Medialne podchody dla wtajemniczonych

        Co by te media uczyniły, gdyby jednego miesiąca zabrakło sesji? Gdyby tak Burmistrz i Starosta wygrali milion w lotto i udali się na wyspy szczęśliwe. Oczywiście, że osobno…Co by to było, gdyby radny Jerzy zamilkł, radna Danusia, pojechała na kresy, a pani Bożenka głosowałaby – za, a nie przeciw. I jeszcze nie tak by było dla prasy, gdyby panowie z PO zdjęli garnitury i odrzucili w czynach oraz myślach, kolor i niebieskie idee. I gdyby tak je zaniedbali, na rzecz innych – zielonych czy czerwonych. No i co by te media miały, gdyby żwir został na swoim miejscu, a donosu by nie było. A gdyby tak pomysłu na referendum nie stworzono, ile słów by poszło z wiatrem.

         A może by tak odmiennie, Gmina zaczęła z Powiatem naprawiać drogi, bo ten drugi ma też siedzibę, w mieście naszym, a dróg jest sporo łaciatych, przed i po zimie. To media temat by miały dziwny i zabrać by się, nie było jak. No bo, jakże pisać dobrze o Burmistrzu, kiedy wypadałoby też dobrze napisać o Staroście.

         A jeśli by tak rolnicy zaprosili (skutecznie) parlamentarzystów na sesję 23 stycznia i poza stwierdzeniem, przez kolegów medialnych, że kampania już się zaczęła, można by było napisać coś więcej i postulaty by trafiły do twórców polskiego prawa, a nie obok…

       A tak, co można rzec o sesji w mediach? Tyle, że chyba po niej Przewodniczący zasnął spokojnie, Burmistrz powiedział, to co chciał, Masternak – Przewodniczący Rady Powiatowej Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej wbił się w patetyczny ton, a radni jednomyślnie przyjęli wypracowany przez Komisję Rolnictwa, wniosek przedstawiony przez radną M. Piotrowską, by „do boju” porwać inne, zwłaszcza ościenne Gminy, w celu wsparcia dążeń, protestujących o polską ziemię – dla polskich rolników. Przekonywał ich o tym na sesji również Robert Tarnowski, któremu rola Przewodniczącego Komitetu, nie przeszkadza w pracy na roli.

        Kto był tego dnia na sesji, pewnie odniósł wrażenie, że wszyscy z niej wyszli mocno zadowoleni, no – może poza dyrektorem Agencji Nieruchomości Rolnej, który z urzędniczym dystansem i uporem tłumaczył liczby, procedury i dementował skandale. Rolnicy nie uwierzyli.

         Niektórzy, chętni do władzy, już przypomnieli sobie rady politycznych marketingowców i bardzo uroczo lansowali swe osoby, choć do wyborów jeszcze parę miesięcy.

       Co na to media? A media były nasze w komplecie. I choć w ubiegłym roku kablówce skończyła się umowa, to kolega filmował obrady. Może po prostu lubi kręcić bądź jest prawdziwym altruistą i udostępni sesję na wizji.

       Sesja była demonstracją różnic poglądów, w jej pierwszej części w urzędzie, a w drugiej części jednogłośnym udzieleniem przez radnych, poparcia dla strajkujących rolników i ich postulatów.



reklama
      


        Miało być o mediach

        W Pyrzycach jest ich pod dostatkiem, choć jak widać, stare nie zawsze znaczy jare i Gazeta Ziemi Pyrzyckiej dostała po nosie. Radni przegłosowali uszczuplenie budżetu Biblioteki Publicznej (wydawcy gazety) o 30 tys zł. Radź sobie gazeto, jak potrafisz od 2014 r. Na razie cisza, gazeta wyszła i zero sprzeciwu.

       Co na tę decyzję rady, inne redakcje? O dziwo, nie było braw dla wnioskodawcy tej uchwały…Widać dziennikarze wiedzą, że ich też różnie może trafić, więc bez aplauzu.

        Z daleka jednak od słów – solidarność dziennikarska – bo to przeżytek, ale bliżej do – próby zrozumienia sytuacji.

        Jeden z redaktorów naczelnych, stwierdził, że to tak, jakby puścić gazetę pyrzycką na głębokie wody, bez wcześniejszej nauki pływania.

        Z drugim, dyskusja na argumenty i górnolotne stwierdzenie, że nie ma w dzisiejszej dobie przedwyborczej, żadnych autorytetów. Mowa tu była o krytyce przejścia, historycznego redaktora GZP (z racji profesji i odbytego w Gazecie Ziemi Pyrzyckiej stażu), do konkurencji.

        Ale jeśli redaktor GZP, nie ma prawa odnosić się do decyzji Profesora o zmianie miejsca stałego rezydowania jego tekstów, to gdy tygodnik przywołuje przykład księdza, wędrującego do Jerozolimy na piechotę i w tym samym świątecznym numerze naśmiewa się ze wzburzenia radnego na sesji, to czy nie jest to amoralny bąk? Podobnie, w jednym z numerów, tygodnik nazywa przyszłym idiotą, kogoś, kto weźmie stery Gazety Ziemi Pyrzyckiej, po redaktorze Gocliku. Kiedy już kwestie etyki redakcji odchodzą, bo nie ma litości przed wyborami, jednak pytam dlaczego gazety nie wezmą pod lupę tematów bolących. Bo one nie leżą po tej stronie, którą można biczować? I wtedy jest tak, jakby w ogóle nie było Powiatu, jakby jednostki takie jak szkoły średnie, szpital, drogi, urząd, nie istniały, nawet jeśli dzieje się źle. Jakoś tak niesprawnie prasa pro-powiatowa mieli fakty, lekko tylko muskając sprawy. Jest to ponoć prasa nie dotowana, więc dlaczego?

       Obiektywizm mediów nie istnieje, a rzeczywistość opiera się na tym kto, komu i ile.

         Za to info wszechobecne, niczym wirus, trafia skutecznie do każdej komórki, mutując ją po swojemu, osiedle po osiedlu, blok po bloku, mieszkanie po mieszkaniu. Potem pomiędzy zwaśnionych wtyka medialnego wirusa, niech się niesie, po forum, tu i jeszcze dalej.

       Każdy ma swoje miejsce, ale pozostaną tylko takie media, które staną ostentacyjnie po – politycznie jednej lub drugiej stronie. Bo w polityce jest ich silnik, napęd i tam jest para.

        A dziś ten napęd nazywa się kasa. Aż do wyborów, kiedy zaczną się medialne negocjacje umów długoterminowych, w których wierność będzie miała swoją cenę. Ile prawdy zostanie mediach?

       Tyle, ile sami jej znajdziemy.

Anetta Głuchowska-Masłyk

52 odpowiedzi na Medialne podchody dla wtajemniczonych

 1. ufo pisze:

  Pani Anetto, niestety popełniła Pani grafomański bełkot. Wszystko wrzucone do jednego worka.
  A miało być tak pięknie.

 2. majonez pisze:

  chyba nie miało być pięknie, a może przeczytaj jak się wyśpisz.

 3. sor pisze:

  na sesji w PDK były obecne trzy kamery różnych redakcji koleżanko Aneto na I części w urzędzie tylko jedna kamera.

 4. Anonim pisze:

  Brednie. Ja nie chcę czytać Pani komentarzy i relacji z sesji. Jestem mieszkańcem tego miasta i chcę obejrzeć sesje. Jakoś nie imponuje mi Pani odwaga cywilna

 5. zuza pisze:

  A ja tu więcej widzę opinii o prasie, niż co robią wasi radni. Nikt nic nie musi czytać, więc zamknij kompa. Sesje za darmo, a nie z naszych pieniędzy.

  • abc pisze:

   SESJE ZAWSZE SĄ ZA DARMO W INTERNECIE I TAK BYŁO I POWINNO BYĆ,NA ŻYWO KONIEC DYSKUSJI W TYM TEMACIE OLECH PRZEGINA I TO JUŻ BARDZO.

 6. juzek pisze:

  pani aneto prawde piszesz pani bo tak dziury som a on nic nie robi odkad zostal byrmistrzem i z tym sie zgodze z paniom powini go na bruk i pdk rozwalic oraz starostwo bo za dobrze majom to jest dobre kradnom i nic nie robiom a ludzie placom podatki na nich od pani anety to w bok trzy h gamonie

 7. Adam pisze:

  oj juzek pani Aneta trzyma z burmistrzem, coś ci się bracie pokiełbasiło. a pani, pani Aneto chrzanisz jak potłuczona i widać, że się na niczym nie znasz, a chciałabyś, bo obecna jesteś wszędzie. szkoda, że tak naprawdę nieobiektywna i niedoiformowana. jak się kobieto bierzesz za pisanie publiczne to sprawdź fakty, ludzi. Masternak to przewodniczący Powiatowej Izby Rolniczej a nie Zachodniopomorskiej(to by się pan S. zagotował, dobrze, że to tylko Pyrzyce czytają), poza tym czemu nie napisała pani, że dostał po garbie od rolników, a radna Piotrowska mu pokazała, gdzie jego miejsce i że jaja to ona ma nie wielki pan z Letnina. czemu też nie napiszesz, że Olech siedział jak trusia na sesji w PDK i jego stanowisko to lanie wody i bzdury w jego stylu. pisanie pani Aneto ma pani takie jak Olech rządy, beznadziejne i bajkotwórcze. ale mimo wszystko powodzenia życzę, bo widać że się pcha pani do pierwszego rzędu!

  • sesjofil pisze:

   Na sesji byłem. A o czym tu się trzeba znać, wystarczy przyjść i posłuchać jak rusza kampania. Ludzie mają gdzieś sesje. Nie ma pracy w tym mieście, szpital dla staruszków. A prasa kłamie/. Tyle w temacie artykułu. Pani Aneto, wiadomo kto tu odpracowuje krytykę. Potrząśnij nimi,aż pospadają ze stołków.

   • abc pisze:

    po pierwsze kto chce to prace ma i nie czeka na gotowe.
    po drugie sesje można widzieć w internecie.
    po trzecie tylko znudzeni jak mopsy zdrowi renciści i młodzi od 100 lat emeryci i nie mówię o tych z przywilejów tylko tych którzy nie dotrwali 60-65-lat przechodzenia na utrzymanie ZUS-u(czytaj młodych (zajechanych 30-40 parolatków)Jak siedzisz na du…e to siedz i nie piszcz ,ze tylko ten orientuje się co w gminnej trawie piszczy ,i co nowego Olech knuje będąc osobiście na sesji ,mam internet i Aura spełniała moje oczekiwania,przestańcie „osryać” wszystko bez zrozumienia, w co Olech gra z Radnymi i nami po rozum narodzie,po rozum,….”najpierw zrozum,a póżniej zaczynaj”

  • heloł pisze:

   Adam jeśli chcesz kogoś pouczać to najpierw sam się dowiedz. Pan Masternak jest Przewodniczącym Rady Powiatowej Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej.

  • Anonim pisze:

   Panie Adamie ładnie Pan krytykuje innych widać tak naprawdę że nie zna Pan osoby o której pisze, radze żeby się spotkać z Panią Anetą i porozmawiać. Adaś napisałeś te kilka słów obraziłeś kilka osób bo tylko to potrafisz , z twojego tekstu wynika że jesteś niedouczonym gamoniem. Tak krótki tekst i trzy błędy , gratuluje skończył Pan podstawówkę ? Z tego co widzę to Pan Anecie do pięt nie dorasta, krytykuje Pan ją dlatego że ona próbuje coś zmienić w tym układowym mieście. A jeżeli chodzi o Pana Masternaka to rzeczywiście jest przewodniczącym Powiatowej Izby Rolniczej , ale na tym spotkaniu został przedstawiony jako przewodniczący Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej
   mam nagrane na dyktafonie. Panie Adamie fajnie siedzieć w fotelu i opluć na wszystkich , a jak trzeba coś zrobić to robi Pan rękoma innych. Jak jest Pan chłopem z jajami niech zdobędzie się Pan na odwagę i podpisze się pod swoimi opiniami imieniem i nazwiskiem tak jak to robi Pani Aneta. Pozdrawiam zagorzały wielbiciel.

   • Adam pisze:

    może i jestem prosty chłop i stać mnie na krytykę, bo nikomu nie ślubowałem. jestem obserwatorem takim jak wielu tutaj. co chwilę pojawia się na rynku ktoś, kto jest „obiektywny” i prawdziwy a potem się okazuje co jest pięć. idą wybory więc pewnie dopiero się zacznie. nie podoba mi się pisanie pani Anety, więc mówię, ale mam też dość karłów Starosty i „popychadeł” Olecha. nikogo nie mam zamiaru obrażać, taki to jest mój obiektywizm.

  • Juzek niedaruje ci tej........ pisze:

   JUZEK – pani Aneta to lubi bardzo olecha i to co on wyrabia ,też pani Anetta lubi bardzo.JUZEK pomerdało ci się klepiesz brawa pani ,która robi sobie z takich jak ty chichy-czytaj jajka,cioteczka DZILLLI POZDRAWIA

 8. Adam pisze:

  dodać muszę jeszcze, że na sesji wyraźnie było widać,że się Łuszczyk wybiera na burmistrza, bo już wkurzył rolników, udając że jest po ich stronie, a gdzie był do tej pory(to od rolników). poza tym nikt w radzie nie wiedział o czym mowa razem z Olechem (poza czytającą). no i że ta debata, poza rachunkiem za prąd dla PDK nic nie wniosła.

  • abc pisze:

   Jasne, a Olech pewnie będzie wcześniej abdykował,i dlatego chce obrabiać nagrywanie sesji i puszczać wersje jego autorstwa .No to już tylko,widzieć będziemy bestie dzikie krwiożercze oczywiście tak zostaną pokazani radni i biedna ofiara spolegliwa ,czysta uczciwa piękna i czysta umysłem i sercem nasz kochany burmistrz ,Jezu na pawia się zbiera jak łatwo wami narodzie się rządzi i manipuluje.Co na żywo to prawdziwe i tego się trzymajmy ,żeby nas nikt nie robił na osiołka.Jeśli pozwalać będziemy na takie zabawy z przekazem informacji ,to znaczy ,ze cofamy się do cenzury za czasów komunistów
   Jak Olech wygra dzięki waszym głosom II-kadencję dostaniecie w prezencie duże świecidełko-SUPER LUSTRO.

 9. olo pisze:

  Ktos w końcu zaczyna ogarniać tematy. Nikt w tym sennym miasteczku nie pisze w taki sposób, bo by się naraził, więc proszę pisać i zająć się tematami takimi jak ile miejsc zatrudnienia przypadło za rządów Burmistrza i dlaczego tak mało, skoro miał tak przygarnąć biznes dla gminy.

 10. juzek pisze:

  ty adam ty nadajesz sie razem z masterniakiem i luszczykiem i piotrowskom do wisly was kradniecie kase razem z olechem i nic nie robicie banda durniuw jestescie jeszcze troche to was spalom na stosie wy komunisci a od pani anety to muwilem wam trzy h w bok bo ona pisze prawde i bede bronil kobiety to tak jak swojej zony bym bronil narazie co wy nato kolki

  • Anonim pisze:

   Panie Jurku ma Pan moje 100% poparcie od Pani Anety to wara. To jest kobieta z jajami, nie jeden chłop jej do pięt nie dorasta.

 11. strzelec pisze:

  Dobrze że zabrali kasę gazecie.co tam czytać skoro wiadomośći stare i nieaktualne.Gdy będą ciekawe artykuły to i czytelników przybędzie.

 12. feldi pisze:

  Byłby numerr gdyby Panii Anetta gdzieś startowałła, co by oznaczałło, że wszystkimm numerr wywinęłła i samma sobie robii lanss:)

 13. Anonim pisze:

  Ale tak na zdrowy rozum p.Aneto to w Gazecie Pyrzyckiej nie ma co czytać. Tak łatwo mieć jaja jak się gra w drużynie burmistrza, łatwo mieć odwagę cywilną. Pożyjemy zobaczymy jak się władza zmieni, a Pani będzie miała odmienne poglądy czy z taką łatwością będzie Pani się podpisywać na anonimowym forum. Dalej nie rozumiem Pani wywodów. Uderza Pani w konkurencję w profesora. Może jest takie zapotrzebowanie na rynku skoro tygodnik tak dobrze się sprzedaje. Ani dowcipne, ani prawdziwe tyle, że podpisane

  • Anetta G-M pisze:

   To nie miało być dowcipne, jedynie stwierdzenie pewnych faktów, które znane nie sąwszystkim. Na tym anonimowym forum podpisywałam się jeszcze zanim w roku 2010 nastała taka władza i jasno wyrażałam swoje poglądy. Nie jest to też akt odwagi. Proszę powiedzieć, w takim razie anonimowo, co oznacza – grać w drużynie Burmistrza. Chciałabym przeczytać Pani argumenty. W mojej ocenie – grać – znaczy mieć intratny stołek, długoletnia perspektywę dzięki koneksjom i łatwy zarobek oraz trochę lukru dla własnej samooceny. Nie mam i mieć nie chcę. Piszę, nie pobierając żadnych pieniędzy, z żadnej redakcji. Aluzja do profesora, była jedynie wyjaśnieniem prawa redaktora Gazety Ziemi Pyrzyckiej do wyrażenia swojego żalu/opinii o przejściu do TP. Jednocześnie, jeśli wolno TP naruszać normy moralne, to chyba nietaktem nie są już żadne słowa wypowiadane przez Puls Powiatu, Gazetę Ziemi Pyrzyckiej, Pyrzyce Info i TV Aura.

   • Anonim pisze:

    Jezu,czy ktoś w końcu zabierze tej kobiecie kompa,bo rżnie super grafomankę w gminie i powiecie ,zeby nie rzecz jak nasz kraj długi i szeroki moralistka i publicystka w jednym taka pyrzycka „łoszngoł” Pani G-M niech pozwoli pani odpocząć od siebie i tej swojej nachalnej grafomanii,no naprawdę tak niewiele od pani się wymaga,albo niech pani w końcu prześle nam swój program wyborczy i wszyscy będziemy w temacie ,co maja znaczyć te zaloty w stronę ,no właśnie czyja?

    • Maniek pisze:

     A ty czytasz, co piszesz? Chyba sam nie rozumiesz swoich myśli. Zaloty w stronę? No właśnie, jakie to dziwne, ze ona nie staje po żadnej stronie. Ja bym radził, żeby pani dała sobie spokój w internecie, a pisała do gazety i to ostro, bo tak szkoda słów. Usiądzie jakiś dupek, który nie umie sklecić zdania, telepie się o swój marny stołeczek w powiecie i drży na samą myśl,że ktoś może robić porządki. Słowa was bolą? A co to będzie, jak ta kobieta, albo inni zaczną działać i polecą siwe główeczki i wasze stołki się rozsypią. Niech pani robi swoje. Dużo ludzi czyta i nie wypowiadają się. Głównie bazgroły i niedorobione komentarze pochodzą od spoconych i wystraszonych szczurów.

     • erty pisze:

      po to jest forum jełopie żeby sie wypowiedziec. nie wolno mieć innego zdania? wszystkim musi sie podobać?

     • abc pisze:

      Many ,ale są także i tacy ,ze to oni dają pracę i przestań oplatać jakieś fantazje jak to pani A.G-M COŚ TAM ,COŚ TAM,póki co sama jest ciągle we współzalezności zawodowej ,nie każdy lubi i ceni twórczość owej pani ,i koniec po to jest portal.

    • Jezu pisze:

     Zabiorę kompa tobie i naślę na ciebie PO.

 14. annonim pisze:

  Jeżeli mówi Pani o łamaniu norm moralnych przez TP i jednocześnie nie dostrzega Pani nic złego w zachowaniu JMO i jego świty to należy wątpić w Pani intencje dotyczące bezstronności w ocenie faktów w tym również tych politycznych. Skoro JMO generuje u wielu pyrzyczan tak negatywne odczucia i emocje, to trzeba być ślepym, głuchym i kulawym aby tego wszystkiego nie dostrzegać. TP tylko w wielkim skrócie przedstawił sylwetkę naszego gospodarza, a i tak mogę Panią zapewnić jest to tylko niewielka część barwnych przygód naszego JMO.

 15. juzek pisze:

  ty maniek wes sie odp*$&#& odemnie bo firma dudziak moze cie zabrac sam jestes dupek i komunista odwal sie od anety co ona ci winna za robote sie wes a nie pieprzysz

 16. Anonim pisze:

  cyt. „no i co by te media miały, gdyby żwir został na swoim miejscu…” Ale nie został i tu niestety jest problem bo część mediów nie zamiotła tematu pod dywan. Dyskusja o dupie maryni. Jest afera, jest temat proste, logiczne nie napędzane żadną parą. O czym tu filozofować?

  • Janek Kos pisze:

   Różnica między jej pisaniem a waszym polega na tym, że info rozniesie jej teksty do wszystkich chałup w mieście, a wy sobie pogmeracie na forum. A baba wydyma wszystkich, tak czuję. No i dobrze.

 17. but pisze:

  wszystkim, poza malymi wyjatkami nalezy sie kopniak od wyborcow. ani radni.ani burmistrz i starosta nie umieli dojsc do porozumienia. nie ma co sie czarowac
  to najgorsza kadencja. takiego balaganu i nienawisci jeszcze nie bylo. trzeba pisac o tym. czym oni sie zajmuja. ile miejsc pracy stworzyli. ile firm zachecili. przez swoje zachowanie zniechecaja do pyrzyc ludzi.

 18. strzelec pisze:

  A kto z naszym burmistrzem się dogada przecież on jest mądrzejszy od telewizora.uważa że zjadł wszystkie rozumy.

 19. juzek pisze:

  to prawda nikomu niedal pracy tylko spszedaje wszystko nic nie robi razem z starostwem to wakt ze ziadl rozum i madry od telwizij tak zrobi ze ludzie go wykopiom ze stolka bo obiecywal ludziom zlote gury a tteraz co robi kradnie razem z tom bandom wykopac go nie dajcie sie ludzie z pyrzyc jestem z wami lac go chama

 20. wyborca pisze:

  Czyzby byla blokada komentarzy?

 21. wyborca pisze:

  Gdzie sie podział mój komentarz z przed chwili a dotyczący Miasteczka Ruchu Drogowego przy Publicznym Gimnazjum w Pyrzycach?

 22. Kazimierz pisze:

  A co by było gdyby pewnego dnia w Pyrzycach kręgi rządzące i decyzyjne tego padołu stały się CZŁOWIEKIEM DLA LUDZI a nie pozostawały z głowami w chmurach.

  • abc pisze:

   Za mało na nich wymuszamy i sami z nich robimy Bogów,na ziemię sprowadza się przez mówienie w oczy i na forum jakie rażące za sprawą włodarzy sa popełniane błedy i jak żle jest oceniany,a my zawsze w wchodzimy w d…ę,tylko zapominamy ,ze oni ci na stołkach są wybirrani przez nas i maja w obowiazku nam słuzyć ,zacznijmy głosno mówić burmistrzowi ,że on jest na słuzbie społeczeństwu ,a nie na tronie i prowadzi rządu zamordyzmu ,nosząc zadarty nos i bujać w obłokach ……na zienie Panie burmistrzu Piotrusiem Panem mozesz sobie być po godzinach słuzby po 15:00,a jak nie podoba to fora ze dwora.

 23. szpak pisze:

  co by było ? może w końcu przestali się nakręcać politycznie poprzez wkurzające złe uczynki polityków i zajęli się problemami ludzi. Co nas to obchodzi co robi burmistrz czy rada ? czy dzięki temu mamy coś dla nas ? nie, jesteśmy tylko poinformowani że ktoś na stołku ma więcej od nas, potem przychodzi nuda czytania raportów poczynań władzy w kółko takich samych nic nie zmieniających egzystencji przeciętnego Kowalskiego. TP był strasznie tendencyjny, teraz zmienił się naczelny i lekko ucichło lecz czasami w redakcji pojawia się poprzedni redaktor i coś tam wciśnie. GZP jak zawsze i ze zrozumiałych powodów nadal jest informatorem mówiącym nam mieszkańcom co było 2 tygodnie temu, oczywiście nic nowego nie wzbudzającego sensacji, ,po prostu informator wydarzeń instytucji podległej gminie. PP po cichu kleci swoje trafne spostrzeżenia z regionu nie tylko naszego, troszkę brak skupienia na jednym regionie, wątki uciekają i nie ma kontynuacji, ale tutaj redaktor raczej najbardziej racjonalny, chyba najbardziej trzeźwo myślący. No ale raczej patrzący przez pryzmat biznesu niż aktywnej prasy. Jest jeszcze PI który dużo się zmienił w swojej strategii, jak by przycichł lecz robi to co musi, aby wytrwać. Na tą chwilę nie mam co do PI konkretnego zdania, ale Pi był bardziej racjonalny i najbardziej celował w problemy ludzi niż inne gazety. Zdarzały się artykuły polityczne ale nie wiele, było mniej nachalnie.

 24. Monika Pakuła pisze:

  Masz rację abc! Za mało wymagamy od „swoich radnych”, traktujemy ich jak Bogów, w dupę im wchodzimy, choć to oni powinni zabiegać o nasze względy i spełniać nasze przedwyborcze oczekiwania. Ale my tylko narzekamy, a tu trzeba WYMAGAĆ. Radni pełnią służbę publiczną czyli mają nam – obywatelom SŁUŻYĆ. Zacznijmy się domagać tego, co nam się należy czyli zainteresowania naszymi problemami by żyło się lepiej w naszym mieście, ba w powiecie.
  Też jestem ciekawa gminnych i powiatowych inwestycji, które niosłyby ze sobą wymierne korzyści dla mieszkańców.

 25. juzek pisze:

  masz racje pani moniko podpuscic ludzi niech wyjdom na ulice niech olech zobaczy jak ludzie zyjom na chleb nie majom pracy niema a oni kradnom rozwalic ten burdel razem z starostwem moze w koncu zmondrzejom bo to nie dobrze wruzy popieram cie monia jestem za tobom tak dalej pisz co masz na mysli moze to zmieni cos

 26. juzek pisze:

  wy zlodzieje dlaczego na ulice nie wyjdziecie tylko piszecie szlak was

 27. Kazimierz pisze:

  Przygadał okoń szczupakowi ,, nie bądź taki Miodek bo cie Bralczyk zwymyśla”

 28. Bywalec pisze:

  Trzeba powiedzieć sobie jasno, że istnienie Powiatu Pyrzyckiego jest kompletnie bez sensu. Oczekiwałbym, aby to stwierdzenie padło wprost w tym „artykule”.
  Reforma administracyjna w 1999r. zrobiła tylko krzywdę Pyrzycom, tworząc tu powiat. Mały potworek-machinka urzędnicza dały tylko pole do synekurek i upolityczniania zwyczajnych spraw mieszkańców. Mam tylko nadzieję, że uda się jeszcze zrewidować błędy reformy i w przyszłości znikną powiaty w ogóle z mapy administracyjnej Polski – dla dobra tak bliskich mojemu sercu mieszkańców Ziemi Pyrzyckiej!

 29. Anonim pisze:

  za takie coś do więzienie a nie granie popieram ciebie juzek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.