Powstają kolejne kilometry ścieżki rowerowej

       Dzięki unijnemu wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 powstaje kolejny etap ścieżki rowerowej na istniejącym nasypie po rozebranej linii kolejowej. Początek trasy znajduje się na skrzyżowaniu z ulicą Ciepłowniczą w Pyrzycach, natomiast koniec trasy, której długość to blisko 8,5 kilometra, wyznaczony został w obrębie Brzeska.

   Umowę na realizację tego projektu podpisano 9 września 2013 r. w Urzędzie Miejskim z udziałem marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Całkowity koszt projektu wyniesie 3.765.434,54 złotych, a dofinansowanie ze środków RPO WZ na lata 2007-2013 to kwota 2.747.095,60 złotych.reklama
      


    Na podstawie ogłoszonego konkursu wyłoniono firmę  „MALDROBUD” z Myśliborza, która realizuje inwestycję. Nadzór nad budową prowadzi inspektor  Ryszard Gronkowski. Zakończenie  inwestycji planowana jest na koniec maja 2014 r., natomiast rozliczenie na 14 czerwca 2014 r.

    Na obecnym etapie jest już na całej długości  ścieżki wytyczenie geodezyjne oraz nastąpiła wycinka krzewów. Zostało do wycięcia kilka drzew. Na odcinku około 2 km. zostało wykonane wykorytowanie  ścieżki i położono nasyp piaskowy.

UM

108 odpowiedzi na Powstają kolejne kilometry ścieżki rowerowej

 1. Stop marnotrawieniu pisze:

  Klasyczny przykład marnotrawienia pieniędzy z UE. Zresztą nie jedyny i w gminie i w województwie (http://radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=102489). Naprawdę nie rozumiem jak biedna gmina rolnicza jaką są Pyrzyce może trwonić pieniądze na budowę ścieżki rowerowej byle tylko skorzystać z dotacji. Przecież do interesu trzeba dołożyć z budżetu własnego ponad milion złotych. A przede wszystkim trzeba ścieżkę będzie utrzymywać! Dzisiaj fajnie będzie pojechać rowerkiem. Ciekawe czy ktoś się pokusi i policzy rowerzystów po oddaniu ścieżki do użytku, po czym dokona analizy, uwzględni ilość miesięcy itd. ciekawe jakie będą wyniki. Wspomnicie ten komentarz za kilka lat jak nie będzie za co utrzymać tej ścieżki w należytym stanie. Jest wiele ważniejszych potrzeb dla tego miasta! I najważniejsze: inwestycję prowadzi firma z Myśliborza, ile zatem da ścieżka miejsc pracy Pyrzyczanom? Może kilka na etapie inwestycji a potem? Przykłady złych inwestycji w infrastrukturę mamy w Hiszpanii i Portugalii gdzie lotniska co 200 km stoją puste a po autostradach nikt nie jeździ. A utrzymywać to trzeba. Wolałbym by ten milion euro pobrali przedsiębiorcy i stworzyli dla ludzi miejsca pracy! Nie jestem przeciwko rowerom ale to nie są właściwe priorytety!

  • hahaha pisze:

   A do kogo masz pretensje że firma z Myśliborza wygrała przetarg? Kto bronił pyrzyckim firmom o ile startowały złożyć korzystniejsze oferty. Ludzie mieli by pracę. No ale po co? Lepiej żeby dać te miliony za darmo nic nie robiąc! Idiotyczne myślenie. A ścieżka jest potrzebna, wiele osób na nią czeka!

   • Anonim pisze:

    WIECZNI I NIEŚMIERTELNI EMERYCI Z ARMIĄ ZDROWYCH I MŁODYCH RENCISTÓW,na was tez nie chce mi się dłużej pracować jeszcze nie jeden powinien pracować,i uwolnić od siebie młodych przepracowanych i nie mających czasy, ani zdrowia na jazdę rowerem.

  • kk pisze:

   Gmina ma być przyjazna zarówno dla mieszkańców jak i przedsiębiorców. Przede wszystkim mieszkańcom, i uwierz mi jeśli będzie doprowadzona do końca czyli do Przelewic rowerzystów będzie dużo. A infrastruktura rowerowa jest z korzyścią dla Państwa, człowiek jeżdżący na rowerze jest zdrowszy może dłużej pracować itd.

  • ktosiek pisze:

   Wiesz czemu te pociągi jeżdżą puste ? Bo nie są skorelowane z odlotami, jeśli by to zmienili ilość pasażerów wzrośnie

   • Anonim pisze:

    to musiałbyś zabrać ludziom ich samochody,to nie te czasy ,zeby jedzić zasyfiałymi pociągami.LUDZIE SA WYGODNI I NIKT NIE CHCE POWROTU DO PKP ,która spoznia sie i 300km pokonuje w 5godzin.Mamy auta i mamy pociagi w tyle

    • ktosiek pisze:

     Wszystko zależy od czasu podróży i ceny, jeśli będzie konkurencyjna, to pasażerowie się znajdą.

     • Anonim pisze:

      litości ,ludzie stawiaja na wygodę a wygody kosztują i to będzie miało swoje odbicie w cenie biletów,kolej jest archaiczna

      • ktosiek pisze:

       Bo tak mówi Korwin ? Zacznij myśleć samodzielnie a nie słuchaj innych.

      • :) pisze:

       dlaczego archaiczna?????

       • OLALA pisze:

        bo taka jest,przejesz sie taboren brytyjskim czy niemieckim to ma się wrazenie ,ze przniosleś do przyszłości,ale to jest prawa czasy te same tylko nasza kolej gdzieć utknęła w latach wczesno powojennych,gdy świad gonił i wyprzedził nas o lata świetlne,i nadal uwazam polskie koleje za archaiczny eksponat ,który moze robić za atrakcię choć bardzo watpliwą naszego kraju.Zacofanie,smród bród brak wygód no co jest najwazniejsze nie punktualnośc jeśli komuś marzy sie podróż przez męki to proszę sie wybrać naszymi kolejami,jazda trwa całą wiecznośc nie wiem czy leprzego biznesu nie miały by tanie linie lotnicze,przynajmiej w Krakowie podrózny będzie tego samego dnia ,a nie na dzień następny

  • trzeźwo myślący. pisze:

   I tu się mylisz, teraz jest idealna okoliczność aby takie inwestycje prowadzić. Wszak lepiej zadłużyć się na 30% wartości inwestycji niż potem na 100% gdy dotacje wygasną. Czyż nie? Co więcej, wpływają one korzystnie na gospodarkę, wszak jeśli ktoś nie ma żelka Haribo zamiast mózgu dojdzie do wniosku, iż bardziej opłaca się mu dojechać te 8 km rowerem aniżeli samochodem, oszczędzi te 300 zł które wyda na rynku a wiec napędzi gospodarkę.

   • Stop marnotrawieniu pisze:

    Policzy się tych w takim razie, którzy nie mają Haribo zamiast mózgu. I zobaczymy jak będą napędzać gospodarkę jeżdżąc te 8 km rowerem, szczególnie w okresie od listopada do lutego … Nie mylę się. Dobre inwestowanie nie polega na tym, że bierzemy wszystko co dają bo trzeba zapłacić 30 a nie 100. Bo te 30 też trzeba we własnym budżecie znaleźć. A swoją drogą kto liczy na to, że ścieżka będzie odśnieżana niech spojrzy na to co się dzieje na „starej trójce”. Bez komentarza.

    • trzeźwo myślący. pisze:

     Nie liczę na to iż będzie odśnieżna, bo nie będzie. jednak korzyścią dla gospodarki będzie zdrowie obywatela. Wszak człowiek, który uprawia jakiś sport jest zdrowszy, sprawniejszy fizycznie, mniej zestresowany. To też jest korzyść dla gospodarki Mniejsze przestoje, mniej na L4, większa wydajność. Czas pokaże jaki to będzie miało wpływ na gospodarkę, zresztą w Pyrzycach za bardzo nie ma kto wchłonąć dotacji dla przedsiębiorstw.

  • emeryt pisze:

   Raz na jakiś czas ktoś przejedzie rowerm ALE ZE LUDZIE DO OBOJNA CHODZA DROGA GDZIE JEŻDZA SAMOCHODY NIKT SIE TYM NIE ZAJMIE AZ PRZEJADA KOGOŚ NA TEJ SAMEJ DRODZE LUDZIE CODZIENNIE CHODZĄ DO PRACY ANI CHODNIKA ANI LAMP DO JECHOWYCH TEŻ KUPA LUDZI CHODZI SĄ INNE ZAKŁADY ALE U NAS TYLKO SPORT I REKRAACJA A TAK NAPRAWDĘ TO PÓL PYRZYC BIEGA I CHODZI Z KIJKAMI TĄ DROGĄ CHYBA BURMISTRZ CZEKA AZ PRZEJEDZIE JAKIŚ SAMOCHOD KOGOS DOPIERO SIĘ TYM ZAJMIE „”””ŚCIEŻKA W POLU A LUDZIE DO PRACY MIEDZY SAMOCHODAMI A TAK PAN BURMISTRZ I RADNI BY ZROBILI SCIEZKE ROWEROWA DO OBOJNA I LUDZIE MIELIBY KTÓRENDY CHODZIĆ I TE DWA ROWERY BY TEŻ PRZECHAŁY

   • neeve nanna pisze:

    Jest na to jedno rozwiązanie. Zamienić obecną drogę do Obojna na chodnik i powbijać słupy, aby pojazdy nie przejechały.

   • RONIN pisze:

    emerycie ! po co marnujesz czas na pisanie o twoich żalach , załatw kasę ( np. z uni eu) i masz ścieżke pod dom lub gdzie chcesz . Ta ścieżka będzie biec blisko Obojna możesz ją wykorzystać na dojazdy bo samochodów tam nie powinno być
    ps. metro też możesz zrobić tylko pomyśl o KASIE 🙂

   • rowerzysta pisze:

    Widocznie ludzie w Obojnie są bogaci, skoro stać ich na wydanie 300 zł miesięcznie na przejechanie nie całych 4 km do pracy.

 2. pyrzyczanka pisze:

  Czy w tym mieście są LUDZIE którzy powiedzą SUPER!!! COŚ ROBIMY DLA LUDZI I MIASTA !!! Mam wrażenie ,że cokolwiek władza zrobi to jest źle i nawet jak wyda pieniądze przyznane z Uni to i tak nie pasuje.
  CO ZA LUDZIE??????????????PEWNIE JESTEŚ TYM PRZEDSIĘBIORCĄ CO CHĘTNIE BY WZIĄŁ KASĘ A I TAK NIC BYŚ NIE ZROBIŁ !!!!!!!!!!!!

  • Anonim pisze:

   Władza g…o robi dla mieszkańców i tego miasta,i trudno się dziwić ze byle co nie powoduje omdleń z zachwytu póki co nad rozgrzebana piaszczystą alejką.Super będzie jak przestaniesz się zapychać szajsem ,rusz się dalej niż prowadzą nasze ścieżki rowerowe świat ma więcej są włodarze ,którzy zarzynają się dla ludzi,dla miasta,gminy,ale i są tego efekty zasługujące na okrzyki SUPER,i tak ja chcę ,żeby moja lokalna władza ruszyła swoje du,,,sko i zaczęła działać.bo to co mi daje jest po prostu gów,,,ne.Dziękuję I dobranoc.

 3. zyczliwy pisze:

  ścieżka super sprawa będzie można kondycję podreperować:}

 4. PawelB pisze:

  Ścieżka powstaje, ze dwa razy już się nią przejechałem 😉 I świetnie, że się coś dzieje!

  Pozdro dla wiecznie narzekających troli (@Stop marnotrawieniu, jesteś the best!), którym nigdy nic nie pasuje. Ci nawet jak wygrają grubą bańkę w totka, znajdą problem.

 5. rodzic pisze:

  Dobrze że wygrała firma z Myśliborza ,bo jak ktoś słusznie zauważył za parę lat jeździli byśmy tak jak po ul. Bogusława a tą i 1-go Maja robiła Firma pyrzycka- jak się jeździ? sami sobie dopowiedzmy

 6. oh oh oh pisze:

  Super!!!!Ja jestem jednym z tych pyrzyczan którzy na nią czekają…bo ten kilometr to rzeczywiscie było mało 🙂

 7. franki pisze:

  ty rodzic gadasz gupoty ludzie z pyrzyc nie majom pracy a wy swoim dajecie robote olech sprzedal innej firmie zeby ludzie roboty nie mieli do czego wy dozycie wy gamonie sprzeda was za grosze

 8. Mateusz2292 pisze:

  franki.
  Weź się puknij w ten pusty łeb.
  Przetarg wygrywa ta firma która miała najwięcej punktów zsumowanych. To, że Myślibórz wygrał to wina pyrzyckich firm, które za swe usługi życzą sobie więcej pieniążków i miały mniej punktów.

  A poza tym. Gdyby żył TransComplex( dawny Remdróg ) to byłaby szansa na wygranie przetargu przez pyrzycką firmę.

  P.S. Gdy coś dobrego w gminie się dzieje, źli ludzie się nie cieszą i TP nie ma co pisać.
  Gdy coś złego w gminie się dzieje, to źli ludzie cieszą się, że ich TP będzie pisać bzdety.

 9. JAchu pisze:

  No w końcu! BRAWO!!! Żeby tylko wyrobili się do końca tego maja!

 10. Anonim pisze:

  Mateuszku
  Można zrobić taki SIWZ specyfikację gdzie cena nie będzie najważniejszym kryterium pozwalaja na to przepisy
  Pyrzyccy przedsiębiorcy wiedzą że i tak nie mają szans wygrać przetargu Takie to przetargi.
  Jak organizuje się przetargi w Pyrzycach popytaj przedsiębiorców mają dużą wiedzę.Panuje opinia wśród przedsiębiorców „Przetarg po Pyrzycku czy normalnie”

  • abc pisze:

   Jak prowadziśz firmę w Pyrzycach ,to zapomnij o przetargu na zdrowych zasadach,w Pyrzycach wszyscy w około będą wygrywać tylko ,zaden z tutejszych,taka to specyfika tego pokręconego zqdupia.Amen

  • Anonim pisze:

   Inne miasta dbają o to żeby wygrywały rodzime firmy bo to nakręca koniunkturę a tak podatek pójdzie do Myśliborza. Czasami lepiej więcej zapłacić swoim niż mniej obcym!!! A cena przedkłada się na jakość !!!

   • abc pisze:

    a może ktoś przypomniałby nam obietnice wyborcze Olecha,mówił coś o wspieraniu lokalnej przedsiębiorczości …i takie tam ,dzisiaj już wiemy jak jest na prawdę.NIE ŁADNIE TAK OKŁAMYWAĆ WYBORCÓW BURMISTRZU (już nie długo ,na szczęście dla zwykłych mieszkańców)polityku Jerzy Marku Olech,za oszustwa przyjdzie czas zapłacić i to nie długo.

    • boss pisze:

     TAK BARDZO PROSIMY O PRZYPOMNIENIE OBIETNIC WYBORCZYCH BURMISTRZA oLECHA-na temat wspierania i niesienia pomocy lokalnej przedsiebiorczości

 11. Smerf maruda pyrzycki pisze:

  NIE CIERPIE ŚCIEŻEK hehehehehehe

 12. Stop marnotrawieniu pisze:

  Miałem zamiar wywołać merytoryczną dyskusję. Po to dołączyłem linka odnośnie inwestycji kolejowej na lotnisko, której rekord przewozu do 38 osób. Nie jestem przeciwko ścieżce rowerowej! Niech powstanie ich w Pyrzycach 100 km! Pytanie czy Pyrzyce na to stać i jest najbardziej potrzebną inwestycją? W mieście powstało kilka już projektów budowlanych, niektóre z nich doszły nawet do pozwolenia na budowę. I co się stało? Minęły 3 lata i pozwolenia przestały być ważne a i projekty się zdezaktualizowały. To nie jest dyskusja kto jest za ścieżką a kto przeciw. Równie dobrze mogę zapytać kto jest za remontem ul. Głowackiego? Ulicy która prowadzi do największego pyrzyckiego pracodawcy a którą po deszczu nie można do jechać do zakładu nie mówiąc o mieszkańcach tej ulicy brodzących w błocie! I co mamy licytować? Można mnożyć inwestycje potrzebne i te owszem estetyczne ale czy niezbędne (miasteczko drogowe w miejsce boisk kontra remonty ulic), będące pomysłem burmistrza np. pseudo tężnie kontra historyczna fontanna itd. Nic nie mam także do formy z Myśliborza – zamówienie publiczne pewnie udzielone zgodnie z prawem. Bardziej chodziło mi o celowość inwestycji. Zresztą o tym że właśnie gospodarka ma być podstawą działania nowej perspektywy 2014-2020 świadczą planowane zapisy nowego RPO. Nastąpi zdecydowane odejście od dotacji do inwestycji w infrastrukturę na rzecz dotacji zwiększających potencjał gospodarczy. tyle.

  • ktosiek pisze:

   Jeśli nie teraz to kiedy mamy budować taką infrastrukturę ? Bez tego marnotrawienia ona nigdy nie powstanie, zrozum iż wszystkie państwa inwestują w transport rowerowy

   • Anonim pisze:

    a co bedziesz przewoził swoim rowerem do Brzeska,jak rozumie rodzi się kolejna nadzieja na rozwiazanie problemu bezrobocia w naszej gminie ,jak grzyby po deszczu mieszańcy będa otwierać firmy transportowe zatrudniajac kierowców firmowych rowerów, dając kolejne miejsca pracy w obsłudzie logistyki i taka firma bedzie przewozić no własnie co?TAKICH BZDUR DAWNO NIE SŁYSZAŁEM….

 13. toy toy pisze:

  a czy największy i jedyny pracodawca,nie powinien dołozyć siedo remontu ul.Głowackiego?Przecieżto do niego jezdza tiry i rozjezdzaja tą drogę jak plastelinę,żadne auto osobowe jezdząc przez sto lat takiej kaszany z nawieszchni nie zrobiłoby,Tiry załadowane po brzegi wala jak szalone ,nawet budynki po obu stronach ul.Głowackiego podskakują do grzałek po jak domy zaczną się sypać to kto będzie je remontować.Dojazd grzałek powinien być od starej trójki czyli Szczecińskiej ,a nie wewnętrznej w mieście.

 14. Stop marnotrawieniu pisze:

  Pozostanę przy swoim. Komisja Europejska nakazała Gdyni zwrot 100 mln jako nieuzasadnionej pomocy publicznej dla lotniska. Lotniska które położone jest 30 km od lotniska w Gdańsku, które wykorzystywane jest w 60 %. Lotnisko w Zielonej Górze przyjmuje 1 samolot dziennie. Becker powinien sie dołożyć do remontu ul. Głowackiego? Oczywiście! A może Becker wyprowadzi sie do gminy która zapewni pełna infrastrukturę? Dalej walcie pomysły!

  • kk pisze:

   Co innego bezsensownie budowane lotnisko, co innego infrastruktura rowerowa, z której będzie korzystał ogół mieszkańców regionu oraz ewentualni turyści. Jeżeli chcemy być miastem turystycznym, a niektórzy twierdzą, iż tak powinno być, to należy czymś zachęcić ludzi do odwiedzenia naszego miasta. Same mury (niestety walące się ) nie wystarczą, a dobrze rozplanowane i bezpieczne szlaki rowerowe dają nam lepsza kartę przetargową. Jedyne zastrzeżenie mam do stojaków rowerowych, usytuowanych na ul Ciepłowniczej, powinny stanąć w centrum miasta a nie w szczerym polu

   • Stop marnotrawieniu pisze:

    Masz rację. To inny kaliber. Ale zasada jeśli nie ta sama to podobna. Pyrzyce miastem turystycznym? Wolne żarty. Zresztą czas wszystko zweryfikuje. Jak ścieżka powstanie zobaczymy jakie będzie jej wykorzystanie przez rowerzystów a jakie koszty utrzymania i napraw. Mam nadzieje że nie zostanie rozjeżdżona quadami i innymi dziwactwami.

    • kk pisze:

     I ja mam taką nadzieje, przykłady takich miast jak Portland sugerują iż gdy da się ludziom odpowiednią infrastrukturę, to chętnie wybierają rower jako środek transportu, za bardzo się nie starali wzięli puszkę z farba i wyznaczyli pasy rowerowe. Efekt wzrost rowerzystów o 45% w ciągu 12 miesięcy. Przypuszczam że i w Polsce to się sprawdzi, wszak paliwo droższe niż w USA;). Jeśli natomiast mowa o turystyce to niestety dzięki naszym włodarzom, jest ona jedyną drogą rozwoju. Wszystkie kierunki są zabudowywane domkami, niema obszarów stricte przeznaczonych pod przemysł. Wiec drugi Becker nie powstanie. Nad czym ubolewam

   • Anonim pisze:

    zalew turystów nas nie zaleje i niebędzie ich tak wielu na ścieżkach rowerowych,natomiast złodzieji rowerów to będzie wysyp jakich jeszcze w historii Pyrzyc nie było,moze inwestycje powinno przemyślane być od pocztku do końca z braniem pod uwagę baboli,które już sa widoczne

 15. Anonim pisze:

  Mnie interesuje czy przy tej ścieżce będą jakieś miejsca na postój, żeby zjeść kanapeczkę, może jakieś małe ognisko? Byłoby fajnie!

 16. piesek pisze:

  mi się podoba ta ścieszka rowerowa olech chce się pokazac przed wyborami
  i tyle wam powiem kto mnie popiera niech napisze

  • Anonim pisze:

   Co by nie mówić Olech przez 3 lata spłacał długi gminy zastane po Lipińskim, a pod koniec zaszłego roku zaczął robić inwestycje.

   • sprawiedliwy pisze:

    Jakie inwestycje przybywa miejsc pracy nie.Pyrzyce cofają się w rozwoju.Olech gospodarz nie polityk- śmiech na sali..

    • kolo pisze:

     W powiecie też przybywa miejsc pracy.Niedługo będziemy na pierwszym miejscu w zachodniopomorskim jeżeli chodzi o bezrobocie(w tej chwili czwarte miejsce powiatu).Gratulacje panie starosto niedługo pozostaną tu tylko emeryci i renciści.

    • Anonim pisze:

     A ile miejsc pracy przybyło po zlikwidowaniu oddziału położniczego przez Tołoczkę i Grzesiaka! Ile położnych pracuje w pyrzyckim szpitalu, przecież zapewniano im pracę?

     • Anonim pisze:

      PRAWDA JEST TAKA-wszyscy mieszkamy Pyrzycach i okolicy,wszyscy mamy i gminę i starostwo,pewne jest,ze wszystkim jest ciężko,bo jedna miejscowość dwóch rządzących nieudolnie ,a nam bied,przeciez licytacja który z tych panów jest gorszym włodarzem nie ma sensu nam sie nie polepsza zycie moim zdaniem OBAJ I OLECH I Tołoczko do wymiany.

   • abc pisze:

    ZACIAGNĄŁ KOLEJNE KREDYTY NA KOLEJNE 20 LAT- no to jak jest z tym odłuzaniem bo jakby fakty mówia o czymś zupelnie innym,mamy kredytów do spłacania przez kolejne 100lat o odsetkach nie wspomnę,

  • Anonim pisze:

   Tak jest.

  • okoń pisze:

   co to jest ścieszka?

 17. kolo pisze:

  Burmistrz powinien brać przykład ze starosty. Nic chłop nie robi to i nikt nie narzeka. Cichutko sobie siedzi byle do wyborów .

  • Anonim pisze:

   Jak nic nie robi? Dobre wrażenie, kwiaty wręcza, na zdjęciach pięknie się uśmiecha. Życzliwy wszechpolski redaktor nic nie pisze, bo co ma pisać jak nikt mu na niego nie donosi sami swoi.

  • abc pisze:

   Burmistrz tak samo do wymiany,nic gość nie robi,jedynie skłóca ludzi w Pyrzycach człowiek,człowiekowi wilkiem, a tego nawet za czasów K.Lipińskiego oj nie było.Postawił na siebie i swoja karierę jak się ustawić na przyszlość ,a ludziom zyje sie coraz trudniej i nikomu nie usmiecha sie wybierac ponownie na bumera wefistę,

 18. franki pisze:

  tak do kwiaty to jemu wreczom na cmentarzu nad grobem jego jak ktos mu granata wrzuci do pokoiu to wtedy bedzie placz i zaloba w pyrzycach niech uwaza teraz bo blisko som wybory moze byc zle z nim

 19. franki pisze:

  abc masz racje jak nie pijesz coraz ciezej jest ludziom a olech ma to gdzies robi co chce wykopac go chama

 20. Pijaczyna pisze:

  Wszyscy narzekacie na Burmistrza ale i tak go wybierzecie na kolejną kadencje. Tak samo był z jego poprzednikiem, wszyscy psioczyli a i tak go wybierali.

 21. franki pisze:

  chyba nie wybiorom go jusz zamocno podpad ludziom

 22. PawelB pisze:

  Ożesz, jaka dyskusja zawzięta, jaka zażarta! „Piekiełko ścieżki rowerowej”… Wcześniej było parę innych, komentowanych równie wściekle, w niektórych przypadkach chyba nawet z pianą na ustach.

  Zrobili coś. Właściwie – zaczęli dopiero. Kij w mrowisko. Cegłami by najchętniej rzucali. Bo po co to? A dlaczego nie coś innego? Bo komu to potrzebne? Nie stać nas! A dlaczego z Myśliborza? A nawet lotnisko w Gdyni poruszyli, w Zielonej Górze. No i – oczywiście – głównym „winowajcom” trzeba dokopać. Olechowi, Tołoczce, Grzesiakowi, Lipińskiemu, Tuskowi, Komorowskiemu – wszystkim! Bez wyjątku! Leppera jeszcze nikt nie wymienił?

  A ci, co pochwalili – wiadomo – sługusy władzy, lemingi, bezmózgi cieszące się z byle g….

  Ludzie, co z Wami jest nie tak? Naprawią dziury w drodze – odezwą się z sąsiedniej ulicy: „dlaczego nie u nas?!” Zbudują tężnię – „złodzieje!”, jest folklor – „do dupy!”, nie ma folkloru – „chamstwo”. Olech skłócił wszystkich.

  Ja pi#$%^lę, co Wam dolega?!

  • Anonim pisze:

   dolega nam POLSKOŚĆ

  • Artur pisze:

   odpowiadając na pytanie co Wam dolega :donosy, zamordyzm, knucie, osoba GMO, złe zarządzanie, dwulicowość.

  • Stop marnotrawieniu pisze:

   Kolego wyluzuj. Przynajmniej kilka razy wskazałeś moje poglądy. Ja jadu starałem się nie jątrzyć a to że mam inny pogląd to nic złego. Przykłady moim zdaniem złych inwestycji przytoczyłem po to by wzmocnić argumentację a nie lać wodę bądź gadać o niczym jak większość na forum. Nie muszę klaskać za likwidacją fontanny. I pewnie nie tylko mi się ten pomysł nie spodobał. Nie ubliżam nikomu. Jest wolność słowa. Folklor? Komuna go nie zabiła a Olech dał radę! A mógł się odbyć. I pewnie więcej kasy by się w jego trakcie uzbierało na pogorzelców niż w trakcie koncertu specjalnie temu dedykowanemu. Jeszcze raz powtórzę: nie jestem przeciwko rowerom i ścieżce, pytam się czy jest to najpotrzebniejsza inwestycja? W tym samym czasie np. dofinansowana jest termoizolacja Gimnazjum. I na ten temat nawet nie dyskutuję bo to słuszna sprawa!

 23. Gość pisze:

  Polacy to naród dyskutantów … wyzywać się, ubliżać, mądrować, na wszystko pluć i krytykować, szukać winnych …to nasze cechy narodowe …
  Pozdrawiam miłych i sympatycznych ludzi.

 24. franki pisze:

  ty gosc co ty komunista jestes czy co jak ty piszesz za robote sie wes

 25. gość pisze:

  Zgadzam sie z tym co pisze pyrzyczanka…ludzie pochwalcie coś wreszcie,a nie wszystko wiecznie krytykujecie …

 26. strzelec pisze:

  Tu nie ma co chwalić nic się w ZPY nie dzieje.

 27. Mieszkaniec Letnina pisze:

  Jak to w Polsce bywa, realizując jedną inwestycję nie dba się o istniejącą już infrastrukturę. Mówię tu o wykonanej kilkanaście lat temu drodze do Letnina (do dziś niedokończonej – brak aż 150m). Na łuku za Mechowem w stronę Letnina pracownicy nie dbają zbytnio o drogę, nie zgarniają błota, nie mówiąc już o zniszczonym poboczu. Przy samym brzegu asfaltu stoją kałuże, które podsiąkają pod drogę i powstają zapadliska… No coż ale zamiast nasza „szanowna władza” (celowo piszę małymi literami bo nie zasługują na szacunek) pilnować swoich dróg, które zniszczone, później będzie trzeba naprawiać za nasze pieniądze, płaci naszym strażnikom gminnym nie wiadomo za co…
  brak słów… Już przed budową ścieżki na łuku były takie wyboje, spowodowane wywozem buraków (przez buraków przeładowanymi tirami), że trzeba tam zwolnić do praktycznie 40 km/h żeby nie wypaść z drogi, gdzie można by było spokojnie tam jechać 70 km/h… niestety nie widzę żadnych szans na jakiekolwiek zmiany na lepsze z powodu mentalności polaków, że to nie moje to należy niszczyć…

 28. Anonim pisze:

  Tą drogę zawdzięczajcie byłemu posłowi Panu Klukowskiemu,to naprawdę dzięki jemu i Panu Pawłowskiemu dyr Zarządu Dróg Powiatowych w dwuch etapach jak pamiętam wykombinowano kasę z rezerw rządowych na Waszą drogę…..a dziś kogo obchodzi droga do Letnina-wspomnienie…

  • Mieszkaniec Letnina pisze:

   Nie jest zbyt ważne komu to zawdzięczamy… Bardziej chodziło mi o niszczenie tego co wcześniej, nieistotne z czyjej inicjatywy, wyremontowano tak czy inaczej za nasze podatki…

 29. Plakatufka pisze:

  Ścieżka rowerowa to trafiony pomysł. Przekonacie się jak już powstanie, a utrzymanie ścieżki? W ramach rekreacji sekator w kieszeń i utrzymujemy. Chcieć, to móc. Najważniejsze nie niszczyć. Do zobaczenia na ścieżce w czerwcu.

 30. Anonim pisze:

  super!!!ze bedzie sciezka!!!

 31. abrakadabra pisze:

  KONTYNUACJA PROJEKTU PRZYGOTOWANEGO PRZEZ BURMISTRZA LIPIŃSKIEGO I JEGO PRACOWNIKÓW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.