Gmina Pyrzyce wyemituje obligacje na 9 milionów złotych!

        Nowa emisja obligacji nie spowoduje zwiększenia zadłużenia gminy Pyrzyce. Ma wydłużyć w czasie spłatę istniejącego już długu i zastąpić obligacje, których wykup się zbliża. Są one częścią planu restrukturyzacji zadłużenia gminy.

Olech: jestem zdumiony postawą Pana Starosty!

        11 listopada podczas uroczystości z okazji Dnia Niepodległości pod Pomnikiem Pamięci zabrakło już po raz kolejny sztandaru Starostwa Powiatowego w Pyrzycach oraz Starosty Wiktora Tołoczko. O powody tego „bojkotu” pytał burmistrza Pyrzyc Marka Olecha, podczas jego spotkania z mieszkańcami, radny Krzysztof Dubicki.

WIZYTY U OSÓB BEZDOMNYCH

        Ostatnich kilka dni to ciągły spadek temperatur. Słupek rtęci na termometrach już nie tylko w nocy opada poniżej zera. Nie wszystkim jednak dane jest móc schronić się przed mrozem w domowym zaciszu. 27 listopada rozpoczęły się kontrole miejsc w których przebywają osoby bezdomne.

Zgoda na modernizację oświetlenia w Gminie Pyrzyce

       Nad uchwałą w sprawie zaciągnięcia zobowiązania na modernizację oświetlenia w mieście, na listopadowej sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach,  rozgorzała spora dyskusja. Burmistrz Pyrzyc Marek Olech przyznał, że sytuacja z oświetleniem nie jest najlepsza. Przypomniał, że mieszkańcy dopominają się o bezpie-czeństwo skarżąc się na brak oświetlenia ulic w wieczorowych porach.  

Swojskie anioły

         W temacie II Kongresu Kobiet  Obraszarów Wiejskich, zorganizowanych przez Stowarzyszenie LGD Ziemia Pyrzycka, Inicjatywę społeczną Kongres Kobiet, przy współudziale Burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka Olecha i Pyrzyckiego Domu Kultury, z pewnością zostanie powiedzianych jeszcze wiele słów.

Spotkanie Olecha z mieszkańcami – było ostro!

        26 listopada w Pyrzyckim Domu Kultury odbyło się kolejne spotkanie burmistrza Pyrzyc Marka Olecha z mieszkańcami gminy Pyrzyce. Pikanterii spotkaniu dodał radny Krzysztof Dubicki pytając burmistrza o przyczyny braku udziału w obchodach pod Pomnikiem Pamięci sztandaru Starostwa Powiatowego w Pyrzycach. „Nie wiem czemu nie poszli z nami” – to był najłagodniejszy komentarz Olecha. Później napięcie już tylko rosło.

II Kongres Kobiet z Obszarów Wiejskich

        Około 300 kobiet z wiosek, głównie z zachodniopomorskich, ale także z Mazowsza i Wielkopolski, uczestniczyło 23 listopada w regionalnym II Kongresie Kobiet z Obszarów Wiejskich w Pyrzycach.

TRZY ŁÓŻKA – wywiad z aktorami (video)

Ślubowanie klasy mundurowej w ZS Nr 1 w Pyrzycach (video)

        „Życie nie po to jest by brać…”- te słowa dobrze znanej piosenki Stanisława Sojki witały wszystkich przybyłych na uroczyste ślubowanie klasy mundurowej, które odbyło się 22 listopada br. w Zespole Szkół Nr 1 w Pyrzycach.

       Już po raz drugi usłyszeliśmy słowa ślubowania „…nie szczędząc wysiłku, uczciwie i rzetelnie zdobywać wiedzę oraz rozwijać talenty i umiejętności…. …szanować mundur i odnosić się z szacunkiem do  dziedzictwa narodowego…”, które wypowiedzieli uczniowie  klasy mundurowej. To wielka radość, że młodzi ludzie wybierają tak odpowiedzialną i trudną drogę życiową, jaką jest służba społeczeństwu.

Znaleziono psy! – Już znalazły właściecieli!

       20.11.2013 r. w pobliżu parku w Żabowie zostały znalezione dwa psy, suki w wieku ok. 6-8 miesięcy – maści owczarki niemieckie. Jeżeli ktoś rozpoznaje psy i zna ich właściciela proszę o informację. Chętnie oddam pieski w dobre ręce, jeżeli właściel się nie odnajdzie.Zainteresowanych proszę o kontakt: 501-686-255