Mieszkańcy Nowielina: Stanowcze „nie” dla norek!!!
– Niech pan burmistrz odpisze temu inwestorowi, że cokolwiek by nie zrobił to i tak tutaj żadnej fermy norek nie będzie, my jej tutaj nie chcemy – zwracali się do burmistrza Pyrzyc mieszkańcy Nowielina podczas spotkania dotyczącego planów chowu w ich okolicy tych zwierząt przez mieszkańca Rudnicy. Mieszkańcy Nowielina chcą żeby „inwestor” otrzymał wyraźny sygnał, że nie ma co liczyć na powstanie fermy.
Ulica Głowackiego „pojawia się i znika”!
Burmistrz Pyrzyc Marek Olech podczas styczniowej sesji zaproponował przeznaczenie 150 tys. złotych na wykonanie dokumentacji przebudowy ulicy Głowackiego w Pyrzycach. Plan ten nie spodobał się opozycji, która owszem uważa, że droga jest ważna i trzeba ją zrobić… ale może poczekać. Najpierw trzeba o tym pogadać na komisjach.
Odszkodowanie za zniszczona altanę
2 sierpnia 2013 r. przy ul. Szkolnej w Pyrzycach miała miejsce awaria budowlana w wyniku, której samoistnemu wywróceniu uległa jedna z czatowni wraz z częścią muru kurtynowego, na odcinku od Baszty Sowiej do Baszty Lodowej. Awaria ta spowodowała całkowite zniszczenie działki wraz z altanką Pani Marianny Jarosz. Teren ten oraz sąsiednie fragmenty muru tymczasowo zabezpieczono.
Powstają kolejne kilometry ścieżki rowerowej
Dzięki unijnemu wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 powstaje kolejny etap ścieżki rowerowej na istniejącym nasypie po rozebranej linii kolejowej. Początek trasy znajduje się na skrzyżowaniu z ulicą Ciepłowniczą w Pyrzycach, natomiast koniec trasy, której długość to blisko 8,5 kilometra, wyznaczony został w obrębie Brzeska.







