Egzaminy dla strażaków – ochotników

        W marcu i kwietniu, po niemal dwóch miesiącach szkoleń, prowadzonych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach szkolili się adepci na strażaków – ochotników.

        – Jest to podstawowe szkolenie i warunek, który strażak musi spełnić, by brać czynny dział w prowadzonych działaniach ratowniczo  – gaśniczych – mówi st. kpt Cezary Kocanowski, który  od wielu lat prowadzi takie kursy.

        Program obejmuje zajęcia teoretyczno – praktyczne z taktyki działań gaśniczych, wyposażenia technicznego obejmującego sprzęt wodno-pianowy oraz ratowniczy, pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych w zadymionych pomieszczeniach, postępowanie podczas miejscowych zagrożeń innych niż pożary np. wypadków drogowych, ciecia drzew zwisających przy obiektach zagrażających użytkownikom budynków lub na drogach stwarzających niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu.reklama
      


        Kurs został przeprowadzony zgodnie z programem doskonalenia zawodowego dla strażaków-ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych. W szkoleniu brało udział 30 członków OSP, w tym 28 z Powiatu Pyrzyckiego oraz 2 z Powiatu Stargardzkiego z OSP Dolice.

       Egzamin końcowy, który odbył się w Pyrzycach 27 kwietnia, zakończył się pozytywnym wynikiem dla 30 ochotników.

        Współpraca ze strażakami zawodowymi i dobre przygotowanie młodych ludzi, na poziomie ochotniczej straży, jest często początkiem późniejszego startu do poziomu zawodowego.

       Cieszy również fakt dużego zaangażowania i zainteresowania młodzieży w  działania i pomocy, w najbardziej potrzebnych sytuacjach. Wymaga to nie tylko przygotowania i hartu, ale pełnej dyspozycji i współpracy.

Na podstawie informacji st. kpt Cezarego Kocanowskiego
Anetta Głuchowska-Masłyk

3 odpowiedzi na Egzaminy dla strażaków – ochotników

  1. pak pisze:

    nie prawda, oblał jeden strażak niech pan czarek nie kłamie

  2. PP pisze:

    Przystąpił on do egzaminu poprawkowego i zaliczył.

  3. Anonim pisze:

    No i super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.