Bezpłatne warsztaty dla rodziców. Pokażą jak zmierzyć się z największymi wyzwaniami w wychowywaniu dzieci

         Jak rozpoznawać uczucia dzieci? Czy należy je karać? Jak sprawić, by nie wchodziły nam na głowę? „Mądrzy Rodzice – kochaj i wymagaj” – to cykl 10 bezpłatnych warsztatów rodzicielskich, które Stowarzyszenie „EDUCARE” zorganizuje na początku przyszłego roku w Pyrzycach.

         Warsztaty skierowane są dla rodziców dzieci do 12 roku życia. Składać będą się z 10 spotkań, organizowanych raz w tygodniu w godzinach popołudniowych. Podczas każdego z nich poruszane będzie inne zagadnienie. Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające nabycie nowych umiejętności.

         Pytania, na które wszyscy rodzice chcą znać odpowiedzi
         Rodzice będą mogli usłyszeć od ekspertów jak stawiać granice w wychowywaniu dzieci i co zrobić, by nie wchodziły im na głowę. Poznają związek między karami i ich konsekwencjami w wychowywaniu dzieci.

         Ważnym temat będzie dotyczył emocjonalności dzieci. Tego, jak rozpoznawać ich uczucia dzieci i jak pomagać im sobie z nimi radzić. Podczas warsztatów będzie można też poćwiczyć rozwiązywanie różnych problemów i konfliktów. Zobaczyć jak można zachęcać dzieci do współpracy z rodzicami, ale też jak namawiać do samodzielności.

         Indywidualne spotkania z pedagogiem i psychologiem
         Organizatorzy warsztatów zapewniają indywidualne wsparcie w procesie wychowawczym dla
każdego z rodziców. Będą oni mieli okazje do spotkań z pedagogiem i psychologiem, by swobodnie omówić interesujące ich kwestie. Otrzymają też bezpłatny dostęp do materiałów edukacyjnych i literatury.

         Spotkania będą organizowane w dogodnych godzinach popołudniowych. W trakcie trwania warsztatów organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi.

         Rekrutacja już ruszyła
         Rodzice zainteresowani udziałem w warsztatach mogą dowiedzieć się więcej na ich temat, a także zapisać się, pod numerem telefonu 604 513 724
lub drogą elektroniczną na adres i.rogojsza-pawlaczyk@gazeta.pl
Zajęcia są bezpłatne. Ruszają w marcu. Trzeba się śpieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

         Organizatorem warsztatów „Mądrzy Rodzice – kochaj i wymagaj” jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju, Edukacji i Wsparcia Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym „EDUCARE”. Projekt jest dofinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.