Olech: jestem zdumiony postawą Pana Starosty!
11 listopada podczas uroczystości z okazji Dnia Niepodległości pod Pomnikiem Pamięci zabrakło już po raz kolejny sztandaru Starostwa Powiatowego w Pyrzycach oraz Starosty Wiktora Tołoczko. O powody tego „bojkotu” pytał burmistrza Pyrzyc Marka Olecha, podczas jego spotkania z mieszkańcami, radny Krzysztof Dubicki.
Zgoda na modernizację oświetlenia w Gminie Pyrzyce
Nad uchwałą w sprawie zaciągnięcia zobowiązania na modernizację oświetlenia w mieście, na listopadowej sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach, rozgorzała spora dyskusja. Burmistrz Pyrzyc Marek Olech przyznał, że sytuacja z oświetleniem nie jest najlepsza. Przypomniał, że mieszkańcy dopominają się o bezpie-czeństwo skarżąc się na brak oświetlenia ulic w wieczorowych porach.
Spotkanie Olecha z mieszkańcami – było ostro!
26 listopada w Pyrzyckim Domu Kultury odbyło się kolejne spotkanie burmistrza Pyrzyc Marka Olecha z mieszkańcami gminy Pyrzyce. Pikanterii spotkaniu dodał radny Krzysztof Dubicki pytając burmistrza o przyczyny braku udziału w obchodach pod Pomnikiem Pamięci sztandaru Starostwa Powiatowego w Pyrzycach. „Nie wiem czemu nie poszli z nami” – to był najłagodniejszy komentarz Olecha. Później napięcie już tylko rosło.
Ślubowanie klasy mundurowej w ZS Nr 1 w Pyrzycach (video)
„Życie nie po to jest by brać…”- te słowa dobrze znanej piosenki Stanisława Sojki witały wszystkich przybyłych na uroczyste ślubowanie klasy mundurowej, które odbyło się 22 listopada br. w Zespole Szkół Nr 1 w Pyrzycach.
Już po raz drugi usłyszeliśmy słowa ślubowania „…nie szczędząc wysiłku, uczciwie i rzetelnie zdobywać wiedzę oraz rozwijać talenty i umiejętności…. …szanować mundur i odnosić się z szacunkiem do dziedzictwa narodowego…”, które wypowiedzieli uczniowie klasy mundurowej. To wielka radość, że młodzi ludzie wybierają tak odpowiedzialną i trudną drogę życiową, jaką jest służba społeczeństwu.
Znaleziono psy! – Już znalazły właściecieli!
20.11.2013 r. w pobliżu parku w Żabowie zostały znalezione dwa psy, suki w wieku ok. 6-8 miesięcy – maści owczarki niemieckie. Jeżeli ktoś rozpoznaje psy i zna ich właściciela proszę o informację. Chętnie oddam pieski w dobre ręce, jeżeli właściel się nie odnajdzie.Zainteresowanych proszę o kontakt: 501-686-255





