To nie parodia to PYRODIA

        Koktajl anegdot i piosenek z pogranicza kabaretu oraz nowa „pieśń” o Pyrzycach. To i jeszcze wiele innych niespodzianek czeka nas 28 kwietnia w Pyrzyckim Domu Kultury. Gośćmi specjalnymi będą Piotr Bukartyk, Michał Janicki i Olek Różanek.

        PYRODIA to kolejny projekt kompozytora, pianisty i aranżera Tomka Lewandowskiego. Tym razem we współpracy z liderem zespołu Chorzy na Odrę i organizatorem szczecińskiego festiwalu AKUSTYCZEŃ Olkiem Różankiem , zaproponują nam wieczór z parodią a raczej z pyrzycką specyficzną odmianą groteski, z PYRODIĄ. Będzie to jedyny w swoim rodzaju koktajl anegdot, monologów i utworów autorskich zmiksowanych muzyką Kabaretu Starszych Panów z domieszką piosenki satyrycznej i z pogranicza kabaretu. Całość zmieszana, nie wstrząśnięta przez znawców tematu Piotra Bukartyka i Michała Janickiego. Nie zabraknie oczywiście naszych solistów. Koncert już 28 kwietnia o godz: 17:00 w Pyrzyckim Domu Kultury. Bilety w cenie 28 zł można kupować codziennie w kasie PDK od 12:00 do 14:00 oraz godzinę przed każdym seansem kinowym.ZOBACZ WSZYSTKO


Trochę o artystach

Piotr Bukartyk – autor, kompozytor, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką. Szerokiej publiczności znany od lat między innymi z piątkowych audycji w Trójce. Napisał przeszło 400 piosenek, niektóre z nich zostały okrzyknięte radiowymi hitami np. „Kobiety jak te kwiaty”, „Niestety trzeba mieć ambicję”, „Sznurek”, czy „Piosenka z praniem w tle”. Od września 2012 możemy spotykać się z Bukartykiem w programie TVP 2 „Kocham To Co Lubię” Wojciecha Manna.

Michał Janicki – gwiazda kabaretu. Rozśmiesza w życiu i na scenie – czasem mimo woli. Dusza towarzystwa i ulubieniec szczecińskiej publiczności, która to, jak mówi, jest najlepsza pod słońcem. Zawsze uśmiechnięty, pogodny. Siła napędowa Teatru Polskiego, gdzie wraz z kolegami tworzą bardzo zgrany zespół.

Olek Różanek – szczeciński muzyk i autor tekstów, wokalista zespołu Chorzy na Odrę, twórca ogólnopolskiego festiwalu twórczego Akustyczeń. Współpracował ze Staszkiem Soyką, Robertem Kasprzyckim, Piotrem Roguckim i Joanną Piwowar, współtworzył grupę Rykoszept, z którą nagrał album Torba na rzeczy pospolite. W 2009 roku zadebiutował na dużym ekranie rolą studenta w filmie Popiełuszko. Obecnie współpracuje z łódzkim Muzeum Kinematografii, Teatrem Pinokio oraz Nieformalną Grupą Avis.

Bartek Orłowski – gitarzysta, wokalista, autor tekstów. Jeden z liderów zespołu Chorzy na Odrę. Pyrzyczanin z pochodzenia ma na koncie wiele artystycznych sukcesów. Występował między innymi z  Piotrem Cugowskim i Stanisławem Soyką. Współpracuje z Teatrem Lalek „Pleciuga” w Szczecinie, na którego to potrzeby komponuje piosenki do wystawianych spektakli teatralnych.

Tomek Lewandowski – pianista, aranżer. Były członek zespołów INNI, Bończyk Krzywański. Współpracował z zespołem Republika przy okazji koncertów poświęconych Grzegorzowi Ciechowskiemu. Na wspólnej scenie występował z Krzysztofem Kiljańskim, Maciejem Silskim, Eweliną Flintą, Tymonem Tymańskim. Pomysłodawca i współtwórca Szczecińskich Warsztatów Muzyki Rozrywkowej.

Sandra Jakubowiak – studentka Uniwersytetu Szczecińskiego pochodząca ze Świnoujścia, wokalistka zespołu Satojale. W swoim życiu otarła się o wiele gatunków muzycznych od muzyki rockowej do piosenki aktorskiej. Laureatka konkursów poezji śpiewanej, uczestnicząca w wielu projektach muzycznych.

Karol Klęczar – autor muzyki i tekstów, wokalista pyrzycko-szczecińskiej grupy punkrockowej Empty Space. Brał udział w wielu projektach muzycznych między innymi w The Beatles 4-ever. Liczne koncerty w szczecińskich klubach oraz udany występ podczas zeszłorocznego Przystanku Woodstock.

Katarzyna Świątek – pyrzyckie objawienie minionego roku. Wokalistka wielu grup muzycznych, ostatnio solistka zespołu wokalnego Cantus Delicium. Uczestniczka kilku projektów muzycznych.

Marta Hołownia – aktywna członkini Fabryki Dobrego Czasu, Wielbicielka Krainy Łagodności i niespokojny duch rzeczy ulotnych. Śpiewa dla siebie dla przyjaciół dla ludzi wrażliwych. Świetny występ podczas koncertu Twarze Osieckiej.

Julita Wudarczyk i Przemysław Wądołowski – młode pokolenie pyrzyckich wokalistów. Bardzo udane występy podczas koncertów: The Beatles 4-ever, Rock and Roll is King, Twarze Osieckiej.

From.

pyrodiaplakat