Medialne podchody dla wtajemniczonych
Co by te media uczyniły, gdyby jednego miesiąca zabrakło sesji? Gdyby tak Burmistrz i Starosta wygrali milion w lotto i udali się na wyspy szczęśliwe. Oczywiście, że osobno…Co by to było, gdyby radny Jerzy zamilkł, radna Danusia, pojechała na kresy, a pani Bożenka głosowałaby – za, a nie przeciw. I jeszcze nie tak by było dla prasy, gdyby panowie z PO zdjęli garnitury i odrzucili w czynach oraz myślach, kolor i niebieskie idee. I gdyby tak je zaniedbali, na rzecz innych – zielonych czy czerwonych. No i co by te media miały, gdyby żwir został na swoim miejscu, a donosu by nie było. A gdyby tak pomysłu na referendum nie stworzono, ile słów by poszło z wiatrem.
Współpraca Gminy Pyrzyce z organizacjami pozarządowymi
Jednym z zadań Gminy Pyrzyce jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb mieszkańców z zakresu kultury fizycznej. Gmina Pyrzyce realizuje zadania te we współpracy z klubami sportowymi na podstawie Wieloletniego Programu Współpracy obejmującego lata 2011-2016. O środki w ramach współpracy mogą ubiegać się organizacje prowadzące działalność na rzecz mieszkańców Gminy Pyrzyce. Jednym z celów współpracy jest budowanie i umacnianie partnerstwa pomiędzy samorządem gminnym, a organizacjami pozarządowymi.
22. FINAŁ WOŚP ZA NAMI!
Listy z sądu i gazety w jednym miejscu, ale nie na poczcie
– Ludzie po prostu przywykli, że trzeba po odbiór listów w sądu, prokuratury, iść na pocztę, podpisać. A tak naprawdę, chociaż list opatrzony jest informacją, że odbiera się go w kiosku, zwłaszcza starsze osoby przychodzą do nas, na pocztę, bo wciąż mają nadzieję, że jednak odbierze się taką przesyłkę. Nie wiem, czy to wygoda, czy taki nawyk – mówi doręczyciel. Nie chce podać nazwiska, odsyła mnie do rzecznika Poczty Polskiej.







