Powstaną nowe miejsca pracy

       Gmina Pyrzyce przystąpiła do projektu partnerskiego w ramach konkursu otwartego „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w regionie stargardzkim”. Projekt partnerski obejmuje utworzenie Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w regionie stargardzkim, w skład którego wchodzą powiaty choszczeński, gryfiński, myśliborski, stargardzki i pyrzycki. Liderem projektu jest firma 4C Centrum Ekonomii Społecznej Krzysztof Musiatowicz.

        Partnerami Projektu są:   Fundacja Pod Aniołem z siedzibą w Dobrzanach, Gmina Pyrzyce – Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyrzycach oraz Emilia Kowalska prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą „Aktywa Plus Emilia Kowalska” z siedzibą w Szczecinie.

        Celem projektu są usługi doradcze, prawne, księgowe, marketingowe, finansowe, szkolenia dla istniejących spółdzielni socjalnych oraz utworzenie 3 nowych spółdzielni. Ośrodek będzie także wspierał rozwój partnerstwa lokalnego i promował Ekonomię Społeczną.

        Usługi te będzie świadczył Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Dobrzanach i jego filia w Pyrzycach – Ośrodek Wsparcia Spółdzielni Socjalnych przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Pyrzycach. Realizacja Projektu będzie realizowany w okresie od 01.12.2012r. do 30.06.2015. Łączny koszt projektu wynosi 2 584 755, 00 zł w tym udział Gminy Pyrzyce 510 487, 22 zł.

        – Spółdzielnie socjalne są sprawnie działającymi przedsiębiorstwami, które zapewniają swoim klientom tanie i dobre usługi i produkty. Dodatkowo, dzięki nim powstają nowe, lepsze miejsca pracy dla osób, które nie mogły znaleźć zatrudnienia w istniejących firmach – powiedziała Marzena Podzińska, wiceburmistrz Pyrzyc – Co najważniejsze, spółdzielnie socjalne zmieniają świat na lepszy – na taki, w którym liczy się solidarność, godność i otwarcie na drugiego człowieka

        Na terenie naszej Gminy działają dwie spółdzielnie socjalne „Brzoza” z Brzeska i „Pod Kasztanami” z Rzepnowa. Spółdzielnie działają w branży gastronomicznej, opiekuńczej oraz oprawy imprez okolicznościowych.

        Zainteresowanych projektem zapraszamy do Ośrodka Pomocy Społecznej w Pyrzycach.

31 odpowiedzi na Powstaną nowe miejsca pracy

 1. ...... pisze:

  bla bla bla

  • Andrzej pisze:

   Jeśli nawet to co znowu jak zwykle teraz w tym kraju praca dostępna dla osób z orzeczeniem niepełnosprawności,bo teraz to już naprawde chęć zysku przedsiębiorców to już patologia 8 ofert na 10 to dla niepełnosprawnych,jak wszystko chore w tym chorym kraju,no ale cóż skoro Rząd niepełnosprawny.

 2. radny bezradny pisze:

  chwalić to się można.

 3. anka pisze:

  każde miejsce pracy na wage złota!mam jednak pytanie czy ci ludzie najdą konkretne zatrudnienie na pełny etat ,za godziwe pieniądze,czy nie jest to tylko coś na wzór szkolenia zurzędu pracy ,po którym nic nie wynika?może panie burmistrzu zwolnić jakąś dużą firme np. z podatku jeśli stworzy zakład pracy zdużą ilością miejsc pracy?ale żeby to nie był kołchoż .jaki obecnie działa w pyrzycach,żabowie itp.gdzie ludzie tyrają za nędzne grosze bez należytego szacunku.niech nas robotników szanuje się za naszą ciężką i uczciwą prace tak jak na zachodzie.SZACUNKU I GODNEJ ZAPŁATY!!!

  • Anonim pisze:

   Należy dodać że nie tylko kołchozy to te wielkie firmy ale także małe przedsiębiorstwa które podlegają pod gminę takie jak szkoły, przedszkola, sprzątaczki, kucharki ludzie od brudnej roboty. Czy ktoś poruszy ten temat ile te osoby zarabiają i że należy się tym osoba podwyżka za ciężką pracę która przynosi dobry wizerunek gminie. Może burmistrz obetnie sobie pensję i odda na rzecz tych ludzi. Panie burmistrzu! siedzi Pan za biurkiem i ch** robisz a kasę bierzesz jak za przysłowiowe zboże. Niech Pan przejedzie się po zakładach i popracuje tam jeden dzień w każdym zakładzie a później weź tą marną wypłatę po odliczeniu podatków i innych i wyżyj od początku do końca miesiąca.

  • kk pisze:

   Powiedz dlaczego jedna firma która zatrudni 100 osób, ma być zwolniona z podatków a 20 firm zatrudniających po 10 osób nie ? Jak zwalniamy z podatków to wszystkich przedsiębiorców. Tudzież je maksymalnie obniżamy

 4. kappoditutti pisze:

  Opodatkować kościół i zobaczycie jakie to korzyści przyniesie. A druga sprawa to jakoś ostatnio Panie burmistrzu nie widać Pańskich pozal sie boze strazników miejskich. Podobno ukradli gminie maszynke do zarabiania pieniędzy-przenośny fotoradar, ech.. i znowu Olech wyłączy nam światło.

  • AMBER GOLD pisze:

   opodatkować kościół czyli tych którzy na niego płacą ? bo co ty tak naprawdę chcesz opodatkować? JAKIE TO SKARBY NIE PRZEBRANE POSIADA KK oraz inne wspólnoty wyznaniowe ? ze dzięki temu zmaleje bezrobocie i zapanuje wieczna szczęśliwość ! zresztą kościół płaci podatki które są od niego wymagane a wprowadzenie podatku od podatku to się skończy tym ze któregoś dnia opodatkują twoja głowę za genialne podpowiedzi .

  • Anonim pisze:

   No i poleciał ktoś z plotką do Głosu Szczecińskiego, że w Pyrzycach ukradli fotoradar! Teraz ludzie komentują, że „pyrzyckie to Rumunia”! GRATULUJĘ!

 5. anka pisze:

  drogi kappodituni,kościoła żadna z opcii nigdy nie opodatkuje z prostego powodu ze strachu przed klerem,zwróć uwage jak to posld czy pis klęka przed pierwszym lepszym klerem aby odtrzymać od nich poparcie,ba oni nietylko ich opodatkują ale wręcz dają im coraz większe przywileje,choćby wczoraj ostatnia sprawa w woj mazowieckim siostry elżbietanki sprzedają wraz z zowieczkami i ich dobytkiem część dzielnicy,to tylko jeden z tysięcy przypadków zachłannóści przebierańców w sukienkach.a wy cóz owieczki ,nie płaczcie że stoicie latami do lekarza ,macie głodowe renty itp,najważniejsze że ojciec dyrektor ma najnowszego maybacha,a miliony wydawane są na ekspertyzy wraku smoleńskiego. p.s czy jest jakś strona z cyklu jak zrzec się obywatelstwa polskiego?kiedyś była taka ale po tygodniu z powodu kilkuset tysięcy zainteresowanych została wyłączona.

 6. XX pisze:

  Zgadzam się z anonimem co pisze na temat kołchozów w pyrzycach i na temat płac ile zarabiają ludzie np.sprzątaczka czy ludzie od brudnej roboty pewnie najniszą krajową stawke.A żeby znależ prace w pyrzycach to dopiero trzeba miec szczęście.Kilka lat temu miały powstać nowe zakłady pracy w pyrzycach i jakoś do dzisiaj niema nowych miejsc pracy i raczej sie nie zanosi na to że w pyrzycach powstaną nowe zakłady pracy a morzna porównać ile zakładów pracy jest np.w lipianach,a ile w pyrzycach . Bardzo by sie przydały takie nowe zakłady pracy morze ludzi by zaczeli szanować i doceniać za ich wykonaną prace i zarobki morze były by większe.

  • Anonim pisze:

   Z tego co słyszałem kiedyś to miała powstać fabryka czekolady czy coś takiego ale znana duża Pyrzycka firma powiedziała że jeżeli ten zakład powstanie to oni wyniosą się z produkcją do Stargardu a wtedy bezrobocie będzie większe.

  • Ine pisze:

   A ile tych dużych zakładów pracy w Lipianach jest? Trzy z czego większość zatrudnia na umowę zlecenie za najniższą stawkę

 7. ...... pisze:

  Ine a powiedz mi ile w Pyrzycach jest uczciwych miejsc pracy….co napiszesz mi ze BACKER….(wyzysk ) ….. sam musiałem wyjechac za chlebem za miedze ….. Pyrzyckie płace dla człowieka w moim zawodzie w Pyrzycach to 1400PLN netto …. i jak tu żyć a taki jeden czy drógi za biurkiem 10000PLN i gdzie tu jest sprawiedliwość , jakie proporcje odnośnie zarobków(napiszesz uczyc sie trzeba było …… uczyłem sie , lecz nie miałem pleców jak niektórzy)….. rozmawiałem dzis z kolega pracuje w PPK 900 pln chłopak pensji bierze bo jakies umowy nie podpisane z odbiorcami

 8. Tom pisze:

  Dlaczego ani slowa na tym portalu o skandalicznej dycyzji wyburzenia fontanny w centrum miasta ,ktora idealnie tam pasowala ,a postawiania w tym miesjcu szkaradnych tezni ktore tam wogole nie pasuja!!
  Kto stawia teznie w centrum przy glownym rondzie i miescu przesyconym do maximum spalinami?????
  Ktos z wladz miasta ubzdural sobie zrobic z Pyrzyc uzdrowisko .
  Ta sa czyste mzonki!!!!i utopia.
  Te teznie moglyby byc ale gdzies przy parku gdzie jest czyste powietrze ,bylob yo wiletaniej zamiast wyburzyc fontanne.
  Wnioskuje z tego ze Pyrzyce to bardzo bogate miasto skro podejmuje tak nietrafne drogie przedsiewziecia.

  • obserwator pisze:

   Dlaczego ani słowa na tym portalu o rewelacyjnej decyzji wyburzenia szkaradnej fontanny w centrum miasta, która szpeciła to miejsce od wielu lat, a o trafnej decyzji postawienia fajnych tężni, które się świetnie wkomponowały w urokliwe centrum Pyrzyc. I co z tego, że jeżdżą blisko nich samochody? Teren uporządkowany, przykuwa uwagę ciekawą małą architekturą, ładnie oświetloną i wyeksponowaną, i nie straszy!!! A w parku takie same powietrze jak w centrum, a w okresie zimowym, kiedy w domkach spalaja mieszkańcy różny opał to chyba powietrze parkowe gorsze niż to przy tęzniach. STOP! WYSTARCZY TEMATU TEŻNI! CIESZMY SIĘ NIMI, A NIE TYLKO NARZEKAMY!!!

   • Tom pisze:

    lizus burmistrza!!!!!
    gdzie stoja teznie przy glownym radzie?

    he he wikeszoasci mieszkancow nie podobaja sie te szpetne teznie, ktore tylko strasza swoim wygladem

    swietnie wkomponowane buhaha ….

   • Anonim pisze:

    w ciepłe letnie popołudnie mogłem iść z rodziną i usiąść koło fontanny i popatrzeć i poczuć jak kropelki wody przy lekkim wiaterku lądują na naszym ciele a teraz gdzie ja mam iść? popatrzeć na tężnie, jak starzy ludzie chodzą. Proponuje nową inwestycję w postaci fontanny. Można ją postawić na rondzie żeby ludzie się nie czepiali że dzieci się chlapią a do tego podłączyć pod prąd. Od tego była fontanna żebyśmy mogli wyjść z rodziną na spacer, dzieci zamoczyły ręce a inni się czepiali…

    • h2o pisze:

     A ja w ciepłe letnie dni chciałbym pójść na basen. Nie do żadnego centrum wodnego, ale na zwykły basen jak kiedyś się chodziło. Poleżeć na kocyku, poskakać z trampoliny, potaplać się w brodziku.

    • Tom pisze:

     Tom do Anonim
     Masz racje w 100% fontanna pasowala tam idealnie, ale nie teznie gdzie powietrze zanieczyszczone jest spalinami do maximu.
     Nalezy odbudowac fontanne, a jesli teznie to w zupelnie innym miejscu

 9. h2o pisze:

  To trzeba ludzi wysiedlić wzdłuż głównej ulicy i ogrodzić ją a nie fontannę budować!

 10. radny bezradny pisze:

  A ta tężnia wygląda jak uboga stodoła.

 11. ...... pisze:

  ZABEZPIECZYC TE TĘŻNIE PRZED PRÓCHNICĄ

 12. Anonim pisze:

  Solanka o to zadba, ale mogłyby być lepiej oświetlone wieczorowa porą. Coś jak baszty.

 13. AGAT pisze:

  Racja ANONIM, Solanka zrobi swoje a jasna barwa drewna już niebawem nabierze odpowiedniej patyny, nie będzie taka jasna. Z tym światłem to prawda. Wracam wieczorem do domu i gdybym nie przechodził tam obok to bym nie zauważył tych światełek, A fajne to by wyglądało lepiej podświetlone.

 14. Powstaną nowe miejsca pracy ? pisze:

  TRZECH URZĘDNIKÓW OZNAJMIA NAM ZE POWSTANĄ MIEJSCA PRACY !
  czy oni nas wszystkich mają za debili ! zobaczyłem sobie tą firmę i wiecie co to jest!!! po prostu legalne wyciąganie kasy z UE na samozatrudnienie se urzędników i podnoszenie dobrego samopoczucie Lokalnych BONZÓW samorządowych – im się wydaje że są jak to się teraz mówi innowacyjny !

 15. maniek pisze:

  wy sami gadacie gupoty i kradniecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.