„Przez duże K”

             W dniu 20.11.2018 r. na spotkaniu z rodzicami uczniów Gimnazjum i NSP w Przelewicach odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Przez duże K”, podczas którego zaprezentowana została wystawa zdjęciowa przedstawiająca wydarzenia z realizacji projektu.

           Projekt „Przez duże K” był realizowany dniach od 03.09.2018 r. do 20.11.2018 r. Realizatorem była grupa nieformalna w składzie: Dorota Zielińska, Bogusław Pecuch i Małgorzata Kowalczyk. Opiekunem grupy było Stowarzyszenie „Przelewice dla Przyszłości”. Projekt skierowany był do uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przelewicach oraz Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach.

        W ramach projektu odbyły się trzy wyjazdy do instytucji kultury:

  • 06.10.2018 r. do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie na musical „Ania z Zielonego Wzgórza” (młodzież 12-16 lat).
  • 18.10.2018 r. do Teatru Pleciuga na przedstawienie p.t. „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki”, połączone z warsztatami teatralnymi dla dzieci młodszych (dzieci 6-11 lat),
  • 31.10.2018 r. do Opery na Zamku na koncert „Requiem Wojenne” (młodzież 12-16 lat).


reklama
     

Dodatkowo, by wzmocnić jeszcze zainteresowanie dzieci i młodzieży kulturą wysoką, każdorazowo przed i po danym wydarzeniu organizowane były różnego rodzaju aktywności powiązane w jakiś sposób z rodzajem wydarzenia, w którym uczniowie uczestniczyli.

         Projekt dofinansowany był ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” w kwocie 5 tys. złotych.

Dzięki pozyskanym funduszom dzieci miały możliwość uczestnictwa w imprezach kultury wysokiej, do której mają bardo utrudniony dostęp ze względu na dużą odległość naszej gminy od instytucji kulturalnych. Ze wszystkich wyjazdów uczniowie wracali bardzo zadowoleni i domagali się organizacji kolejnych.

R. Kozicka

logos

2 odpowiedzi na „Przez duże K”

  1. Anonim pisze:

    5 tys. złotych.„Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.