List Pani Beaty Skubiak – Prezes Sławęcińskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych

Sławęcin, 05.02.2016.

Pan Wiktor Tołoczko
Redakcja Tygodnik Pyrzycki

         Po zapoznaniu się z treścią artykułu „Pałac za 500 tysięcy?….” zamieszczonego w nr 06(170) pragniemy tylko wyrazić nasze współczucie nad osobą pana Wiktora Tołoczki, Jego nieudolności w działaniu, a w przypadku Redakcji Tygodnika Pyrzyckiego swoją dezaprobatę dla umiejętności, kompetencji, wiedzy, a zwłaszcza rzetelności redaktora artykułu.

          Wszystkich zainteresowanych sprawą zapraszamy do strony internetowej www.mosryszewko.pl; www.odnowa.edu.pl; www.outdoorpoland.com gdzie można pozyskać informacje na temat tego co i jak robimy, a zatem kim jesteśmy. Uważamy bowiem, że najlepiej o nas mówi nasza praca i nasze sukcesy, umowy o współpracy z uczelniami szczecińskimi, nawiązana współpraca z autorytetami naukowymi z kraju i zagranicy.

          Moralne prawo do osądzania innych mogą mieć tylko Ci, którzy sami robią cokolwiek dla innych.

         Panie Wiktorze Tołoczko proszę wymienić swoje sukcesy w bezinteresownej pracy na rzecz lokalnej społeczności, co zawdzięczają Panu dzieci, młodzież, rodziny z Powiatu Pyrzyckiego? Ile trzeba zrobić, aby budzić zaufanie społeczne? Za Pana rządów nieruchomość w Czernicach stała i niszczała, a teraz jak nie znalazł się kupiec i okazuje się, że jest pomysł na zrobienie tam czegoś pożytecznego to zaczyna Pana to boleć. Dziś nie mogąc zastraszać społeczności kryminalistami i temu podobne używa Pan słabego argumentu wykorzystując lokalną „gazetę”. W tej sferze nigdy nie znajdziemy wspólnego mianownika, ponieważ dla Pana bezinteresowne działanie jest abstrakcją, w związku z tym prosimy nie mierzyć innych swoja miarą.

         A jeżeli rzeczywiście zależy Panu na tym, aby działo się dużo dobrego w interesie innych to zapraszamy do współpracy, jest wiele do zrobienia, czekają kolejne projekty do przygotowania, trzeba pozyskiwać kolejne pieniądze dla dobra mieszkańców Powiatu Pyrzyckiego. Wymaga to jednak uczciwej i rzetelnej pracy, często nieprzespanych nocy. Proszę pamiętać także, że realizacja każdego projektu wymaga zaangażowania własnych środków finansowych, wierzymy, że będzie Pana stać na taki gest.

          Jakie są Pana pomysły na działanie i na rozwój Powiatu Pyrzyckiego?

         Zapraszamy więc do konstruktywnej pracy, a nie tylko do oczerniania nas wszystkich: nauczycieli, wychowawców, rodziców i ich dzieci.

         Redakcjo Tygodnika Pyrzyckiego

          Wielokrotnie zapraszaliśmy was do naszego ośrodka, jednak nigdy nie byliście tym zainteresowani. Dlaczego? Co się zmieniło teraz, że staliśmy się ponownie obiektem zainteresowania? Domniemywać tylko można, że staliście się narzędziem działania co niektórych, zamiast reprezentować obiektywizm dziennikarski. Tym samym naruszone zostało przez waszą Redakcję Prawo Prasowe (roz. II). Współczujemy i ubolewamy!

         Może warto przypomnieć, że od ponad dwudziestu już lat funkcjonujemy w innym systemie politycznym, w którym zmieniła się już rola mediów, gdzie można i należy pisać prawdę. Media nie muszą już być narzędziem działania pewnych układów, chyba, że same tego chcą ze względu na własny interes.

          Proszę również, by z naszej walki z tamtego okresu o ratowanie ośrodka i być albo nie być młodzieży, która tego bardzo potrzebuje, nie pozwalać sobie na zniszczenie wielopłaszczyznowej i konstruktywnej pracy wielu ludzi przez Pana W. Tołoczkę i Jego współpracowników, a przede wszystkim nie czynić zarzutów i nie sprowadzać tylko i wyłącznie do pieniędzy bo jest to zakłamanie. Jednak, żeby to zrozumieć to trzeba chcieć. Trzeba chcieć zapytać drugą stronę, przyjść i porozmawiać.

          Przypominam także, że decyzja Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Sądu Rejonowego w Stargardzie Szczecińskim jest jednoznaczna i przeczy temu wszystkiemu o czym mowa w kłamliwym artykule. Natomiast Sąd Okręgowy w Szczecinie (odwołanie złożyło Starostwo Powiatowe w Pyrzycach) uznał inaczej. Stowarzyszenie nie składa apelacji od wyroku (pomimo wcześniejszych dwóch decyzji korzystnych), ponieważ zbyt cenimy sobie dobrą współpracę z obecnym Zarządem Powiatu Pyrzyckiego, wzajemny szacunek i zaufanie, bo to zawsze zaowocuje dobrymi działaniami dla dobra ogółu.

         Informujemy także, że w związku z zaistniałą sytuacją na ręce Pana Starosty Kazimierza Lipińskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Pyrzyckiego Pana Ryszarda Berdzika złożone zostaną pisma rekomendujące naszą działalność.

Przesyłamy dużo serdeczności i pozdrawiamy 🙂
Beata Skubiak

        Do pozdrowień dołączają się pracownicy, wychowankowie z Rodzicami, społeczności: Ryszewka, Młyny, Żabowa, Giżyń i inne.

31 odpowiedzi na List Pani Beaty Skubiak – Prezes Sławęcińskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych

 1. Abc pisze:

  Pan „redaktor”TP nigdy nie pisal prawdy , na tym polega jego praca.

  • ktokolwiek pisze:

   Znaczy się :pana Krzysztofa Kasyka atakuje konkurencja?

  • Dziwak pisze:

   MOS Ryszewko tylko liczy na kase ! a pani :Skubiak nie jest taka krystaliczna szuka układów po :Gminach a młodziez ma w „głebokim powazaniu jej biadolenie pisma sa :perfekcyjne ale czy słuszne niech inni ocenią ja oceniam negatywnie !

   • sylwia pisze:

    Dziwak ty nie masz pojęcia o czym ty piszesz jak byś się choć trochę przyjrzał działalności pracującej kadrze wychowawców i dyrekcji MOS Ryszewko byś widział że te osoby młodzieży na pewno nie mają w głębokim poważaniu jak twierdzisz.Swoimi osądami krzywdzisz tych wspaniałych ludzi!!!!

 2. Anonim pisze:

  Kolejny tendencyjny „artykuł”, w który nie dano możliwości wypowiedzenia się atakowanej stronie? To klasyka TP!

  • ktokolwiek pisze:

   to nie był tekst interwencyjny by wysłuchiwać dwie strony. K.Kasyk nie atakuje kogokolwiek a jedynie zapoznaje z zabiegami o zbycie przez starostwo cennego zabytku. Gdzie tam zafałszowano stan faktyczny???

   • Anonim pisze:

    Określanie stowarzyszenia „kontrowersyjnym” oczywiście niczego nie sugeruje prawda? Czysty obiektywizm.

    • ktokolwiek pisze:

     no przecież o swych sprawach sądowych ze starostwem pyrzyckim pisze sama p. Skubiak. No to sama przyznaje ze jest „coś na rzeczy”, ze był (jest?) spor o dotacje na działalnosc jeszcze nie istniejącego ośrodka. I co tu sprawdzać skoro o pałacyk w „TP p. Kasykowi chodziz?

 3. 2KC pisze:

  Niech starostwo sprzeda ten pałacyk chociażby za złotówkę komukolwiek kto w niego zainwestuje i uchroni przed zniszczeniem. Za klika lat będzie to ruina nie warta nawet tej złotówki. Niech za przykład posłuży dworek w Krzemlinie sprzedany za niewielkie pieniądze ale zapobiegnięto jego zrujnowaniu. Teraz powoli zostaje odbudowywany przez nowego właściciela a gdyby słuchano „piesków ogrodnika” dzisiaj mogłoby z niego już nic nie pozostać.

 4. ANONIM pisze:

  Panie Toloczko , co Pan zrobil dla lokalnej spolecznosci?

 5. ANONIM pisze:

  A teraz pewnie juz bylby sprywatyzowany caly szpital….

 6. Ala pisze:

  Tak , wszystko mozliwe, PO dogada sie z PSL, Rysiu wroci i bedzie ciąg dalszy

 7. anonim pisze:

  I pomoze im pan jeszcze wice starosta, w koncu tez bardzo byl zaangazowany i zainteresowany likwidacją ZDP.

 8. bezstronny obserwator pisze:

  A w Tołoczkę „walić’ warto, jednak dyskusja zeszła poniekąd z pałacyku w Czernicach i pewnego stowarzyszenia ze Sławęcina k. Choszczna – na inny poboczny problem: na byłą pyrzycką porodówkę, której oczywiście b. szkoda, bo co to za powiatowy szpital bez porodówki. Wstyd!!!

 9. Anonim pisze:

  Nie tylko porodówka.P.Tołoczko siedział sobie przez kilka lat na st, starosty i faktycznie dla mieszkańców Pyrzyc nic dobrego nie zrobił.Podobnie jak Lipiński.Czy takich włodarzy nam potrzeba.

 10. edzia pisze:

  Tylko ten który nic nie robi nie popełnia błędów. O ośrodku w Ryszewku słyszałem wiele dobrego.
  Czego nie można powiedzieć o redakcji TK ,kogo wezmą na tapetę tego obszaru ją. To są dopiero zakompleksieni ludzie, sami są nierzetelni ale innym przytyki robić to pierwsi.
  A już najfajniej jest jak kogoś obsmaruje i komentuje własne artykuły żeby przypadkiem czytelnik źle nie zrozumiał co autor miał na myśli

 11. Anonim pisze:

  Właśnie na tym polega pranie mózgów,że autor komentuje własne wypociny.
  Na szczęście wielu Pyrzyczan nie daje się nabierać prz-dupasom obecnej władzy,
  co widać po zalegających broszurkach 2-uch pyrzyckich tzw. dziennikarzy.

  • Anonim pisze:

   Do tego jeszcze niby listy do redakcji anonimowe albo podpisane nieistniejącym imieniem i nazwiskiem zawsze zgodne z intencjami twórcy paszkwila. Nie wierze że ktoś inny może pisać językiem redakcji. Sami je piszą i myślą że ktoś inteligentny się na to nabierze. Obrzydliwość.

 12. lawenda pisze:

  Witam,nie znam Pani Beaty Skubiak, ale bardzo dosadnie i kulturalnie opisała tych dwóch Panów.Najlepiej jest nic nie robić tylko krytykować ludzi i społeczeństwo.Ale na szczęście są jeszcze wartościowi ludzie którym się chce.Natomiast jeśli chodzi o RTP to szkoda nawet pisać i zawracać sobie głowę,to jest stronniczość tylko w jednym kierunku.Pisze się bzdury,kłamastwa i szykanuje ludzi nie potwierdzonymi faktami.Jak można się nazywać dziennikarzem który pisze nieprawdę, to samo dot. RT
  Trzymajcie się ciepło

 13. dawan@wp.pl pisze:

  Zapytać by należało mieszkańców Ryszewka jak oceniają działalność ośrodka. Z opinii znajomych słyszę,wiele dobrego więc nie rozumiem skąd wzieła się taka opinia

 14. MM pisze:

  Widać że pan Tołoczko ma ochotę i na Czernice. W szpitalu geriatria w Czernicach dom starców dla Niemców i on do starości będzie miał dość i syn wróci z zagranicy bo będzie miał do czego. Tak trzymać i mało ważne że MOS w Ryszewku robi bardzo dobrą robotę.

 15. abc pisze:

  „Panie Wiktorze Tołoczko proszę wymienić swoje sukcesy w bezinteresownej pracy na rzecz lokalnej społeczności, co zawdzięczają Panu dzieci, młodzież, rodziny z Powiatu Pyrzyckiego?”

  A Beata Skubiak pracuje bezinteresownie?

 16. Aniia pisze:

  Pani Beata od początku skupia się wokół pieniędzy. Zawyżona ilość dzieci w mosie, bo przecież na każde z nich dostawali pieniądze.
  Co do Czernic lepiej to niż ma niszczeć ciekawe tylko ile osób z gminy Pyrzyce dostanie prace w tych ośrodkach bo tak przedstawiała to w gminie przed przyznaniem obiektu stowarzyszeniu, a na ile będzie to obsadzanie osób związanych z stowarzyszeniem. Ciekawa jestem z ilu zatrudnionych na początku pracowników z naszej gminy zrezygnowała już Pani Beata.

 17. M.P z Gdyni pisze:

  Zastanawiam się, czy wy wszyscy krytykujący MOS Ryszewko i osoby poświęcające swój czas, aby młodzi ludzie pragnący w głębi serca stać się wartościowymi ludźmi, gdzie tak naprawdę już nimi są, tylko trzeba Im pomóc uwierzyć w siebie, czy wy wszyscy zrobiliście coś dobrego dla ludzi w potrzebie? bo jak widzę, gadać każdy potrafi, tylko robić niema komu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.