Medialne podchody dla wtajemniczonych

        Co by te media uczyniły, gdyby jednego miesiąca zabrakło sesji? Gdyby tak Burmistrz i Starosta wygrali milion w lotto i udali się na wyspy szczęśliwe. Oczywiście, że osobno…Co by to było, gdyby radny Jerzy zamilkł, radna Danusia, pojechała na kresy, a pani Bożenka głosowałaby – za, a nie przeciw. I jeszcze nie tak by było dla prasy, gdyby panowie z PO zdjęli garnitury i odrzucili w czynach oraz myślach, kolor i niebieskie idee. I gdyby tak je zaniedbali, na rzecz innych – zielonych czy czerwonych. No i co by te media miały, gdyby żwir został na swoim miejscu, a donosu by nie było. A gdyby tak pomysłu na referendum nie stworzono, ile słów by poszło z wiatrem.

Spotkanie Noworoczne, „Pyrzyczanki” rozdane – fotorelacja

       Tradycją stały się już spotkania noworoczne Burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka Olecha  z mieszkańcami. Spotkanie noworoczne to okazja do wspólnego składania sobie życzeń, ale również czas podsumowań i refleksji nad wydarzeniami w Gminie Pyrzyce. Uroczystość prowadziła Monika Wrzosek i Piotr Olech.

PODSUMOWANIE PRACY PYRZYCKICH POLICJANTÓW

       Dzisiaj, 24 stycznia w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pyrzycach odbyła się uroczysta odprawa roczna podsumowująca pracę policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach w 2013 roku.

LII sesja Rady Miejskiej w Pyrzycach

PORZĄDEK OBRAD
LII Sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach
na dzień 23 stycznia 2014r.  (czwartek) – godz. 12:00,
w sali Nr 282 Urzędu Miejskiego w Pyrzycach

SP w Brzesku dominuje na turystycznych szlakach

       Szkoła Podstawowa w Okunicy była gospodarzem podsumowania XIV już edycji Konkursu na najaktywniejszy SKKT w 2013 roku. W konkursie wzięło udział 12 placówek oświatowych z terenu Ziemi Pyrzyckiej.

Współpraca Gminy Pyrzyce z organizacjami pozarządowymi

        Jednym z zadań Gminy Pyrzyce jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb mieszkańców z zakresu kultury fizycznej. Gmina Pyrzyce realizuje zadania te we współpracy z klubami sportowymi na podstawie Wieloletniego Programu Współpracy obejmującego lata 2011-2016. O środki w ramach współpracy mogą ubiegać się organizacje prowadzące działalność na rzecz mieszkańców Gminy Pyrzyce. Jednym z celów współpracy jest budowanie i umacnianie partnerstwa pomiędzy samorządem gminnym, a organizacjami pozarządowymi.

Ani Mru-Mru w nowej odsłonie

        Kabaret Ani Mru-Mru ponownie zagra dla pyrzyckiej publiczności. Marcin Wójcik, Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek wystąpią 16 lutego w Pyrzyckim Domu Kultury. Będzie to całkiem nowa odsłona lubelskich kabareciarzy.

Zimny weekend przy ulicy 1 Maja…

        Początek stycznia przyniósł nie tylko opady deszczu i niskie temperatury, ale niestety również wyjątkowo uciążliwą awarię dla mieszkańców ulicy 1 Maja w Pyrzycach. Zostali oni pozbawieni ciepła na styczniowy weekend? Już od piątku (10.01) telefony w Geotermii dzwoniły nieustannie.

22. FINAŁ WOŚP ZA NAMI!

       12. stycznia 2014 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 22. Tym razem pod hasłem „Na ratunek”. Pieniądze zbierano na zakup specjalistycznego sprzętu dla medycyny ratunkowej dzieci oraz godną opiekę medyczną seniorów. My zagraliśmy również – w Orkiestrze nie mogło zabraknąć Pyrzyc! Sztab utworzono już kolejny raz przy Zespole Szkół Nr 1, a organizacją zajęły się Agnieszka Klucznik-Barańska i Joanna Wikieł-Gibalska.

Listy z sądu i gazety w jednym miejscu, ale nie na poczcie

        – Ludzie po prostu przywykli, że trzeba po odbiór listów w sądu, prokuratury, iść na pocztę, podpisać. A tak naprawdę, chociaż list opatrzony jest informacją, że odbiera się go w kiosku, zwłaszcza starsze osoby przychodzą do nas, na pocztę, bo wciąż mają nadzieję, że jednak odbierze się taką przesyłkę. Nie wiem, czy to wygoda, czy taki nawyk – mówi doręczyciel. Nie chce podać nazwiska, odsyła mnie do rzecznika Poczty Polskiej.