Złote i Diamentowe Gody w Pyrzycach

       W sobotę 9 listopada 2013 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Pyrzycach odbyła się uroczystość jubileuszu 50-lecia i 60-lecia małżeństw. Jubilatom Złotych i Diamentowych Godów Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech wręczył listy gratulacyjne oraz medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

„Poznajemy historię Ziemi Pyrzyckiej” w ZS Nr 1

        W dniu 13.11.2013r w Zespole Szkół Nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach odbył się konkurs pod hasłem „Poznajemy historię Ziemi Pyrzyckiej”. Był to efekt wspólnych działań Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pyrzycach i Zespół Szkół Nr1 w ramach realizacji projektu współpracy międzypokoleniowej pt. „Poznajemy historię Ziemi Pyrzyckiej” pod patronatem FUNDACJI ORANGE.

Doceniona za 23 lata sołtysowania w Rzepnowie

        Uroczyste zakończenie obchodów Roku Jubileuszowego 750- lecia Pyrzyc zorganizowane 11 listopada w sali widowiskowo-kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury było okazją do uhonorowania Lucyny Wilgockiej za jej długoletnią prace na rzecz mieszkańców Rzepnowa i nie tylko.

Bankomaty nie nadążają

        Banki nawet w kryzysie nie narzekają na niedobory, ale przeciętny klient zadaje pytanie, gdzie te pieniądze i dlaczego nie mogę ich mieć, na przykład w sobotę rano. Już od piątku przed kolejnym listopadowym czasem wolnym, tłok przy bankomatach. Kolejka stoi na Kilińskiego, po jednej i drugiej stronie, ale ludzie odchodzą z kwitkiem, a właściwie bez, bo jak mówi młoda mama, która z wózkiem przespacerowała miasto, nawet nie dostała wydruku.

Dzień Niepodległości w ZS Nr 1

        Dnia 12.11.2013r. społeczność ZS Nr 1 oraz Gimnazjum Społecznego uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji 95 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Już po wejściu do sali gimnastycznej uwagę zwrócił wystrój. Dominowały barwy narodowe i czerń mundurów. Ciekawym rozwiązaniem była prezentacja multimedialna, zawierająca m.in. oryginalne zdjęcia z czasów powstań narodowych.

Mam pytanie do… Oli Kwaśniewskiej

        Córka Jolanty i  Aleksandra Kwaśniewskich, absolwentka psychologii, dziennikarka, żona muzyka i kompozytora Kuby Banacha. Dla jednych celebrytka dla innych prezydentówna, dla mnie po prostu Ola Kwaśniewska.

Obchodny Dnia Niepodległości w Pyrzycach – fotorelacja

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W PYRZYCKIM GIMNAZJUM

        W dniu 8 listopada 2013 r. w PG w Pyrzycach odbył się apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Uroczystość z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez POLSKĘ przygotowała młodzież z klasy 3d, a także 3b, 2a i 1a pod kierunkiem Agnieszki Godyń oraz Aleksandry Wudarczyk. Na apel przybyli Jerzy Marek Olech burmistrz Pyrzyc i Ryszard Grzesiak przewodniczący rady miejskiej. Świętowano z udziałem całej społeczności szkolnej.

Patriotyzm to nie obciach

        Biało czerwona flaga, nasz narodowy symbol jest co raz rzadziej eksponowany. Młodzi wymawiają się brakiem potrzeby. Starsi żałują, że brakuje w młodych miłości do ojczyzny. Jakie oblicze ma współczesny patriotyzm.

II Kongres Kobiet z Obszarów Wiejskich (video)