Pyrzyczanki wręczone

img_9904

W piątek 13 stycznia odbyło się „Spotkanie Noworoczne” organizowane przez Jerzego Marka Olecha Burmistrza Pyrzyc.

Spotkanie Noworoczne wpisało się na stałe w kalendarz wydarzeń miasta, które odbywa się tradycyjnie od wielu lat. Przy tej okazji gospodarz uroczystości wręczył wyróżnienia w postaci tradycyjnych „Pyrzyczanek” jako podziękowanie wszystkim tym, którzy szczególnie przyczynili się do rozwoju i promowania naszej Gminy.

Zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęli m.in. : Sławomir Preiss – Senator RP wraz z małżonką, Witold Ruciński – Wiceprzewodniczący Sejmiku Samorządowego Województwa Zachodniopomorskiego, Grzegorz Szczerski i Zdzisław Burek – Asystenci Europosła Bogusława Liberadzkiego oraz właściciele pyrzyckich firm, radni powiatowi i gminni, sołtysi, druhowie OSP, dyrektorzy instytucji państwowych, szkół, przedszkoli, księża parafii pyrzyckich. Ceremonia wręczenia „Pyrzyczanek” poprzedzona została uhonorowaniem Ani Bajon Złotą Honorową Odznaką GRYFEM ZACHODNIOPOMORSKIM, przyznaną przez Marszałka Zachodniopomorskiego w uznaniu zasług dla rozwoju Pomorza Zachodniopomorskiego.

W swoim wystąpieniu burmistrz złożył zaproszonym gościom życzenia noworoczne oraz podziękował za owocną współpracę, trud i wysiłek włożony na rzecz rozwoju Gminy Pyrzyce. – Wielkim sukcesem i potencjałem, Szanowni Państwo, jesteście właśnie Wy, mieszkańcy Ziemi Pyrzyckiej. Dzięki Wam, Waszemu ogromnemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy, Gmina Pyrzyce może się rozwijać, za to bardzo serdecznie dziękuję – tymi słowami Jerzy Marek Olech zwrócił się do uczestników spotkania.ZOBACZ WSZYSTKO
reklama


„Pyrzyczanki” wręczył burmistrz wraz z zastępcą burmistrza Marzeną Podzińską następującym laureatom:

– Małgorzacie i Piotrowi Dalke za „wielkie serce” i bezinteresowną pomoc podczas wspieranie akcji społecznych;
– Wojciechowi Zalewskiemu za promowanie aktywnego stylu życia i turystyki wśród dzieci i młodzieży;
– Arturowi Kucy za innowacyjne działania na lokalnym rynku medialnym;
– Zbigniewowi Świerszcz i Andrzejowi Głowackiemu, którzy prowadzą firmę LOGUM za tworzenie nowych miejsc pracy i stały rozwój firmy;
– Członkom zespołu EMPTY SPACE za sukcesy muzyczne, promujące Gminę Pyrzyce w kraju i za granicą.

Na ręce Komendanta Gminnego OSP w Pyrzycach Jerzego Wrońskiego burmistrz wręczył nagrodę specjalną wszystkim Druhom Gminnych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych za zaangażowanie, odwagę i poświęcenie na rzecz społeczności lokalnej.

Uroczystość uświetniły występy uczniów i nauczycieli Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej I Stopnia oraz zespoły „Quatro Man” i „Young Stars”, prowadzone przez Łucję Szutkowską przy PDK.
Spotkanie prowadzili Monika Wrzosek i Piotr Olech.

Foto: Mateusz Miłaszewski

1 odpowiedz na Pyrzyczanki wręczone

  1. Zdroworozsądkowy pisze:

    Cały czas „sami swoi”. Jakie to śmieszne…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.