UWAGA NA DZIKI W PYRZYCACH!!!

        KOMUNIKAT !!!

       W związku z faktem, iż w ostatnich dniach na terenie miasta Pyrzyce pojawiły się dziki prosi się mieszkańców o zachowanie bezpieczeństwa i spokoju oraz nie dokarmianie dzikich zwierząt.

W przypadku zauważenia zwierzęcia należy niezwłocznie poinformować:
– Policję całodobowo tel. 91 – 5 77 95 11, 997
– Straż Miejską w godz. 6: 00- 22: 00 tel. 609 461 228 lub 91 – 39 70 329, 91 – 5 70 10 40
– Urząd Miejski w Pyrzycach w godz. 7:00 -15:00 tel. 91 – 39 70 320, 91 – 39 70 353

        Jednocześnie informuję, iż podjęte zostały działania zmierzające do wyprowadzenia zwierzyny z miasta.

Komendant Straży Miejskiej w Pyrzycach
Michał Maduzia


reklama
      

107 odpowiedzi na UWAGA NA DZIKI W PYRZYCACH!!!

 1. Anonim pisze:

  Co wy tu o dzikach? Jak tu nam przedszkola likwidują!!! CHORE!

  • Anonim pisze:

   Jakie przedszkola likwidują? Dopiero co tyle ich utworzono!

   • Anonim pisze:

    Publiczne!Szukają oszczędności…

    • Anonim pisze:

     Mieszkania socjalne zrobia dla pasożytów jak na Rejtana z przedszkola??? Niech pasożyty wezmą się do pracy i wezmą kredyt jak inni ludzie!

     • Pasożyt pisze:

      Sam czy może sama jesteś pasożytem i nie zrobiła tylko zrobił i jakie mieszkania? Pokój 21 m2 ze zlewem, zimną wodą i toaletą na półpiętrze trudno nazwać mieszkaniem.Remont (łazienka od podstaw, elektryka, podłoga, ściany, wymiana drzwi wejściowych) robiłam za własne ciężko zarobione pieniądze. Gmina mi remontu nie zrobiła i czynszu za mnie nie płaci. Płacę czynsz tak jak wszyscy 320 zł + oczywiście prąd, gaz,śmieci.

 2. Anonim pisze:

  PUDZIŃSKA DO DYMISJI!!!

 3. Anonim pisze:

  PODZIŃSKA

 4. Anonim pisze:

  na Rejtana nie ma i nie było przedszkola. Na Poniatowskiego tak.Dostałam pusta sale jak wszyscy po tym przedszkolu i samemu trzeba było przystosowac pod mieszkanie od podstaw. Gmina nie dołozyła złotowki.

 5. Rodzic pisze:

  Tak to prawda, Przedszkole Nr 4 i Nr 3 maja być przeniesione do Szkoły, a budynki maja byc sprzedane. My rodzice nigdy na to nie pozwolimy. Likwidować cos co jest dobre????? To chore. Pani Podzińska potrafi tylko zamykać. Niech pani zobaczy jak Stargard sie rozwija, ile powstaje miejsc pracy, a Pyrzyce??? Zero rozwoju. A nasi radni szkoda słów. Nie zapomnimy wam tego. A do zamknięcia przedszkoli nie dopuscimy, poruszymy niebo i ziemie.

 6. Dzik pisze:

  Siedzicie tylko w urzedzie i pierdzicie w stolki.

 7. Anonim pisze:

  NIE POZWOLIMY ZAPRZEPAŚCIĆ LAT PRACY DYREKTOREK, NAUCZYCIELEK I PERSONELU! GDZIE RODZICE MAJĄ ODDAWAĆ SWOJE DZIECI? DO ZAPYZIAŁYCH, NIEPRZYSTOSOWANYCH SAL? A MIŁOŚĆ DO DZIECI, DO TEGO BY UCZYŁY, BAWIŁY SIĘ W GODNYCH WARUNKACH? PANIĄ BURMISTRZ TO NIE INTERESUJE?!

 8. :) pisze:

  No bo przeciez Olech najlepszy był, usiądźcie sami na stołek i rządźcie jak tacy mądrzy jesteście.

 9. Anonim pisze:

  A czy urząd jest od prowadzenia przedszkoli? Niech się zajmą tym ludzie, którzy się na tym znają, poprowadzą lepiej i taniej. Brawo pani burmistrz!!!

  • Rodzic pisze:

   Nie pozwolimy zamknąć tych przedszkoli!!!!!

  • Anonim pisze:

   Głupiś! Niby kiedy burmistrz zarządzał przedszkolem?! Spychoterapia burmistrzom wszelakiej płci wychodzi najlepiej!

   • a nie mówiłem pisze:

    Podzińska likwidując ZUT w tamtym roku zarzekała się, że to nie jest likwidacja tyko przejęcie przez gminę. Urząd miał być od prowadzenia transportu, miał to robić lepiej. Po roku okazało się że jest gorzej niż było i teraz transportu już nie ma! Znaleźli takich co robią to lepiej i taniej. I tak będzie ze wszystkim, wszystko polikwidują. Jakieś zewnętrze firmy i stowarzyszenia (żłobek i może przedszkole) spoza Pyrzyc dostaną robotę a pyrzyczanie do urzędu pracy pójdą na bezrobocie. Tak wygląda ta jej strefę ekonomiczną!

   • Anonim pisze:

    Przedszkola należą pod gminę

 10. Anonim pisze:

  bo dziki są w urzędzie.

 11. Ech pisze:

  W urzędzie są krety

 12. pppp pisze:

  Kiedy to się stało? Możecie podać nr uchwały na podstawie, której podjęto decyzję o likwidacji przedszkoli? Trzeba to sprawdzić koniecznie.

  • Anonim pisze:

   Jeszcze tego nie uchwalono, ale ma to się stać na najbliższej sesji. Szukają tzw oszczędności i przenoszą czyli upychają przedszkola do szkół. Co na pewno łączy się z tym, że prędzej czy później balast pod postacią przedszkoli publicznych umrze śmiercią naturalną. Bo przedszkola są zbyt atrakcyjne w obecnych placówkach. A gdy będą poupychane w szkołach wtedy staną się mniej pożądane. Wygrają przedszkola prywatne.I o to chodzi pani burmistrz!

 13. Mama pisze:

  Nie wyobrażam sobie, żeby takie maluszki chodziły do takiego „molochu”, który nie jest kompletnie na to przygotowany. Ręce opadaja. Przedszkole to dla dzieci bezpieczny azyl. Na kibel i mieszkania socjalne kasa jest, a na oświate jak zwykle nie ma.

 14. Anonim pisze:

  Lewactwo rządzi układy i układziki

 15. Anonim pisze:

  Wszystko jest robione za plecami tzw wyborców niech zlikwiduje szkoły na wsiach będą mieli komplet aby zrobić 2 podstawówki ale likwidować przedszkola to kompletna bzdura. W gminie patrzą tylko na oszczędności a nie licz się z czynnikiem ludzkim. Wstyd dla rządzących i radnych którzy się pod tym podpiszą.

  • Mama pisze:

   „Dwójka” utrzymuje nie rentowne szkoły.MOże warto znaleźć oszczędności gdzie indziej. Cóż radni… nie ma na kogo tam liczyć niestety. Brak madrego gospodarza. A może na budynki przedszkolne sa juz kupcy?

 16. Anonim pisze:

  Pyrzyczanin

 17. podnieśli mi cisnienie pisze:

  A cóż my mamy za radnych??? Pozal sie Boże

 18. Zrozpaczony Rodzic pisze:

  Luzie co można zrobić, żeby nie zamknęli przeszkoli????

 19. nikt pisze:

  Chyba to niemożliwe, żeby radni to uchwalili. Każdy z nich liczy na kolejną kadencję, a tego ludzie im nie wybaczą. Czy ktoś w końcu pomyśli o dzieciach a nie tylko o kasie. Przecież to ich dobro powinno być najważniejsze i żadnych pieniędzy na to nie szkoda. Tych wyborców czyli rodziców jest co najmniej 500 osób bo tylu rodziców jest dzieci z tych przedszkoli plus dziadkowie po czworo od każdego dziecka plus wujkowie, ciocie, znajomi i przyjaciele to robi się całkiem duża ilość elektoratu. Warte przemyślenia…

 20. Anonim pisze:

  Sprzedaż budynków przedszkoli nie pokryje kosztów dostosowania aktualnie szkół aby nasze dzieci tam mogły uczęszczać. Proponują nam katering gdy teraz dzieci mają domowe obiady. A co z personelem.kogo to obchodzi grunt że oszczędności będą na tzw inwestycje.

 21. tata pisze:

  http://www.pyrzyce.um.gov.pl/aktualnosci/pokaz/2740_budzet_obywatelski
  Powyżej link do budżetu obywatelskiego. To my możemy zdecydować na co te pieniądze będą przeznaczone. Zdecydujmy, że na funkcjonowanie przedszkoli.

  • Ech pisze:

   I zdecydujemy, musimy się za to wziąć. A przy wyborach musimy pamiętać o gospodarzach gminy.

   • zawiedziony pisze:

    taaa, wybraliśmy to i teraz mamy.
    Kolejny burmistrz który dba o wioski a nie o Pyrzyce.
    Na wsi przedszkoli i szkół nie ruszamy, a miasto pod nóż !!!
    To ma być Burmistrz Pyrzyc ???? Może już lepiej – wójt gminy Pyrzyce.
    Brak słów

  • Anonim pisze:

   Pani Burmistrz chce oszczędzać na przedszkolach a wydaje na przykład 70 tys. na niepotrzebny nikomu monitoring. Na to pieniądze ma a na nasze dzieci nie? Gdzie tu jest logika?

 22. #ANTY# pisze:

  Dynia Komendantem Straży Miejskiej???Hehe,dobre
  Jak Ty się chłopie dochrapałes
  takiego STANOWISKA???
  Nadal się bujasz i rżniesz kozaka tyle ze masz mundurek😅😅😅.NIC POZA TYM.Ważniejszy od tego nie będziesz.Pomyśl ile masz za uszami i nie rżnij porządnego.Bo wstyd.Szanuj znajomych .
  …I nie udawaj że nie znasz teraz tych z którymi zawsze byłeś na cześć.Widać że funkcja ci odjebała.ŻENADA NAPRAWDĘ ŻENADA😒😒😒

 23. Anonim pisze:

  Nie rozumiem jak można robić oszczędności na dzieciach i to tych najmniejszych. Ludzie obudźcie się.

 24. Pyrzyczanka pisze:

  Co za chory i poroniony pomysł przenoszenia przedszkoli! Gdzie infrastruktura dla maluchów.. Wypuśćmy dzieci na ten asfalt przy gimnazjum a może na ścieżkę rowerową.. Kompletnie nie przystosowane toalety i sale. Nasze dzieci spędzają w przedszkolu po 8, 9 godzin dziennie te placówki to ich drugi dom. W latach 80 w Pyrzycach było 6 przedszkoli, które miały jeszcze swoje filie na Dąbrowskiego i Krótkiej i był do tego żłobek.. A teraz zostały dwa publiczne i chcą to też rozwalić. Może zamknijcie przedszkola w Brzeźnie i Żabowie będzie oszczędności co nie miara. WSTYD!!! Może zamknijcie Urząd Miasta bo i tak nic dobrego nie robicie!

  • Anonim pisze:

   W Żabowie raptem dwie grupy dzieci i agromna kosztowna administracja z dyrekcją . Powinno być filią albo niepubliczną placówką.

 25. Anonim pisze:

  Pani burmistrz, proszę posłuchać rodziców a nie bezdzietnej koleżanki. Dziecko to najwyższa wartość, ktorej nie można przeliczyć na żadne pieniądze.

 26. Katamaran pisze:

  Co roku do przedszkola brakuje miejsc. Nowe toalety w przedszkolu tozasługa rodziców. Gmina nie daje n nic. Podobno Państwo nakłada duzy nacisk na dzieci,więc gdzie ich dobro?????

 27. Mama pisze:

  Podobno dzieci to inwestycja,nie koszt. Dlaczego w naszej gminie jest odwrotnie. Maluszki powinni przebywać w oddzielnym budynku odpowiednio przystosowanym. Nie wszyscy „na kupie”. Powinny mieć poczucie bezpieczeństwa. Nie będzie tego wśród dużych dzieci z podstawówki. Ponadto kuchnia! ! Przecież cateringowe jedzenie będzie zimne, a poza tym tyle się słyszy jakiej jakości produkty są używane do przygotowania posiłków. Jestem całkowicie przeciwna takiej decyzji! Pyrzyce się cofają! Może podstawówkę do likwidacji i sprzedaży. Zostanie ta w gimnazjum. Tam na pewno zmieszczą wszystkie dzieci.

 28. matka pisze:

  Uważam,że budynek przedszkola na Zabytkowej jest dobrze przystosowany do potrzeb dzieci, na Narutowicza niekoniecznie, w końcu był budowany jako żłobek. Moje starsze dziecko własnie tam chodziło i wspominam te czasy nie najgorzej.Młodsze dziecko zapisałam do przedszkola prywatnego, głównie ze względu na godziny pracy, pracuję do 17.00, a przedszkola gminne czynne są do 16.00. I okazała się, że to był bardzo dobry pomysł, ceny są do przyjęcia, czesne 200 zł za 12 godzin opieki i ok. 100-150 za wyżywienie, zależy ile dziecko jest dni w miesiącu. Najbardziej podoba mi się to, że nie wyciągają, jak w poprzednim przedszkolu co chwilę łapy po coś, a to przynieś papier, a to ręczniki, a to kredki itd. Tu dają wszystko, a jak dziecko wylało na siebie zupę, to panie bluzkę wyprały, wysuszyły i wyprasowały. W przedszkolu dużo się dzieje, jest czysto, przestronnie i kolorowo, są dodatkowe zaj. za które nie dopłacam. Pozdrawiam Panią Agatę i Martę. Brawo Pani Agnieszko.

  • ? pisze:

   A które to takie przedszkole ?

  • Zrozpaczony Rodzic pisze:

   Przedszkole na Narutowicza jest super, wspaniała kadra, bardzo dobre wyżywienie. A że biedne no cóż, należy do gminy. A gmina nie daje na nic. W przedszkolu podobnie jak w szkole jest oddział integracyjny, z tymi dziećmi stoją spore pieniądze, ktore powinny być wykorzystane na wyposażenie, kadrę, pomoce. Ale te pieniadze trafiaja do gminy, a nie do przedszkoli.

  • Anonim pisze:

   Proszę nie lobbować za prywatnymi przedszkolami. To rodzic ma mieć prawo wyboru do którego przedszkola prywatnego czy publicznego zapiszę swoją pociechę!

 29. Matka pisze:

  Na Głowackiego. Koleżanki syn chodzi na Owocową i też są zadowoleni.

 30. Mama pisze:

  O przedszkolu na głowackiego są różne opinie. Niekoniecznie dobre. Poza tym nie wszystkich stać na prywatne przedszkole. A dojdzie do tego ze nie będzie publicznych przedszkoli w Pyrzycach- bo po co jak mamy tyle prywatnych. Wszyscy są bogaci i stać ich na prywatne przedszkole.

 31. Żanneta pisze:

  A może warto posłuchać mądrych doradców-specjalistów( a nie kierownika oświaty, który zna się na wszsytkim!!!) i wtedy zastanowic się co zrobić, aby ulepszyć oświatę!!! A nie odrazu zamykać coś co dobrze prosperuje

 32. Furioza pisze:

  Ludzką naturą jest błądzić ale pani burmistrz to już przegina z tym błądzeniem…
  Takie stado rozjuszonych rodziców jakie pani sama właśnie do Pyrzycach sprowadza to pikuś w porównaniu z jakimikolwiek dzikami. I naprawdę pani myślała, że to ot tak przejdzie? Głupota też rzecz ludzka ale w nadmiarze jak widać szkodzi głównie otoczeniu. A proszę pamiętać- kto pod kim dołki kopie ten…

 33. Anonim pisze:

  Ścieszka zafajdana a wy o dzikach

  Edward Rymar · Uniwersytet Jagielloński
  Szanowna Pani Sierżant, a ja do zdarzeń posylwestrowych zaliczam zafajdanie błotem ściezki rowerowej między Cieplowniczą (drugie słupki) a mostkiem na Pstrowickim Potoku. To wina jednośladowego pojazdu napędzanego paliwem, ktory tp pojazd zjechał z ul. Polnej błotnistą drogą polną i skręcił w kierunku Mechowa/Brzeska. Widocznie zalani chłoptasie po zabawie, by uniklnac kontroli , nie jechali ul. Poznańską-Ciepłowniczą ale przez pola. O czym uprzejmie donoszę w trosce o porządek na ściezce, notorycznie nawozoną blotem przez okolicznych rolników! Kiedy zostaną omandatowani?

 34. donek pisze:

  Platforma obywatelska tonie a wy o dzikach wstyd

 35. Tomasz pisze:

  Nie chcemy w przedszkolu żadnego cateringu!!!!

 36. Anonim pisze:

  Ludzie uspokójcie się, dajmy rządzić naszej Pani Burmistrz, myślę że w ciągu roku wyda dyspozycję zaorania Pyrzyc a Ratusz przeniesie do Brzeska.

 37. Anonim pisze:

  KOMUNIKAT !!! DZIKI W RATUSZU.

 38. Myślący pisze:

  Informacja o przeniesieniu obu przedszkoli oraz sprzedaniu obu budynków jest bardzo krótkowzroczna i niestety odbije się na naszej kieszeni. Trzeba będzie dostosować obie szkoły do nowej funkcji, a nie są to placówki, które są przystosowane do małych dzieci – szczególnie „Gimnazjum”. Poza tym biorąc pod uwagę kwotę, którą obecnie rządzący zapłacili za pojedynczy kibel, to aż strach się bać ile zapłacą za przystosowanie dwóch szkół. Ale widocznie już niektóry firmy za tym chodzą i lobbują – byle tylko napchać własną kieszeń. Kolejnym absurdem jest sprzedaż budynków po obu obecnych przedszkolach. Najłatwiej jest sprzedać, najlepiej po zaniżonej cenie, ale jak później będzie trzeba znów coś wybudować, to gmina nie będzie miała ani jednego terenu w mieście. A jak sprzedadzą, to będą piać z zachwytu, że dług maleje. Czyżby już byli kupcy na te atrakcyjnie położone nieruchomości? Najlepiej niech sprzedadzą urząd gminy, o przepraszam już raz to częściowo zrobili. Nie pozwólmy się oszukać!

 39. Przeciętny człowiek. pisze:

  Hmmm jednym słowem Świnie wyszły na miasto i ryją tylko ciekawe skąd:)Ps poczekajmy na sesję co się będzie podczas niej działo nie siejmy paniki, jak nie to w sklepie metalowym przy placu wolności taczki jeszcze były bo dziś byłem tam na zakupach a wk… rodzic wywalczy co swoje:)

 40. zrozpaczona pisze:

  Dziecko 3-letnie z radością pójdzie do przedszkola. Spotka tam 15- letnich kumpli. Pogadają o wspólnych sprawach. lUDZIE co wy chcecie zrobić tym biednym dzieciom? Przecież dziecko ma być chronione a może tylko od chwili poczęcia i jak jest w łonie matki a potem – co nas to obchodzi. niech się uczy życia. Radni nie zawsze będziecie radnymi ale na zawsze zabierzecie nam Pyrzyczanom przedszkola.W SZKOLE ONE NIE MAJĄ RACJI BYTU. Dobrze że są przedszkola prywatne ale nie zabierajcie nam publicznych. My tam chcemy prowadzać nasze dzieci. Czy znowu Pyrzyce będą w tvn. Chyba nie ma innego wyjścia. Ludzie co wy na to

  • Żanneta pisze:

   Jestem za

  • sylwia pisze:

   W szkole podstawowej w Mielęcinie też jest oddział przedszkolny i komu to nie przeszkadza??? Rodzice są zadowoleni.
   Jakby p. burmistrz miała was słuchać to dopiero by bryła nędza….nie macie pojęcia o zarządzaniu administracja publiczna.
   pozdrawiam

   • Furioza pisze:

    Już jest tu nędza od dawna i tylko cofka po Pyrzycach hula…
    Gratuluję porównania Mielecina do Pyrzyc 😉

   • Furioza pisze:

    Serio? Porównanie Mielęcina do Pyrzyc 😉
    Tu już jest nędza i cofka pyrzycka panuje od kiedy burmistrz Podzińska na stołku „króluje”…

   • Anonim pisze:

    Kobieto, puchu marny! Myśl!Tu nie chodzi o jeden oddział, wiejski oddziałuniek z garstką dzieci. Ale o całe przedszkola, z 4., 5. oddziałami, gdzie jest ponad 100. dzieci!!! I co ty wiesz o administracji i życiu!!!!

 41. mama pisze:

  TVN jestem za.

 42. Anonim pisze:

  A ja myślę, że „nasze władze” osiągną swój zamierzony cel. Tak zamydlą oczy ludziom oczy swoim programem „dobrej zmiany”, że zaprzepaścimy lata pracy włożonej w te placówki. Wszystkie te dobre emocje, serce i radość z małych rzeczy, które właśnie tam miały miejsce będą tylko…historią.

 43. terman pisze:

  Realizowany jest program oddajemy wszystko w ręce prywatne przedszkola do szkół, a później sprzedaż budynku dla podmiotu, który odtworzy dokładnie to co było i jeszcze na tym zarobi. Gratulacje.

  • Wyborca pisze:

   Dokladnie, to są tylko pozorne likwidacje, pozniej okaze sie, ze jednak to jest nieoplacalne itd.a wszystko tylko po to, zeby ktos mogl to przejąc i zarobic.Liczy sie tylko prywata.Mowienie, ze to tylko zmiana miejsca to tylko pozory.Innym tez tak mowiono.Nie dajcie sie omamic.

 44. :) pisze:

  Na ul.Rejtana jest juz przedszkole prywatne, ktore prowadzi jak sie nie myle jedna z radnych.

 45. terman pisze:

  Likwidujemy sektory gdzie mieszkańcy naszej gminy mogliby znaleźć zatrudnienie mając usprawiedliwienie, że przecież tyle miejsc pracy czeka w grzałkach. Dlaczego nagle wszystko staje się nieopłacalne. Komunalce się nie opłaca, przedszkola nie opłacalne. Wszystko się opłaca sektorowi prywatnemu, a on płaci i zatrudnia jak chce.

 46. Anonim pisze:

  HALO STRAŻNICY MIEJSCY ILE DZIKÓW JUŻ ZŁAPALIŚCIE, CZY CZEKACIE AŻ MY WYŁAPIEMY? A MOŻE W RAMACH OSZCZĘDNOŚCI ZLIKWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKĄ KTÓRA W SWOJEJ PRACY OGRANICZA SIĘ TYLKO DO WYDAWANIA KOMUNIKATÓW.

 47. Anonim pisze:

  ale ty głupi jesteś janku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.