Każda informacja może uratować życie

            Zaspokojenie podstawowych potrzeb osób bezdomnych i pomoc w przetrwaniu zimy, lokalizowanie miejsc pobytu osób bezdomnych, reagowanie w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia, przekazywanie informacji o ofercie pomocowej, przewóz osób bezdomnych – te działania pyrzyccy strażnicy miejscy podejmują jak co roku w ramach pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym.

          W związku z bardzo mroźną i wietrzną nocą z 02/03 stycznia 2016 r. strażnicy od wczesnych godzin porannych w niedzielę dokonywali kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych. Po sprawdzeniu wszystkich znanych im „miejscówek” ok. godz. 10: 00 otrzymali informację od jednego z mieszkańców, iż w piwnicy budynku przy ul. Szczecińskiej może przebywać bezdomny. Jak się okazało przybyli tam dosłownie w ostatniej chwili gdyż znajdujący się w piwnicy mężczyzna był tak wyziębiony, iż nie potrafił o własnych siłach wstać z prowizorycznego legowiska. Bezdomny natychmiast został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Pyrzycach gdzie otrzymał niezbędną pomoc lekarską a następnie umieszczony został w Domu Pomocy Społecznej.


reklama
     

           Straż Miejska wraz z Policją i Ośrodkiem Pomocy Społecznej stale monitoruje w okresie zimowym wszystkie znane im miejsca gromadzenia się bezdomnych. Niestety często osoby te zmieniają swoje miejsca przebywania. W związku z tym apelujemy do mieszkańców o przekazywanie informacji o bezdomnych. Jak pokazuje niedzielny przykład mogą one się okazać bezcenne przy ratowaniu zdrowia a nawet życia bezdomnych.

Komendant Straży Miejskiej w Pyrzycach
Michał Maduzia


reklama
      

17 odpowiedzi na Każda informacja może uratować życie

 1. mieszkaniec pisze:

  Jak dzwoniłem na Straż Miejską pod numer (91)397 03 29 to nikt nie odbierał to jak się skontaktować ze Strażą Miejską?

 2. Marek pisze:

  na stronie urzędu masz wszystkie numery telefonów, wystarczy się rozglądnąć dobrze .

  • mieszkaniec pisze:

   Wiem bo patrzałem ale tam jest dużo tych numerów i dzwonić pod każdy to trochę czasu minie. Powinien ktoś siedzieć w biurze i odbierać stacjonarny.

  • uratowany pies pisze:

   Ja dzisiaj dzwoniłam pod każdy ten numer i nikt ani jednego nie odebrał. Po co im tyle telefonów?

   • Anonim pisze:

    A oni też rodziny mają i nie siedzą z telefonem przy dupsku jak co niektórzy z byle pierdołą lecą bo tak ich państwo nauczyło i aby problem od siebie,

 3. Anonim pisze:

  komendant straży nigdy nie odbiera albo jak mu się chce nie kompetentny ten nasz komendant

 4. Anonim pisze:

  Panie Komendancie czy to prawda, że pan na WOŚP woził dzieci bez kasków aż policja się panem zainteresowała?

 5. Anonim pisze:

  Panie Komendancie Straży Miejskiej czy to prawda, że pan na WOŚP woził quadem dzieci bez kasków aż policja się panem zainteresowała?

 6. Anonim pisze:

  O jaka nowina, no tak są osoby którym wolno wszystko,a tak na marginesie gdzie byli rodzice tych dzieci, pozwolili na taką jazde! jakby doszło do nieszczęścia to wtedy szukaliby winnych… głupota ludzka nie zna granic!

 7. Anonim pisze:

  na coś monitoring w końcu się przydał

  • Anonim pisze:

   Za 77 000 zł wydawane rocznie na monitoring 1000 dzieci z naszej gminy mogłoby mieć zapewniony ciepły posiłek w szkołach, a burmistrzowa zastanawia się czy zasadne jest utrzymanie kuchni np. w Mielęcinie bo może nie opłaca. Nad zasadnością wydawania kasy na monitoring jakoś się nie zastanawiała bo to się pewno opłaca. Tylko komu?

   • racja pisze:

    Bardzo trafne spostrzeżenie. Zauważyłem również, że w przypadku ogrodzenia za 30 000 zł czy malutkiego parkingu za chyba 60 000 złotych burmistrz Podzińska ani jej pracownicy jakoś nie sprawdzali czy to się opłaca, czy nie za drogo? Bardzo ciekawe, że jednych przypadkach szuka się niewiadomo czego jak w przypadku kuchni w Mielecinie a w innych nie zastanawia się nad wydawaniem pieniędzy.

 8. Anonim pisze:

  ostatnio komendant prawie zamarzł śpiąc w samochodzie

  • Anonim pisze:

   Zbij szybe uratuj życie strażnikowi ,a tak na marginesie to się wcale nie dziwię że komendant śpi na służbie ,to nie pierwszy raz

 9. Dbający o wspólne dobro pisze:

  Straż miejska niech weźmie się za ludzi bezmyślne hej brudasow co chodzą z psami a psy s…. gdzie popadnie na boisku dla dzieci. Wystarczy ustawić się nieoznakowanym autem na parkingu i już z samego rana koło 6 wybierają trzy pieski i tak do wieczora i tam grają dzieci wychodzą na wf ale ludziska to nie przeszkadza brak ogląda i kultury. Za granicą sprzątająca po swoich psach nawet na parkingach w lasach przy autostradach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.