapisałeś się w historii Pyrzyc jako nieudacznik polityczny od dziś na kolana przed pis

  • Anonim pisze:

   Berdzik pamietaj, ze krzywda wyrządzona drugiej osobie wraca.Oby jak najszybciej.

  • Anonim pisze:

   Nieudacznik polityczny-trafne okreslenie,zostalo 2.5 roku tej pseudo wladzy w powiecie utworzonej na nienawisci i braku szacunku do innych, mysle, ze Berdzik przemyslal i postawil na dwoch , ktorzy mu podziekuja i dadzą kopa w d….

 37. Anonim pisze:

  lipiński to kto taki sam jak stępień wszystkim chodzi o kasę chyba że pan stępień zrezygnuje z poborów i to samo zrobią pozostali emeryci członkowie zarządu to zmieni mój pogląd na tę zmianę

  • Anonim pisze:

   Stepien nie zrezygnuje z kasy, jego powiedzenie to wybudowac wnukom dom i dopiero odejdzie do lamusa, chociaz wedlug mnie juz dawno tam jest.

 38. JAŚ pisze:

  poznamy wnet co zrobią pierwsza decyzja to kasa anonim ty najwniaku

  • Anonim pisze:

   Stepien nie zrezygnuje z kasy, jego powiedzenie to wybudowac wnukom dom i dopiero odejdzie do lamusa, chociaz wedlug mnie juz dawno tam jest.

  • Anonim pisze:

   Pierwsza decyzja to odwolanie nowo powolanych dyrektorow, przeciez inni czekaj no i najwazniejszy etatowy czlonek zarzadu.Berdzik juz go pchal do wydzualu ITiK jak Lipinski byl Starostą.Panie Berdzik mlodym ludowcom pan nie pomaga , emerytow pan pcha.

   • MM pisze:

    Wstydzę się, że w wyborach parlamentarnych głosowałem na PSL ale proszono mnie abym zagłosował na Pana Kustosza. Mam nadzieję, ze przyzwoici ludzie odejdą z PSL.

 39. rolnik pisze:

  i stało się, należy dać szansę nowemu zarządowi a tym co gardzili osobami które im pomagały należało się poniesienie konsekwencji w niespełnionych obietnicach – p.DARCZUK, P.LIPIŃSKI -CZAS POKAZAŁ ZE OBIETNICE SIĘ SPEŁNIA A LUDŹMI NIE WOLNO POGARDZAĆ.

  • uczciwy pisze:

   Hej rolnik a co ci Pan Darczuk i Pan Lipiński obiecał ? Może 100 hektarów ziemi po duńczyku jesteś pusty człowieku i nic po za tym . Najpierw wypisz ich obietnice wyborcze a potem podziel to na 4 bo tylko 1 rok sprawowali władzę i wyjdzie Ci wynik .Chyba że uciekałeś z matmy i nie umiesz dodawać .odejmować .mnożyć i dzielić .Pozdro dla normalnych i uczciwych rolników

 40. sprawiedliwy pisze:

  Co to za prawo. Lipiński podczas wyborów uzyskał największą liczbę głosów,znaczy mieszkańcy chcieli by to ON rządził powiatem, ale nie kilku POPiS-owców zdecydowało za wszystkich. Wstyd !!!

 41. Anonim pisze:

  A przyslowie mowi Pan Bog nierychliwy ale sprawiedliwy.Wszystkie pazerne i zaklamane osoby dostaną to na co zasluzyly.

 42. Anonim pisze:

  Panie Ł umieszcza pan podziekowania”ze cie wybrano” nie bądz obludny i nie rob durni z innych.Przeciez pan wie, ze za tym chodzil.Wszyscy wiemy jak to wyglada , prawda??? Z gory jest dogadane, narzucone.

 43. KOD pisze:

  Wołać KOD-y PiS doszedł do władzy:(:) Ludzie chować się. Zaraz sklepy po zamykają pisiory jedne. Ludzie co wy piszecie weźcie się do roboty lepiej zamiast siedzieć wiecznie na tym internecie. A czemu żaden z was nie przyjdzie na sesja Rady Gminy czy rady Powiatu i nie po prosi o głos?? A wiem Cykory jesteście żaden z was nawet nie chciał pewnie zostać Radnym bo lepiej narzekać i po krytykować ŻENADA I NIC WIĘCEJ.

 44. Anonim pisze:

  jedyny ratunek przed likwidacją powiatu

 45. Anonim pisze:

  Pis elegancko posprzata.

 46. MM pisze:

  Wyszło szydło z worka. Okazuje się, ze w Pyrzycach niema znaczenia przynależność partyjna. Czy PIS cz PO czy SLD byle do koryta się dopaść, a już rekordzista wyborów na burmistrza Pan Miłosz, który nigdzie się nie dostał i nikt go nie chciał ale uknuł spisek w PSL i załatwił Kazimierza to ewenement. Żeby było jasne PSL się popisał wystawiając Kazimierza na starostę. Niezłe towarzystwo>
  Pan Kazimierz zadłużył gminę i prawie doprowadził do bankructwa, Pan Tołoczko z wszystkimi burmistrzami prowadził wyniszczająca walkę przez, co powiat stanął w rozwoju, Pan naczelnik Stępień to postkomunistyczny działacz, no bo kto wówczas zostawał naczelnikiem.(brawo PIS), a Pan Ileczko to chyba się praca nie skalał, bo całe życie w związkach zawodowych niby bronił praw pracowniczych na wygodnej posadzie. Więc drodzy Pyrzyczanie otwórzcie oczy i zobaczcie, kto nas reprezentuje. Nie ufajmy ludziom, którzy są sprzedajni za zaszczyty i pieniądze.

 47. ;) pisze:

  Tylko czekac i patrzec jak klika ktora się zrobila w PSL sama się wytnie. I pana Rysia tez zalatwią.

 48. Do MM pisze:

  Ja tez mam taką nadzieję, ze wszyscy przyzwoici(ktorzy jeszcze zostali) odejdą z PSL.

 49. on pisze:

  nie ma to jak demokracja :):) robia co chca….

 50. robert pisze:

  Pytanie do internautów:
  czy jest ktoś w pyrzycach kto najbardziej nadaje się na Starostę, kto dostałby kredyt zaufania choćby od tych co piszą w internecie?

  • Anonim pisze:

   Kredyt zaufania dostał Lipiński, popatrz na wyniki wyborów! Zasłużenie był starostą.

   • MAX pisze:

    Pisz za siebie – wesz ilu jest upewnionych do głosowania w powijecie ? Za co dostał za długi i układziki ?-opanuj się z tym poparciem ! Jak dla mnie starostą powinien zostać ktoś młody z wykształceniem ekonomicznym – przynależnością partyjna mnie nie interesuje !!!!

  • js pisze:

   Tu piszą może z dwie trzy osoby którzy są przeciw PSL i PO więc nie uzyskasz tu konkretnych kandydatów.

 51. Anonim pisze:

  Głosowałem na PiS żeby nie było PO a teraz rzygać mi się chce!

 52. robert pisze:

  jeszcze raz kto mógłby być Starostą – nazwijmy to „ponad podziałami” z poza rady. może jakieś pomysły?

 53. Alfa pisze:

  Nie ma takiej osoby, kazdy gdzies jest przypisany, powiązany.

 54. JAŚ pisze:

  oczywiście że są takie osoby i wkrótce się ujawnią są to ludzie młodzi wykształceni działają w różnych partiach politycznych tylko zależy od was wyborcy

  • MM pisze:

   W Pyrzycach jest dużo takich ludzi ale mądrzy widząc bagno nie rwą się do korytka. Przyjdzie czas to się ujawnią. Moim kandydatem do władzy mogła by być Pani Aneta Głuchowska Masłyk mądra kobieta z zasadami i pasją.

 55. MM pisze:

  Moim kandydatem jest Pani Aneta Głuchowska Masłyk mądra kobieta z zasadami i pasją.

 56. poinformowany pisze:

  Pan Ostolski nie powinien być radnym ponieważ bierze pieniądze od Olecha tz. ma etat w starostwie chyba został zastraszony przez PSL czytaj BK – Lipiany zobaczcie na jego zeznaniu powiat pyrzycki

 57. ale jaja pisze:

  Panie Arielu miałeś złoty róg chciałeś Kazimierza zniszczyć z Betyną a teraz idź do GJ niech da ci dietę

 58. ale jaja pisze:

  sprawdziłem brał pobory ze Starostwa a Radny nie powinien brać żadnych pieniędzy tam gdzie jest radnym gudbaj

 59. ale jaja pisze:

  POMOS Pyrzyce

 60. anonim pisze:

  OGŁOSZENIE jak masz emeryturę ponad 3 000 ZŁ to się zgłoś do Starosty Pyrzyckiego i masz pracę

 61. anonim pisze:

  Warto wiedzieć co się dzieje ze stosunkiem prawnym radnego wybranego na nowa kadencję rady powiatu. Ustawa bowiem przewiduje pewne ograniczenia w wykonywaniu pracy ze względu na sprawowana funkcję oraz nakłada pewne obowiązki na pracodawców zatrudniających radnych.

  Zobacz portal: Prawnik.pl

  Z chwila wyboru na radnego stosunek pracy nie ulega automatycznemu rozwiązaniu. Radny nadal może (a nawet musi) wykonywać pracę w ramach wcześniej zawartej umowy o pracę.

  Z tym jednak uprawnieniem, że pracodawca obowiązany jest zwolnić radnego od pracy zawodowej w celu umożliwienia radnemu brania udziału w pracach organów powiatu.

  Dodatkowo na rozwiązanie z radnym stosunku pracy wymagana jest uprzednia zgody rady powiatu, której radny jest członkiem. Rada powiatu odmawia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, jeżeli podstawą rozwiązania tego stosunku są zdarzenia związane z wykonywaniem przez radnego mandatu.

  Zadaj pytanie: Forum prawników

  Ustawa nakłada na radnego też pewne ograniczenia w możliwości podjęcia zatrudnienia. I tak:

  z radnym nie może być nawiązany stosunek pracy w starostwie powiatowym powiatu, w którym radny uzyskał mandat.

  radny nie może pełnić funkcji kierownika powiatowej jednostki organizacyjnej oraz jego zastępcy.

  Niezastosowanie się do tych przepisów powoduje wygaśnięcie mandatu radnego.

  Zarząd powiatu lub starosta nie może powierzyć radnemu powiatu, w którym radny uzyskał mandat, wykonywania pracy na podstawie umowy cywilnoprawnej.

  Zobacz również serwis: Sprawy urzędowe

  Radny nie może podjąć pracy w starostwie powiatowym. Co jednak dzieje się z osobami, które przed wybraniem na radnego były zatrudnione w tej właśnie instytucji.

  Radny, który przed uzyskaniem mandatu wykonywał pracę w ramach stosunku pracy w starostwie powiatowym lub pełnił funkcję kierownika jednostki organizacyjnej tego powiatu, w którym uzyskał mandat, obowiązany jest złożyć wniosek o urlop bezpłatny w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez właściwy organ wyborczy, przed złożeniem ślubowania. Po złożeniu takiego wniosku radnemu udzielany jest bezpłatny urlop na czas trwania jego kadencji.

  • Anonim pisze:

   napisze Panie anonim w skrócie: powyższe nie dotyczy jednostek samorządu a takim jest PMOS dotyczy wydziałów. Przykłady Gmina – Pan Gola OPS i radny, Pan Dubicki poprzednia kadencja SP i radny . Powiat Pan Jagieło LO i radny powiatowy kiedyś oraz PMOS i inne . Proszę zanim puścisz bąka poczytaj ze zrozumieniem.

 62. złoty róg pisze:

  Nie odgrywaj się Kaziu,to Ty miałeś złoty……..
  a jeszcze lepiej pasuje mi tu bajka o Psie który trzymał kość w pysku i nie chciał się podzielić,do chwili gdy pobiegł nad wodę ,patrzy a tu druga kość i chcąc mieć dwie stracił WSZYSTKO – nie szukaj winnych, buta i arogancja oraz brak pokory odpłaciły Ci z nawiązką.

 63. rozsądny pisze:

  Ten kto pisze o zadłużeniu gminy przez burmistrza Lipińskiego nie ma zielonego pojęcia o tym co pisze. Kto zrobił ul. Stargardzką?, kto dokończył Dom kultury, który jest wizytówka naszego miasta? kto wybudował halę sportową OSiR?, kto zrobił ścieżkę rowerową?, kto wybudował remizy strażackie i świetlice na wsiach? Skąd brał środki? I ani groszem nie przekroczył dozwolonego limitu zadłużenia. Poczekajmy jak szlag trafi powiat, i całe starostwo. Są już chętni do podzielenia się schedą po naszym powiecie. Starogard, Myślibórz, Gryfino. Pyrzyce będą popegeerowskim zaściankiem. Miał racje Betyna i Podzińska ażeby przyznać sobie wysokie pensje bo to ich ostatnia kadencja. Tylko Kaziu był prawdziwym patriotą i dziś za to cierpi. Bo PSL-owcy to hieny. Zobaczycie co będzie podczas marcowych wyborów. Bę dzie 1 osobowe SLD i 2 osobowy PSL

 64. Alfa pisze:

  Lipinski obejmujac funkcje starosty obnizyl sobie wynagrodzenie, a hieny, ktore zostaly tego nie zrobią. Dwoch emerytow z wysokimi emeryturami dostali szansę zeby dorobic sporą kasę.Gratuluję radnym, ze na to pozwolili.Pazernosc ludzka nie zna granic.

 65. beta pisze:

  a może zrobimy im referendum ? to co ludzie mówią o Zarządzie emerytów to podejrzewam że pójdą do wyborów przecież to żenada tani powiat ?????? ciekawa jestem co oni powiedzą do młodych ludzi którzy są dobrze wykształceni i nie mają pracy panie starosto pańskie dzieci mają pracę a moje dziewczyny nie mają jedna jest magistrem a druga jest na ostatnim roku – przyjdę na sesję i popatrzę tym panom radnym w oczy i może udzielą mi głosu i zapytam się dlaczego tak się dzieje że dla emerytów jest praca a dla młodych nie ma jej!!!!!!!!!!!!!

 66. Anonim pisze:

  ludzie co wy piszecie, w poprzednim zarządzie tez byli emeryci… a poza tym powiedzcie za co rok brał pieniądze pan Janusz B???? prawie 100 tys. i okazało się ze powiat nie ma w kompetencjach odnowy wsi!!!! A co pan janusz odnowił przez ten czas????To dopiero żenada! ale o tym juz zapomnieli??????

 67. Anonim pisze:

  Jacy emeryci? Chyba jeden nieetatowy.A tu jest trzech w tym dwoch z wysokim wynagrodzeniem.A czym sie bedzie zajmowal jeden z czlonkow zarzadu-emeryt? Stanowiska dyrektorskie obsadzone mlodymi dobrze pracujacymi ludzmi, chyba ze kogos zastraszą i sam zrezygnuje, z dyrektorowania.

 68. Mirosław Budynek pisze:

  Ja nie jestem specjalnie za panem Lipińskim ale muszę przyznać rację zgadzam się z poprzednim wpisem budowa dróg w całej Gminie chodników świetlic wiejskich , remiz strażackich ,parkinów ,gazyfikacja dla całej gminy ,modernizacja wodociągów wiejskich budowa stacji uzdatniania wody i remonty hydroforni ścieżka rowerowa trudno muszę napisać więcej hala sportowa ,Pyrzycki dom kultury ,rozbudowa szkoły podstawowej w Żabowie wraz z salą gimnastyczną, termo modernizacja szkoły podstawowej nr.2 wraz z remontem kuchni pozostawienie projektu basenowego i tężni powołanie do funkcjonowania szkoły muzycznej to determinacja wspólna panów Lipińskiego i Kazimierczaka tu muszę przyznać że mieli racje jest to chlubą naszego miasta . Taki jest pan Lipiński ,który wykonał te i inne zadania ale pozostawił też zadłużenie to fakt . Nie chcę wypowiadać się na temat powiatu i PSL który podjął tak złą decyzję gdyż członkiem zarządu był mój brat Janusz Budynek ,który uzyskał jeden z najlepszych wyników mimo że zajmował ostatnie miejsce na liści wyborczej i to dzięki jego zaangażowaniu kolego Ryszardzie jesteś radnym nie byłbym sobą gdybym nie zadał publicznie pytania jak to jest z tą naprawą finansów w powiecie kto odpowiada za długi powiatowe ,oczekuję że pan Starosta Stanisław Stępień udzieli publicznie odpowiedzi na sesji powiatowej .Przeglądając te wpisy przeraża mnie ciągłe obrażanie będąc radnym z prawej strony sceny politycznej nigdy nie obrażałem innych mówiłem z czym się nie zgadzam i podawałem sposób rozwiązania problemu z mojego punktu widzenia.Pozdrawiam Mirosław Budynek.

 69. Anonim pisze:

  Brawo, Panie Mirku, ktos w koncu publicznie powiedzial prawdę.Myslę jednak, ze nie uzyska Pan odpowiedzi na te pytania.Ludzie ktorzy są wiecznie dyrektorami, prezesami i sami nic nie zrobili, potrafią niszczyc innych.W ten sposob leczą wlasne kompleksy.Zyją upokarzaniem innych.PSL? Coz zyskal? Wedlug mnie nic, dalej mają tylko wice starostę.Pozbyli się ludzi, ktorzy zapracowali na listę PSL i tu zgadzam się rowniez z panem, ze dzieki tym dwom panom, P.Kazimierza i P.Janusza, pan Ryszard B. Wszedl do Rady Powiatu.

 70. Bezpartyjny pisze:

  Psl juz nigdy nie zdobędzie wyniku , juz nie mają ludzi, ktorzy pracowali na to zeby inni weszli do Rady Powiatu.Przykro mi ale to prawda.

 71. Mirosław Budynek pisze:

  Odpowiem na temat pensji Janusza Budynka miał 5500 zł brutto na miesjąc to znaczy że kolega wprowadza w błąd opinie publiczną a to brzydko co tyczy się odnowy wsi to powiem tak kolego nie orientujesz się jaka występuje infrastruktura w powicie więc nie zabieraj głosu jak chcesz coś powiedzieć to poczytaj

 72. Anonim pisze:

  czytam te wpisy i osoby plujące na nowy zarząd są niekonsekwentne…. narzekacie, że nowy zarząd to emeryci, który wywali ze stanowisk młode osoby z dyrektorskich stanowisk… chyba zapominacie, że etatowi to dwie młode osoby, które będą wpierane przez doświadczonego samorządowca… a tamci… ludzie oK 60 wszyscy!!!!! Znam ustawe o samorządzie i powiat nie ma w swojej kompetencji odnowy wsi!!!!! wstyd panie budynek!!!!!

 73. Zorientowany pisze:

  Panie Mirku, to niech Anonim(znawca ustawy o samorządzie) wstydzi się, proszę zapoznac się z ustawą o dzialalnosci pozytku publicznego i wolontariacie.I tyle, poniewaz Anonim mysli, ze wie.Tylko mysli.

 74. Mirosław Budynek pisze:

  Proszę mnie nie pouczać o kompetencji Starostwa Powiatowego skoro jesteś znawcą to proszę się ujawnić i wtedy podyskutujemy natomiast proszę nazwisko pisać z dużej litery jest to podstawa pisowni pozdrawiam Mirek Budynek

 75. Czytelnik pisze:

  Czytając stronę 6 TP ,smiem stwierdzic, ze nowo wybrany Starosta reprezentuje poprzedni ustroj panstwa i totalby brak orientacji w funkcjonowaniu samorządow i urzędu wojewody, etatowy czlonek zarządu powinien isc na szybki kurs samorzadowy, chociaz firmuje się duzym doswiadczeniem i wiedzą.Panowie, my mieszkancy powinnismy się wstydzic za ten poziom wiedzy.

  • Do czytelnik pisze:

   Zgadzam się z tobą czytelnik i teraz juz sie nie dziwię, dlaczego pan Lipinski nie chcial koalicji z PIS i Psl, nawet za cenę tego, ze zostal odwolany.Zycze udanej pracy-wspolpracy.

 76. Rafał pisze:

  To miasto to już ruina, młodzi uciekają a jedyne sklepy to markety i mięsne oraz niezliczona liczba urzędników . Kiedy ta chora obłuda i chęć władzy po trupach się skończy. Żygać się chce od tych układów, a miasto mają w du€&?. Bez wyjątku kto u władzy, jedyne co się liczy to kasa bo przecież za kilka tysięcy nie będą pracować tak ” wysocy specjaliści”. Najlepsze jest to że znają się na wszystkim, raz na drogach innym razem na rolnictwie. Brzydzę się klasą polityczną w tym mieście !!! Co jeden to lepszy. Weźcie się w końcu do roboty bo póki co wasze umiejętności warte są tyle co nic !!!. Umiecie tylko mataczyć, tworzyć układy i żreć się między sobą. A Ja się pytam czy którykolwiek z was pamięta po co tam jest ???. Właśnie……

 77. obserwator pisze:

  Przyglądam się tej chorej rywalizacji i tylko jedno przychodzi mi na myśl słowa dawnego starosty W Duszy cytat” ja w życiu poznałem trzy kur..y pierwsza to partja, druga to polityka a trzecia i tu znacząco spojrzał na członka PSL były sekretarz powiatu” widać ta partia w strukturach swoich ma to w standarcie a już najbardziej dziwią mnie ludzie , którzy krzyczeli precz z Tołoczką z PO i co teraz jedzą im z ręki. Kaziu też nie był dobrym rozwiązaniem a życie pokarze jak nisko nasi lokalni politycy upadli

 78. xxx pisze:

  Jak dla mnie to ta polityka jest powalona!
  Po co sa te wybory?
  Bez sensu!
  Po co my ludzie chodzimy glosowac? skoro i tak miedzy soba sie odwoluja ,uzgadniaja kto ma byc a kto nie
  wybieraja bez wiedzy wyborcow bo komus ktos nie podpasowal ..nie bede wymieniac nazwiska bo wszyscy wiedza o kogo chodzi i kto jest ZDRAJCA w srod nich…!
  Dlaczego nie porozmawiaja o tym aby ludzi zatrzymac w Polsce ?co mozna by bylo zrobic aby powstaly miejsca pracy dla ludzi?itp. a oni o czym gadaja ,mysla tylko o wlasnych tylkach aby sie napchac !siebie ustawic zreszta co widac bylo na zalaczonym obrazku emeryci…i te ich szydercze usmieszki! juz by dali sobie spokoj!
  Byly wybory
  Wybralismy ludzi ktorzy byli w starostwie..taka byla nasza wola.. byly by nastepne wybory wybralibyscie kogo innego ..nie podoba mi sie to ze moga miedzy soba zmienic i glosowac .. tak naprawde zmieniac nasza decyzje -wyborcow!

  • Anonim pisze:

   dokładnie, wyborcy podziękowali już PO, ale u nas PO znowu w grze. To dowodzi tylko jednego – nie ma sensu chodzić na wybory, bo nieważne kto wygra i tak poukładają się po swojemu.

   • Anonim pisze:

    W powiecie mamy Zarząd, ktory jest wynikiem zakulisowych gier partyjnych, a nie jasnej woli wyborcow.Starosta, vice starosta, Toloczko, Betyna i Berdzik mają nas wyborcow gdzies.

 79. Anonim pisze:

  Pyrzyce to przyslowiowy Wąchock.

 80. xxx pisze:

  Szkoda ze my wyborcy – ludzie nie mamy na pewne rzeczy wplywu nic nie mozemy z tym zrobic ! Tylko patrzymy jak zacieraja lapy!ustawiaja sie !
  To jest niesprawiedliwe wobec ludzi ktorzy oddaja swoje glosy

 81. Xyz pisze:

  Alez owszem, mozemy miec wplyw , referendum i odwolanie Rady Powiatu.Dobrze zorganizowani ludzie potrafia zdzialac cuda.Myslę, ze spoleczenstwo skorzysta z tego i z wielka radoscią odwolają tych pazernych.

 82. Wyborca pisze:

  Więc? Spoleczenstwo do dziela! To my oddajemy swoj glos i obdarzamy zaufaniem i to my mozemy odebrac glos, jezeli ktos dziala niemoralnie i najwazniejszy jest wlasny interes.Więc odp jest tylko jedna, TO MY SPOLECZENSTWO ZDECYDUJEMY KTO BEDZIE RADNYM A KTO NIM NIE BEDZIE.W niedlugim czasie podam wiecej inf.

 83. xxx pisze:

  Daj Boze !!!xyz By tak sie stalo!
  Wybralismy czlowieka ktory mial najwiekszy wynik -glosy ludzi to niech tak zostanie ! A nie zmieniaja sobie miedzy soba na tych swoich smiesznych posiadowach..! :\ wybory sa bez sensu! Nie licza sie z naszymi glosami i wyborem ! aby im bylo dobrze

 84. Anonim pisze:

  Sprawdziłem. Biorąc pod uwagę liczbę uprawnionych do głosowania i oddane głosy najwięcej miał Królikowski nie Lipiński

 85. Anonim pisze:

  W powiecie najwięcej mial pan Lipinski, drugi to byl pan Budynek.

 86. Anonim pisze:

  K.Lipinski 611 glosow, J.Budynek 547 glosow.Skoro Anonim sprawdziles to podaj jaka mial ilosc glosow Krolikowski.

  • bezstronny pisze:

   Opamiętajcie się! O zajmowaniu stanowiska (w tym wypadku starosty wybieranego przez radnych) nie decyduje ilość oddanych głosów wyborach. Liczą się kwalifikacje i doświadczenie człowieka, przeciez niekoniecznie radnego. Można przyjąć że słynny samorządowiec p. Lipiński je miał (+ wyposzczenie), ale już np. p. J. Budynek nie ma kwalifikacji do zajmowania jakiegokolwiek stanowiska kierowniczego. Dobitnie to wykazał p. R. Tański w sławetnej rozmowie telefonicznej z nim w sprawie ‚rewitalizacji wsi”

   • Anonim pisze:

    Ale za to nowowybrany etatowy czlonek zarządu posiada stosowne kwalifikacje zeby byc dyrektorem.Doswiadczony samorzàdowiec , swoje doswiadczenie opiera na byciu radnym, nie na pracy w jednostce samorządowej.Pan Budynek jest szanowanym czlowiek swiadczy o tym nawet wynik wyborczy.Inni mogą tylko pozazdrosic.

    • bezstronny pisze:

     Nie napisałem że ten nowy członek zarządu ma jakieś szczególne kwalifikacje, ale przecież o niebo jest lepszy od JB. Wykazał się dociekliwością i starannością jako przew. Komisji Rewizyjnej w Radzie Miejskiej

     • Do obserwator pisze:

      Taki byl dociekliwy i co z tego? nawet radnym nie zostal i tyle.

      • bezstronny pisze:

       ależ ludziska polskie mądrych nie wybierają i dlatego tak jest jak jest; wystarczy naobiecywać, nakłamać a ludziska to kupują; w pyrzyckiej gminie w 2014 np. wystarczyło w pewnych kręgach lać samogonem w gardła; postępowanie podobno – nadal cholernie długo – trwa w tej sprawie

     • ktoś pisze:

      Błagam, panie Łuszczyk niech pan nie wypisuje takich pieknych komentarzy

  • Anonim pisze:

   Czytaj człowieku ze zrozumieniem… chodzi o procentowy udział głosów

 87. komitet wyborczy pisze:

  od 1 marca zaczniemy zbierać podpisy REFERENDUM – odwołanie Rady Powiatu Nasze hasło dość obsadzania funkcji przez partie i emerytów
  musimy zebrać 3200 głosów
  Teraz grupa inicjatywna przygotuje wszystkie dokumenty zgodnie ustawy o referendum
  Pyrzyce 1650 podpisów
  Warnice 300
  Kozielice 250
  Bielice 350
  Przelewice 300
  Lipiany 350
  Pod koniec lutego zostaną wydrukowane karty do zbierania podpisów

  • łojojoj pisze:

   Żeby referendum było ważne musi do urn pójść 8319 osób! Trzeba nieźle nagłośnić referendum jeśli ma być ważne no i oczywiście nie mogą być takie argumenty wyssane z palca jak w przypadku odwołania Lipińskiego. Ciekawe kto stoi za tym referendum jeśli to je jest tylko internetowy bąk.

  • MM pisze:

   Po co nam referendum i tak świadome obywatelskie społeczeństwo wykona gest piłata. My wolimy krytykować, a nie działać. Dlatego zastanawiam się czy warto wydawać publiczne pieniądze na i tak z góry przegrane referendum. Raczej poczekajmy aż ludzie będą mieli ich dość. Już pan Miłosz wprowadził pracownikom starostwa dzienniczki pracy jak dzieciom. Ale jak ruszycie mimo wszystko to chętnie podpiszę.

   • Pomysłowy miłosz pisze:

    Miłosz miał pomysł jako kandydat na burmistrza: kupić autobusy i wozić dzieci z miasta do szkół na wieś, bo subwencja (kasa) większa od państwa na dziecko uczące się na wsi. Teraz z podobnymi pomysłami będzie błyskał …

   • abc pisze:

    faktycznie , to jakieś policyjne metody – i co to ma być ? brak zaufania do pracowników , dyrektorów…i pan starosta się pod tym podpisał ? wstyd !!!!!!!!!!!!!!

 88. wyborca pisze:

  jeżeli takie będzie to idę z rodziną – czekam na podpisy i na ten komitet pozdrawiam i życzę powodzenia

 89. xxx pisze:

  Trzymam kciuki!!!!!

 90. Mieszkaniec Lipian pisze:

  Zbierajac opinie wsrod ludzi, potwierdzam slusznosc referendum.ZYCZE POWODZENIA.

 91. Mieszkaniec pisze:

  Koniec z psl,i PO i SLD- chiciaz Sld to juz trup polityczny.Teraz zdecydujemy rozsądnie kto bedzie nas reprezentowal w Radzie Powiatu.

 92. wyborca pisze:

  Mowisz o kwalifikacjach hmmm kwalifikacje mozna zdobyc w kazdej chwili takze twoje komentarze sa zbede!!!!!!! Daruj sobie…

 93. Anonim pisze:

  Tak kwiczą świnie odrywane od koryta…. Panie KL i JB dajcie już spokój. Odejdzcue z godnością…. chociaż nie. Pan KL już na zwolnieniu lekarskim na nasz koszt….

 94. Anonim pisze:

  Kto tu mowi o godnosci? A co do zwolnienia lekarskiego, naprawdę nie wypada komentowac chyba, ze jestes lekarzem , ktory wystawil zwolnienie.

 95. Obserwator pisze:

  Z wielka przyjemnoscią dolącze sie do komitetu referendalnego.Proszę podac namiary.

  • ja pisze:

   Jak sobie założysz to wstąpisz przecież to lizanie ran przegranych aby w nas wzbudzić nadzieję nie dajcie się zwieść.

   • Anonim pisze:

    Przegrani to my , spoleczenstwo, dalismy sie zwiesc.Ukladanki partyjne za plecami i na sile pchanie sie , zeby choc troche zaistniec, obluda i chęc zysku.

 96. Wyborca pisze:

  kiedy ruszacie mam rozeznanie w mieście Pyrzyce ludzie pójdą do wyborów podajcie namiary mogę zebrać 15 głosów wśród rodziny, a może więcej

 97. ajent pisze:

  czytam i nie dowierzam że powstaje komitet na rzecz referendum jestem za – dosyć już emerytów przy władzy niech bawią wnuki dla mnie od 8 lat nie ma pracy w Pyrzycach muszę dojeżdżać prawie 70 km – tyle ile mają w zarządzie jadę do pracy hej

 98. Anonim pisze:

  Czyzby panowie radni przestraszyli sie referendum i zaprosili dzis wice marszalka? Ocieplenie wizerunku nic nie da i ….wspolpraca w celu zaciesnienia więzi pomiedzy powiatem a wojewodztwem.Dlaczego wczesniej pan marszalek nie odwiedzal starostwa?

 99. ? pisze:

  No wlasnie?

 100. Anonim pisze:

  Jak w gminie referendum na burmistrzow to krzyku nie bylo bo co tam publiczna kasa. Wazne zeby zamet siac. A teraz ani roboty tylko knucie za plecami, za stolki i mamy siedziec cicho? Podpisze sie pod referendum, bo to jest skandal, co sie dzieje!

 101. pyrzyczanin pisze:

  ciekawe co marszałek czy kustosz pomogą pyrzycom nic to tylko lans i nic więcej.

 102. pyrzyczanka7555 pisze:

  Referendum TAK. Ale aby coś to zmieniło to REFERENDUM do władz powiatu i gminy pyrzyce. Może to coś zmieni.

 103. ? pisze:

  Przestancie pisac tylko bierzcie się za Referendum!

 104. Anonim pisze:

  Wydaje mi się że P.Stępień będzie odpowiednią osobą na tym stanowisku i zrobi porządek w Starostwie.Zwolni kilku nieudaczników,którzy już od prawie 10 lat powinni być na emeryturze.Nie potrafią zdania sklecić ani nic napisać na komputerze a chcą być dyrektorami,gdy w Pyrzycach setki ludzi wykształconych nie ma pracy.To jest chore.

  • Mieszkaniec pisze:

   No wlasnie, o czym ty piszesz Anonim? Kto pracuje w starostwie ktory/a powinien byc od 10lat na emeryt.? To nowy starosta jest od 10 lat na emeryturze i nowy czlonek zarzadu. O czym ty czlowieku piszesz?! Nikt z mlodych nie dostanie pracy, bo czekaj inni , i nie licz na to, ze są to mlodzi.

 105. Do Anonim pisze:

  Anonim w jednym sie z toba zgadzam, pis wyczysci wszystko.Wojewodztwa, Powiaty, czas na Gminy.

 106. Anonim pisze:

  W starostwie juz czuc powiew postkomunistycznych metod dzialania czyt. notatki sluzbowe i dzienniczki.

 107. marek pisze:

  To dlatego ze starosta ma problemy z pamięcią! W tym wieku juz tak jest! A notatki zawsze się przydadzą; może u nas tez za jakiś czas będzie jakiś „bolek”

 108. Anonim pisze:

  Chcecie Panstwo poznac wiarygodnosc redaktora TP Tomasza D.?, oto tresc sms jaki wyslal Lipinski do redakcji TP: ” moje serce jest po zawale(nie tak dawno pan to przezywał , pisząc o tym) i szczegolnie teraz potrzebuję spokoju.Zdarza się, ze odmawia posluszenstwa,czy to jest przeslanka aby myslec o obrzucaniu błotem i szargac go.Znam zdanie mueszkancow Powiatu na ten temat, z ktorymi rozmawiam.Pozdrawiam Mieszkancow Powiatu i redakcję TP.”A jaką tresc umiescil redaktor Tomasz D.?

 109. Czytelnik pisze:

  Czytalem, wszyscy wiemy, ze redaktorek pisze to co jemu pasuje.Nie wiedzialem, ze ma specjalizację z medycyny, skoro w dzisiejszym art.na temat Lipinskiego stwierdza, ze nie bylo po tym Panu widac choroby,ZALOSNE.Nie nam osądzac i stwierdzac czy ktos jest chory.Gdzie jest ta granica, ktorej nie nalezy przekraczac i wchodzic w zycie innych?!

 110. Anonim pisze:

  Szczyt chamstwa redaktora TP przekroczyło granicę. To małe miasto redaktorze i wiemy, że Lipiński jest po zawale i akurat on powinien przebywać na zwolnieniu. Ja również mam nadzieję, że Stępień nie będzie się lansował w TP. I będzie po gazetce

 111. Do Anonim pisze:

  Doił kasę od Lipinskiego a teraz kasy nie będzie , tak się nie postępuje.Dostawal to byl grzeczny, nie dostanie bedzię pisal i kopal.

 112. Do pyrzyce info pisze:

  Panie Arturze, a moze by tak zasięgnąc inf, ile kosztowalo utrzymanie TP przez Starostwo? Przydalby sie artykulik na ten temat.

 113. Anonim pisze:

  Duklan odczep się od Kazia

 114. Anonim pisze:

  Na TP blokują wpisy, to kolejny dowod braku rzetelnosci i manipulacji.

 115. obserwator pisze:

  Dziwi mnie, że pyrzyczanie tak łatwo dają sobą manipulować jakiemuś dziennikarzynie spoza Pyrzyc.
  Tomasz D. przegrał już wiele spraw sądowych, a mimo to kształtuje opinia w naszym regionie. Kazik dawał mu kasę, to teraz go broni niczym niepodległości.
  Swoją drogą, ciekawe czemu redaktor Kuca nie dąży do ustalenia, ile kasy dostał Duklan z powiatu – teraz jest nowa władza, która chętnie pokaże jak był sponsorowany Tygodnik z kasy powiatu.
  Druga sprawa, to czemu pan Kuca nie zrobi wywiadu z byłymi dziennikarkami Tygodnika, które wygrały sprawy w sądzie pracy z Duklanowskim. Mieszkańcy byliby bardzo zainteresowani takimi informacjami.

 116. Anonim pisze:

  Pan Łuszczyk pewnie chętnie odpowie jeśli człowiek znikąd pozwoli oczywiście.

 117. Anonim pisze:

  porozmawiajcie z byłymi pracownicami TD to wam powiedza kim jest ten pan i co u niego podejrzewają….

 118. Mieszkaniec Dolic pisze:

  t.d. – pisownia odpowiednia do osoby, kiedy w 2011 r.kilka miesiecy po przegranych wyborach umieral wieloletni Wojt Dolic Wojtek Szczepanski-tez nie bylo widac choroby.Pogoncie tego czlowieka z Pyrzyc.!

 119. anoim pisze:

  Do wiadomości starosty, pod twoim bokiem. Prawie na przeciw ulicy, na wprost wjazdu w ulicę Generała Władysława Sikorskiego. Jest wykonywana modernizacja, a tak naprawdę to tylko przekręt.
  ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.