Za 3 500 zł kupił… kamień! Ostrożnie z zakupami w sieci!

         Uwaga! Oferty kupię/sprzedam na portalach ogłoszeniowych czy aukcyjnych to nie zawsze udane zakupy.
           Mieszkaniec naszego powiatu stracił 3,5 tysiąca złotych podczas internetowej transakcji. Kupił na portalu aukcyjnym odkurzacz, jednak zamiast tego w przesyłce dostał kamień. Pamiętajmy o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania podczas dokonywania tego rodzaju transakcji.

         Mieszkaniec pow. pyrzyckiego złożył w jednostce Policji zawiadomienie, że został oszukany. Zgłaszający oświadczył, że kilka dni wcześniej za pośrednictwem jednego z portali ogłoszeniowych kupił robota odkurzającego o wartości 3,5 tysięca złotych. Po dokonaniu zakupu dokonał przelewu na wskazany w ogłoszeniu numer konta bankowego. Przesyłkę otrzymał jednak jakie było jego rozczarowanie, gdy zamiast odkurzacza w paczce znalazł kamień.


reklama
     

       Zakupy „w sieci” to bardzo popularna, wygodna i często tańsza opcja niż w tradycyjnym sklepie stacjonarnym. Trzeba jednak być bardzo ostrożnym i pamiętać o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania podczas dokonywania różnych internetowych transakcji. Oszuści na portalach ogłoszeniowych czy aukcyjnych wyrastają jak grzyby po deszczu. Niejednokrotnie pozornie atrakcyjne super oferty sprzedaży kończą się tylko i wyłącznie uszczupleniem naszego budżetu, bo zakupionego towaru nie otrzymujemy lub kiedy przychodzi przesyłka dostajemy kamień, cegłę lub jeszcze coś innego. Zastanówmy się czy niewiele tańsza oferta od niewiadomego sprzedającego jest lepsza, niż trochę droższe zakupy w sklepie stacjonarnym, lub internetowym odpowiedniku sprawdzonej sieci sklepów.

         W przypadku kiedy kupujemy w internecie z portali ogłoszeniowych omijajmy oferty sprzedaży z płatnością „z góry” wybierajmy oferty sprzedaży za tzw. pobraniem. W ten sposób już możemy sprawdzić wiarygodność sprzedającego czy wyśle przesyłkę. Otrzymując przesyłkę przed zapłaceniem kurierowi mamy prawo sprawdzić jej zawartość. Dokonując zakupu warto korzystać ze sprawdzonych portali, czytać opinie o sprzedającym i nie dać się nabrać na zaniżone ceny oferowanych towarów. W przypadku kiedy sprzedajemy towar warto poczekać, aż pieniądze ze sprzedaży pojawią się na naszym koncie, albo skorzystać z usługi płatność przy odbiorze.

mł. asp. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

1 odpowiedz na Za 3 500 zł kupił… kamień! Ostrożnie z zakupami w sieci!

  1. Anonim pisze:

    Jeżeli kamień jest na tyle duży, że
    zakupowicz go uniesie i puknie się w główkę, to wszystko jest wporzo.
    Jak to dobrze, że to kamień
    a nie wąż..boa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.