MIASTO MOICH MARZEŃ

       Nie tylko dorośli mają ostatnio problem z naszym miastem, dzieci również. Nie wszyscy traktują temat poważnie a szkoda. Mimo to mamy się czym pochwalić.

MIASTO MOICH MARZEŃ pod takim hasłem co roku organizowany jest przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, konkurs plastyczny w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Zespołów Plastycznych Dzieci i Młodzieży. Temat szeroki i pozwalający na kreatywną realizację. Regulamin również prosty. Format prac A3 lub A2 nie mniejszy ani nie większy. Dane o pracy i jego autorze opisane czytelnie i umieszczone z tyłu obrazu. Technika dowolna. Wynik twórczych uniesień nie rolować, nie zginać i szanować. Niestety.ZOBACZ WSZYSTKO
reklama


 

Brak szacunku i profesjonalizmu
Szkoda bo na przegląd regionalny do Pyrzyckiego Domu Kultury wpłynęło 59 prac z czego 11 już na samym początku trzeba było zdyskwalifikować. Brak wymiaru, opis obrazu nie po tej stronie, technika nijaka. Brak warsztatu a przede wszystkim brak opiekunów i liderów grup. Jako przykład totalnej nieodpowiedzialności, jury pokazywało pracę wydrukowaną na blejtramie gdzieś w chińskiej manufakturze i zgłoszoną jako własną. Pod swoim nazwiskiem widniało również nazwisko opiekuna. Na szczęście od kilku lat są to rzadkie przypadki. Po wnikliwym przeglądzie jurorzy Marzena Brzykcy, Agnieszka Nowaczek, Janusz Szpaczyński i przewodniczący Romuald Fijałkowski, postanowili wyróżnić sześciu autorów.

Z Bielic do Świdwina
Najciekawsze i przykuwające uwagę prace w kategorii 6-9 lat wykonali Filip Sarzała [foto 2] i Michał Ciszek z SP 2 Pyrzyce. W kategorii 10-12 lat zdecydowanie wyróżniały się Julia Wróbel [foto 3] i Justyna Andrzejewska z SP 2 Pyrzyce. W kategorii 13-15 lat najlepsze prace wykonały Wiktoria Szymanis [foto 5] z SP2 Pyrzyce i Elżbieta Marciniak [foto 1] z PG Pyrzyce. Natomiast jurorzy postanowili jednogłośnie że nasz region na przeglądzie wojewódzkim w Świdwinie reprezentować będzie specyficzny kolaż wykonany przez Aleksandrę Turczyńską [foto 4] z Zespołu Szkół w Bielicach. Wynik przeglądu będzie można oglądać w holu Pyrzyckiego Domu Kultury od 14 kwietnia.

From.reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.