Spotkanie Noworoczne 2016

        „Spotkanie Noworoczne, jest to czas podsumowań i refleksji nad wydarzeniami minionego roku. To również czas założeń i nowych planów.” Tymi słowami prowadzący: Marta Grondalczyk i Tomasz Lewandowski powitali gości uroczystości, która odbyła się w restauracji Salvador w dniu 29.01.2016 r.

         W pierwszej części spotkania burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska podsumowywała ubiegły, pierwszy rok swojego urzędowania na stanowisku Burmistrza Pyrzyc. W prezentacji multimedialnej zaprezentowane zostały dotychczasowe osiągnięcia oraz założenia na kolejne lata. Podkreślana była potrzeba współpracy pomiędzy Gminą a Urzędem Marszałkowskim oraz Powiatem.

          W drugiej części Spotkania Noworocznego wręczono „Pyrzyczanki”. Statuetki te wręczane są za zasługi dla Ziemi Pyrzyckiej, za zaangażowanie w pracę na rzecz mieszkańców Gminy Pyrzyce, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu, kultury oraz przedsiębiorczości.


reklama
     

          Statuetkę w kategorii POMOC SPOŁECZNA, za „wielkie serce” oraz pomoc osobom najbardziej potrzebującym z rąk Burmistrz Pyrzyc odebrała Urszula Konopnicka dyr. Domu Pomocy Społecznej w Pyrzycach.

           Za osiągnięcia w dyscyplinach sportu jakimi są zapasy i sumo, za zdobycie wielu medali, oraz za wybitne osiągnięcia kadry trenerskiej statuetkę w kategorii SPORT, otrzymał Ludowy Klub Sportowy Spartakus Pyrzyce. Statuetkę odebrał Bolesław Kowalski – wiceprezes Klubu Pani.

          Trzecia „Pyrzyczanka” przyznana została w kategorii PRZEDSIĘBIORCA. Otrzymała ją Firma „Konstalbud” reprezentowana przez właścicieli, Państwa Zuzannę i Witolda Osowskich. Firma istnieje na rynku już ponad 25 lat i w swojej historii działalności o czym przypomniał właściciel otrzymała już raz statuetkę, która niestety spłonęła podczas pożaru budynku administracyjnego firmy. Tym bardziej miło było Panu Witoldowi ponownie zostać laureatem „Pyrzyczanek”.

            Ostatnią, czwartą statuetkę w kategorii EDUKACJA otrzymała Pyrzycka Szkoła Muzyczna I Stopnia wraz z wspierającą ją Radą Rodziców. Statuetkę odebrała dyr. Ewa Lobe Diakite, która dziękując w iście hollywoodzkim stylu zapewniała o swoich umiejętnościach krasomówczych, pytając publiczność: czy jest przygotowana na jej długą opowieść o prowadzonej przez siebie placówce?


reklama
      

            Po wręczaniu „Pyrzyczanek” głos zabrali Arkadiusz Mazepa, zastępca dyr. Gabinetu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, który odczytał list od Marszałka Olgierda Geblewicza oraz Starosta Pyrzycki Kazimierz Lipiński.

           Część oficjalna zakończona została wzniesieniem toastu za to „oby rok 2016 przyniósł szczęście i radość, by sprzyjał realizacji planów, zamierzeń, by obfitował w sukcesy …”

           Cała uroczystość okraszana była występami duetu muzycznego, śpiewem Magdaleny Borowieckiej i grą na klawiszach Tomasza Lewandowskiego.

Kurowski

38 odpowiedzi na Spotkanie Noworoczne 2016

 1. krasnal pisze:

  Nagrodzonym gratuluję, w końcu ciężką pracę trzeba nagradzać.Jak widać Gmina Pyrzyce kwitnie i rozwija się doskonale skoro tyle kasy jest na imprezy i JAKA JEDNOŚĆ Z POWIATEM i SLD i PO- CZY też Z BYŁYMI CZŁONKAMI SLD? JAK WIDAĆ NA ZAŁĄCZONYCH ZDJĘCIACH wszyscy szczęśliwi, oby tak dalej, teraz jeszcze strefa, wiatraki, nowe miejsca pracy i będzie jak w raju 😉

 2. Królewna Śnieżka pisze:

  A ile ta impreza kosztowała podatników? Czy każdy mógł na nią przyjść, bo ja ogłoszeń-zaproszeń nigdzie nie widziałam

 3. krasnal 1 pisze:

  no wiesz, a kim TY jesteś ze chcesz chodzić na takie imprezy?to impreza dla zasłużonych i swoich, jak widzisz z opozycji nawet radnych nie było.BAWI SIĘ ELITA PYRZYCKA a dla innych mieszkańców festyny już niedługo będą,królewno proponuję abyś była bardziej pokorna, może wpadniesz kiedyś w łaski wielce szanownej władzy i Cię zaproszą na jakąś imprezę.

 4. Królewna Śnieżka pisze:

  Podatki płacę dla gminy, więc jestem przeciwna z finansowania imprez dla wybranych z pieniędzy gminnych, proszę o informacje ile kosztowała impreza, na kogo wystawiono fakturę, ile osób było na imprezie, jakim kluczem zostali zaproszeni.

 5. kolejarz pisze:

  Masz rację pytając. Wszystko ma być publicznie dostępne co jest z budżetu finansowane!

 6. krasnal 1 pisze:

  OJ TAM, NIE MACIE INNYCH PYTAŃ – jesteście jak jeden radny sto pytań do i wszystkie bez odpowiedzi.Piją za swoje, sponsorowane, wspólnie gmina i starostwo.

 7. Adell pisze:

  Pyrzyczanki dla ludzi zasłużonych, no to ciekawe czym zasłużyła sobie Pani dyrektor Konopnicka? o jakim „wielkim sercu” tu mowa? Przecież pracuje jak każdy z nas,a za miejsce w DPS trzeba płacić grubą kasę więc gdzie jej wielkie serce? Łachy żadnej nie robi, że kogoś przyjmie bo od tego jest więc niech mi ktoś wyjaśni bo nie rozumiem…!

  • Anonim pisze:

   A przynależność partyjne tejże Pani od PZPR do PO toż to działalność społeczna!!!

   • Anonim pisze:

    Konopnickiej do Marii to bardzo daleko,taka mądra to ona nie jest,
    a dyrektorką to została z rekomendacji PO i rolnika postępowego!
    A przy tym rodzinkę i znajomków poustawiała całkiem nieżle-
    POtologia całą gębą.

 8. sylwia pisze:

  skoro uważasz, ze praca dyrektora zaczyna sie i kończy na przyjeciu osoby potrzebującej do DPS to nie masz pojecia o pracy w pomocy społecznej, tj. OPS, DPS, PCPR itp…. Nie wypowiadaj sie na tematy, o których nie masz bladego pojęcia.

 9. zoro pisze:

  Jak to czytam to sami zazdrośni którzy sami nic nie robią .chcąc krytykować to trzeba wiedzieć co się krytykuje. Pani marzeno oby tak dalej.olac tych pseudo opozycjonistów

 10. goły pisze:

  a szczegulnie tę stronę

 11. Urszula Konopnicka pisze:

  do ,, Anonima ,,
  Proszę Pana:
  – nigdy nie należałam do PZPR, moją pierwszą partią było Porozumienie Centrum braci Kaczyńskich
  – Jestem Łodzianką i oprócz córki i męża nie mam żadnej rodziny w Pyrzycach. Córka nigdy nie pracowała w jednostkach gminy ani powiatu.
  Żądam od Pana przeprosin na forum za PZPR, ustawianie rodziny i patologię.
  PS.
  Portal niewłaściwie podał adresata nagrody ,,Pyrzyczanki ,,
  Cytuję ,, Z ogromną satysfakcją przyznaję Pani oraz Pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Pyrzycach z siedzibą w Żabowie ,, PYRZYCZANKĘ ,,.
  Ta nagroda jest dla pracowników DPS, którym bardzo dziękuję za empatię i profesjonalizm.

  • Anonim pisze:

   A z kąd ten cytat? Niech się pani portalu nie czepia! Ładnie o pani napisano w artykule. Pani chyba ze statuetki Pyrzyczanki ten tekst przepisała albo z pamięci cytuje.
   PS: co do ścigania hejtera ma Pani prawo i należy to robić z całą konsekwencją.

   • D.Z. pisze:

    Napisano:…. z rąk pani burmistrz pyrzyczankę ODEBRAŁA….
    Warto też docenić że zdjęcie ładne z panią dołączono do tekstu, nie takie jake by tomasz d. wstawił np. z wykrzywioną buzią.

  • Anonim pisze:

   Za PZPR przepraszam, za patologie nie bo to nie mój wpis.

  • jack pisze:

   Życzę udanego urlopu pani, bo o tej godzinie to raczej nikt nie przegląda stron internetowych będąc w pracy.

 12. Abc pisze:

  Pani Burmistrz wymieniala wydarzenia w 2015 r ale pominela xxxv spotkania z folklorem, czyzby to nie bylo wydarzenie warte aby o nim wspomniec???

 13. Abc pisze:

  Bylem , nie jadlem i wyszedlem dosyc szybko, z resztą jak wielu zaproszonych.

 14. Dziwak pisze:

  Moja opinia :Burmistrz Podzinska ma poparcie w :biernych ale wiernych nic nie zmieniła w :Pyrzycach i nie zmieni ona liczy na :przetrwanie a
  jej tłumaczenia ze :Fundusze itp to poprzedni :Burmistrz to żenada !
  Miasto jest brudne po prostu :zaścianek .Do Cyrku :Pythona nadaje sie powołanie klubu Burmistrza z :Piotrowska na czele czyzby zapomniała jak to było po wódeczce nie najlepsze ,kadencji niektórych radnych to fakty

 15. Anonim pisze:

  A ty nie pijesz? Świętoszku

 16. MM pisze:

  Z tą szkołą muzyczną to kpina. Słaba szkoła poza kilkoma dobrymi nauczycielami nędza poza tym tylko dla bogatych. 200 zł. Za radę rodziców, 300 za wypożyczenie instrumentu, nauczyciel ks zastraszający dzieci. W temacie edukacja moim zdaniem należy się nagroda Poradni Psychologiczno Pedagogicznej albo Ośrodkowi wychowawczemu lub MOS wRyszewku.Swoją droga ciekawe ile nas kosztował ten lans Pani burmistrz.

  • Marta pisze:

   Że swojej kieszeni nie daje więc co ją to obchodzi. W końcu kadencji drugiej nie otrzyma bo kto by chciał na nią powtórnie oddać tzn. zmarnować głos. .?? Dlatego bawi się za pieniądze podatników. A znalazlyby się pozyteczniejsze cele

 17. Darek pisze:

  Szkoła muzyczna i wysoki poziom. To chyba żart? Czy ktoś widział żeby nauczyciele grali z dziećmi? ? Posluchajcie występów dzieci. Albo poproscie żeby ktoś kto się zna posłuchał i ocenił. Szkoła „na siłę”. To takie marzenie pana Janusza K.

 18. Marta pisze:

  Wszędzie te same gęby. Jakie to żałosne. Kółko wzajemnej adoracji haha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.