Pyrzycki szpital otrzymał płyn do dezynfekcji

         W dniu 01 kwietnia 2020 r. do Szpitala Powiatowego w Pyrzycach dotarło 570 litrów płynu do dezynfekcji Nitrosept. Został on przekazany przez Fundację KGHM Polska Miedź w ramach darowizny. Szpitale, hospicja i inne placówki medyczne na terenie całej Polski otrzymają 20 tysięcy litrów płynu.

         – Przy takim poziomie zużycia płynów do dezynfekcji jaki jest obecnie powinno go wystarczyć w naszym szpitalu na około 2 miesiące – powiedział Mariusz Przybylski.


reklama
     

            Przekazywanie płynów to część pomocy w przeciwdziałaniu rozprzestrzenia się koronawirusa w Polsce jaką udziela polska firma. Do tej pory Polska Miedź wraz ze spółkami z Grupy Kapitałowej KGHM włączyła się m.in. w produkcję środków do dezynfekcji (specjalną linię technologiczną uruchomiła spółka NITROERG produkując płyn Nitrosept ) czy produkcję maseczek i fartuchów i ochronnych (KGHM ZANAM). Fundacja KGHM wsparła m.in. zakup respiratorów.

        Do Polski trafił także pierwszy z transportów ze sprzętem medycznym zakupionym przez KGHM w Chinach. Lubińska spółka dokonała zakupu sprzętu medycznego o łącznej wartości przekraczającej 15 mln usd. W sumie przetransportowanych będzie 600 tys. masek medycznych, ponad 250 tys. kombinezonów, kilkadziesiąt tysięcy par gogli ochronnych oraz około 150 respiratorów. Sprzęt, który docelowo trafić ma do szpitali, przychodni oraz placówek innych służb sanitarnych, zostanie przekazany do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia, które będzie decydować o jego dokładnym przeznaczeniu.

4 odpowiedzi na Pyrzycki szpital otrzymał płyn do dezynfekcji

  1. Wiktor Tołocko pisze:

    skandal bez maseczek to wstyd

  2. tomek pisze:

    a ja ich popieram są na zewnątrz i nie niszczą masek które są potrzebne lekarzom na pierwszej linii kontaktu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.