Zatoczka to nie parking! – APEL DO RODZICÓW!

          Na ulicy Poznańskiej przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach, powstała długo oczekiwana zatoczka. Inicjatorami tejże inwestycji byli rodzice a temat zatoczek przewijał się na zebraniach Rady Rodziców od kilku lat.

         Rodzice zwracali uwagę na fakt, iż dzieci wysiadając z samochodu mogą zsunąć się ze skarpy przy chodniku i wpaść pod następny nadjeżdżający samochód. Tak naprawdę rodzice wskazali miejsce gdzie chcieliby aby powstała zatoczka, poprzez zatrzymywanie się i wypuszczanie dzieci do szkoły. Miejsce jest o tyle bezpieczne, że dzieci wychodzą bezpośrednio na chodnik i nie muszą przechodzić przez jezdnię. Pan Starosta od samego początku był przychylny temu przedsięwzięciu. Po kilku spotkaniach ustalono, że zatoczka powstanie bez wycinki drzew, które jak zwrócił uwagę Pan Starosta Kazimierz Lipiński są bardzo cenne. Jak widać dotrzymał słowa.


reklama
      

        Rada Rodziców oraz rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach składają serdeczne podziękowania Panu Staroście Kazimierzowi Lipińskiemu za inwestycję w postaci zatoczki. Jesteśmy wdzięczni za pomoc, wsparcie i profesjonalizm, jakim Pan się wykazał w realizacji wspólnego planu. Prosimy przyjąć słowa uznania za aktywność i zaangażowanie w działanie, którego centrum jest „mały człowiek – uczeń” i jego bezpieczeństwo. Życzymy wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym oraz prawdziwych przyjaciół wokół siebie.

        APEL!

        Rada Rodziców apeluje aby rodzice stosowali się do znaku zakazu parkowania i korzystali z zatoczki zgodnie z jej przeznaczeniem tzn. zatrzymywali się i wypuszczali dziecko do szkoły. Niestety wielu rodziców nie stosuje się do znaków drogowych i parkuje samochody na zatoczce, odprowadzając dzieci do szkoły. Jeżeli w dalszym ciągu nie będą się stosować do przepisów ruchu drogowego Rada Rodziców będzie zmuszona poprosić Starostę o zmianę przeznaczenia zatoczki. Będzie ona wówczas przeznaczona dla autobusów i w ogóle nie będzie możliwości zatrzymywania się w tym miejscu. Proszę uszanować wolę i wysiłki Rodziców oraz Starosty w celu utworzenia zatoczki do zatrzymywania się a nie postoju.

Rada Rodziców

26 odpowiedzi na Zatoczka to nie parking! – APEL DO RODZICÓW!

 1. ki pisze:

  jaka dzicz!….”Rada Rodziców będzie zmuszona poprosić Starostę o zmianę przeznaczenia zatoczki. Będzie ona wówczas przeznaczona dla autobusów i w ogóle nie będzie możliwości zatrzymywania się w tym miejscu.” i bardzo dobrze… i zabrać znak (B-1)Zakaz ruchu w obu kierunkach z wjazdu na parking za szkołą!
  Rado Rodziców a gdzie rodzice mają parkować? na placu za szkołą? tam też nie można! Może się ktoś obudzi w tej wsi zwanej Pyrzycami….

  • Anonim pisze:

   A w jakim celu chcesz parkować pod samą szkołą? Parking jest 200 metrów bliżej, za CPN. Co za daleko? Niewiele dalej jest parking obok hali OSIR! Też za daleko? Najlepiej jakby można na portierni zaparkować.. Faktycznie „jaka dzicz!”

  • KUR pisze:

   Jesteś burakiem, daj palec, zeżre rękę, czy parkowałeś w tym miejscu wcześniej, zanim powstały zatoczki, 100 m od szkoły jest duży parking, to rusz te leniwe 4 litery i przespaceruj się do szkoły, nie wspominając że dzieci w wieku szkolnym powinny być na tyle samodzielne aby trafić do szatni i samodzielni się przebrać i wytrzeć nosek. Rodzice błagam, wychowujcie samodzielnych i odpowiedzialnych młodych ludzi, nawet jak popełnią błąd, to będzie ich doświadczenie, jeśli będziecie bezustannie wyręczać dzieci, wychowacie życiowe kaleki. Pozdrawiam rodzicu ki.

  • onych pisze:

   To nie można przyjść na pieszo albo rowerem przyjechać? Jezu, gdzie ja zyję. Wszyscy muszą jeździć samochodami. Ludzie, wywalcie je na szmelc, wyjdzcie z tych trumien na kółkach zobaczycie jakie życie jest piękne…

   • inek pisze:

    Popieram. Ludziom się w dupach poprzewracało. Teraz byle bidok ma auto i po tym właśnie poznasz bidę. Ludzie bogaci i niezależni jeżdżą rowerami, bo nie muszą niczego udowadniać. Więcej ekologii, wyjdzie wam na zdrowie.

  • Anonim pisze:

   DUpa za gruba by przejsć 200 metrów ? Przecież za cpn jest parking.

  • zpy pisze:

   Maskara gdzie rodzice maja parkowac a na olbrzymim parkingu zaraz obok to nie laska i 3 minutowy spacerek ze smykiem dla pobudzenia szarych komorek . Co niektorzy jakby mogli to wjezdzali by doslownie do klasy aby odstawic dziecko. Porazka tak dalej niech kazdy mysli tylko o sobie to tylko patrzec i czekac na wypadek!!! obudzcie sie lenie !!!

 2. Anonim pisze:

  Tak tak może będziemy parkować pod UM – nie każdy rodzic ma czas aby stać pół godz przed i po zajęciach pod szkołą a przebranie dziecka i np zaprowadzenie na świetlicę zajmuję sporo czasu także w moim przypadku zatoczki są zbędne wolałabym zaparkować pod szkołą i bezpiecznie zaprowadzić dziecko do szkoły A nie wyrzucać z auta w pośpiechu 😕

  • Ania pisze:

   Starszych dzieci nie trzeba już odprowadzać i to jest zatoczka dla tych rodziców a jest ich zdecydowanie więcej klasy II-VI. A parkingi są dwa więc nie ma problemu. Trzeba się tylko przejść. Nasze dzieci też były kiedyś małe.

  • Anonim pisze:

   Ach wolałabyś zaparkować, ale wiesz co? Takich wolących pewnie byłoby więcej i nie wiem czy byś znalazła miejsce. Tam chyba tylko z 5-6 aut się tam zmieści, więc dalej nie miałabyś gdzie zaparkować. No chyba że dla księżniczki zarezerwowaliby miejsce na wyłączność hahahhahhaha. Jedyne wyjście to chyba faktycznie wlepianie księżniczkom mandatów skoro nie znają znaków drogowych.

  • KUR pisze:

   Czytaj j.w!

  • Anonim pisze:

   Rozumiem że 7 latek to inwalida społeczny nie potrafiący się przebrać ?

 3. Jurek pisze:

  Zgadzam się z anonimem w 100%. Zatoczka jest po to żeby wysadzić dziecko i odjechać a nie parkować i iść do szkoły! Poza pierwszą klasą są jeszcze inni, którzy chcieliby bezpiecznie wysadzić dzieci przy szkole.Niech Policja wlepia mandaty podreperują budżet!!!

  • Anonim pisze:

   Widzisz taką sytuację to dzwoń na Policję. Może przyjadą… dziś przejechali i nawet nie stanęli żeby upomnieć. Przed pasem postojowym stoi znak zakaz postoju czyli mozesz zatrzymac się na pasie do 1 minuty bez unieruchamiania pojazdu. Taka jest interpretacja tego znaku. Po drugiej stronie stoi zakaz zatrzymywania się. Tu w ogole nie można się zatrzymać. Znak ten dotyczy jezdni, pobicza i chodnika. Szanowna Rado Rodziców! Nie da się zmienić sposobu użytkowania pasa postojowego gdyż swą szerokością jest dostosowana tylko do samochodów osobowych! A zakaz ruchu czy tam wjazdu (nie pamiętam co tam stoi za szkołą) jak najbardziej usunąć. Rodzice to by pod samymi schodami chcieli się zatrzymać i wywalić dziecko do szkoły.

 4. Ktosiek pisze:

  Nigdy nikomu nie dogodzi,

 5. pyrzyce pisze:

  wszystkie wpisy do pochwały ja kiedyś w latach 60-tych sama chodziłam do szkoły nie było samochodów i nic się nie stało, a tu 500 dzieci i 100 samochodów, aby dziecko przywieść to tylko bogaczy na to stać bo biedny na pewno nie ma czym przyjechać !!!!

 6. ki pisze:

  a nie mówiłem że dzicz? … 🙂 Pyrzyczanie całą gębą …. do Anonima i mądrali od epitetów, a ktoś w postach powyżej zaaprobował parkowanie na zatoczce? a parking koło CPN jest zapchany i Owocowa zastawiona a na parkingu za szkołą znak jak w pierwszym poście… i RR będzie postulowała a zmianę charakteru zatoczki, policja nie reaguje… i Wasze wypowiedzi… to jest właśnie dzicz !!! nie szanujecie zdania innych, od razu epitety = dzicz… a ja nawet nie pomyślałem o usankcjonowaniu parkowania na zatoczce… i pamiętajcie że rodzice mają obowiązek przyprowadzić i odebrać I klasistę, nawet gdy nie jest inwalidą …

  • DZICZ pisze:

   Ki zmień dilera, taki bełkot wylewasz, że się martwię czy jesteś zdolny do wychowywania dzieci. A sprawa zatoczki jest prosta, zbudowano z przeznaczeniem tak jak stanowi definicja znaku B-35. (Znak zakazuje postoju pojazdu rozumianego jako unieruchomienie pojazdu niewynikające z warunków lub przepisów ruchu drogowego, trwające dłużej niż 1 minutę. Oznacza to, że znak dopuszcza chwilowe zatrzymanie pojazdu np. w celu zabrania lub wysadzenia pasażera. Zakaz obowiązuje od miejsca ustawienia znaku do najbliższego skrzyżowania po tej stronie drogi, po której ustawiono znak).

 7. pop pisze:

  Parkować na parkingu naprzeciwko apteki to nasze dzieci będą zdrowsze i my sami również a tak dzieciaki i my sami obrastamy w tłuszczyk (brak ruchu drodzy rodzice). Wyjechać 5 minut wcześniej wyjechać a zdążymy do pracy.

 8. gość do ki pisze:

  Ki jest pewnie zakompleksioną, grubą kobietą, której dupy nie chce sie ruszyć z auta. Pewnie sama wywodzisz się z tej biedoty, która jeździ byle czym ale chce się pokazać czego to ona nie ma. Żal. Ogarnij się kobieto!!!. Boże jak ja mam dość takich pseudo nowoczesnych mamusiek, które uważają się za nie wiadomo kogo, a dzieciak i tak zapewne pochodzi z wpadki. A teraz wielka mi mamusia.

 9. gość do ki pisze:

  Żal mi Cię kobieto!!!

 10. MP pisze:

  dziś sesja nadzwyczajna, moje baranki zagłosują za podpisaniem partnerstwa z Carpinione i już biegnę rozliczyć delegację. A co? Pracujmy razem, żeby żyło się lepiej. No już, już do roboty nie czytać tego portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.