ZDEMOLOWALI SZKOŁĘ W WARNICACH

       Niestety nie wszystkim dane było 2 września uroczyście rozpocząć rok szkolny. W nocy z soboty na niedzielę Zespół Szkół w Warnicach „odwiedziło” dwóch absolwentów. Łamali drzwi, tłukli szyby, wyrywali i tłukli urządzenia sanitarne. Dwaj bracia w wieku 20 i 23 lat w ręce pyrzyckich policjantów wpadli już w niedzielny poranek. W poniedziałek usłyszeli zarzuty.
      Zabawa rozpoczęła się już w sobotnie popołudnie. Na jednej z posesji w Warnicach zebrała się grupa młodych ludzi, którzy przy alkoholu świętowali urodziny koleżanki. Wśród uczestników zabawy, było między innymi dwóch braci, mieszkańców Warnicy w wieku 20 i 23 lat. Po zakończeniu imprezy bracia zamiast iść do domu, skierowali kroki do oddalonej o kilkadziesiąt metrów szkoły. Po wejściu do wnętrza budynku rozpoczęli dzieło zniszczenia. Zrywali ze ścian tablice ogłoszeniowe, przewracali i łamali meble, telewizory i komputery w salach lekcyjnych i pokojach nauczycieli, opróżniali napotkane na swej drodze gaśnice, wyłamywali drzwi, wybijali okna, wyrywali z podłogi sedesy i rozbijali zlewy w łazienkach. Po wszystkim wyszli ze szkoły.reklama
      


       Policjanci o zdarzeniu otrzymali zgłoszenie krótko po godzinie 7:00 w niedzielę. Czynności na miejscu prowadził między innymi przewodnik psa służbowego. Pies tropem sprawców doprowadził mundurowych do miejsca, gdzie dzień wcześniej odbywała się urodzinowa impreza. Dalsze działania doprowadziły policjantów do miejsca zamieszkania sprawców. Trzy godziny po otrzymaniu zgłoszenia policjanci zatrzymali 20 i 23 latka i osadzili ich w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania obaj byli jeszcze pijania. Już w trakcie wstępnych rozpytań solidarnie przyznali się do „wizyty” w szkole. Według wstępnych wyliczeń, mężczyźni spowodowali straty o łącznej wartości ponad 30 tysięcy złotych

       Po wytrzeźwieniu sprawcy usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. W trakcie przesłuchania obaj przyznali się do popełnienia przestępstwa. Nie potrafili jednak określić, co skłoniło ich do takiego zachowania. Na wniosek Policji Prokurator zastosował wobec obu podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego w wysokości 10 tysięcy złotych.

mł. asp. Daniel Skrzypczak
KPP w Pyrzycach

18 odpowiedzi na ZDEMOLOWALI SZKOŁĘ W WARNICACH

 1. AGAT pisze:

  Co skłoniło ich do takiego czynu? – alkohol, prochy i mało rozwinięta kora mózgowa. Wynik bezstresowego wychowywania.

 2. Ruukasu pisze:

  Wstyd, poza spłatą wyrządzonych szkód, powinno się ich zagonić do pomocy w naprawach oraz zaprosić na apel, gdzie przed uczniami mogliby opowiedzieć jakie są skutki takich zabaw.

 3. :):( pisze:

  I co im to dało?????

 4. roko pisze:

  Powinni dostać po 5 lat, tak dla przykładu,ku przestrodze dla innych.

 5. Anonim pisze:

  znam ich ze szkoły cioty a tu proszę do puchy z nimi.

 6. ania 15 pisze:

  d u r n i e i jeszcze nieciekawi durnie

 7. anonim pisze:

  To się nazywa inauguracja.

 8. mega pisze:

  znam ich tez ze szkoly, bez kitu w szkole cioty jak nic a tu takie cos, musieli byc na prochach, po 2 lata w kiciu plus prace spoleczne

 9. xxx pisze:

  która do szkoła dokładnie?:D

 10. anonim pisze:

  My wszyscy,zatem jak nic dodatkowy wydatek,a może tych dwóch oprychów powinno pokryć straty?

 11. PLtomekPL pisze:

  ład dostali 5 lat mówili w radió

 12. mała pisze:

  Trochę wyrozumiałości dla chłopaków i tolerancji. Zbłądzili, ale po co ich od razu krytykować?

  • Anonim pisze:

   jak zapłaciliby z własej kieszeni za wyrzadzoe straty ,wowczas my społeczeństwo dali bysmy im szanse rehabilitaci,a tak oni w miejsce odoobnione gdzie maja wikt i opierunek a my za ich wyskop bulimy.

   • Anonim pisze:

    tak, trzeba dać im szanse rehabilitacji, powinni odpracować szkody jesli nie stac ich na pokrycie z własnej kieszeni. nie dosc ze pozyją na nasz koszt w więzieniu to wyjdą jeszcze gorszymi osobami i wtedy już będą niebezpiecznymi ciotami z pudła. spoleczenstwo powinno sie naprawiac jak tylko mozna, zawsze łatwo kogos skazac.

 13. roko pisze:

  Ty „mała” rombnij się w łeb może trzeba ich jeszcze pochwalić ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.