Powiat Pyrzycki: koronawirusa stwierdzono u dzieci w wieku 11 i 13 lat

         Starosta Pyrzycki poinformował, że na terenie powiatu w dniu dzisiejszym (16.08) stwierdzono zakażenie koronawirusem u chłopca w wieku 11 lat oraz u 13-letniej dziewczynki.

         Na dzień 16 sierpnia na godz. 12.45 w Powiecie Pyrzyckim potwierdzono 20 przypadków zakażeń koronawirusem (COVID-19). Obecnie aktywnych jest 18 przypadków, 2 osoby wyzdrowiały.

           Starosta Pyrzycki prosi o ograniczenie w miarę możliwości wizyt w placówkach służby zdrowia w tym także Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) i korzystanie z opieki zdrowotnej tylko w przypadkach uzasadnionych i nie cierpiących zwłoki. Zachęca również aby porady uzyskiwać od lekarza rodzinnego drogą telefoniczną lub poprzez pocztę elektroniczną.

info: pyrzyce.pl

17 odpowiedzi na Powiat Pyrzycki: koronawirusa stwierdzono u dzieci w wieku 11 i 13 lat

 1. Anonim pisze:

  Napiszcie w jakich miejscowościach

 2. Anonim pisze:

  Pan starosta, może powinien poprosić lekarzy o przjmowanie przez lekarzy chorych ludzi. Przez telefon to mozna umawiać się z dziewczyną na randkę. Po co nam przychodnia, ktora nie przyjmuje chorych. Więcej przez to umrze ludzi na inne choroby nie rozpoznane przez telefon, niż na COVID.

  • Anonim pisze:

   Dzięki covid-19 niektórzy odpoczywają w pracy i to im na rękę jeszcze płacą całą pensję i myślą oby jak najdłużej to trwało bo jak się skończy niby pandenia to znowu trzeba będzie zapierniczać. Oby się nie skończyła, a najlepiej jak takiego zamkną na w pełni płatną kwarantannę to już dopiero jest raj. Jak by byli na prywacie to by inaczej myśleli. Ciekawi mnie jedno, czy Ci urzędnicy w gminie co się tak pozamykali żeby się nie zarazić to do sklepów po zakupy też nie chodzą?

 3. Anonim pisze:

  Czy ktoś ma informacje w zakresie wytycznych dotyczących – jak długo ma jeszcze śmierdzieć w Pyrzycach gównem?

  • Ona pisze:

   To jest obrzydlistwo! Jak można tak zatruwac ludziom życie! Nie dosyć, że upały to jeszcze ten smród! Nikt mi nie powie, że te opary są niegroźne dla zdrowia! Posypywanie pól mączką zrobioną z padliny jest zdrowe?!

   • Anonim pisze:

    Ja się tylko spytałem do kiedy straż miejska nie będzie reagowała na ten smród, bo chciałem już otworzyć okna.

    • Anonim pisze:

     Jak tak śmierdzi to strasznie mi gorąco w domu przy zamkniętych oknach. Na smród też są przepisy prawa – i wcale nie chodzi tu o wysypywanie jakiejś mączki tylko o smród.
     Więc zapraszam straż miejską do pracy w celu zapobieganiu tego smrodu chyba że dla was to pachnie.

     • xyz pisze:

      Straż miejska reaguje, ale wszystko co jest wysypywane lub rozlewane na pole, jest legalne, a smród jest tylko pochodną tej „legalności”. Czyli duśmy się smrodem – legalnie!

 4. Ciekawski pisze:

  Jestem ciekaw czy Ci Urzędnicy z Gminy co się tak pozamykali w urzędzie i nic nie można normalnie załatwić to do sklepów po pracy też nie chodzą. Trzeba będzie pewnie na to zwrócić uwagę. Bo może im tak wygodniej a nawet jestem tego pewny.

 5. Anonim pisze:

  Jaki Burmistrz, tacy urzędnicy.
  W czasie upałów, to pracowali krócej, bo przemęczeni byli…

 6. Anonim pisze:

  Jakie miasto taki smród

 7. Motylem jestem... pisze:

  Hipokryci dwa miechy temu kazał wam się nie bać brać d… W troki i na wybory wtedy maski były beee i nie chronily a wręcz przeciwnie ubezwłasnowolnialy cytuje nie będę kaganca nosić
  Minely wybory, wakacje g… Rozsiało się po Polsce teraz Premier wam każe nosić i wszyscy posusznie wstawiają prośby do noszenia maseczek i uważają ze maseczki chronią
  Co z wami jest czy razem z wyborami wyprali wam mózgi.
  Maseczki chronily i chronić będą jeszcze przez długi czas. Pisiory teraz powinny mieć zakaz noszenia masek!

 8. Anonim pisze:

  Ooo premier maseczki każe nosić kaganiec ohh jsk przykro teraz to już nie kaganiec teraz to maseczka ochronna. Hipokryzja wam z butów wystaje

 9. gość pisze:

  czy to nie czas panie Starosto aby pomyśleć o zamknięci szkół i przedszkoli do Bożego Narodzenia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.