Doceniona za 23 lata sołtysowania w Rzepnowie

        Uroczyste zakończenie obchodów Roku Jubileuszowego 750- lecia Pyrzyc zorganizowane 11 listopada w sali widowiskowo-kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury było okazją do uhonorowania Lucyny Wilgockiej za jej długoletnią prace na rzecz mieszkańców Rzepnowa i nie tylko.

        Lucyna Wilgocka pełni nieprzerwanie funkcję sołtysa od 1990 roku. Od tego czasu angażuje się w pracę na rzecz sołectwa oraz miasta i gminy Pyrzyce. Jej pasją są działania i praca na rzecz integracji społeczności lokalnej, kultury wsi oraz rozwoju gminy. Odznacza się kreatywnością, przedsiębiorczością i wielkim zaangażowaniem w sprawy wsi i gminy. Posiada duży talent organizacyjny i doskonale rozumie potrzeby lokalnej społeczności, wśród której obdarzona jest zaufaniem.reklama
      


        Oprócz funkcji sołtysa Rzepnowa jest pomysłodawcą i założycielką Spółdzielni Socjalnej „Pod Kasztanami” w Rzepnowie, która od 2011 roku prowadzi usługi cateringowe, multimedialne. Jest organizatorką cyklicznych koncertów pn. „Pieśni Maryjne” w Rzepnowie a także festynów wiejskich, rozgrywek piłkarskich w sołectwie, spotkań wigilijnych i innych licznych uroczystości wiejskich. Współpracuje z Lokalną Grupą Działania Ziemia Pyrzycka i uczestniczy w wielu targach kulinarnych w kraju, jak i poza granicami. Jest współzałożycielką i kierownikiem Regionalnego Zespołu Śpiewaczego JAWOREK, który prezentuje bogaty repertuar pieśni z regionu Gostynina i jest laureatem wielu konkursów i festiwali muzycznych ( w 2007 roku zespół zajął I miejsce w kategorii Zespoły Śpiewacze w Przeglądzie Wojewódzkim Zespołów Ludowych, w 2010 roku – wyróżnienie, a w 2011 roku II miejsce, w 2010 i 2011 roku otrzymał dwukrotnie tytuł Laureata na Festiwalu Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń” w Szprotawie). Jest laureatką wielu konkursów kulinarnych w gminie i na terenie kraju takich jak „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”, „Smaki Pojezierza” w Barlinku, Festiwalu Pierogów i Chleba w Pyrzycach

        Pani Lucyna Wilgocka jest cenionym, bardzo szanowanym sołtysem i z należytą troską dba o mieszkańców Rzepnowa, sumiennie wykonując swoje obowiązki. Jest również wielkim społecznikiem, który potrafi godzić wiele obowiązków. Posiada wieloletnie doświadczenie i talent organizacyjny, sprzyjający poprawie jakości życia mieszkańców Rzepnowa. W pełni zasługuje na tytuł „Honorowego Sołtysa” – czytamy we wniosku burmistrza Pyrzyc Marka Olecha.

        Rada Miejska w Pyrzycach tytuł ten nadała Lucynie Wilgockiej podczas sesji w dniu 26 października.

reaZOBACZ WSZYSTKO


47 odpowiedzi na Doceniona za 23 lata sołtysowania w Rzepnowie

 1. Anonim pisze:

  bez komentarza

 2. mieszkaniec Rzepnowa pisze:

  gratulacje za to że przez ponad 20 lat nie udało się zrobić dobrej asfaltowej drogi, która zdaniem mieszkańców jest konieczna, z roku na rok droga powoli zamienia się w bagno

 3. Gratulacje pisze:

  Serdeczne gratulacje. Pani Lucyno ,jest pani pracowita i dobra. Wszystkiego najlepszego.

 4. Anonim pisze:

  Ktos tu zazdrosci pani soltys.ten ktos kto tak pisze o drodze jak ma kase niech ja robi bo soltys nie ma nic wspolnego z droga.Kamienie macie to sobie rozsypcie ,nawet zgrac sie nie umiecie a nazekacie na soltysa (pierdu ,pierdu,ja poslucham).Ogarnijcie sie ludzie .

  • Anonim pisze:

   bez komentarza

  • Anonim pisze:

   Konstancja to weż łopate i rozgarnij te kamienie. Pieniądze są na remonty Spółdzielni Socjalnej i po co? By gotować tam sobie obiady? Wstyd. Do kościoła dojść normalnie nie można bo od krzyża bagno i dziury . Nie długo trzeba będzie gumowce ubierac aby dojść do kościoła bo będziemy topić się w tym błocie. TO MOŻĘ TAK DLA ODMIANY trzeba pomyśleć nad zainwestowaniem pieniędzy w droge a remonty odłożyć na później.

  • komentarz pisze:

   Sołtys jest po to aby walczyć o sprawy wioski, a nie bawić sie w własną społdzielnie i swiata pozatym nie widziec. OK, jest spoldzielnia niech bedzie, ale na tym sie swiat nie konczy

 5. Aga pisze:

  Według mnie, nie ma bardziej niewdzięcznej posady niż sołtys. Większość ludzi uważa, że sołtys otrzymuje za swoją pracę wynagrodzenie i od jego woli zależy co zostanie zrobione w jego miejscowości. Otóż nie! Sołtysi pracują społecznie i mieszkańcy zamiast patrzeć na ręce i plotkować co i jak jest zrobione, powinni wychodzić z własną inicjatywą współpracy, a nie czekać na gotowe. Najłatwiej jest jednak oceniać kogoś, a nie zaoferować pomoc. Przecież większość mieszkańców wsi,to mądrzy ludzie, którzy bez problemu mogliby zaoferować swoją pomoc, zintegrować się i stworzyć coś fajnego, ale po co? A jeśli chodzi o wpływ sołtysów na rozwój ich miejscowości, to nie mają zbyt wiele do wyegzekwowania. Nawet na sesji ich zdanie jest (jeśli mają możliwość się wypowiedzieć) mało istotne.
  Dlatego trzeba działać razem, łączyć siły i współpracować, a nie deptać człowieka, który zajmuje się tym wszystkim, nie usłyszawszy często nawet dziękuję.

 6. Anonim pisze:

  Bardzo dobrze powiedziane .Ludzie sami sa sobie winni jak wyglada ich wies .

 7. neutralny pisze:

  brawo Aga !!! to prawda wystarczyło by odrobię dobrej woli a nasze wioski by lśniły i życie by w nich tętniło, a większość woli narzekać i wymagać zamiast dawać w końcu nasze wioski to przedłużenie naszego podwórka i przy minimalnej chęci było by idealnie. to dotyczy także imprez organizowanych w naszych miejscowościach! skąd sołtys ma wziąć kasę by coś zorganizować chodzi i żebrze po sponsorach i tak z kwitkiem odchodzi,a gdyby mieszkańcy zrzucili się nawet po dysze to można zrobić super imprezę,dzieci za darmo a dorośli nawet po kosztach o ile tak się dogadają chyba ze chcą zarobić na następny cel.

  • tutejszy pisze:

   Ludzie co wy piszecie. My mieszkańcy wsi mamy dawać kase na organizowanie imprez? Leczcie się na głowe.
   Jak to jest , że w innych wioskach np. gmina Bielice jest w stanie organizować fajne imprezy z kasy gminy i funduszy unijnych, darmowe jedzenie, picie, słodycze , nawet alkohol (pare beczek piwa kuflowego co roku na dożynkach) itd.
   Nie to , że jestem pazerny czy coś, ale daje wam przykład. Bo w innych wsiach budują nowe świetlice, a nie remontują stare gdzie świetlica jest dostępna tylko dla 2 osób i ich rodziny. W innych wsiach remontują drogi polne, gdzie u nas nie można wyczekać na remont głownej drogi odcinek zaledwie na oko ok. 40m.
   Zreszta szkoda pisac, bo tylko sie człowiek denerwuje, a to i tak nic nie da… ;/

   • Cała prawda... pisze:

    Zgadzam sie z Panem/Panią.
    Nie ma już żadnego sensu pisiania tych komentarzy bo to i tak nic nie zmieni.
    Zawsze w innych wioskach swietne dożynki, imprezy itp. A tutaj mamy jakis stolik z bigosem za 5 zl i cherbatą za 1 zł…
    Poprostu szkoda pisac o tym…

    • Anonim pisze:

     A u nas Śpiwki Maryjne” impreza dla seniorów w wieku 100+,kobita nie z tej epoki,powinna odejść na emeryturę i oddać świetlicę dla młodych i jeszcze żywych mieszkańców.

 8. Anonim pisze:

  Tylko że, na tej wiosce nie darady z niektórymi osobami współpracować.
  A co do tego, ze w Pyrzycach też by sie przydały drogi i chodniki, zobaczcie jak w centrum wioski to wygląda. Tylko widać błoto i dziury, a w Pyrzycach chociaż macie jak dojść do kościoła w czystych butach.
  Kiedy wybory na sołtysa?

  • Mieszkanka pisze:

   Cieszy się sołtysowa stażem bo nikt inny nie startuje. Więc nie można wybrać innej osoby.

   • Anonim pisze:

    Bo ludzie pracują i nie są znudzonymi emerytami.A świetlica jest i jakby jej nie ma,To tak jak z lizaniem lizaka przez papierek.
    A może prościej od razu trzeba było kupić świetlię wiejska i byłoby jasne dla młodziezy,ze tam wstepu niema bo jest tam hotel pod kasztanami .

  • Pablo pisze:

   Kiedy wybory na sołtysa?

   A jest jakiś inny kandydat? Na ostatnich wyborach nie było chętnych.

   • Anonim pisze:

    jakby moze ktos próbowałcoś zrobić coś dla ludzi wsi, to czy go bedziecie wspierać i pomagać,czy tylko krytykować i obmawiać .Tego kazdy sie boi,bo sam sołtys bez waszego wsparcia i zrozumenia nie wiele moze.Czasem moze i stara sie ,alemuru głowa nie przebije.

 9. Sensownie pisze:

  Jak można chwalić sołtysa-gospodarza, który nie dba o swoją wioskę? Przecież to skansen. Niech weźmie przykład z innych wiosek, chociażby ze sołtysa Nieborowa lub Parsowa! Wstyd!… MOŻE CZAS ZROBIĆ COS DLA WSPÓLNOTY, A NIE ZACHWYCAĆ SIĘ WŁASNYM STARZEM SOŁTYSOWANIA.
  A co do drogi jest okropna! Tam nawet dojechać już powoli nie można!

 10. Mieszkaniec Rzepnowa pisze:

  ,,Pani Lucyna Wilgocka jest cenionym, bardzo szanowanym sołtysem i z należytą troską dba o mieszkańców Rzepnowa. „ – NIE ROZŚMIESZAJCIE NAS!!!!!

  • Anonim pisze:

   BLE,BLE,BLE

  • Anonim pisze:

   A świetlicę wiejską to kiedy zostanie udostępniona młodziezy?
   Od kiedy pozbawia sie młodzież lokum spotkań na poczet prowadzenia prywatnuych biznesów ,spółdzielnie mozna było otwierać w swoim domu i oddawać sie pasji klejnia pierogów bardzo proszę pod własnym dachem niech robi co chce,ale swietlicę to niech odda do dyspozycji i zgodnie z przeznaczeniem miejscem spotkań dla młodych ludzi,siedza na budkach jak psy co jest grane i wieś ma składać sie na biznes spółdzielni pod kasztanami.BUHHAHA

   • Ewa pisze:

    No tak niech młodzież znowu zniszczy świetlicę w nic… Niech popisze po ścianach, poodciska swoje buty, ukradnie klosze od lamp… Wtedy będzie cudownie i wszyscy będą szczęśliwi. Aż się płakać chce czytając takie komentarze. Wystarczy współpracować i wspólnie dbać o wieś a nie tylko krytykować. Rzepnowo drugiego tak dobrego i ambitnego sołtysa już nigdy nie będzie miało! A inicjatywę spółdzielni należy wspierać i podziwiać! Proponuję zapoznać się ze statutem spółdzielni i otworzyć oczy co ona dobrego wnosi do lokalnej społeczności!

    • Anonim pisze:

     Ewunia na sołtysa godny następca i godnie będzie broniła wstępu młodzieży na świetlicę.A spólszielnia nie ma wkładu w pomniejszanie bezrobocia tylko jest zabawa i dorabianie znudzonych emerytur,Nie przypisuj wiekszych zasług zwykłemu lepieniu pierogów buahahhh

    • Anonim pisze:

     Ewa spółdzielnia nic nie wnosi dla nas ,przestań dziecino bzdury oplatać,chyba dla ciebie,a to zgoda.

    • mhy.. pisze:

     Ewa, głupoty gadasz, że mała bania. Latami nie ma Cie w Rzepnowie, jesteś tylko okazyjnie, to Cie nie obchodzi, że tutejsza młodzież nie ma gdzie się udać.
     A spółdzielnia wnosi dobro chyba tylko dla ciebie. Kiedyś (kilka lat temu) była możliwość wejścia na sale, nawet po to aby młodzież posiedziała, posłuchała tzw. muzy itd. A teraz od dawna wszystko pozamykane i wieczne teksty, że nie można bo coś tam…

     • Anonim pisze:

      Świetlica powinna być oddana mieszkańcom i koniec kropka z mydleniem oczu o ambicjach i zasługach sołtys przez rozkrecenie swojego biznesu,nikogo nie pytano o przeznaczenie świetlicy wiejskiej ,dla kazdego było to lokum z którego kazdy moze w dowolnej chwili skorzystać,teraz oczekuje sie ,ze zamiast drogi to bedziemy sponsorami Spółdzielni pod KAsztanami.z naszych pieniedzy mamy postawić komuś hotel.GŁUPICH NIEMA .Banki sa i udzielaja kredyty,na kupno nieruchomości i tam niech przeniesie sie spółdzielnia i odda świetlice młodziezy i dzieciakom,nie potrzebujemy rozsławiania naszej wsi przez watpliwą sławę działalości pod szczytna nazwa spóldzielnia toszto jest prowadzenie firmy i czas aby prezeska zadbała o lokum poza naszą wsia nie bawem o świetlice mieszkańcy upomną się ,bo to dobro jest wspólne a nie tylko dla wybrańców.

 11. Anonim pisze:

  Były by ścieżki , drogi jak marzenie i tak by wszystkim nie dogodził

  • Anonim pisze:

   I to jest nareszcie słuszna konkluzja.

   • Anonim pisze:

    Rzepnowo jest zaniedbane przez strach sołtysiny,żeby nie narażać się władzy,wówczas by nie mogła liczyć na załatwianie pozytywne spraw dotyczących Spółdzielni i tak od zawsze blisko i w zgodzie z władzą,a do mieszkańców frontem i durme struganie min i mętne tłumaczenia.Nigdy nic nie wiedziała nigdy nie słyszała i najważniejsze z przepływem informacji istotnych dla mieszkańców u Lucyny było i jest zle.Naprawdę alę o wielkich zasługach to raczej mowy nie powinno być ,chyba dla władzy,a to zgoda,natomiast ta rozjezdżdzona droga niech będzie przykładem wieloletnich zasług i sukcesów sołtysowania pani Lucyny.

 12. znajoma sołtyski pisze:

  Pani Lucyno, proszę się nie przejmować głupimi komentarzami. Najłatwiej jest krytykować kogoś nawet go nie znając. Ludzie którzy piszą negatywnie o Pani pracy niech Pani pomogą, a nie tylko krytykują. Jest Pani bardzo ciepłą osobą, a 23 lata pracy na rzecz społeczeństwa jest godne naśladowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.