Bezpieczne Ferie 2012

Zbliżają się ferie zimowe , które są odpoczynkiem od obowiązków szkolnych i nauki. Część dzieci i młodzieży wyjedzie na zorganizowane zimowiska, ale sporo z nich zostanie w domach. W tym okresie ważne jest, by zadbać o bezpieczny wypoczynek dla jednych i drugich.

Gdy dziecko wyjeżdża na zimowisko, rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę, czy organizator wypoczynku posiada zezwolenie na organizowanie zimowiska w oferowanym miejscu i czy zapewnia opiekę medyczną oraz czy opiekunowie grup posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Za pośrednictwem serwisu internetowego wypoczynek.men.gov.pl uruchomionego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rodzice mają możliwość na bieżąco monitorować miejsca wypoczynku swoich dzieci i warunki w jakich przebywają, w których to nad zapewnieniem odpowiednich warunków w zakresie stanu sanitarno – technicznego obiektów, warunków żywieniowych i epidemiologicznych nieprzerwanie czuwają stacje sanitarno – epidemiologiczne w całym kraju, przeprowadzając kontrole miejsc wypoczynku.


reklama:


ZOBACZ WSZYSTKO
 


Jeśli dziecko zostaje w domu, zadbajmy, aby umożliwić im korzystanie z różnorodnych form wypoczynku np. półkolonii, zajęć w szkołach, świetlicach, ośrodkach kultury. Jeżeli jest to niemożliwe i dzieci pozostają w domu, to na czas nieobecności opiekunów zapewnijmy najmłodszym opiekę dorosłych.
Pamiętajmy, że zagrożeniem mogą być zamarznięte naturalne akweny wodne bądź niebezpieczne tory saneczkowe usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwych dróg lub parkingów samochodowych. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to gdzie i jak bawią się nasze dzieci.
Ponadto podczas ferii zimowych prowadzona jest działalność informacyjno-edukacyjna skierowana przede wszystkim do organizatorów wypoczynku, półkolonii, związana z zapobieganiem zatruciom pokarmowym, profilaktyką chorób zakaźnych w tym HIV/AIDS, profilaktyką używania substancji psychoaktywnych, w tym tytoniu oraz profilaktyką ryzykownych zachowań. Edukacja obejmuje także pierwszą pomoc, czyli opatrywanie lekkich ran, zadławienia, oparzenia, krwotoki z nosa, pogryzienia.

PSSE Pyrzyce

1 odpowiedz na Bezpieczne Ferie 2012

  1. Pamela pisze:

    Love the blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.