Chcą uchylić uchwałę o referendum
Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach radni będą debatować nad uchyleniem uchwały z dnia 14 sierpnia 2013 roku o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania Burmistrza z powodu nieudzielenia absolutorium. Radni Dariusz Jagiełło, Krzysztof Dubicki i Jerzy Wroński złożyli stosowny projekt uchwały uzasadniając go bezcelowością wydatkowania 50.000 złotych na referendum, które mogłoby się odbyć dopiero w przyszłym roku, na kilka miesięcy przed jesiennymi wyborami samorządowymi.
II Pyrzyckie Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych
II Pyrzyckie Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych powoli wpisują się w coroczny kalendarz imprez Miasta Pyrzyce. Święto ważne, potrzebne i tak naprawdę jedyna okazja raz w roku do pokazania i przypomnienia pełnosprawnemu społeczeństwu, że niepełnosprawny nie znaczy gorszy, że niepełnosprawny ma prawa zagwarantowane w ustawach i konwencji, że potrzebuje wsparcia, szacunku, zainteresowania i pochylenia się nad jego losem, ale także ma marzenia, takie same, a może jeszcze bardziej szlachetniejsze od ludzi zdrowych, ze względu na to, że niepełnosprawność czyni osobę niepełnosprawną bardziej wrażliwszą na potrzeby drugiego człowieka.
Święci przybyli do Pyrzyc
Na zaproszenie burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka Olecha, do Pyrzyckiego Domu Kultury przybyło setki dzieci z przedszkoli i szkół naszego regionu. Na początku spotkania dziesięć dwumetrowych choinek przystrojono licznymi własnoręcznie zrobionymi łańcuchami, gwiazdkami, bombeczkami i innymi skrzącymi się dekoracjami.
Nowa siedziba pyrzyckiego SANEPIDU!
W dniu 05.12.2013 odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pyrzycach, która obecnie mieści się przy ulicy Młodych Techników 5 A. W uroczystym otwarciu uczestniczyli między innymi Starosta Pyrzycki Wiktor Tołoczko oraz Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie dr n. med. Małgorzata Domagała-Dobrzycka, którzy wraz z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Pyrzycach Moniką Wróbel dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. Dzięki nowej siedzibie znacznie poprawią się warunki pracy oraz obsługi interesantów.
O wodzach na forum
Dziś po pracy, w deszczu drobne zakupy. Sklep udaje jeszcze lato, a mandarynki genetycznie modyfikowane udają owoce. Ponoć kapusta się udała. Mokro i próbuję biec. Wymyślne triki twórców mody, zwane szpilkami, nie pozwalają się rozpędzić. Zapomnij kobieto o trampkach na najbliższe pół roku. Próbując nie wyłożyć się z kapustą i żurawiną, słyszę śmiech. Patrzę przed siebie, znajoma
– Dobre sobie – śmieje się dalej – Niech pani przestanie iść tą drogą….
(Nie)szczęśliwi nabywcy działek przy ulicy Lipiańskiej!
Dobre kilka lat temu zlikwidowano część ogrodów działkowych przy ulicy Lipiańskiej a uzyskany w ten sposób teren gmina przeznaczyła na działki budowlane i wystawiła na sprzedaż. Chętnych jednak brakowało a teren powoli zarastał krzakami. Z tego powodu cenę systematycznie obniżano aż w końcu znaleźli się chętni na zakup działek. Ich radość nie trwała jednak długo ponieważ dalsza inwestycja okazała się niemożliwa!





