Weekend Cudów w Pyrzycach. Szlachetna Paczka

gl

         W dniach 10-11 grudnia br. w blisko 900 miejscach w całej Polsce, Darczyńcy dostarczali do specjalnych magazynów przygotowane przez siebie prezenty i przekazywali je wolontariuszom. Następnie wolontariusze udawali się z prezentami do potrzebujących rodzin. Co ważne – każdy Darczyńca przygotowywał paczki z myślą o konkretnej rodzinie, odpowiadając na jej potrzeby.

         Weekend Cudów miał miejsce również w Pyrzycach.
W tegorocznej edycji zgłosiło się ośmioro wolontariuszy, którym udało się włączyć w projekt Szlachetnej Paczki, aż 18 potrzebujących rodzin z Pyrzyc i okolic. Magazynem Szlachetnej Paczki stał się Pyrzycki Dom Kultury. To tam od samego rana w sobotę i niedzielę panował wielki gwar. Przywożono sprzęty i produkty, które następnie były rozwożone przez wolontariuszy i Darczyńców do rodzin. W magazynie Szlachetnej Paczki panowała niesamowita atmosfera. Było to miejsce spotkań, wzruszających opowieści i radości z tego, że potrafimy być razem.


reklama
      

        – Od 9:00 rano mieliśmy ręce pełne pracy. Wszyscy byli podekscytowani finałem. Darczyńcy okazali się przecudnymi ludźmi pełnymi empatii i chęci dawania czegoś więcej. Każdy z nich zostawał na gorącą herbatę lub kawę oraz pyszne ciasta upieczone przez wolontariuszy. Rozmowy były różne – na temat rodzin, opracowywania planu działania na przyszły rok po mikstury przygotowania dobrego bimberku, o którym opowiadałnam jeden z Darczyńców. – powiedziała Ewelina Budynek-Padusińska, lider zespołu Szlachetnej Paczki w Pyrzycach – U odwiedzanych rodzin było wiele wzruszeń, zaskoczenia, zakłopotania wielością paczek i ogromem ofiarowanej pomocy. Zapamiętane prze ze mnie zdania:
To dla nas? Weźcie już przestańcie… – Panie Romku to 9 z 32 paczek – Żartujecie? Nie, na prawdę…
Skąd oni wiedzieli, że psuje nam się lodówka? – Panie Zbyszku oni wiedzą wszystko proszę tylko nie schodzić na zawał…
Z emocji trzęsą mi się ręce… – Dobrze się Pan czuje? Źle Pan wygląda…

      Czasem było prześmiesznie – Agusia chciała głową rozbić busa wypakowując z niego paczki… Nasi chłopcy natomiast wnieśli wiele ciężkich prezentów i od razu na przyszłość napisali podanie z prośbą o wyszukiwanie rodzin na parterze, aby klatki schodowe były z gumy oraz marzeniami rodzin było posiadanie waty, puchu
i wełny.

        – Ogromne podziękowania należą się wolontariuszom: Agnieszce Gajewskiej-Kuca, Marcie Kusej, Justynie i Łukaszowi Kasperskim, Wioletcie Al-Halawani, Marioli Wojciechowskiej oraz Robertowi Padusińskiemu. To dzięki nim to wszystko mogło się wydarzyć. Dzięki swojemu zaangażowaniu, poświęceniu i chęci pomocy wsparli rodziny w potrzebie – podsumowuje akcję Ewelina Budynek-Padusińska.

          Organizatorzy również podziękować za wsparcie Burmistrz Pyrzyc, Dyrektorowi Pyrzyckiego Domu Kultury oraz jego Pracownikom, Dyrektorce Ośrodka Pomocy Społecznej w Pyrzycach oraz Dyrektorom, Pedagogom i Nauczy-cielom szkół: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach, Zespół Szkół w Kozielicach, Zespół Szkół w Bielicach, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wyc-howawczy w Pyrzycach, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło Pyrzycach.

dst

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://www.wwwtelecomservice.com/?fp=CNJ90urytcMsGftTxoayEI6hjc8x%2BwKACEMA7%2Fw%2FEHr7BVSBRg6fXdDtGzXx%2BowcteW%2F2YldcKbSDWJcC6hfmp9ZQ%2FraS%2BeP2x1lDXruhe1tLRG4J6HDcW%2BUwLl%2F2zBTx9nuRUqX0M3sJeiwVPyrLyLOItzjxV%2FTrpqaFQDlolJ%2FcU%2ByOhyAzUDGNY81XB9%2B&prvtof=r17DjUvVfpEKimDFVs0%2FznYAL7J%2F2W1c6CzEtlZL%2FJw%3D&poru=CvJ4VvqMUaLfR%2Bjx9Tt0InbpbifHoclbL%2BHoGQjiYrMKRe5Yt5Fnb5j2yGuBYKa8ghV0fhZsbJheXgUMhenhlGXHKaaKn7L7Qlli8EBRRw%2FJbvZeBCI25PlI98UIX5OxNAxZo6W9THYj6XCZC84IfR30UC3baZAiGmAzXrGzSzA%3D&password=systemseo&filename=links-47.html&ip=54.82.10.219">Click here to proceed</a>. </body>