Będziemy płacić za parkowanie

01

Od 01 kwietnia kierowcy będą musieli płacić za postój przy Placu Ratuszowym w Pyrzycach. Niestety nie będzie to prima aprilis. Z tym dniem, zgodnie z podjętą jednomyślnie przez Radę Miejska w Pyrzycach uchwałą, ustanowiona zostanie w tym miejscu strefa płatnego parkowania obowiązująca w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Kierowcy, którzy swoje sprawy zdążą załatwić w ciągu 30 minut za postój zapłacą zaledwie 0,50 zł. Jeśli zakupy lub wizyta w urzędzie przeciągnie się do godziny trzeba będzie wydać już 1,50 zł. Druga i trzecia godzina postoju odpowiednio będą kosztowały 1,70 zł 1,80 zł. Kolejne już tylko 1,50 zł.

Całodzienny postój na parkingu przy Placu Ratuszowym to koszt 12,50 zł. Kierowcom, którzy często będą korzystać z tego parkingu może opłacać się wykup jednotygodniowej karty postojowej za 30 zł, choć bardziej korzystna jest miesięczna za 50 zł. Za rok zapłacimy dziesięciokrotność opłaty miesięcznej czyli 500 zł.

Po bilet za parkowanie kierowcy będą musieli pofatygować się do punktu informacyjnego mieszczącego się na parterze Urzędu Miejskiego w Pyrzycach. Za brak opłaty zapłacimy karę w wysokości 50 zł.

Z opłat zwolnione będą m.in. pojazdy służb mundurowych, pogotowia, osób niepełnosprawnych, autobusy szkolne, a także pojazdów z kartami parkingowymi wydanymi przez burmistrza Pyrzyc.


reklama:


ZOBACZ WSZYSTKO
 


Plac Ratuszowy nie będzie jedynym miejscem w Pyrzycach, w którym trzeba będzie płacić za postój. Opłaty będą pobierane również na parkingach przy ulicy Poznańskiej, Zabytkowej (obok Bramy Bańskiej) i przy Pyrzyckim Domu Kultury.

– Miejsca te nie są położone w ciągu drogi gminnej, więc gmina nie mogłaby pobierać opłat – wyjaśnia burmistrz Marek Olech. – Żeby być w zgodzie z przepisami te tereny wydzierżawimy PPK, które będzie płaciło czynsz dzierżawny i prowadziło w tych miejscach płatne parkingi – dodaje.

Opłaty za parkowanie mają być tutaj takie same jak przy Placu Ratuszowym.
Płatne parkingi mają zwiększyć rotacje pojazdów, przez co łatwiej ma być znaleźć wolne miejsca. Pieniądze z opłat mają być przeznaczone na poprawienie infrastruktury drogowej w gminie.

4 odpowiedzi na Będziemy płacić za parkowanie

 1. tatsmatiego pisze:

  No brawo. Teraz kierowcy żeby nie parkować w strefie płatnego parkowania wybiorą ościenne osiedla gdzie nie będą musieli płacić za bilety.

 2. KJ pisze:

  Dziekujemy. Nie dosc, ze zlodzieje z Warszawy ciagle dokladaja nam na garba to jeszcze lokalni radni dokladaja cegielke…

 3. Pyra pisze:

  No,a PPK będzie musiało podnieść cenę wody i za wywóz smieci żeby zapłacić miastu za wydzierżawione parkingi, takie zyski z tego będą.

 4. Gość pisze:

  Cena wody i wywóz śmieci będą napewno wyższe nie dzięki płatnym parkingom a dlatego, że będzie trzeba utrzymać całe PPK, które cienko przędzie a wodę musimy w domu mieć i śmieci też musimy gdzieś wyrzucać. Nie od dziś wiadomo, że cena wody w Pyrzycach jest jedną z najwyższych dlatego, że wodociągi utrzymują PPK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.