Ostatni taki konkurs

        Kiedyś niemal pięćset  z czasem czterysta, teraz trochę ponad sto pięćdziesiąt. Czas zmienić formułę. W przyszłym roku odbędą się warsztaty wielkanocne.  

        Wielkanoc nie może obejść się bez tradycyjnych pisanek i palm. Z tej okazji w domu kultury pokazano przykłady współczesnych atrybutów wiosennego święta. Jest to wystawa pokonkursowa więc przy okazji otwarcia ekspozycji, organizatorzy konkursu wręczyli upominki autorom najciekawszych prac. Pyrzycki Dom Kultury postanowił nagrodzić  Martę Migdał – PP3 Pyrzyce,  Julię Wróbel – SP 2 Pyrzyce,  Annę Kędzierską – SP Okunica,  Alicję Bochan-Bochanowicz – SP Brzesko,  Martę Trusiewicz – PG Pyrzyce,  Marcina Kaźmierczaka – SP Mielęcin i Katarzynę Sawkę – SP Żabów. W kategorii „dorośli” najlepszą okazała się Anna Tuszyńska. Swoje nagrody ufundowała również księgarnia BAJKA Krystyny Gunerki. Prezenty otrzymali:  Radosław Borychowski – SP2 Pyrzyce,  Maciej Wróbel – SP2 Pyrzyce,  Julia Wróbel – SP2 Pyrzyce i Alicja Zubek – SP Okunica. Dyplom uznania i czekoladową łakoć otrzymali również w ramach wyróżnienia Anita Nowak z SP Okunica i Filip Borek z PP3 Pyrzyce.ZOBACZ WSZYSTKO


        Nowa idea

        Konkurs na pisankę i palmę wielkanocną trwa już ponad 30 lat. Formuła stała się trochę archaiczna i mało atrakcyjna. Pyrzycki Dom Kultury postanowił nieco odświeżyć konkurs i wprowadził nowe zasady. Wiele osób mających nieco więcej lat niż osiemnaście chętnie chciałoby uczestniczyć w tej specyficznej zabawie. Brak jedynie odwagi i motywacji. Młodzi natomiast chcieliby poznać techniki wykonywania nie tylko pisanek ale i palm. Jury zauważyło nie pierwszy raz, że na konkurs wpływają  prace nie wykonywane przez danego autora a nawet kupione na straganie produkcji  Made In China. Od przyszłego roku przed konkursem będą zorganizowane warsztaty dla wszystkich dzieci, dorosłych i  chętnych do zabawy. Zajęcia będą prowadzić znawcy tematu. Na koniec kursu prace zostaną oceniane. Organizatorzy sądzą , że takie interaktywne działania przekonają większą ilość osób do własnoręcznego wykonania pisanek i palm oraz że przekonają do kultywowania starej polskiej tradycji.

From.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.